הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יש מצב, למרות שגם אם זה היה ניסיון הגבהה, פאברה כנראה ממש עקום. זה נראה עמוק מדי וחד מדי, בסוף זה הצליח לו. מצפה לשיחזור כזה גם ברוסיה.

2. Boaz Member

חשוב לי לציין שCA Platense במקום בראשון ב Primera B עם נקודה אחת מהמקום השני אחרי שבעה נצחונות רצופים ושלושעשרה משחקים לסיום העונה. האם יעלו לB Nacional? אפשר רק לקוות ולהאמין.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ניצחון שלישי ברצף ואנחנו עם הפנים לקופה! משבוע לשבוע הקבוצה מקבלת את הצורה שצ'אצ'ו דורש ומשחקת באינטנסיביות גבוהה והקהל, כמו גם הצופה הנייטרלי, יכול להנות.

לאנוס קופחה בהחלטה רעה מאוד של דלפניו אל מול הכשלה ברורה על אקוסטה ברחבה, אבל בהמשך ראסינג השתלטה על המשחק ופעם אחר פעם איימה על רחבה לאנוס. שבוע שעבר האקדמיה כבשה ממצבים נייחים, עם שער של הבלם סיגאלי לפני דחיקה של ריקי, גם הפעם השגנו גול מקרן והפעם זה היה דונאטי, הבלם השני, עם נגיחה מצויינת. סיגאלי לא שיחק בשל חום גבוה, פיובי ערך בכורה מוצלחת במקומו בעקבות היעדרותו של הבלם המחליף בארביירי, אבל יחד עם דונאטי נראה שיש לראסינג עוד כלי התקפי גם אם רק במצבים נייחים.

במחצית השנייה הילד סאראצ'ו גם התעורר ובנה את הגול השני אותו סיים ברשת ריקי סנטוריון, במשחק מצוין בתפקיד חופשי יותר. סאמפאולי שוב הגיע לצפות במשחק בית של ראסינג, קמע חדש לאקדמיה, ולאוטארו אמנם לא כבש אבל נתן משחק טוב והעלים לחלוטין את הגנת היריבה בגול השלישי לפני שפירגן בחוסר אנוכיות לסולארי שכבש. לאנוס עוד החזירה בשער אחד, אבל זה היה מעט מדי מאוחר מדי.

שבוע הבא בחוץ במנדוסה מול גודוי קרוס, ימים ספורים אח"כ נערוך בכורה בליברטאדורס אז קשה לי להאמין שצ'אצ'ו יסכן את ההרכב הראשון, בטח לאור הפציעה של אל פולפו שבוע שעבר והפציעה הלילה של ליצ'ה (לא משהו רציני כך נאמר).

היו משחקים מעניינים נוספים הלילה, אולי אפרט עליהם יותר מאוחר.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  4. Boaz Member

Spoke too soon
    CA Platense הפסידו בבית 3-0 לClub Atletico Acassuso

לעזאזל

5. Boaz Member

סחטיין לאנדרס ליוי הצעיר (Rosario Central) על השלושער

6. gilad16 Member

סחטיין לכל הצעירים שלהם על המשחק הזה
    מקסי לוברה נראה לי הכישרון היותר גדול.

Franco אוהב/ת את זה.
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ליאוי כבש שלושער ויש גם את הקיצוני השני, אבל ממה שאני הבנתי לוברה אכן נחשב לכישרון המבטיח יותר מבין הצעירים שמשחקים כרגע בסנטראל. הוא גם הצעיר יותר. אני לא כל כך מכיר ומבדיל בין החברה הצעירים האלו, אבל כנראה ששווה לעקוב אחרי סנטראל למי שאוהב לזהות אותם עוד בגיל צעיר :)

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אפרופו סנטראל, הקולומביאני הכושל ממשיך לפתוח שם? או שנגמרה ההזדמנות?

9. benos Member

פתח ושיחק 90 דקות...

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@Boaz חבר שלך ריבאס כובש שוב לפאטרונאטו :) כמעט סיים את המחצית עם צמד עם נגיחה חזקה מטווח קרוב, אבל לבינתיים יסתפק בוולה מטווח קרוב (כמובן) אחרי הורדה לא רעה של חברו האורוגוואי באלבואה. ההגנה של צ'אקה לא משהו הערב, גם ההתקפה לא משהו, צ'אקה לא משהו באופן כללי מול יריבה די בינונית.

במשחק המקביל בורדאגארי כובש ומחזק את התחושה שכל פעם שהוא רואה את טיגרה זה נגמר בגול. תחושה שלא יכולה להיות נכונה כי הוא לא כובש כל כך הרבה, אבל באופן יחסי כנראה שיש משהו בזה.

11. Boaz Member

מול צ'אקה לא חוכמה. מסכנים.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ניצחון רביעי ברצף ולפחות באופן זמני אנחנו במקום המקנה כרטיס לליברטאדורס 2019. זה היה רחוק מלהיות קל, עם גול חצי דקה לסיום תוספת הזמן, אבל אלו היו 3 נקודות שהורווחו במאמץ וגם כדורגל. ריקי תופקד לפרקים ארוכים במקום ליצ'ה לצידו של לאוטארו, קצת יותר נסוג מליצ'ה, והבריק כשחקן המצטיין עם כמה מהלכים מצוינים כולל שער. לאוטארו במשחק פחות טוב מהרמה שהציג עד כה אבל עם הברקות כהרגלו ולראשונה עם סרטן הקפטן על היד לפני 9 שחקנים אחרים בהרכב שמבוגרים ממנו. הוא גם כבש שער שנפסל בטענת אופסייד מאוד מאוד גבולית. אחלה נרי*2 (קרדוסו ודומינגס) בעוד ההגנה לא תמיד מרוכזת וגודוי קרוס הגיעה ליותר מדי מצבים מסוכנים.

שמח לראות שצ'צ'ו לא עשה רוטציה לקראת משחק הקופה מול קרוזיירו, אנחנו בתחילת החצי הזה של העונה ואין עומס שמצדיק את זה. בכלל, הריצה הזו בליגה תתן בוסט מורלי גם לקופה ויהיה חבל לעצור אותה, מה גם שהמחליפים שלנו בחלקם לא ברמה לקבל את ההרכב (למרות הופעה טובה בהרכב של אוחדה היום וגול ניצחון של קוואדרה).

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@idans10 קאבסאס ירד לספסל של סנטראל היום. במקומו? קשר אחורי שהוסב לעמדת הבלם.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ממש סומכים עליו, הא? אפילו בריינר בוניז'ה הרשים יותר בתקופה שלו...

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סיכום מוקדם קצת של המשחק בין לאנוס וסנטראל וזה בגלל שלצערי אני פורש ממנו עכשיו. 1-1 בינתיים, משחק נחמד גם אם קצת לא מדוייק, החמצה של בלמונטה/הצלה של לדסמה הייתה האירוע המרכזי במחצית הראשונה. נראה לי סנטראל שלטו יותר אבל איכשהו לאנוס הגיעו טוב יותר לרחבת היריבה. לאוצ'ה אקוסטה שקיבל קצת מנוחה נשלח למגרש אחרי כשעה וכובש רגע אחרי. דקה שתיים חולפות וסנטראל משווה אחרי מצב נייח וטעות קשה של אנדרדה בשער לאנוס.

ממה שהבנתי זה נכון כאמור, מהשעה שראיתי ממנו היום זה בהחלט הרושם. לא ברור איך לא עבר בנבחרות הצעירות (למיטב ידיעתי), יכולת חריגה לשחקן בגילו וחילוף שאני לא בטוח שהוא נכון. לא יודע אם לוברה יכול לשחק באגף, עושה רושם שכן ואם כך חבל שלא הוסט לשם וליאוי או קאריסו הוחלפו (הראשון ממש לא מרשים היום אחרי השלושער ההוא). עשה כמה דריבלים מצוינים והפגין יכולת טכנית מאוד גבוהה לצד שליטה נהדרת בגוף בשינוי כיוון, וגם התנועה שלו לעומק בלי כדור טובה עושה רושם.

הכרתי את מרטינס כקשר אחורי באוניון וחיבבתי אותו אז. מרטינס וקאבסאס הם שני הפכים (הכל על סמך רושם קצר מהקולומביאני כמובן). הקולומביאני אתלט ואגרסיבי מאוד - הארגנטינאי כבד, איטי, ולמרות שהוא בחור מספיק גדול מאוד אלגנטי בתיקולים שלו ומשתדל להיות מדוייק מאשר להשתמש בעוצמה. קאבסאס נראה לחוץ על הכדור - מרטינס מאוד רגוע ושולט בו היטב. קאבסאס עם קבלת החלטות רעה - מרטינס שחקן חכם שיודע לפצות על החסרונות שלו (עד גבול מסוים). לאורך זמן אולי כדאי לרוץ עם הקולומביאני הצעיר ולקוות שישפר את קבלת ההחלטות שלו ויירגע קצת. אז יוכל לנצל את היכולות הפיזיות למטרות טובות. כרגע, מול יריבה סבירה, מרטינס נראה הרבה יותר טוב והוא אחד מהטובים במגרש אפילו. אבל נראה לי שמול מהירות (כמו זו שלאוצ'ה בטח הכניס למשחק אחרי שהפסקתי לצפות בו) יהיה לו קשה.

מרטינס עם שני תיקולים של הרגע האחרון, אחד בקלאס באירוע בו הרבה בלמים היו נכנסים חזק ומסתכנים בפנדל, שמונעים מצבים מאוד מסוכנים של לאנוס בתוך הרחבה של סנטראל.

תראה, הוא בהשאלה עם אופציה ולמרות שלא הייתי ממש מעורה בפרטי העסקה נראה לי שהמחשבה הייתה יותר על פוטנציאל עתידי מאשר באנקר לכרגע. הוא צעיר, יש לו נתונים פיזיים טובים וגם היה בעבר בנבחרות הצעירות פה ושם. יהיה טוב יקנו, לא יהיה טוב לא נורא.

אגב, במשחק בו התלבשתי עליו נגד אוניון מרטינס לא היה בסגל. משחק אח"כ קאבסאס היה על הספסל בזמן שמרטינס פתח וקיבל אדום. בניצחון הגדול על אולימפו הקולומביאני פתח כי מרטינס היה מושעה בגלל האדום לפני כן. ככה שכנראה מלכתחילה הוא מיועד לספסל בשלב זה.

gilad16 אוהב/ת את זה.