הכשלון בליגת האלופות .

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י dotbhkt, ‏8/5/07.

1. dotbhkt Member

תשמע , המשתמש שלי חדש , אבל אני וותיק מאוד כאן , אני בעיקר נוהג לקרוא ולא להגיב .

למה אני אומר את זה ?
    כי אני יודע שאתה אוהד מילאן .

ותתפלא , אני מכיר אותך הרבה זמן ורק לאחרונה הבנתי את זה ,
    מסתבר , שאתה אוהב לא רק את מילאן אלה עוד קבוצות , אני יכול לחפש ולהוכיח .
    אני נכנס לדיונים של קבוצות ואתה כותב "אנחנו היינו טובים וכו' וכו' "

מי שלא ראוי פה לתגובה זה אתה ,
    1. אוהד הצלחות
    2. אחד שלא עבר על הדיון ולא הבין מה אני רוצה .

ואמרת שאני לא ביססתי את מה שאמרתי ? - ביססתי ועוד איך , תתחיל לקרוא מהעמוד הראשון ולא מהשני .
    אמרתי את דבריי גם על הסנדרלות וגם על המשחקים הגדולים , כול מה שאתה צריך לעשות זה רק ללכת למעטה וללחוץ על העמוד הראשון .

ושוב , רק כדיי להזכיר לך , כדיי שלא תעבוד קשה מדיי , זה בערך מה שאמרתי , מאוד מתומצט :

באייר לברקוזן ודפורטיבו לקורניה הם סינדרלות עדיפות בהרבה על פורטו מונאקו וויאראל .
    אם זה מבחינת כדורגל נטו (שוב , אנחנו משווים אותם בשיאם - ואותם בשיאם ) ואם זה מבחינת הופעות גדולות .

מילאן ב 5 שנים האלו - מבחינתה אלו שנות שיא .
    אם נשווה את 5 שנות השיא של מילאן לאלו של ריאל באיירן ומנ'צסטר נגלה שהיכולת של השלוש האחרונות בהרבה יותר גבוהה , הם סיפקו לנו כדורגל בהרבה יותר טוב .

זה בערך , אתה מוזמן לחזור אחורה ולקרוא הכול .
    אבל זה במילא לא יעזור כלום , אתה בחרת לאהוב בזמן האחרון את מילאן , זה בסדר , יעבור לך אם השנים , כמו שעבר לך בטח מריאל מנצ'סטר או באיירן .

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מוזמן לנסות "לחפש ולהוכיח"... אני אשמח מאוד אם תראה לי איפה כתבתי "אנחנו" על קבוצה/נבחרת שהיא לא מילאן, מכבי חיפה או איטליה.

אני גם מבין ממך (תודה שאתה מספר לי על עצמי) שאני אוהד הצלחות. אם אכן הייתי אוהד הצלחות כפי שאתה קורא לזה, סביר להניח שהייתי אוהד את נבחרת גרמניה או צ'כיה (יורו 96' היה הטורניר הראשון שעקבתי אחריו כילד ומשום מה בחרתי לאהוד את הנבחרת הכי "מצליחה" של אותו טורניר - איטליה שעפה כבר בשלב הבתים). כנ"ל לגבי מכבי חיפה שאיתם עברתי לא מעט "הצלחות" (שפיגל, דושאן אוהרין ההזוי, אלי כהן הבזיוני) ומילאן (היו רגעים שאהדתי קבוצה שהמאמן שלה הוא פתיח טרים - כן... ממש אוהד הצלחות).

עברתי על הדיון (אני נוהג לקרוא דיונים חדשים החל מהעמד הראשון - לא יודע לפי איזה הגיון אתה עובד) ולא מצאתי אף ביסוס פרט לאותם איזכורים שחוזרים על עצמם פעם אחר פעם (הבנו... היה בית חזק שכלל את לברקוזן, ארסנל, יובה ודפורטיבו וכן... הבנו שהיה גמר משעמם ולא מעניין בין פורטו ומונאקו).

מילאן לא נמצאת בשנות השיא שלה (סוף שנות ה-80' ותחילת שנות ה-90').
    ריאל לא שייכת כי ריאל של תחילת המילניום הייתה אחת מהקבוצות הכי גדולות בתולדות המשחק. אבל אתה מוזמן להשוות בין מילאן של השנים האחרונות למנצ'סטר של 99' ובאיירן של תחילת המילניום ולראות בעצמך שמילאן לא כל כך קטנה כפי שאתה מגדיר אותה.

דבר אחרון - אם למילאן לא מגיע, לאף אחת לא מגיע. משלב הבתים היא לא עלתה בקושי כמו שאתה בחרת להציג את זה - היא הייתה הראשונה להבטיח את העליה שלה לשמינית הגמר (כן, אני מודע להגרלה הקלה - אבל זו לו אשמתה של הקבוצה. מילאן עשתה את שלה).
    מילאן איכזבה רק נגד סלטיק... נגד באיירן היא נתנה 2 משחקים טובים מאוד מול אותה קבוצה שניצחה שלב קודם את אותה ריאל מדריד (הקבוצה הגדולה!!! שעליה אתה מדבר כל כך הרבה) ובחצי הגמר כבר נתנה הצגה נגד מנצ'סטר יונייטד שבאה כקבוצה הכי חזקה באירופה.
    ואם כבר נוגעים בתצוגה הזאת - תמצא לי משחק של אחת ה"גדולות" שלך שבו הקבוצה ה"גדולה" הציגה משחק יותר טוב מזה של מילאן בגומלין.

3. dotbhkt Member

משפט אחד יש לי להגיד לך , אתה אהדת את מילאן בתקופה שהם שיחקו מול הפועל ת"א ?

אם תגיד שכן , זה לא קשור למציאות , ממש לא .
    אני זוכר שלא היו להם בארץ אוהדים בכלל , ממש בכלל רק הוותיקים ממש .

ואתה לא נראה לי בן 30 .

מצטער , אתה כן אוהד הצלחות ,בסופו של דבר .

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן.

אני עדיין מחכה להוכחות שלך ולטיעונים קצת יותר רציניים מאשר "אתה אוהד הצלחות!"
    עד אז אני פורש לי מהדיון הזה, אותי לא שיכנעת

5. cazzo Il Capocuoco

חבל שהורסים פה דיון מעולה.

דעתי האישית נוטה {תעזבו את העניין שגם אני פה רוסונרו} לכיוון העדפה לשמינית הגמר במקום עוד 4 משחקים נוספים בעוד שלב בתים מייגע.אני זוכר שהמון שחקנים התראיינו ותמיד התלוננו שיש המון משחקים בעונה רגילה,חוץ מהליגה המקומית,הגביע ואם כבר גביע ליגה וכל זה בנוסף למפעל האירופאי.אבל הרבה אוהדים זה לא תמיד מעניין,הם רוצים לראות הצגות וכדורגל איכותי והרבה ובתדירות.אי אפשר לצפות להרבה ערבי ליגת האלופות.

אבל הבעיה היא הרבה יותר בסיסית ומצביעה על תופעה כללית שפוקדת את הכדורגל באירופה ואותי היא הכי מדאיגה: הפערים שיש בין הקבוצות הגדולות לקטנות שנוצרים בגלל הכספים הגדולים שאופ"א מחלקת אחרי כל הצלחה נוספת.תראו,אפילו בשלב רבע גמר העונה אף אחד לא ציפה שרומא תתפרק אחרי כמה הצגות יפהפיות רק בגלל שנפצע לה איזה שחקן בחימום ואין משהו שיחליף אותו.
    אולי צריך להציע מבנה חדש לגמרי {או לחזור} למפעלים האירופאים שיגרמו ליותר תחרות,יותר כמו שהיה בתחילת שנות התשעים.הכל כסף,כסף,ורק כסף בסופו של דבר בעולמנו הקפיטליסטי.

6. dotbhkt Member

כסף גם היה פעם .
    השחקנים היו עייפים ? באמת בואו נרחם עליהם .
    הם מקבלים מיליונים , זה לא ראוי מצידם להגיד דבר כזה .

שוב ,זה היה ככה גם ב99 , 2000 , 2001 ו 2002 , כסף תמיד היה גורם חשוב , אמנאם בשנים האחרונות אני מסכים איתך שהוא ניהיה הרבה יותר חשוב .

ואני ידוע שקשה לך , אבל בתור בנאדם אוביקטיבי , תסכים איתי , שהעונה למילאן לא מגיעה גמר ?

7. Bensh Member

בכדורגל אין מגיע, החזק שורד

8. dotbhkt Member

ממש אבל ממש לא נכון .
    החזק מבין 2

פעם זה היה ככה , היום זה כבר מזל + יום טוב מביא אותך לגמר בקלות .

9. צ'וצ'ו קמביאסו Member

חח די עם למילאן לא מגיע או מגיע זה לא משנה בכלל, הקטע הוא שיש גמר וצריך לראות מה יקרה!!

כמובן שזה ליגת העלובות שקבוצות במקום 4-5 בליגות שלהם זוכות, גם לליברפול אני לא בטוח שמגיע להיות בגמר, היא הרי עברה רק בפנדלים את צ'לסי, וצ'לסי נאבקה על אליפות אנגליה עד הסוף.

זה מראה לכם שליגת האלופות לא קשור בכלל לתארים בארץ שלך, פעם היה לזה קשר כי רק קבוצות אלופות בליגות שלהם היו משחקות בליגה האירופאית של האלופות, היום כל קבוצה מסכנה יכולה להכנס למפעל בקלות.

אני אומר שחייבים לעשות פחות קבוצות באלופות אבל שזה יהיה ליגה באמת של אלופות כמו פעם שהיה, הם מפגרים בראש שהם שינו את המבנה, יותר קבוצות, יותר סיכווים לקבוצות קטנות לזכות, ולא לגדולות באמת.

10. Andrea21 Member

dotbhkt
    אני אוהד מילאן עוד לפני שהיא שיחקה נגד הפועל ברבע גמר אופא,אני זוכר שכולם צחקו עליי שהפועל ניצחה אותנו 1-0.

אבל זה בכלל לא קשור לעניין,העניין הוא שאתה מציג את מילאן קבוצה קטנה,העובדות מראות אחרת,לפני ואחרי שינוי השיטה בליגת אלופות.

11. Mehmet Member

אחלה דיון פתחתם פה...

אני בעד החזרת שלב הבתים השני. ולו רק בגלל העובדה שיהיו לי עוד 8 ערבים בשנה של צפייה בליגת האלופות...

וגם, אין ספק ששלב כזה מראה מי באמת הקבוצה היותר טובה, כשיש את האופציה לתקן.

בעניין שערי החוץ, דווקא אני חושב שזה רעיון נפלא... לא קורה יותר מדי שהקבוצה הביתית מתגוננת כדי לא לקבל גול, כי אין ספק שצריך לנצל את הבית כדי לכבוש כמה שיותר, ומצד שני, קבוצות החוץ לא אדישות וכן מנסות לכבוש. דווקא שיטה מעולה לטעמי...

12. tiktin Member

כל מילה בסלע, חבל על הזמן.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/goodpost.Xxx

שכחתם שגם האלה שרצים בטלויזיה (או מול עיינכם באיצטדיון) הם בני אדם כמוני וכמוכם, רק קצת יותר עשירים ובכושר קצת יותר טוב. אבל עדין, גם הם יכולים להיפצע ולהישחק במהלך עונה.
    אז נגיד שהיו משאירים את הסיבוב השני שעליו אתם מדברים.. אתם חושבים שמלדיני (אני נותן בכוונה דוגמא ממילאן בגלל הקטע פה עם מילאן) היה משחק היום? הוא לא היה נשחק? אז מה אם משלמים לו כל שבוע כאילו הוא מנכ"ל טבע.. הוא גם בן אדם עם ברכיים ומיניסקוסים. שחקנים לא יכולים לשחק 60 משחקים בעונה... 4 משחקים כל שלושה שבועות בממוצע. (בדוגרי זה יותר עמוס כי יש פגרות ומשחקי נבחרות ומונדיאל לפעמים).
    חוץ מהקטע הזה, אני חושב גם שהשלב הזה מיותר מאחר והוא מפיק משחקים משעממים.
    עזבו את זה.. טוב ככה כמו שזה.

הועלה פה רעיון טוב בקשר לכסף שמקבלות הקבוצות הגדולות בליגת האלופות. צריך לעשות שהקבוצות שבאות ממדינות שלא בין ה4 הגדולות באירופה (אנגליה איטליה גרמניה וספרד) יקבלו עוד כסף. כי הרי קבוצה שמנצחת בגמר ליגת האלופות או מגיע לאיזור הגבוה ההוא, היא קבוצה מבוססת כלכלית עם שחקנים טובים וקהל תומך שמשלם הרבה על חולצות, צעיפים, כובעים וכרטיסים למשחקים. וחוץ מזה יש את הספונסרים... בקיצור, הקבוצות הקטנות צריכות את הכסף יותר, עדיף לתמוך בהם כלכלית בכל מה שקשור לליגת האלופות, אחרת בשנים הקרובות אני לא רואה קבוצה שלא נמצאת בועד 4 הארצות לוקחת את הגביע הכבד עם האוזנים הגדולות.

13. dotbhkt Member

אם כבר משהו טוב שכדיי לעשות , וזה אחלה רעיון .
    לתת לקבוצה שסיימה מקום ראשון במדינה שלה הרבה יותר כסף מזו שהגיעה למפעל דרך מקום רביעי .

זה יכול להיות פתרון מושלם .

למשל שנה הבאה אינטר תקבל פי 4 ממילאן עם שניהם יגיעו לאותה דרך בליגת האלופות , למה ? - כי אינטר סיימה מקום ראשון ומילאן רביעי .

14. tiktin Member

זה לא יתן לך כלום... ליון תקבל עוד כסף במקום ליל שבקושי מצליחה למלא יציע במשחק בית מול מילאן (למרות שיש להם שחקן ענק שקוראים לו פטר אודנווינגי.) ממש צדק

15. ACBenb Member

עונת 2003, מילאן זכתה.