הליגה הברזילאית 2011 - קורינתצ'יאנס אלופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י benos, ‏1/9/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בזמן שבארגנטינה תוהים איך הוא הצליח להשתחל לנבחרת העונה באמריקה, או להבין איך הוא לא מפסיק לכבוש בגביעים היבשתיים ובליגה דה קיטו, בברזיל לא מבזבזים זמן ומביאים את הרנאן בארקוס האימתני.

החלוצה של פאלמייראס תהייה זו שבארקוס ילבש העונה.

2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה למי שעקב יחסית בקביעות על הליגה הברזילאית - איך הייתה העונה של סאו פאולו? עונה מוצלחת?

לצערי לא יצא לי בכלל לראות משחקים של הקבוצה בשנה האחרונה, כך שיש לי מספר שאלות למי שכן עקב. מבחינת איכות הסגל, האם יש להם סיכוי טוב להתחרות חזק על תארים יחד עם סנטוס וגם בכלל בליברטדורס? איך נראה העונה לוקאס מאורה, הוא באמת אחד שעזר הרבה העונה לסאו פאולו ושיכול להתחרות כבר עכשיו על מקום בנבחרת ברזיל או שמדובר בשחקן בינוני שלא עמד בציפיות שהדביקו לו?

ומה לגבי לואיס פביאנו? האם הולך לו טוב בברזיל או שהוא ממשיך עם אותה יכולת ירודה שאפיינה אותו בעונה הקודמת בסביליה? האם יש לו סיכוי לחזור לקרוע רשתות בסלסאו? שני שחקנים ששמעתי עליהם ושמתי לב אליהם, הם פרננדיניו ומרלוס. אף פעם לא ראיתי את שניהם משחקים, ואת מרלוס אני מכיר בגלל פיפא 2010 (כשהבאתי אותו לקבוצה שלי ותוך כמה שנים הוא הגיע ל-89), בעוד על פרננדיניו שמעתי קצת בתקשורת. איך שניהם באמת משחקים? הם באמת עזרו הרבה לקבוצה ועוד יכולים לעזור הרבה?

אני גם רוצה לשמוע אם יש כוכבים חדשים בקבוצה שלא שמעתי אליהם, והם בהחלט מהווים חלק משמעותי בקבוצה. אני גם אשמח לדעת אם יש שחקנים מוכרים יחסית שהגיעו לקבוצה בזמן האחרון.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הייתה להם עונה סבירה.

הם לא יתחרו בליברטאדורס כי הם לא העפילו אליו, עוד חצי שנה הם ישחקו בסודאמריקנה. לדעתי סנטוס היא לא ה-קבוצה לנצח בשביל להתמודד על התארים, אין כזו בברזיל. מה שיפה בברזיל, לדעתי, זה שיש מספר גדול של קבוצות שיכולות לראות את עצמן מועמדות לתחרות על התארים ולעתים, כמו בעונה האחרונה, אפילו במהלך העונה אנחנו רואים מאבקים רב-קבוצתיים.

לוקאס שחקן נהדר לו חלק משמעותי בנקודות שצברה הקבוצה העונה לדעתי, ויש לו מספיק עתיד כדי להשתפר. חוץ ממנו יש לסאו פאולו סגל לא רע והרבה שחקנים טובים. בינתיים ממה שהבנתי הם מצליחים לשמור על חלק מהכישרונות המבוקשים, כמו לוקאס וקאזימירו (שעדיין יש סיכוי לא קטן שיעזוב) ומוכרים בעיקר את אלו שהם מוכנים למכור (שאנדאו?).

מרלוס שחקן רוטציה נחמד, ששיחק הרבה יחסית העונה, אבל שלא הרשים אותי במיוחד, עזב לאוקראינה אם אני לא טועה, אבל "במקומו" סאו פאולו הביאו חיזוק משמעותי מאוד בדמותו של ג'אדסון (אגב השאלה על רכש מוכר). שחקן משמעותי נוסף שעזב הוא דגוברטו, שלדעתי יהיה ניתן להחליפו ולא בקושי רב. העזיבה של ריבאלדו לא תשפיע מקצועית. מפרננדיניו אני לא הצלחתי להתרשם לפה או לשם, אבל הוא קיבל דקות ואם לא יגיע רכש נוסף לחלק הקדמי אולי יקבל יותר בעונה הקרובה. למועדון חזר קשר בשם ז'וניניו מה-MLS, אני לא מכיר אותו אבל היה לו רקורד נחמד שם, נראה מה הוא שווה אם יישאר. פאבריסיו זה רכש טוב למרכז הקישור, בעיקר אם קאזמירו יעזוב,

פאביאנו החל לשחק בשלב מאוחר יחסית ולא יצא לי לראות אותו יותר מדי, אבל הוא העמיד מספרים יפים של גולים ביחס למשחקים.

"כוכב" צעיר שאולי לא שמעת עליו הוא קאזמירו, שור עבודה במרכז השדה שמשחק טוב עם הכדור גם, אבל אני לא בטוח שהוא יישאר שם כי יש הרבה התעניינות סביבו והיו איתו קצת בעיות בסיום העונה אם הבנתי נכון. גם ברונו אוביני הבלם נחשס לשחקן מבטיח, אבל לא ראיתי אותו יותר מדי במדי הקבוצה והביאו שחקני רכש על העמדה שלו בנוסף.

מבחינת זרים יש לקבוצה את המגן הפאראגוואי הצעיר איבאן פיריס, שהפתיע בקופה אמריקה אבל בברזיל לא מראה עדיין שמדובר בכישרון יוצא דופן. לדעתי קצת קשה לו עם הפיזיות, מפתיע לכתוב את זה על שחקן הגנה פאראגוואי. הזר השני הוא הארגנטינאי מרסלו קאנייטה, עושה משחק צעיר ומוכשר שפרח בליגה הצ'יליאנית לפני שהגיע לקבוצה, אך מיעט לשחק והרבה לבלות על מיטת הטיפולים. אולי העונה יהיה משמעותי יותר.

זה הרושם שלי, אני בטוח שלאור יש דברים שונים לומר. בכל מקרה, הליגות המקומיות אמנם בפתח, אבל עד הברזיליירו יש עוד הרבה זמן...

4. Muurad Member

דווקא תמיד אהבתי את מרלוס האמת. לפחות את הפוטנציאל שלו.. הוא אחד הדריבליסטים הטובים בברזיל, מאוד מהיר - מתי שהוא תופס יום הוא נראה כמו כוכב. הבעיה שהוא ממש לא יציב(וגם ממש לא קיבל הזדמנויות, אני משער שבגלל ההשקעה והגישה שלו יותר מהכל, אבל זה סתם השערה) - והוא דיי אגואיסט ויש לו tunnel vision כשהוא מתחיל לפתוח מבערים.. אני חושב שהוא יצליח באוקראינה לפחות מבחינת הכדורגל שלו.

חוץ מזה אני מחזק את מה שאליאס אמר, לוקאס שחקן נפלא, שרק צריך למצוא יותר את הנישה שלו במשחק ולהבין מה התפקיד שלו במגרש, שעכשיו הוא דיי מפוזר ולא ממש מוגדר ולדעתי זה מפריע לו לשמור על יציבות.

השנה מצפים ממנו לתת עוד קפיצת מדרגה ולהגיע לרמה של ניימאר בכל הקשור ללקחת את הקבוצה על הגב ולשחק בצורה יותר בוגרת ולגבות את זה בסטטיסטיקה, לפני המעבר הצפוי שלו בקיץ לאירופה..יש לו את כל הנתונים להיות גדול, השאלה כמה ישקיע וילמד את המשחק.

לואיס פאביאנו התחיל על הפנים, ממש כאילו עשו עלו פולסא דנורא ולא הצליח לכבוש, אבל לאט לאט התחיל להבקיע בצרורות - ולדעתי עם קדם עונה והכנה כמו שצריך הוא יחזור להיות אחד הכובשים המצטיינים בליגה השנה.

הסיפור עם קאסמירו היה שהוא כנראה יישאר אלא אם כן תבוא מישהו מאירופה ותציע עליו, כשבסאו פאולו היו דיי מתים להפטר ממנו ולא נראה לי שהוא ממש בתוכניות של ליאאו, כשנשיא המועדון פחות או יותר אמר שמי שתבוא עם הצעה של 10 מיליון יורו תקבל אותו - כשהמחיר שלו לא מזמן עבר את סכום ה-20.
    בעיקר בעיות אישיות והתנהגות שהשפיעו על הכדורגל שלו כשהתהילה דיי עלתה לו לראש, ושהוא נהיה דיי עצלן ולא ממש השתדל בהגנה, ואיבד המון כדורים כאילו ממש לא אכפת לו.
    הנשיא אמר שהוא היה ממש קרוב למכור אותו, אבל בסוף השחקן שכנע אותו אחרת והם נותנים לו עוד הזדמנות לחזור ולטפס בחזרה להרכב.. אני אישית חושב שכל הפיצוץ הזה היה צריך לקרות אפילו יותר מוקדם כי זיהיתי אצלו את הסימנים האלה, ולכן חשבתי שהוא צריך לעבור לאירופה כבר לפני יותר משנה - אבל נקווה שהפיצוץ עכשיו יביא באמת לשינוי אצלו והוא יחזור להיות השחקן שהוא יודע והראה, כי גם אצלו כל הנתונים קיימים, השלאה היא כמה הוא רוצה את זה... עמדת הקשר דיי מאוד עמוסה ככה שמחכה לו המון עבודה לעשות - אבל אם הוא באמת השתנה ולוקח את ההזדמנות ב-2 ידיים, לדעתי הוא ייקח מחדש את המקום בהרכב.

בנוגע לשמות חדשים ולא ממש מוכרים - וולינגטון שדיברתי עליו שנה שעברה, לדעתי הוא הקשר האחורי בין הטובים ובליגה, ובטח הקשר הטוב של סאו פאולו...שנה שעברה הייתה עונת פריצה מחודשת שלו אחרי פציעה ארוכה, ולדעתי כבר בקיץ אנחנו לא נראה אותו יותר בברזיל... מזכיר טיפה את ראמירס מצ'לסי, גם הוא צנום ונמוך - אבל סופר אגרסיבי ולא מפסיק לרוץ ולהשקיע - ובגלל העבר שלו כקשר התקפי בקבוצות הנוער יש לו טכניקה מצויינת והוא מטפל נפלא בכדור ויודע להצטרף קדימה.

עוד ילד שאולי יקבל הזדמנות להכנס ולהשתפשף, בטח שבמשחקי הפאוליסטה אחרי שהנריקה נמכר\הושאל לק.פ.ר האנגלית, הוא אדמילסון, חלוץ צעיר בן 17 שהוא היהלום החדש של מחלקת הנוער ושל הנבחרות הצעירות של ברזיל.. נמוך קומה, אבל מהיר כמו שד, סיומת יוצאת מן הכלל.. יכול טיפה להזכיר את רומאריו בסגנון המשחק... אני מאוד הרשמתי ממנו כל פעם שראיתי אותו משחק, והוא אמור להיות הדבר הבא בסאו פאולו.

אוביני אגב הבנתי שממש קרוב לסגור בג'נואה אם אני לא טועה, לא נראה שבונים עליו יותר מידי - האמת לא ממש התלהבתי יותר מידי ממנו בקופיניה ובנבחרות הצעירות - אבל אולי זה בגלל שדיברו רבות עליו ובנו לו הייפ שלדעתי הוא לא הצדיק.

בנוסף לג'אדסון שאליאס הזכיר שהוא רכישה יוצאת מן הכלל ואחת הגדולות השנה בברזיל, סאו פאולו גם תפסו את ברונו קורטס המגן השמאלי של בוטאפוגו, שהיה אחד הטובים בברזיל שנה שעברה למרות שמאוד נחלש לקראת סוף העונה.. לדעתי הם צריכים להשקיע ולהביא עוד בלם ממש ברמה ליד רודולפו האמת כי המגנים שלהם כמו שנה שעברה יפעילו המון לחץ על מרכז ההגנה - אבל הוא ואדסון סילבה אמורים להיות צמד הבלמים השנה אז נראה איך הוא יצליח, אבל סה"כ יש שם קבוצה יוצאת מן הכלל שאמורה להתחרות חזק בצמרת אם לא יהיו הפתעות.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/12
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בכלל שכחתי מוולינגטון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx הסיפור עם קאזמירו ייסגר לפה או לשם בשבוע הקרוב אני מאמין, לפחות עם הקבוצה שבינתיים גילתה הכי הרבה רצינות בו, רק העניין של האופי הרתיע קבוצות מלהביא את הילד מוקדם יותר.

תודה על הפירוט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

בקשר לעסקה עם פורטו, לדעתי, בעמדת המגן ולא באופן כללי, פוסילה > דנילו משמעותית...

6. Muurad Member

כן זה בטוח, אני תמיד חשבתי(לפחות אחרי שקיבל את התקופה לשחק כמגן ימני) שהמקום של דאנילו הוא רק בקישור..פוסילה אומנם הוא לא ג'ונתן, אבל הוא המגן הימני הטוב שיהיה לנו מאז שהוא עזב.. רק נקווה שישאר בריא.

עוד הפתעה אגב היא שטיאגו נבס חוזר הביתה, ועבר במפתיע לפלומיננסה, אחרי שהיה נדמה שפלאמנגו סגרו את עניין ההעברה שלו מזמן והסכימו לשלם את ה-7 מיליון יורו שהיה סעיף השיחרור שלו.. חיזוק רציני לפלו שמביאה אותו בחזרה לומעדון בו פרץ וגדל.

לגבי קאסמירו הנשיא אמר שהוא מקבל הזדמנות נוספת ושהוא החליט לא למכור למרות שהגיעו הצעות, אבל נראה לי שתקופת הניסיון שלו תהיה בפאוליסטה ואיך שיהיה עד אז... אבל עמדת הקשר כ"כ צפופה שקשה לראות את כולם ממשיכים ביחד.
    אולי הם רוצים להציג אותו טיפה בפאוליסטה ובתחילת השנה, ולמכור אותו בקיץ, אחרי שהמחיר יעלה, מי יודע... אני עדיין בדעה שאם ייזרק לאירופה שם לא ייקבל תשומת לב גדולה או תחושה של כוכב ויידרש לעבוד בהגנה כמו שהוא יודע הוא יצליח, אבל לא הייתי מהמר 10 מיליון יורו על זה אישית ככה שאפשר להבין את הקבוצות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx למרות שזה דיי מדהים כי קאסמירו תמיד היה בעל אופי מאוד נוח ובוגר, מנהיג, עם סיפור קשה מאחוריו שהכריח אותו לגדול ולהיות אחראי בגיל מוקדם.. אבל זה מה שכסף ותהילה עושה לאנשים אני משער.. אני מקווה שהסיפור שלו יסתדר בסופו של דבר כי הפוטנציאל שלו גדול מאוד.