הליגה הקולומביאנית - Finalizacion 2014

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏20/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נו, כנראה שההאקרים הפלסטינאים לא כ"כ אוהבים את הסיקור שלי על הליגה...

בכל מקרה אנחנו כבר לקראת סיום הליגה הסדירה, עוד 3 מחזורים לסיום והמירוץ צמוד, כאשר רק סנטה פה מבטיחה את מקומה בפלייאוף עד עכשיו ועוד שתי גדולות כמו מיז'ונאריוס וג'וניור כבר איבדו סיכוי להעפיל. אתמול היה פארטידסו בקאלי, שם גברה דפורטיבו קאלי על מיז'ונאריוס 3-4 במשחק דרמטי ואדיר, כולל שער שיוויון בבעיטה חופשית של לוצ'ו דלגאדו השוער של מיז'וס, מה שלא עזר לכחולים.

ידיעה חשובה בנוגע למבנה הליגה ב-2015: ככל הנראה התייאשו שם מהנסיונות הכושלים של אמריקה קאלי, מקבוצות הפאר, לחזור לליגה הבכירה והוחלט להרחיב את הליגה מ-18 ל-20 קבוצות, כאשר במידה והקבוצות "המסורתיות" כמו אמריקה, קינדיו, קוקוטה, מגדאלנה, בוקאראמנגה, קרטאחנה לא ישיגו את ההעפלה האוטומטית, ייערך טורניר ביניהן ושתיים נוספות תתווספנה לליגה להשלמת 20 קבוצות. קומבינה? רק בדרום אמריקה. הליגה תפסיק להיות משוחקת בשיטת פלייאוף ותעבור למתכונת הארגנטינאית, קרי, 19 משחקים, זו שמסיימת עם הכי הרבה נקודות היא האלופה. שני טורנירים בשנה וביטול שיטת הממוצעים לקביעת היורדות. יהיה מעניין...

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

:)

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תצחק, אם אני פקרמן, אני בודק אופציה רצינית לצרף אותו לקראת הקופה אמריקה. אין לאף אחד את ראיית המשחק שלו, כולל לחאמס ;)

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אנחנו ממשיכים לא להראות מי יודע מה אבל פחות הפעם ניצחנו בבית אחרי למעלה מחודש וחצי(!) 0-2 את אגילאס דוראדאס, תודות לקוסם קארדונה שנכנס בחצי השני והביא את השינוי הנדרש. הניצחון מבטיח לנו ראש שקט לסודאמריקנה ביום רביעי כי אנחנו צריכים נקודה כדי להבטיח פלייאוף.

במשחקים אחרים הפסידה המוליכה סנטה פה לאוניאוטונומה שהיתה אחרונה, בעוד שמיז'וס המודחת מנצחת את פטרולרה 0-2 שתצטרך מצידה לחפש את העלייה לפלייאוף הראשון שלה אי פעם במגרש אחר.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עידן, נתקלתי בחוסה איסקיארדו של אונסה קלאדאס בבלגיה ונראה שהוא התאקלם שם מהר מאוד. יכול להיות שבקרוב יהיה מוזמן טרי חדש לסגל של פקרמן. בטח שקארבונרו עלול לאבד גובה בלי דקות משחק.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הוא עבר לפני חודש-חודשיים ובאמת נראה שהוא התאקלם טוב. הוא לא בדיוק באותו התפקיד של קארבונרו (לפחות לא בנבחרת, שם פקרמן ניסה אותו אפילו כמעין קשר אחורי), בקאלדאס הוא בכלל היה חלוץ ונראה לי שעדיין יש לו זמן עד הנבחרת, אבל כמו במקרה באקה, ראינו מה עונה מצויינת בבלגיה יכולה לעשות ומעבר לזה שהוא באמת שחקן טוב (איסקיארדו), התאקלמות מהירה רק תעזור לו בהמשך הדרך. לגבי קארבונרו, הוא גם ככה די מתנדנד בסגל, כי סה"כ גם למונדיאל הוא הגיע אחרי פציעות של אחרים ולא ממש נספר לפני כן, אז גם ללא איסקיארדו אני לא יודע כמה המקום שלו מובטח.

7. gilad16 Member

אבל קרבונרו קיבל מאז המונדיאל דקות לא?

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בנבחרת או בקבוצה? בנבחרת הוא שיחק באחד ממשחקי הידידות, בצזנה למיטב ידיעתי הוא כלל לא שיחק וגם אם כן, אז ממש מעט.

9. gilad16 Member

בנבחרת. ראיתי שהוא היה בסגל אחרי המונדיאל
    אז פקרמן כנראה כן שומר לו מקום בינתיים

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כן, פקרמן בינתיים ממשיך עם החבר'ה של המונדיאל והוסיף עוד 5 חדשים (אדווין קארדונה ביניהם וגם ג'ימי צ'ארה הנפלא), אבל זה רק כי הוא יכול לזמן שחקנים למשחקי הידידות ולהשתמש בכולם. לא יודע אם היום יש לקארבונרו מקום ב-23. כרגע הוא שחקן הסגל.

@Franco אפרופו איסקיארדו, בסטנדארד ליאז' משחק המגן השמאלי לשעבר של לה אקידד, דארווין אנדראדה. זוכר אותו? בזמנו התרשמת ממנו.
    אפרופו שני, אריק מורנו כבש 3 שערים אתמול בליגה היוונית ;)

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כן כן, אני עוקב אחרי החברה החביבים עלי :)

איסקיארדו משחק באגף בבלגיה והוא לא שוכח לעזור להגנה, בזה הוא מאוד מזכיר לי את קארבונרו ולכן עשיתי את החיבור.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ימים טובים עוברים על הקולומביאנים: חאמס רודריגס מועמד ב-23 האחרונים לכדור הזהב של פיפ"א למרות שהוא לא יזכה והאמת שגם לא מגיע לו לזכות; קרלוס באקה גובר על מסי, ניימאר, די מריה ושות' כדי לזכות בתואר שחקן השנה הלטיני בליגה הספרדית ואילו ג'קסון מרטינס נבחר לשחקן השנה בפורטו. הקולומביאנים ממשיכים עם דריסת הרגל באירופה.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני משער שהפרס של באקה הוא השחקן האמריקאי או הדרום אמריקאי, כי ה"לטיני" זה פחות או יותר 80% מהליגה כולל את כל המקומיים וגם את זה שנבחר לשחקן העונה...

לא צריך את הפרסים האלו בשביל גאווה בהצלחה של השחקנים, הפרסים הם חארטה (שום דבר לא ישכנע אותי שבאקה נתן עונה יותר טובה מאלופי ספרד גודין & מיראנדה, אלוף אירופה די מריה ועוד כמה שחקנים מצוינים) ואת התרומה של השחקנים רואים בלי קשר לפוליטיקת חלוקת הגביעים הזו.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ברור שלא צריך את הפרסים האלו כי בת'אכלס הם לא תורמים כלום, אבל נחמד לראות שהם מקבלים את ההכרה שהם ראויים לה עבור אלו שלא מכירים את הפוטנציאל שיש להם וחושבים שקולומביה זה חאמס ופאלקאו. אף אחד לא באמת חושב שבאקה טוב יותר מניימאר או מסי, אבל הוא אכן נתן עונה נהדרת.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא היה יותר טוב ממה שניימאר היה עונה שעברה :)

מצב נושא:
הנושא נעול.