הליגה האירופאית: שלב הבתים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י HapoelFan, ‏20/9/12.

1. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

והאם הליגה האירופית כבר מכתירה את העולות משלב הבתים?

ריאל מדריד היא אחת מהקבוצות האיכותיות והעמוקות ביבשת, והיא שיחקה מול אייאקס במסגרת מאבקה להשתחל לשמינית הגמר של המפעל היוקרתי בעולם הכדורגל, על חשבונן של אימפריות בהתהוות כדוגמת בורוסיה דורטמונד ומנצ'סטר סיטי. נאפולי, לעומת זאת, מחזיקה באמתחתה היצע מצומצם יחסית של שחקנים מהטופ העולמי, והיא התמודדה נגד PSV במסגרת מפעל משני שאינו טומן בחובו ולו שמינית מפוטנציאל הרווחים (או התהילה) של ליגת האלופות - כל זאת כאשר שתי יריבותיה האחרות עונות לשמות "AIK סולנה" ו"דניפרו דניפרופטרובסק". ועל זה נאמר - יחי ההבדל הקטן...

נ.ב: בהזדמנות זו, כדאי להוסיף שהבלאנקוס "חטאו" אף הם בזלזול קל, כשלא הכניסו את כל התותחים הכבדים למערכה מול אייאקס. לראיה - ק'דירה ודי מאריה (ואולי גם אוזיל), אשר בוודאי ישחקו תפקיד מפתח בקלאסיקו הקרוב, הועלו מספסל המחליפים רק לקראת סיום המשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/12
  2. 亚历山大帕托 Member

ריאל נמצאת בבית אחד עם סיטי ודורטמונד והמטרה שלה היא להבטיח את המקום הראשון כדי לא להסתבך בשמינית. בנאפולי לא יודעים לבטא את שמות היריבות שלהם בבית שלהם ולא אכפת להם ממקום שני.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שי, אני לא מבין. בשביל מה קיים סגל של 20+ שחקנים בקבוצה? בדיוק בשביל המקרים האלו ועם כל הכבוד, אתה לא תקבע לקבוצות ומאמנים איזו תחרות חשובה להם יותר. מי אמר לך שאליפות איטלקית חשובה לנאפולי פחות מהליגה האירופאית? באייאקס רק הרכב אחד משחק כל הזמן? אין חלוקה במשחקי הגביע? כי באותה דוגמא יכולות קבוצות קטנות להתלונן נגד אייאקס שלא לוקחת את הגביע ברצינות. לכל קבוצה יש את הזכות להעלות איזה הרכב שבא לה, לא רואה בכך שום בעיה ואני בכלל לא חושב שזה זילזול.

4. aloneli Member

אם נאפולי ושאר האיטלקיות היו חושבות להשקיע קצת יותר במפעל היו עכשיו לאיטליה 4 נציגות באלופות ולא 3.בינתיים ההשיגים בליגה האירופית הם אלו שהפכו את הדירוג בין גרמניה לאיטליה.

גם לי חבל שיש זלזול במפעל ועוד מקבוצה כמו נאפולי ששם היא יכולה באמת לאיים על תואר אירופאי.עם זאת לנאפולי יש מטרות אחרות העונה ואני יכול להבין את ההחלטה שלה לעלות עם הרכב שני.

5. Muurad Member

כשייתנו לזוכה בליגה האירופית מקום בליגת האלופות אם זה במוקדמות או בבתים כמו שנאמר כאן למעלה, וזה בלי לדבר על כסף וכו', יהיה הרבה יותר סיכויים שנראה קבוצות כמו נאפולי, או ליברפול וכו' לוקחות את המפעל ברצינות יתרה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/12
  6. 亚历山大帕托 Member

אני משוכנע שזה כלל לא היה משנה בשלב הזה ובמצבים הספציפיים האלה היינו רואים את אותם ההרכבים. הפורמט ורמת היריבות (הכוונה ליריבות על ההעפלה) מאפשרים זאת.

7. Muurad Member

הMINDSET לדעתי זהה גם מאוחר יותר.

סה"כ הגישה למפעל תהיה הרבה יותר רצינית כשיש פרס אמיתי בסוף הדרך.

8. סדרו קייטע Member

עם כל הכבוד, בכמה תארים נאפולי זכתה בהיסטוריה שלה שהיא צריכה תמריץ?
    אני יכול להבין גישה כזו מאימפריות כמו באיירן מינכן או אינטר בעונה שבהן משחקות במפעל המשני, אבל נאפולי?

אגב, בניגוד למיתוס, במשחקי הנוק אאוט קבוצות משחקות בהרכבים החזקים שלהן. סיטי שיחקה בהרכב מלא לחלוטין בשתי העונות שבהן היא השתתפה בשלבי הנוק אאוט בליגה האירופית, יונייטד שיחקה בהרכב חזק (אין לה ממש 11 פותחים מוגדרים), ליברפול שיחקה בהרכב הכי חזק בעונה האחרונה של בניטס וגם לפני שנתיים במגבלות חוסר היכולת לשתף את סוארז. גם לאציו ואודינזה שיחקו בהרכבים חזקים מאד בשלבי הנוק אאוט.

9. Muurad Member

זה לא קשור למה היא זכתה בעבר.

מבחינה כלכלית, ומקצועית, כל עוד הם במצב להתמודד על מקום באלופות דרך הליגה - שווה להם והגיוני מבחינתם להשקיע את מירב המאמצים בזה. צעד חכם סה"כ, שאני אמרתי בתחילת השנה שאני מקווה שגם אינטר יעשו לפחות לאורך הבתים גם אם זה אומר הדחה.

ולדעתי עוד פעם, השחקנים לא לוקחים את המפעל ברצינות ומתייחסים אליו לפעמים כעונש וזה משהו שמחלחל מההנהלה העיתונות הבעלים וכו' וכו' אל המגרש - וחלק מהעניין הוא שאין לו ממש יוקרה ולא באמת משחקים על משהו.

10. סדרו קייטע Member

אני מסכים איתך לגבי השלבים המוקדמים (וכתבתי אותו דבר כתגובה לכתבלבי החצר של הפועל שהאשימו את סימאונה ב"זלזול"), אני כן חושב שעבור מועדון כמו נאפולי זכיה בתואר אירופאי, גם המשני (כמו בגביע מקומי), היא סיפור גדול או לפחות אמור להיות כזה. אתה יודע, גם בעידן מראדונה זה המקסימום שבו הם זכו ברמה האירופאית. אינטר היא סיפור אחר.

אודינזה היא בכלל סיפור הזוי. תמיד מספרים לנו שהם לא מתייחסים ברצינות לליגה האירופאית, בכדי להתרכז בליגה. נפלא. ואז הם מצליחים לסיים במקום שמוביל לליגת האלופות, מוכרים בכל מקרה כמעט את כל הכוכבים שלהם ו (סופרייז, סופרייז) לא מצליחים להעפיל לשלב הבתים. וחוזר חלילה. מועדון חסר פואנטה כזה, עדיף שישקיע בליגה האירופאית.

ואגב, עם כל הכבוד לליברפול (הקבוצה הנוכחית, לא המועדון שאין ויכוח לגבי גדולתו ההיסטורית) ספק גדול אם הם אחת מעשר הקבוצות הטובות במפעל, גם בהרכב החזק שלהם. זה לא שאם הם יחליטו פתאום לשחק "ברצינות" הם יביסו קבוצות. גם מול אודינזה, את הגול השני והשלישי הם חטפו בהרכב חזק.

11. Muurad Member

תשמע אבל עדיין יש פה עניין של גישה למשחק\מפעל שמשפיעה לא משנה איך נסתכל על זה. זה לא כאילו כמו שאמרת הם יהפכו לברזיל 70 כי הם החליטו - אבל עם גישה רצינית ומחוייבת יותר, מה שלדעתי לא קיים אצל רוב הגדולות לא רק אצל השחקנים אלא בכל המועדון, אפשר להניח שהמצב היה שונה.

עם נאפולי למשל, עוד פעם הנושא הוא מה יותר חשוב. בהנחה שיש להם שחקנים כמו קבאני, האמשיק וכו' - כאלה שקבוצות רק מחכות בפינה שיסכימו למכור או שיכריחו מעבר כדי לקחת אותם - מה שמחזיק אותם באמת במועדון זה התקווה לשאוף יותר גבוה לליגת האלופות ולשחק מול הטובים באמת.
    אז ברור שלזכות בליגה האירופית יהיה סיפור גדול עבורם - אבל בסדר העדיפויות הוא עדיין נמצא דרגה מתחת לסיכוי לשחק בליגת האלופות כרגע.
    לגבי אודינזה אגב, השאלה פה מאיזה כיוון אתה מסתכל - כי מצד הבעלים שלהם עם איך שהכיס גדל וגדל זה נראה כמו אחלה סידור.

עוד פעם אם עניין התגמול הכספי לא יכול להשתפר - וכנראה שגם לא ישתפר, אני לא רואה למה לא לתת כרטיס למוקדמות\בתים למי שזוכה בטורניר כתמריץ. נשמע באמת רעיון פשוט ויעיל שיעזור להכניס קצת סיבה להשקיע יותר ברצינות במפעל.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיעה שלי מאד ברורה. אם הקבוצות האיטלקיות מזלזלות במופגן ביריבה (אינטר עשתה אותו דבר בבאקו) שלא ישתתפו בליגה האירופאית. אני חוזר ואומר, במציאות של היום אני אשמח אם קבוצה הולנדית תזכה בליגה האירופאית. את פיינורד אני שונא ולא מסתכל דקה ממשחקיה, אבל זה יהיה טוב לכדורגל בהולנד אם היא תזכה בגביע.

בליגת 'העשירות' רק הכסף קובע ואם יש קבוצות ממדינות גדולות מזלזלות בצורה כה דוחה במפעל יפה אז שאיטליה רק תקבל 3-4 כרטיסים למפעל שמבטא בצורה הכי מכוערת את השחיתות והחולי בכדורגל האירופאי.

אני אוהב כדורגל ואני רואה לפעמים בליגה האירופאית גם קבוצות נחמדות מאד. לא יוקרתי מספיק? אז ותרו על ההשתתפות. שוב, יש הרבה מאד קבוצות שבכיף ירצו לקחת את המקומות של הקבוצות האיטלקיות. Aloneli גם צודק והלוואי שלמשל באיטליה עוד יקימו דיון ציבורי על הדרוג. ברגע שהמדינה תמשיך לאבד מקומות אני משוכנע שהאגוד האיטלקי עוד תדבר עם נאפולי ואינטר...

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בחיי שאני לא מבין אתכם, המתנגדים ל"זילזול". מישהו אמר למאמני הקבוצות להשתמש תמיד באותם 11-14 שחקנים? ומה עם מנוחה וחלוקת כוחות? ומה עם עדיפות ספציפית למשחק כזה או אחר? זה מראה על זילזול? בוודאי שלא. סדרו, אתה בעצמך אמרת (ואני מסכים איתך), שכל ה"כתבי ספורט" שלנו בארץ כתבו שסימאונה מזלזל בהפועל רק כי הם לא ייראו את פאלקאו בגודל טבעי, אבל הם שכחו שאתלטיקו משקיעה המון בליגה קשה ושיחקה כמדומני 2-3 משחקים בהבדל של שבוע, אז זכותו של סימאונה לתת לחצי הרכב מנוחה ממשחק בישראל. אני לא מבין מה לא ברור כאן ולמה זה נתפס כזילזול. אני לא אתן את דרום אמריקה להשוואה כי הרוב כאן לא מכירים איך הנושא הזה עובד שם ומאחר ורוב התגובות יהיו מזלזלות "כי זה לא מפעל אירופאי" אז אני לא אכנס לזה, אבל רק אומר ששם גם יש חלוקה ברורה לעיתים שכיחות ואף אחד לא רואה זאת כזילזול או חוסר רצינות, אלא לפעמים כדי לשמור כוחות או להתמקד במשחק ספציפי שיותר חשוב (לגיטימי לחלוטין), המאמן מעדיף לשמור על ההרכב החזק יותר. זה אומר שההרכב השני לא יכול לתת משחק טוב? אתם מדברים שטויות, בגלל זה הם נקראים קבוצת כדורגל, זה לא שנאפולי שלחה את הנוער שלה למשחק.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, אני חושב שהגענו לויכוח מבוי סתום. אנחנו צריכים את האו"ם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    הדבר האחרון שאני אומר עכשיו. ברגע שהליגה המקומית מגיעה לשיא שלה וקבוצה כבר עברה שלב אז אני מוכן לסלוח לקבוצות ששולחות לבאקו את ה'נוער' שלה. בשלב הזה של העונה בשבילי האקט של נאפולי, אינטר ואתלטיקו מדריד בבלומפילד הוא אקט של זלזול מופגן לכיוון כל אוהד של קבוצה פחות עשירה.

Aloneli אמר לדעתי את הדבר הכי טוב. ברגע שמדינות ייאבדו מקומות בליגת האלופות תראה פתאום שגם הליגה האירופאית תהפוך פתאום למושכת...

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שי, אני ממש מתפלא עליך. מעבר לעובדה שאני לא מסכים עם מה שאתה אומר באופן קיצוני ואני לא מבין מאיפה הזכות לסלוח או לא לסלוח למאמן שרוצה להשתמש בשקני הסגל הרחב, אתה קורה למה שאינטר עלתה בבאקו "נוער"? האנדאנוביץ', סילבסטרה, קוטיניו, גוארין, קאמביאסו, אובי, אלבארו פריירה, גרגאנו...ידידי, תרצה או לא, מדובר פה בשחקני נבחרות לאומיות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx.