הליגה האירופאית :: דרמה בצרפת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏13/2/13.

1. סדרו קייטע Member

כרגיל, אין לך מושג אמיתי על העובדות, מה שלא מפריע לך להביע עמדה נחרצת. עם כל הכבוד לדעתו האישית של "ריקלמה" עליהם, עובדתית, מדובר על פנסיונר אחד ושני שחקנים שבקושי שיחקו בהרכב של קבוצות תחתית. זה לא אנגליה שכל שחקן מקומי שיכול ללכת וללעוס מסטיק באותו זמן שווה 20 מיליון פאונד ומוזמן לנבחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/13
  2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

ספר לנו על זה.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

3. alexshw Member

יש לי מושג לא פחות ממך. כל עונה עוזבים הרבה שחקנים את ספרד, בין היתר לרוסיה, כי לקבוצות שם אין גרוש על התחת. ריאל וברסה הרסו את הליגה הספרדית.

4. סדרו קייטע Member

אז זהו, שאין לך מושג. במקרה הספציפי הזה מדובר בשחקנים לקראת פרישה, שבקושי שיחקו בהרכב של קבוצות תחתית או שסתם לא מצאו את מקומם. כמו במקרה של ארטטה ואנריקה, שחקנים כאלה עדיין יכולים להיות מספיק טובים לרוסיה, תורכיה או אנגליה.

לא חסר מקרים אחרים כמובן (מאטה, סילבה, חאבי מרטינז וכו'), זה לא המקרה הזה. זה יותר כמו מקרה קרולס גרסיה שמשחק במכבי תל אביב.

5. alexshw Member

מרקאנו בסך הכל בן 25, נבאס חתם ברובין כשהיה בן 29.
    אפילו לפני 5-6 שנים הם לא היו עוזבים את לה ליגה.

6. סדרו קייטע Member

אני מסביר לך שוב שהם היו שחקנים שוליים. אלו פשוט דוגמאות לא רלבנטיות. ברור שהמשבר כלכלי מצד אחד והכסף הגדול ברוסיה יכול למשוך אפילו כוכבים ענקיים (ראה מקרה אטו או ווילאן במידה מסוימת) שבעבר לא היו מגיעים לשם, זה פשוט לא המקרה הזה.

7. alexshw Member

אפילו שחקנים דרג ב' וג' עוזבים את לה ליגה. בניגוד לשנים עברו. זה אחד הסימנים למצבה הכלכלי.

8. סדרו קייטע Member

ברור שבהרבה מקרים שחקנים הולכים אחרי הכסף (אם כי במקרה הרוסי אני לא מכיר דוגמה של שחקן ספרדי אפילו דרג ב' שמשחק שם). שוב, המקרה הזה פשוט לא רלבנטי.

לרוב, הספרדים שעוזבים הם או מהכוכבים גדולים שמתחת לשחקנים של ברצלונה וריאל, ששווה לקבוצות הבאמת עשירות להוציא עליהם כסף בעוד הקבוצות עצמן מהוות עבור השחקנים קידום מקצועי ולא רק כלכלי או שחקנים די שוליים. דווקא שחקני דרג ב' כמעט ולא עוזבים. קח את אנגליה כדוגמה, מכוון שהיא באמת היעד פופולרי לשחקנים ספרדים: אם נתעלם משוערים, יש שם בערך חמישה-שישה שחקני נבחרת / סגל רחב, שחקנים שוליים, שחקנים שנפלטו מהכדורגל הספרדי ומעט מאד "שחקני דרג ב". אם לא שכחתי מישהו: רק מיצ'ו, פבלו הרננדס ואולי אולי גראנרו. ארטטה לדוגמה, אולי שווה דרג ב' מבחינת יכולת ומה שהוא עשה בקריירה, אבל הסיטואציה שדרכה הוא הגיע, היא שונה. וזה אנגליה, לא רוסיה.

9. alexshw Member

יש זרם של ספרדים החוצה מן הליגה הספרדית מכל הדרגים. המזל שלה שיש אקדמיות מצוינות שמייצרות עוד ועוד כשרונות.

10. סדרו קייטע Member

אם תמשיך לא לדייק, אני אמשיך לתקן אותך עם העובדות. אבל בשאיפה לא פה, כי זה באמת לא המקום.

בכל מקרה, לכתוב שלספרדים יש "מזל" עם האקדמיות שלהם (כאילו שיש פה מקריות ולא תוצאה של עבודה נכונה ותרבות כדורגל שמאפשרת ייצור כזה של שחקנים) זה נכון בערך כמו לכתוב שלאנגלים יש מזל שיש להם כסף של שייחים ואוליגרכים, כי חוץ מזה אין להם כמעט כלום. כל אחד והיתרונות שלו.

11. alexshw Member

בהחלט הרבה מהכוכבים הגדולים מגיעים לפרמייר ליג תודות לכספי נפט.

12. aloneli Member

כן הכוונה שלי הייתה: "וגם חלק מהתוצאות מפתיעות".אבל שכחתי להוסיף את המילה חלק.

13. riquelme1 Member

אני האמת מסכים עם אלכס, המצב הכלכלי הגרוע של הקבוצות הספרדיות(להוציא את שתי הגדולות), גורם לבריחה גם שחקני דרג ב' ודרג ג', אפילו אלבארו דומינגס שהוא שחקן דרג ב' הוא דוגמא לכך, בורחה ואלרו למשל, ועוד שחקנים טובים שיש להם בוודאי מקום בהרכב של קבוצות מרכז טבלה בספרד.

ארטטה עזב לפני כמעט עשור, הדוגמא שלו לא רלוונטית למצב של היום. בנוגע לחוסה אנריקה, אז הוא היה שחקן הרכב בויאריאל, ואפילו הצטיין לפני שעזב, ממש לא שחקן שולי.

14. סדרו קייטע Member

האמת שהגזמתי בתיאור שוליותו של אנריקה. בדקתי ומצויין שהוא שיחק 23 משחקים בויאריאל בעונה האחרונה שלו שם (2006/7). לא יודע כמה מתוכם בהרכב, אבל זה יותר משחשבתי.

15. riquelme1 Member

הוא היה ברוטציה עם קאפדווילה, אבל הוא פתח לא מעט וגם הרשים, רק להזכיר שהוא היה שחקן צעיר בן 21 אז.