הליגה הארגנטינאית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/2/16.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יכול להיות שרואים בו פוטנציאל עתידי ויכול להיות שיש לו כזה. הוא לא הציג יכולת רעה בפאטריוטאס, מצד שני הוא גם לא מדורג בצמרת הבלמים בקולומביה. לכן ההחתמה היתה קצת מפתיעה, כי אם חיפשו בלם קולומביאני צעיר יש כמה וכמה טובים ממנו. אבל עוד פעם, אולי ניתן לו באמת קצת ימי חסד לפני שהם לא ממשים את האופציה :p

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בטוח יש טובים ממנו בקולומביה, אבל כמה היו מגיעים בהשאלה ובמשכורת נמוכה יחסית?

בוקה קצת הסתבכה לפרקים במשחקה הבייתי מול סאן מרטין, אבל פערי האיכות היו ברורים ומעטים האמינו שאנחנו בדרך להפתעה אני מאמין. המחזור הזה עמד בסימן שאלה מעל השופטים וההתאחדות, עם דגש על בוקה והיחס המועדף שהיא מקבלת לכאורה, ומפלס האש היה בדרך לעלות עם טעות לטובת בוקה בתחילת המשחק אבל בהמשך שער חוקי של בוקה נפסל (לא זה שבתקציר, בו היה נבדל). בוקה נראתה מצוין לפרקים, אבל לא בצורה כזו שמשכנעת אותי שהם לא רצים נטו על פערי האיכות של השחקנים ושיש שם משהו מעבר גם. יותר מדי מצבים לסן מרטין ששיחקה די פתוח והזמינה את החגיגה של בוקה באזורים המסוכנים. את "המשהו" הזה הם יצטרכו בליברטאדורס, שם יש עוד קבוצות עם קאדר חזק ומאמנים שיתכוננו במיוחד להדיח את אחת הפייבוריטיות ברגע שיגיע שלב הנוק-אאוט.

משחק מצוין לפאבון שנבחר לאיש המשחק, הילד לוהט. גם קרדונה הבריק, טבס נראה טוב, כבש ויצר לאחרים פעם אחר פעם, ואפילו וואנצ'ופה אבילה כבש את השער שגמר את הסיפור קצת לאחר שנכנס למגרש (מבישול על 80 מ' כמעט של פאברה).

gilad16 אוהב/ת את זה.
  3. גלץ Member

תגידו נכון אני זוכר שריבר ירדה ליגה ב2010 או 2011 והאוהדים שלהם בכו, אז אחרי שנה הם עלו חזרה או שלקח להם כמה שנים טובות לחזור?
    הולך להם עכשיו בארגנטינה או שהם מתנדנדים?

אולי בכל זאת תהיה ארגנטינאית שאחזיק לה אצבעות.

4. Jefecito Member

ריבר עלתה אחרי שנה אחת.
    והשנה הם מקום 20.. נראלי עונה לך לבד איך העונה שלהם למרות שיש להם שחקנים עם אחלה פוטנציאל :(

גלץ אוהב/ת את זה.
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טאז'רס חוזרת לנצח והיא עושה זאת בצורה משכנעת מול ארחנטינוס בבית. 2-0 די קליל וללא הרבה ריגושים. הקבוצה מקורדובה במקום השני ועם הפנים להשגת הכרטיס לליברטאדורס 2019. הם היו טובים יחסית כבר בשלב הראשון של העונה לפני הפגרה, ועכשיו חיזקו את הסגל עם החתמות טובות עם דגש על פיסאנו שחזר לליגה ממקסיקו ואל טאנקה סילבה האורוגוואי הקשיש שכבש היום שער יפה. הם מצטרפים להחתמות טובות מתחילת העונה, כמו האקוואדורי הבינ"ל ז'ואו רוחאס שנראה טוב מאוד היום והמגן האורוגוואי לוקאס אולאסה.

6. gilad16 Member

טיול של בוקה העונה הזו

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ארסנל כנראה תרד ליגה, סיכוי להשאר יש אבל יהיה קשה וממה שאני רואה לא נראה לי שיש שם "חומר" למסע השארות מרשים, אבל לפחות האוהדים המעטים של המועדון יכולים לחגוג ניצחון ליגה ראשון מאז תחילת אוקטובר 2017. הקבוצה מסאראנדי גוברת 2-1 על הרכב חסר של לאנוס שנמצאת עם הראש בקופה סדואמריקנה שם מחכה לה הגומלין מול קריסטל הפרואנית. שער יפה לדייגו צ'אבס האורגוואי.

תקציר המשחק

קבוצה נוספת שנמצאת בתחתית, אבל במצב טוב בהרבה, היא פאטרונטו. הקבוצה מפאראנה יצאה למשחק חוץ קשה מול הפיראטים מקורדובה ומצאה את עצמה בפיגור 2-0 אחרי כ-10 דקות של המשחק. האורחת התעשתה מהר וצמד של החלוץ האורוגוואי הלוהט סבאסטיאן ריבאס העניק לה נקודה. גולאסו של לאו סקיירה, שער הבכורה שלו בליגה הבכירה, קבע 2-0 מוקדם, ריבאס הגיע לעבודה עם שער אופייני מטווח קרוב, בלגראנו יצאו לבליץ על שער האורחת אבל לא הצליחו להכניע את ברטולי בן ה-40 לפני שריבאס השווה עם עוד שער אופייני. 11 שערים לריבאס העונה, 2 יותר מבנדטו שכבר סיים את העונה ו-3 מעל הבאים בתור (כולל בן ארצו אל מורו סילבה התותח).

תקציר המשחק

קולון והוראקן, שתי קבוצות שנאבקות על המקומות לגביעים ב-2019 כשהגלובו גם מסתכלים על טבלת הממוצעים שם המרחק מהקו האדום לא מספיק לשקט עדיין, סיימו את משחקי האתמול עם תיקו 0. כנראה שתי הקבוצות היו עם הראש במשחק הבא שלהם, לקולון זהו הגומלין בקופה סודאמריקנה בעוד להורקאן זה הקלאסיקו מול סאן לורנסו. שער מחצי מגרש בשנייה האחרונה לא אושר לאחר שהשופט שרק לסיום ברגע הבעיטה... אני מתרשם שדומינגס היה מגיע כנראה אם לא היה שומע את השריקה אבל זה היה קרוב.

תקציר המשחק

מסקנה מהסופ"ש, אם אתם רוצים גולים תביאו חלוצים אורוגוואים (קולון העלו את ורה רק במהלך המחצית השנייה) :)

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התעוררתי למשחק של ראסינג לגלות שריבר הצליחה לאבד נקודות מול צ'קריטה... לא ברור. ולענייננו הריצה של ראסינג וצ'צ'ו נמשכת עם ניצחון שישי רצוף מאז ההפסד במשחק הבכורה של 2018 מול אוניון (5 בליגה + 1 בקופה). הפעם זה היה כנראה הניצחון הכי פחות משכנע והמשחק הכי פחות טוב בעידן צ'צ'ו מאז ההפסד לאוניון, יחד עם הניצחון על אולימפו אבל שם עדיין היה יתרון על היריבה שהייתה חלשה בניגוד להלילה שולס הייתה הרבה יותר מסוכנת. לא במפתיע במשחק כזה, איש המשחק הוא חואן מוסו השוער הנהדר שהחבאנו עמוק במשך שנים מאז שעלה מהנוער.

מי שיסתכל על המשחק יחשוב שהיה משחק אלים וחם, עם ארבעה אדומים וכולם ישירים! אבל בפועל לא היה שונה ממשחק ממוצע בליגה רק עם פקטור נוסף של שופט להוט הרחקות. מתוך ארבעת האדומים, כולם ישירים אני מזכיר, רק 1 לא היה נתון לוויכוח - ליצ'ה לופס, דווקא הוא, שהוציא תסכול ובעט בדה לה פואנטה המסכן ששכב על הדשא. באותו מהלך דה לה פואנטה עצמו הורחק גם כן בטעות קשה של השופט. האדומים הישירים הבאים (קופרה בולס, ובסיום סיגאלי בראסינג) כבר היו עם סיבה, אבל נתונים לוויכוח.

לאוטארו שוב כבש ממצב נייח וקשה לראות מצב בו סאמפאולי מזמן חלוץ מהליגה וזה לא הוא.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אתה אומר חבל שהעונה לא התחילה עכשיו...:p שמע, לא בשביל לבאס או משהו, אבל כשלאוטארו יעזוב ואני משער שכמצופה זה יקרה בעוד מספר חודשים, זו תהיה חתיכת מכה. השאלה איך המחליפים יצליחו להיכנס לנעליים שלו, אולי עד אז ריקי יחזור לכושר ולפוטנציאל שכולם יודעים שיש לו ואז המכה מהעזיבה של מרטינס תהיה פחות נוראה.

10. gilad16 Member

רוצים להחזיר את גוסטבו בוו בסוף העונה ואז לא נפגע כמעט
    לאוטארו יהיה הרבה יותר גדול מבוו, אבל בוו בשיאו אצלנו =בערך= לאוטארו עד היום.
    עדיין מודאג כי נראה שנצטרך אולי להחליף את שני החלוצים שלנו, ליצ'ה לא נראה טוב.

המספרים של ריקי העונה, גולים ובישולים, מדהימים.
    הוא גם עוד לא עשה בלאגן.

idans10 אוהב/ת את זה.
  11. gilad16 Member

@idans10 ראית את ריבר הלילה?
    קינטרו נראה טוב מאוד, לא ברור למה הוא לא קבוע בהרכב.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא יצא לי לראות, אבל הבנתי שהוא מתאקלם שם מאוד טוב. השאלה אם זו היכולת שלו או שפשוט ריבר לא נראית טוב...האמת שכבר בשנה שעברה במדיין הראה יכולת מצויינת והיה הבולטים בליגה, ובקולומביה כבר קוראים לפקרמן לקחת אותו בחשבון לרוסיה, בטח כשיש אחד עם אופי בלתי צפוי כמו קארדונה. למה הוא לא בהרכב? צריך כנראה לשאול את גז'ארדו. המשיך לשחק באמצע או שהסיטו אותו לכנף?

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא ראיתי את המשחק אבל מהתקציר נראה שהוא שיחק בימין, וממה שאני זוכר כשפתח בהרכב נגד גודוי קרוס שיחק בכיוון אגף ימין גם כן. הוא כנראה לא בכושר טוב במיוחד ונותנים לו להיכנס לעניינים לאט לאט, יש גם תחרות בהרכב עם שחקנים לא רעים בעמדות האלו, במיוחד דה לה קרוס שהוא שחקן מוכשר ופרוספקט לעתיד גם. במנדוסה הם שיחקו ביחד, אבל במשחקים האחרונים קינטרו עלה כמחליף במקומו. ברמת העיקרון, לא מדבר על כושר נוכחי, קינטרו מציע יותר תיחכום מהאורוגוואי. אבל הילד מציע יותר מהירות ועבודה ללא כדור.

אני לא ראיתי מספיק את ריבר לתת דעה מנומקת ומבוססת, אבל נראה לי שמהכישרון של קינטרו יהיה קשה להתעלם וגאז'ארדו ימצא את הדרך לשלבו בהרכב תוך זמן קצר.

קארדונה בינתיים נראה ביכולת הכי גבוהה בקריירה שלו כנראה, אגב איזכור הנבחרת.

לגבי התחליף ללאוטארו, מצטרף לדעה של גלעד - אם בוו יגיע יכול להיות שאפילו לא נרגיש הבדל גדול, למרות שהחלום והשילוב האידיאלי יהיה בוו ולאוטארו ביחד :) בוו עצמו אמר בראיון לפני כמה חודשים שהוא היה שמח לשחק בליברטאדורס עם ראסינג, בצורה כנה בראיון לכלי תקשורת ארגנטינאי ולא מתוך מניעים של לחץ לפה או לשם. כבר בפגרה היו הערכות שאם הילד עוזב לאתלטיקו, אז, יהיה ניסיון להביא את בוו. לפי פרסומים היום שחקנים מהסגל של ראסינג שבקשר עם בוו כבר החלו ללחוץ עליו. למרות שנראה לי שהלחץ, או הפיצוי במקרה הזה, יידרש מול טיחואנה ולא השחקן שדי ישמח לחזור לארגנטינה בכלל וראסינג בפרט.

עוד פיתרון שיכול לצוץ הוא מתוך המועדון, ואני לא מדבר על וייטו ג'וניור שלא עושה את הפריצה בינתיים וגם לא ראיתי שהוערך ככישרון יוצא דופן (אבל כן כישרון מספיק לקבל חוזה בוגרים ארוך טווח). אלא על חברו של לאוטארו לנבחרת הצעירה בריאן מנסיז'ה, שלא הרשים בבוגרים בדקות שקיבל וחזר העונה לרסרבה. אז למה בונים עליו? כי הוא לא הרשים כשחקן קו שנדרש ללא מעט משימות הגנתיות, אבל עכשיו בקבוצת מילואים הוא חזר לעמדתו הטבעית בהתקפה וכבר במשחק האחרון מול ולס הרשים עם בישול וצמד שערים יפה. יהיה מעניין לעקוב אחרי ההתפתחות שלו שם.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כנראה קינטרו באמת בלט, כי טרחו להוציא סרטון עם כל הפעולות שלו על הכדור במשחק. לא רק הטובות.

idans10 אוהב/ת את זה.
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בוקה רושמת הפסד ראשון במשחק רשמי בשנת 2018, ודווקא מול ארחנטינוס הצנועה. הקבוצה של התאומים אמנם חסרה את טבס (זכה לקללות מהיציעים למרות זאת) וצמד הבלמים שהחסירו גם את המשחק בליברטאדורס. בנוסף ל 2-3 שינויים בהרכב, אבל כאלו שלא אמור להיות הבדל בין המחליפים להרכב כמעט ואולי אפילו להפך במקרים מסוימים. אבל גם בהרכב שעלה היא הייתה פייבוריטית מובהקת מול הקבוצה של ברטי. 2-0 למארחת לעיני סאמפאולי ועוזרו, בוקה מוליכה "רק" ב-8 נק' את הטבלה לפני טאז'רס.

אסטודיאנטס ממשיכה את הריצה החיובית שלה ב-2018 ומטפסת למקום ממנו מעפילים לסודאמריקנה. עם היכולת שהם מציגים והסגל שיש לקבוצה, אפשר לצפות שהם ידברו חזק במאבק על הליברטאדורס ולא יסתפקו בקופה המשני. מי שכבש ונראה מצוין מאז הגיע הוא הקולומביאני פרניי אוטרו. הוא לא לחלוטין מלוטש בטיפול שלו בכדור, אבל הוא מספיק חזק, די מהיר ועובד יפה על המגרש. אפשר היה לראות את זה במהלך של הגול בו השתחרר יפה במרכז המגרש, ובהמשך זרק את השומר שלו עם תנועה טובה ברחבה רגע לפני שקיבל וסיים מול שער חשוף כמעט לחלוטין. בצד המפסיד, אולימפו החלשה תחפש נקודות במקום אחר במטרה לחפש את הדרך מעל הקו האדום.

תקציר המשחק

עוד קבוצה שנמצאת גבוה בטבלה ואף יכולה להגיע למקום השני כשתשלים את המשחק החסר שלה, היא אינדפנדיינטה שגוברת 4-0 על בחוץ על סאן מרטין שמצידה סופגת רביעייה שנייה ברצף אחרי הביקור בבומבונרה במחזור הקודם. כמובן שבסאן חואן לא צריכים להיות מרוצים מתוצאה כזו, אבל האדומים יריבה סופר חזקה והירוקים-שחורים נמצאים במרחק בטוח יחסית מהירידה. בין הכובשים, המגן הימני פאבריסיו בוסטוס שנמצא בתמונת הסגל למונדיאל וקושר השבוע לבאיירן מינכן. בוסטוס מצא עצמו אחד על אחד מול השוער, תוצאה של ההצטרפות הקבועה שלו קדימה לשטחים וגם השטחים שההגנה המקומית החלשה משאירה, ורשם שער ליגה שני העונה (שיחק רק 6.33 משחקים).

תקציר המשחק

מוקדם יותר במחזור באנפילד קטעה רצף של שלושה הפסדי ליגה עם 1-0 על ניואלס משער של סביטאניץ' הלא נגמר. החלוץ הוותיק עומד כבד על 7 גולים ב-10 משחקי ליגה בשביל באנפילד העונה, ועוד שלושה שערים בגביע ובליברטאדורס ממנו הודחו לאחרונה. לא רע. פרט פיקנטי מהמשחק, הכרוז במשחק הייתה זוגתו צ'צ'ו בונלי... אהבה בירוק-לבן :)

idans10 ו-gilad16 אוהבים את זה.