הם שחורים, הם כוכבים, הם... הכוכבים השחורים!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Obafemi, ‏31/5/10.

1. 亚历山大帕托 Member

אין בעיה חוקית, אבל אף פעם לא אהבתי את הניצול הזה של החוק. אם אתה לא מספיק טוב בשביל לשחק עבור הנבחרת שלך, אתה הולך לחפור במסמכים כדי למצוא לך מולדת אחרת... אע.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש כאלה שפחות אכפת להם מהמדינה שלהם ויותר קריטי להם הקריירה והכסף והאמת לא תמיד אפשר להאשים אותם ויש כאלה שפשוט במילא יש להם נאמנות ואהבה לשתי מדינות אז מה זה משנה איפה ישחקו העיקר שישחקו.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2009/4/15/1239820864519/Kevin-Prince-Boateng-001.Xxx
    מעניין איך הבחור הזה הוכיח שהוא לא גרמני.

4. cazzo Il Capocuoco

אבא שלו מגאנה, לא? בואטנג זה לא שם גרמני...

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, העניין הוא שכשזה הפוך, כשאיזה יליד גאנה משחק בנבחרת גרמניה, מסתכלים על זה הרבה יותר רע. בסופו של דבר זה לא צריך לקרות לכל כיוון, בן אדם צריך לשחק איפה שהוא נולד, ומקרים חריגים צריכים להישפט לגופם, לקבל אישור מיוחד לחרוג מזה, אין שום חוק טוב מספיק שיתפוס לגבי כל מקרה ומקרה.

6. 亚历山大帕托 Member

לא צריך לחייב שחקן לשחק איפה שהוא נולד. לי לא מפריע שבואטנג נולד בגרמניה, אלא זה שהוא גדל שם ככדורגלן, עבר בכל נבחרות הנוער הקיימות, ואז כשראה שקשה לו להיבחר לבוגרת, חפר בשורשים ומצא לו נבחרת שתיקח אותו. אני חושב שצריך לבטל את החוק הזה שלשחק בנבחרות נוער לא מחייב את השחקן לכלום, או לפחות לעשות את זה עד גיל 18. בגיל 18 כל שחקן בעל אזרחות כפולה חייב לבחור איזו נבחרת הוא ייצג - נשמע הגיוני בהחלט.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/6/10
  7. gonzo18 Member

כשאני רואה בנבחרת גרמניה שחקן כמו קאקו בא לי להקיא. לא חס וחלילה בגלל שאני שונא אותו או את הנבחרת,אלא בגלל שזה לא נראה לי הגיוני ששחקן ברזילאי לובש את המדים של גרמניה. כנ"ל לגבי שאר הנבחרות שמאזרחות שחקנים שאין להם שום קשר ללאום או למדינה. אם שחקן גרמני היה משחק בליגה בברזיל כמה שנים, מתאזרח והיה משחק בנבחרת ברזיל הייתי מרגיש אותו דבר.
    יש משהו לא כשר לדעתי במגמה הזו.

בנבחרת פורטוגל למשל זה בא לידי ביטוי בצורה הכי קיצונית, כאשר רואים שחקנים ברזילאים כמו פפה,דקו וליידסון לובשים את המדים של הנבחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/10
  8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דווקא בפורטוגל לי זה מפריע פחות, כי יש קרבה תרבותית וכל המתאזרחים גם שיחקו כמה שנים בליגה המקומית.
    חוקי הכדורגל לא צריכים להיות יותר קשוחים מחוקי המדינה.

בואטנג הזה שווה בכלל את הדיון?

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

וכל זה למרות שהוא משחק בקבוצה שלי.

לגבי בואטנג, כישרון יש לו, אבל השכל שלו ... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

10. blue_owl Member

לי בא להקיא כשאני רואה את רוברטו קולואטי בסגל נבחרת ישראל.

11. N כמוני Member

Obafemi כל הכבוד. אמרת לשים לב לאסמואה ואייו ובאמת הם היו הטובים במגרש היום לדעתי. איך שבואטנג שיחק היום, אין לו מקום לא בגרמניה וגם לא בגאנה.
    מנסה וורסה היו טובים מאוד בהגנה כשתסכלו את זיגיץ' שהיה אמור להראות הרבה יותר טוב. מילה טובה גם לסרפיי שהצליח לעצור את קראסיץ'.
    עד עכשיו גאנה היא ההפתעה הגדולה במונדיאל הזה. חשבתי שגרמניה וסרביה יעלו מהבית הזה בקלות.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הנסיך היה 100% בהגנה. לא מקבל את הטענות.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל מסתבך מאוד בעקבות הניצחון הזה של גאנה. אם הם יצליחו לקחת 3 גם מאוסטרליה הם עם רגל בשמינית. מצד שני גם סרביה יכולה לנצח את גרמניה, וליצור 6-6-6-0 בבית הזה.

14. cazzo Il Capocuoco

גאנה לא הייתה מסוכנת היום ברוב המשחק, בכלל במשחק שהוא מאוד טקטי ושקול, נראה שרוב שחקני הקישור של גאנה היו עסוקים בעבודה הגנתית. לא הרשים אותי ממש אף אחד, את קוואדו אסאמואה אני מכיר מצויין מהליגה האיטלקית, אנדרה איוו הראה ניצוצות מדי פעם, אבל בגדול, משחק הגנתי טוב מאוד של גאנה, לא יותר מזה.

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

"לא יותר מזה" אולי, אבל אתה יכול להגיד את המשפט "משחק הגנתי טוב מאוד" על כמה נבחרות אפריקאיות לאורך ההסטוריה?