הליגה הספרדית, מחזור מס' 3:: הדרבי של אנדלוסיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏31/8/18.

1. AS R Member

4 שופטי טלויזיה לא תיקנו את החלטת השופט. זה פשוט רמה חדשה של בושה. כששופט רואה את המהלך בלייב וטועה, עוד מילא (למרות שלא צריך שום הילוך חוזר כדי לראות שהיה מגיע כאן אדום לשוער של בטיס), אבל כששופטים רואים את ההילוך החוזר ומחליטים שהחלטת השופט מוצדקת, זה כבר תיק לחקירה.

2. golding מנהלים

בטיס מבקיעה שער מוצדק אחרי לחץ אינטנסיבי על השער של סביליה ברבע שעה שקדמה לשער (מאז האדום למעשה). הלחימה של שחקני בטיס מעוררת השראה, גם אם לעיתים היא מכוערת.

מצד שני, ההחלטה של השופט מעיבה על האופן שבו המשחק התפתח.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ברוך הבא ל-VAR גרסת ספרד.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

חבר שלח לי הודעה כדי לעקוץ אותי בתור אחד שתמיד תוקף את הליגה האנגלית - '8:2! חרא של ליגה, מה זה פה כדוריד?', ואני דווקא חושב להיפך, מחזור מצוין עבר עלינו, שימו לב לקשיים של קבוצות הצמרת והואסקה אמנם תקפה קצת בהגזמה אבל היו כבר קבוצות שקיבלו שמינייה למרות שהחנו את האוטובוס. בתקשורת מיהרו לכתוב שני דברים: קודם כל לגבי נבחרת ספרד, לואיס אנריקה נצפה בשבת בברנבאו וטען שהתקבל יפה מאוד. אז אחרי המשחק אמש 'שאלו' במארקה - 'לואיס, באמת יש לך שחקן יותר טוב מג'ורדי אלבה?' והמגן עצמו שהתראיין פירגן למרקוס אלונסו וגאיה. שנית, במארקה כתבו האם זו שוב 'ליגה של שתי קבוצות'.

ועכשיו אני:
    - לקטגוריית 'השחקן שהכי אהבת שלא משחק בקבוצתך' אפשר להוסיף לרשימה שלי גם את חואקין. התשוקה, המהירות גם בגיל המאוחר, ולא כל יום הוא כובש שער בראש. מוריד חולצה אחר-כך כמו איזה ערס, כמה שהוא בטיקו, כמה טוב שהוא חזר. חואקין לא ממש עמד בציפיות, לא בכלל ולא בנבחרת אבל הוא חצי אלוהים בבטיס, ובטיס בדיוק בזמן משיגה ניצחון בכורה העונה ויוצאת לפגרה בראש שקט.
    - ולנסיה עם שתי נק' בלבד, ובעוד התיקו במחזור הראשון נגד אתלטיקו מתקבל על הדעת - שאר התוצאות לא ממש. היא לא שיחקה משחק אחד במוקדמות צ'מפיונס או משהו כזה ואין עליה שום עומס. הקישור לפחות בינתיים לא נראה כמו האמצע החזק של העונה שעברה, אני התאכזבתי. לבאנטה מתגלה כאגוז קשה לפיצוח בתחילת העונה כמו אשתקד.
    - מהיום שליאו מסי היה לבוגרים של ברצלונה ב-2004/05, גם אם בשנים הראשונות זה לא היה בזכותו(אלא בזכות רונאלדיניו ואטו נניח) - בארסה הקבוצה שמייצרת גולים הכי בקלות באירופה, כל קבוצה שתשחק נגדה פתוח מדי - תחטוף. לואיס סוארס צריך לבקש להתחיל את העונה במחזור השלישי והאמת שבכל משחק מעניין לראות איזה 11 תעלה בארסה.

5. Raulito Madridista

אני מרחיב קצת ברשותכם על הדרבי של אנדלוסיה אתמול:

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/09/02/primera/1535908338_652301_1535922433_miniatura_normal.Xxx

ירוק. חמש דקות על המגרש, שהיו גם הראשונות שלו העונה, הספיקו לחואקין שיודע יותר טוב מכל אחד אחר מהי משמעות הדרבי, כדי לכבוש ועוד בנגיחה(!) ולנצח את הדרבי עבור בטיס. AS: 'חואקין עצום'. הוא קיבל גם מהמארקה וגם מה-AS את הציון הגבוה ביותר של 3 כוכבים למרות ששיחק בסה"כ רבע שעה. תראו את חדר ההלבשה של בטיס. חואקין אמר - "זה היה מושלם, לא יכולתי לבקש משהו יותר טוב מזה, רציתי לשחק כמה שאפשר. זה ניצחון של האוהדים. ראיתי את מנדי מרים והתמקמתי טוב ברחבה והתפללתי שהכדור יגיע אליי". על מה שעבר על הקבוצה - "שנים גדולות המועדון היה בצל של סביליה שהצליחה באירופה אבל זהו, בטיס חזרה". זה היה שערו השני בלבד של חואקין בדרבים כשהראשון היה ב-2002, והוא הילד-הזקן ביותר שכבש שער במשחקי הדרבי. האקס דני סבאיוס בירך את בטיס ואת הקפטן. בטיס ניצחה דרבי ביתי ראשון מאז 2006!
    אדום. בצד של סביליה אכזבה גדולה, רוקה מסה שהורחק בצורה הזויה היה עצבני ובקבוצה לא הבינו את ההחלטה. "הוגן או לא(האדום) - התנצלותי הכנה ביותר כלפי האוהדים וכלפי חבריי לקבוצה", כתב הקשר ברשתות החברתיות. המאמן מצ'ין זעם על כך שה-VAR לא עשה צדק בעניין(השוער פאו היה תוקפני כלפי מסה, הוא ידע שהיה לו צהוב ורצה להרגיז אותו) ועל המשחק סיפר שהקבוצה שיחקה עם שחקנים מהירים אבל לא הצליחה לייצר מספיק התקפות. לסביליה יש את חטאפה(ב) ולבאנטה(ח) לפני שתפגוש את ריאל מדריד במחזור השישי.

6. avicii Member

כשהשיפוט גרוע גם טלוויזיה לא תעזור

7. RubberSoul Member

כשברצלונה וריאל פוגשות את אלאבס, ויאדוליד, הואסקה, חטאפה, ג'ירונה ולגאנס, בעוד אתלטיקו, סביליה, ויאריאל, ולנסיה, בטיס פוגשות זו את זו, קצת מגוחך להסיק שזו עונת שפל כשקל להתעלם ממשחקים טובים בין הגדולות, שזה בפועל מה שבאנגליה מתגאים פעם אחר פעם, על הקרב הגדול על המקום השני כשהאלופה רצה ל-15 נקודות הפרש בפסגה.

זה לא מקרי, כי לוח המשחקים הלא סימטרי מאפשר לליגה להחליט בדיוק מתי ישוחק איזה משחק, וההחלטה על פתיחה קלה לגדולות מכוונת. טוב או לא, נדע בהמשך העונה. מקווה שלדרג ב', לנציגות באירופה ואלה ששואפות לשם, יהיה יותר קל לסגור פערים בהמשך העונה. ידוע שאמצע העונה זו התקופה הכי קשה לצמצם פערים.

בכל אופן, מחזור הבא בארסה וריאל משחקות בחבל הבאסקים, בארסה באנואטה וריאל בסן ממס. כמו שאמרתי, מכוון. ככה חוזרים מהפגרה.

8. avicii Member

מוכן לשים כסף שברצלונה הגיעה בעשור האחרון לפחות 7 פעמים לאנואטה אחרי פגרת נבחרות

Civil ו-Jefecito אוהבים את זה.
  9. Ever Banega Member

תאכלס? מסיבה אחת, דייגו קוסטה. כשהאיש בזואון אני מאמין בניסים. אני בספק גדול אם הוא מסוגל לתת עוד עונה כמו ההיא ב2014, אבל אם כן? הכל אפשרי.

10. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/09/03/15360079573364.Xxx

במארקה בדקו מה המצב בשלוש הגדולות עם שחקני הרכש החדשים בליגה בלבד. בריאל מדריד קורטואה היה שחקן הרכש היחיד ששיחק והוא פתח בהרכב פעם אחת(ביום שבת), בברצלונה ארתורו וידאל זכה ל-38 דק' שזה הכי הרבה ומאלקום שיחק 6 דק' בלבד ובאתלטיקו המצב יותר טוב עם 187 דקות של לאמר הרכש היקר שלה ועוד משחק אחד שלם של רודריגו. הסיכום:

ברצלונה: וידאל - 38 דק'| ארתור - 28 דק'| לנלט - 25 דק'| מאלקום - 6 דק'
    אתלטיקו מדריד: לאמר - 187 דק'| רודריגו - 90 דק'| קאליניץ' - 34 דק'| ג'לסון - 32 דק'| אריאס - 22 דק'| אדאן - לא שותף
    ריאל מדריד: טיבו קורטואה - 90 דק'| אודריוסולה, ואלוורדה(קסטיליה) ו-ויניסיוס - לא שיחקו.

הטבלה בעונה שעברה אחרי 3 משחקים:
    1. ברצלונה - 9 נק', יחס שערים 9:0
    2. ריאל סוסיאדד - 9 נק', יחס שערים 10:4
    3. סביליה - 7 נק', יחס שערים 5:1
    6. אתלטיקו מדריד - 5 נק', יחס שערים 7:3.
    7. ריאל מדריד - 5 נק', יחס שערים 6:3