הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. npumpido Member

אני חושב שפביאני היה נקודת שבר שלימדה את האוהדים כמה דברים. לא יודע למה זה הידרדר לזה (הייתי קצת מנותק מכדורגל באותו פרק זמן בשל נסיבות חיי) אבל אני מעריך שהשפל שבו היה נתון המועדון הביא את האוהדים החנוקים לשים את מבטחם בכל קרש צף.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יכול להיות, הזמן יגיד...

בינתיים אנחנו מאבדים 2 נק' נוספות, בתקווה שזה כחלק משכר הלימוד של המאמן החדש ולא פשוט היכולת של הסגל (כנראה גם וגם). הליגה, הקצרה במיוחד העונה, נראית רחוקה מתמיד, מקווה שנתאושש לפני הליברטאדורס שלא ייגמר מהר מדי.

בעיה מרכזית לדעתי היא לוסיאנו אאואד, שחקן שגם בטורניר האליפות היה אולי נקודת התורפה של הקבוצה (יחד עם הקיצוני הימני), בחור 10 שיש לו כדורגל ומשקיע, אבל יש לו גג לא גבוה מיוחד מכיוון שהוא מאוד כבד ולא משחק לעומק. בימים הטובים שלו הוא לא מורגש לרעה, אבל גם לא סוחב את הקבוצה ואנחנו יכולים לשאוף ליותר מזה.

חוץ מזה, סאחה עלה לנו העונה במספר גולים גדול כבר, חצי מהגולים שספגנו בערך, וצריך לקוות שזו לא ירידה חדה ביכולת לפני הפרישה אלא סתם משחקים פחות טובים. מיליטו, עם כל הכאב שבדבר, צריך לרדת לספסל. יש לנו שחקנים טובים להחליף אותו. בעמדת המגן הימני פיז'וד מסריח את הדשא, אבל עד שדיאס יחזור אין באמת מחליף וגם הבחור הפצוע הוא לא מנייה בטוחה.

לפחות הפאראגוואי סוף סוף בהרכב ומחזיר עם גולאסו:

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הצגת כדורגל של סנטראל במחצית השנייה של הקלאסיקו הרוסארינו, שליטה מוחלטת וקורות ומשקופים לכל דורש (לארונדו, רובן? ופרנאנדס). לא ברור איך נגמר רק 2, בעיקר אחרי ההרחקה המוצדקת של אסקובר. זה לא רק משחק אחד, סנטראל נראית מצוין כבר תקופה בעוד בניואלס הכל קורס. אפילו שחקן רכש כמו הפרואני אדווינקולה, לא שחקן גדול אבל כזה שאמור לתרום יפה בארגנטינה, נראה כמו חובבן מבוהל (@itay7 ). אוהדי הלפרה שיחפשו תקווה ימצאו אותו בשוער הצעיר אונסאין, אבל למען האמת אני לא רואה שם עתיד גדול למרות כמה זינוקים יפים.

ברגעים אלו בוקה יוצאת למשחק שיכול להיות האחרון של הצוות המקצועי הנוכחי אם לא יביאו את שלושת הנקודות. האם טבס יחליט להופיע לעונה הזו?

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@idans10 הבכורה של פאברה בבומבונרה נגמרת מהר מהצפוי עם פציעה לקראת סוף המחצית. לא נראה כמו משהו חמור. הרושם כרגע הוא שהשחקן התאקלם טוב מצד אחד, מצד השני יש לו כמה חסרונות שדי קל לזהות ושיהפכו את המטרה שלו להגיע לנבחרת על בסיס קבוע לבעלת סיכויים לא גבוהים להגשמה. הוא מאוד נלהב, מהיר ומטפל טוב בכדור, אבל קבלת ההחלטות שלו בהגנה והנטייה שלו לרדת לדשא (תיקול, גליץ', וואטאבר...) חייבת להשתפר.

בוקה מניעה את הכדור בסדר לפרקים ומגיעה למצבים, אבל טבס לא חד ובהנעת כדור פעם בכמה דקות מחליטים פשוט למסור לשחקני היריבה מסיבה כלשהי. את אחד המקרים האלו מנצלים אל פולגה רודריגס ולאנדרו גונאסלס(!!!) כדי לשים את הכדור ברשת ולקבוע 1-0 לחברים מטוקומן. יכל להיות גרוע יותר, אבל איבודים נוספים של קטאה דיאס (מגן ימני, לא עושה לו או לבוקה טוב), בטאנקור וקובאס (שהיה זה שאיבד בגול לדעתי) לא נוצלו על ידי הטוקומנוס.

45 דק' אחרונות לארובארנה על הקווים?

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מסכים איתך לחלוטין לגבי פאברה. במשחקים שלו בנבחרת גם קיבלתי את הרושם שהוא פחות עוזר להתקפה, לפחות ביחס לארמרו, אבל מאוד לא אהבתי את משחק ההגנה שלו. עשה הרבה חורים ולא מעט טעויות. מצד שני כמו שאמרת, יש לו גם לא מעט עתרונות ואני מקווה שהמשחק שלו רק יילך וישתפר בקבוצה כמו בוקה.

6. gilad16 Member

מי שעוקב אחרי בוקה,
    קובאס יותר טוב ממלי, לודיירו או פאבלו פרז?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שאלה טובה. אפשר להתחיל מזה שהם שחקנים מאוד שונים וקשה למאמנים לעלות מרכז שדה בלי "קובאס" אחד. או ארבס. לשחק עם גאגו כאחראי לבד על הצד ההגנתי זה קצת הימור, אולי שילוב לו ושל מלי יכול לעבוד אבל גם מלי לא מרשים לאחרונה. לודיירו ופרס קצת חושפים יותר את ההגנה.

8. FootballFan Member

אשמח לדעת כיצד ניתן להשיג כרטיסים למשחקים בליגה הארגנטינאית. ספציפית לבוקה - ריבר. ראיתי שיש משחק ב-24.4, לא יודע אם זה תאריך סופי. אודה לעוזרים!

9. gilad16 Member

ממה שאני יודע בוקה - ריבר זה משחק שכעיקרון רק חברי מועדון יכולים לקנות לו כרטיסים.
    כלומר אתה יכול לקנות כרטיסים אבל לא במחיר עלות ישירות מהמועדון.
    אתה צריך לפנות לחברות/ספסרים שמציעים חבילות לתיירים, בד"כ הסעה וכרטיס למשחק וסנדוויץ', במחיר מופקע.
    אני לא מכיר חברות כאלו, אבל אם אתה בארגנטינה לפני המשחק במרבית ההוסטלים יספרו לך איך להגיע לאלו שמוכרים.
    לכל משחק אחר שהוא לא קלאסיקו,
    אני ממליץ להיכנס לאתר של הקבוצה ולראות מתי מתחילה מכירת הכרטיסים ולהגיע לקופות/נק' מכירה.

Franco אוהב/ת את זה.
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כמה זמן לפני תהייה בארגנטינה?

11. FootballFan Member

לא יודע בוודאות זה הכל תיאורטי כרגע. אבל מעט זמן כנראה.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם תגיע כמה ימים לפני המשחק אז מה שגלעד כתב לך תופס, פשוט תזמין דרך האכסניה בה תשהה. אם אתה לא רוצה לקחת סיכון תנסה ליצור קשר אם מישהו באכסניה כשבוע לפני המשחק. המשחק בבומבונרה אז קצת קשה יותר להשיג כרטיסים אבל בד"כ תיירים ימצאו (בכסף רב יחסית למשחק רגיל) את הדרך להשיג כרטיס מהמאכרים של תיירי הכדורגל.

בכל מקרה, בניגוד אולי לחלק מהמקומות בעולם, אתה לא יכול לקנות כרטיס הרבה זמן מראש. אתה מוזמן יותר קרוב לזמן של המשחק ליצור איתי קשר, אני מאמין שאוכל לעזור לך יותר אז.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אנחנו עומדים בפני רצף משחקים לא פשוט בשתי המסגרות, למעשה אנחנו כבר בתוך הרצף מהמשחק הראשון מול פואבלה, ככה שאני בהחלט מבין ותומך ברוטציות. אבל לעזאזל, רוטציה של כל ההרכב חוץ מהשוער זה לא הכיוון הנכון לדעתי, צריך לדעת לאזן. מקווה שההחלטה של סאבה לא תוביל לעוד הפסד נקודות במגרש מאוד קשה גם ככה, הפסד שיכול להשפיע על כל המערכת למרות ומכאן גם על הקבוצה כשהיא עולה בהרכב הראשון. לא צריך עוד לחץ.

14. npumpido Member

בכל פעם שאני חושב על זה אני מגיע למסקנה שמשחק גמר בודד להכרעת ליגה זה דבר אכזרי כלפי האוהדים (לא רק כלפיהם, כמובן).

וואי, ניולס עושה לכם צרות. 2-0 עכשיו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אנחנו לא מקשים עליהם במיוחד, סאבה שומר שחקנים לקלאסיקו ולליברטאדורס. כמו שכתבתי, לדעתי הרוטציות המלאות האלו הן טעות גדולה והפתגם של עדיף אחת ביד מאשר שתיים על העץ לא תופס פה. מה גם שבשתיים מהעמדות (מגן ימני ואחד הבלמים) אפילו לא מדובר באופציה הראשונה להרכב השני אלא במחליף של המחליף (של המחליף במקרה של קאמפי).

2-0 ופחות שחקן אחרי שני צהובים מהירים לנוייר על דיבורים ופאול שלדעתי היה נכון יותר לא לשלוף צהוב עליו. שני או לא שני לא משנה.

מסכים לגבי הגמר, אפשר היה לעשות בית-חוץ כשמי שהשיגה מאזן טוב יותר מארחת את השני בו יש סיכוי לפנדלים.