הכנות קבוצות הפרמייר ליג לעונת 2004/2005

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏17/7/04.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

היום ב-3:00 שעון ישראל צ'לסי תפגוש את רומא. משחק מאוד מעניין שאני מאוד מחכה לו. יהיה מאוד מעניין לראות את כל השחקנים החדשים לובשים את חולצת צ'לסי (פעם ראשונה שאני יראה) ואני מקווה גם להנות כמובן.

כמו תמיד שידור ישיר בפוקס ספורט

2. Reyes Member

ארסנל סיימה ב-0- עם ריבר. רייס וססק היו המצטיינים בשורות ארסנל שפתחה עם ההרכב השלישי.

אגב, יש לי סרטון מדהים של ססק. אתם לא תאמינו מה הוא עושה שם. רחבה עמוסה בשחקנים והוא עובר אותם אחד אחד בדרך לשער מדהים.

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאד מרוצה מארסנל בינתיים במשחקי ההכנה - בהתחשב בכך שונגר עדיין לא הרכיב בהם אף שחקן מיורו 2004... ההרכב של ארסנל במשחק :

אלומניה; אבאוו (או משהו כזה, שחקן נבחן), סנדרוס, סיגאן, קלישי; פנאנט, ססק פאברגאס (פלאמיני 60), מרקו נה (נבחן, ג'ילברטו 60), רייס; ג'פרס (ברגקאמפ 60), ואן פרסי (אליאדייר 60).

רייס, שבד"כ פותח כחלוץ, שיחק היום כקשר שמאלי והצטיין (לפני שכולם קופצים - הוא הצטיין לאורך כל משחקי ההכנה, גם בעמדת החלוץ) בעוד ונגר העדיף לתפקד את ואן-פרסי מאחורי ג'פרס, בתפקיד שבד"כ ברגקאמפ משחק בו.

לא משחק מהנה במיוחד, אפשר לומר שעבור ארסנל כל הטורניר אמסטרדם הזה הוא לתת לכל החלוצים למתוח קצת את הרגליים לפני הליגה (אף אחד לא באמת מצפה שססק או סנדרוס ישחקו בהרכב). ביום ראשון ארסנל תשחק נגד אייאקס (עדיין יש לי זכרונות רעים מקומאן הבונקריסט) ותסיים את חלקה בטורניר.

4. ArsenalFan Member

לגבי רייס- הוא הצטיין כשהוא פתח משמאל. בני, מה עוד אתה צריך כדי להבין שחלוץ שמסוגל להבקיע באופן קבוע הוא לא? יופי, נגד בארנט. אבל הוא פתח כחלוץ נגד מאריבור הסלובנית ולפי הדיווחים הוא היה חלש. והוא לא עד כדי כך הצטיין במשחקי ההכנה (ודאי שלא לעומת ואן פרסי, שהיה חלש מאוד אתמול).

נקודות לחיוב:
    * ג'רמיין פנאנט- בעיקר המחצית הראשונה, אבל עדיין חייב לעבוד על הטמפרמנט שלו.
    * שני הנבחנים, אבואה ונה- האתלטיות של השחקנים האלו מחוף השנהב מדהימה, פוטנציאל להחתמה.
    * ססק פאברגס- לא הייתי אומר שהוא היה המצטיין, ניב- אבל הוא עשה כמה מהלכים יפים במרכז השדה. יכול להיות אחלה פליימייקר.
    * ג'סטין הויט- רק 20 דקות, אבל עדיין- הסתדר יפה מאוד עם ההתקפות של ריבר, וגם היה לו מבצע נהדר עם ג'רמיין פנאנט באגף כשהוא מסר לנגיחה של ברגקאמפ. המהלך היפה במשחק.

נקודות לשלילה:
    * ואן פרסי- לא הסתדר היטב כשחקן הציר בהתקפה. יש הרבה על מה לעבוד איתו, ונראה שגם הוא עדיף כשהוא משחק משמאל.
    * פסקאל סיגאן- הססני מדי, לא מסוגל להנהיג את ההגנה, עשה יותר מדי טעויות בסיסיות.
    * פרנסיס ג'פרס- הוא פשוט נטל על הקבוצה, ולא פלא שאף אחד לא רוצה אותו.

נקווה לראות איך אשלי קול, רובר פירס ופרדי ליונגברג מסירים מעצמם את החלודה מהר נגד איאקס.

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדי דווקא הייתי מאוד מרוצה מסיגאן וסנדרוס, שבסה"כ הסתדרו עם חלוץ עם מבטיח ביותר בדמותו של מקסי לופז בהצלחה רבה. נקודת אור נוספת ששכחת (או שלא) לציין היא פדרו אלמוניה, שנתן אתמול תצוגת שוערות סולידית למדי והפגין שליטה יפה בכדורי הגובה, מה שמאוד חסר לארסנל כשינס להמן ההססן בשער. אבואה ונה נראים כשחקנים בעלי פוטנציאל אדיר, בייחוד אבואה המגן הימני, שהוא אתלט נפלא שגם יודע לתקוף היטב, ואני מאוד מקווה שונגר יחתים אותם כשחקני עתודה, כפי שהוא עשה עם גייל קלישי, שנבחן בקבוצה בקיץ שעבר, הרשים והוחתם ותראו איזה יופי הוא משחק היום. נו אולי סוף-סוף האימוץ של בוורן ישתלם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

על פראני ג'פרס אין צורך להרחיב, פשוט בושה וחרפה שנותנים לו לשחק. ואן-פרסי היה עבורי אכזבה די גדולה, בעיקר מכיוון שזכרתי אותו מפיינורד כשחקן הולנדי "קלאסי" עם מבנה גוף צנום וטכניקה פנומנלית, ואתמול ראינו את ההיפך הגמור - ואן-פרסי בחור גדול ואפילו מעט גמלוני בשליטה שלו בכדור. נקווה לטוב עבורוhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

ביום ראשון צפוי לפתוח הרכב חזק יותר, שיכלול את אשלי קול, פרדי ליונגברג ורובר פירס שחוזרים מהיורו.

6. ArsenalFan Member

סנדרוס נראה בסה"כ קאבר די סביר (למרות שהוא עשה עבירה ברורה של פנדל במחצית השנייה), אבל פסקאל סיגאן עשה יותר מדי טעויות בסיסיות ואיבד כדורים שיכלו בקלות להסתיים בשערים של ריבר. אלמוניה מאוד מזכיר את יינס דווקא, אתה לא יכול להגיד על להמן שהוא חסר ביטחון ביציאה לכדורי גובה- זה הדבר האחרון שהוא. לא משנה מה המצב, תמיד יינס יוצא לכדור. חוץ מזה- אין לי מה להגיד עליו. אל תדאג לגבי השליטה של רובין בכדור- הוא יודע את העבודה. צנום הוא אף פעם לא היה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

בינתיים ליברפול נוצחה אתמול 1:0 ע"י אלופת אירופה, פורטו, בטורונטו.

7. Gooner Member

דרך אגב,ארסן וונגר ציין שהוא לא יכול להחתים את הנבחנים מחוף השנהב בגלל שיהיה להם בעיות בקבלת רשיון עבודה,אבל אני מניח שנוסח איזשהו חוזה מקדים לגבי רכישה בשנה הבאה או בחלון ההעברות הבא.

ססק ורייס היו מעולים...חבל שברגי לא שיחק מההתחלה..

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני לא טועה יש להם אזרחות בלגית שפותרת את כל הבעיה... בכל מקרה אפשר לחכות להם עונה או שתיים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx .

בקשר ליציאות של ינס לכדורי גובה: יש לו בטחון והוא תמיד יוצא, אבל איכשהו כל הרמה לרחבה שלנו נגמרת בגול http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx . נראה לי שבקטע הזה אלמוניה עולה על הגרמני המשוגע.

9. Gooner Member

מה אתם מחרטטים?עוד לא ראינו כלום מאלמוניה,ואם יש דבר אחד שחיובי בלהמן זה השליטה שלו בגובה...
    הוא מגיע לכדורים במרחק 10 מטר מהשער...במחלקה הזאת הוא בסדר בקיצר.

10. ArsenalFan Member

כמה תוצאות נוספות ממשחקי קדם העונה בימים האחרונים:

מנצ'סטר יונייטד סיימה ב-1:1 מול מילאן אך הפסידה בבעיטות הכרעה 9:8. פול סקולס שחזר להרכב כבש בדקה ה-33, שבצ'נקו השווה למילאן בדקה ה-90.

ניוקאסל ניצחה בסנט ג'יימס' פארק את ריינגרס 4:2 לעיני 52,000 צופים. אלן שירר, קרייג בלאמי, אוליבייה ברנארד וקיירון דאייר כבשו למגפייז, דאדו פרשו ופרננדו ריקסן כבשו לריינג'רס.

פולהאם ניצחה באדינבורו את הארטס 2:0, כשאנדי קול כובש את שער הבכורה שלו במדי הקוטג'רס כשהגדיל ל-2:0. את השער הראשון כבש זאט נייט, מבישול של הרכש מצ'רלטון, קלאוס ינסן. טוטנהאם ניצחו 2:0 בסיטי גראונד את נוטינגהאם משערים של פרדי קאנוטה וג'רמיין דפו.

קריסטל פאלאס הובסה בדרבי לונדוני 0:3 ע"י קווינס פארק ריינגרס. טוני פופוביץ', פול פורלונג וקווין גאלן כבשו לק.פ.ר. גם סאות'המפטון נוצחה ע"י פלימות' ארגייל 3:1, ג'יימס ביטי כבש לסוטון, מיקי אוונס, גרהם קאפלן וסטיב מיילן כבשו לפלימות'.

עוד תוצאות:
    קובנטרי 0- נוריץ' 0
    אלדרשוט 0- פורטסמות' 0
    סטוק 2- ווסט ברומיץ' 1
    שפילד וונסדיי 2- בולטון 2

11. Reyes Member

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואדריאנו ניצח את בולטון של טל בן חיים 1-0 עם שער בדקה ה65 מבישול של אסטבאן קאמביאסו.
    טל בן חיים לא שיחק.

נערך לאחרונה ב: ‏1/8/04
  13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארסנל סיימה אתמול את הופעותיה בטורניר אמסטרדם עם 0-0 נוסף, הפעם נגד המארחת ומנצחת הטורניר איאקס, ששלח את ארסנל למקום האחרון בטורניר. בניגוד למשחק מול ריבר פלייט ונגר שלח אמש למגרש כמה מכוכבי הקבוצה, כגון פרדי ליונגברג, רובר פירס, דניס ברגקאמפ ואשלי קול, והדבר ניכר היטב בהופעה של הקבוצה, שהיתה בסה"כ טובה. אחרי מחצית ראשונה די מאוזנת ומשמימה במהלכה זלאטן סחט הצלה נפלאה מינס להמן וחוזה אנטוניו רייס בעט למשקוף, המחצית השנייה היתה ברובה בשליטה של ארסנל, ואלמלא שלומיאליות של שחקני ההתקפה ויכולת מצוינת של שוערה של איאקס מרטין סטקלנבורג (איש המשחק) התוצאה היתה יכולה להיות 2-0 או 3-0 לתותחנים. הרגע ה"שערורייתי" של המשחק היה החזרת כדור אחורנית של איאקס שאותה הדף השוער סטקלנבורג על קו השער עם ידו, דבר שנעלם מעיני השופט. מהעבר השני ינס להמן (מישהו פה אמר שהוא טוב בכדורי גובה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ohmy.Xxx ) גרם לשחקני ההגנה שלו לפרפורי לב עם כמה המשטות תמוהות להרמות של איאקס, ואלמלא ג'ילברטו סילבה על הקו גם איאקס היתה עולה על לוח התוצאות.

בסה"כ הופעה חיובית למדי של ארסנל וחימום טוב לקראת מגן הקהילה ביום ראשון, כשרובר פירס היה לטעמי הטוב שבשחקני ארסנל, עם הופעה דינמית ביותר וכמה מצבים טובים. ג'סטין הויט הצעיר שקיבל הזדמנות בהרכב בעמדת המגן הימני שיחק טוב מאוד, וכנ"ל לגבי קולו טורה שהוכיח שהעונה שעברה לא היתה מקרית. הרכש החדש פלאמיני פתח גם הוא בהרכב אך לא הראה יותר מדי. נקווה לקצת יותר דיוק מקדימה מול מנ. יונייטד.

14. ArsenalFan Member

רייס נבחר לשחקן המצטיין של הטורניר, ולמרות שהוא הראה המון כישרון כמעט בכל נגיעה שלו בכדור, ממש לא ברור לי למה. במהלך שני משחקים הבחור הגיע ל-6 מצבים לפחות שהוא היה חייב לכבוש מהם איזה שער, אבל החטיא את כולם. אני מרגיש כמו תוכי, אבל מה עוד צריך בכדי לראות שהבחור מחמיצן ושהוא לא מסוגל להיות חלוץ? אנחנו חייבים מחץ בנוסף להנרי, ואני ממשיך לתהות האם רייס יספק לנו אותו בכלל. אני חושב שבמגן הקהילה נגד יונייטד כדאי יהיה להעלות את רובין ואן פרסי בהרכב הפותח- כחלוץ, רצוי לצד דניס ברגקאמפ (בהנחה שהנרי עדיין פצוע).

אני מוכרח לציין את השיפור במשחק של פסקאל סיגאן לעומת המשחק מול ריבר, אשלי קול המשיך את הכושר שלו מיורו 2004 וזה טוב. משחק טוב מאוד לג'ילברטו, מה שקשה לומר על מתיה פלאמיני שלא הראה שום דבר והראה שיש לנו סיבות לדאגה במרכז השדה אם/כשויירה יעזוב.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממה שהבנתי טוטנהאם עכשיו משתתפת בטורניר קאפה. הטורניר מתקיים בסביליה, ומחר תתמודד טוטנהאם מול פיינורד. עוד נוכחות בטורניר - בטיס סביליה ופרטיזן בלגרד.

מישהו יודע אם הטורניר משודר, ואיפה?