המאבק כנגד זליגת התכנים בערוצי הספורט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י גל_2, ‏21/7/07.

1. בית"רי מלידה Member

הגיע הזמן שתבינו:

שידור ספורט זה מוצר - כמו לחם, כמו דלק, כמו כל דבר אחר.

כדי לצלם צריך הרבה ציוד, אנשים, ומה לא, וזה עולה כסף, זהו מוצר לכל דבר.

זה שיש ילדים מושפעים שרוצים בחינם כל דבר, כולל כניסה חינם למשחקים ואפילו חבילות חינם למשחקים באירופה זה דבר אחר.

תאמינו לי שאם אתר הספורט היה קונה קצת תמונות מאיזה אינטרסנט, שום עצומה לא היתה מפורסמת אצלו...זה הכל כסף ואינטרסים.הרי פעם גם טלספורט וספורט ליין היו מוקצים עד שהם התחילו לקנות קצת תמונות:aaarofl:

גם ההתגייסות של אתר ONE היא צבועה - מדובר באתר מתחרה לאתר הספורט.

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה מתחיל לעבור כל גבול .
    בשביל לראות מה הולך בחדר ההלבשה במכבי ת"א , מה אומרים השחקנים באמצע ואחרי משחק , מה קורה בחייהם הפרטים , 10 ש"ח בהוט VOD ותוכלו לראות הכל .

עד לאן הגענו

3. itzik zohar #20 Member

אז האגרה שאנחנו משלמים זה לא מספיק? עוד ועוד ועוד ועוד
    הבנו שצריך לשלם אבל על כל דבר קטן?

4. בית"רי מלידה Member

לפני שעה קניתי 200 גרם גרעינים שחורים, ולקחו לי כסף.

עד לאן הגענו.

ככה זה שמורידים מוזיקה בחינם עם אימיול וכדומה - מתחילים לאבד את הגבול בין הוירטואליות והמציאות ( הייתי עדין, לא רציתי להגיד "מתרגלים לגנוב כי זה קל" ).

צפיה במופע ספורט כמו מופע מוזיקה זה מוצר , שעולה כסף להפיק אותו, ולכן הוא נמכר בכסף, אבל יש ילדים שרגילים "לצרוך" דרך המקלדת, ( יותר נכון לגנוב דרך המקלדת ) לא יודעים ולא מבינים מה זה כסף, ופשוט חושבים שהכל מגיע חינם.

יש גם כאלו שהם "מקופחים מקצועיים" שהם כבר דור שני או שלישי של נתמכי סעד, וזו פשוט דרך חיים אצלם לדרוש בחוצפה שהמדינה תיתן להם הכל ( או ארקדי, מה זה משנה ). אפילו צבא הם לא עושים.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגיד לה אתה אדון בית"רי מתוסכל , הכסף שאתה עובד עליו קשה , אתה מוכן שילך עבור כל מיני ערוצי ספורט כאלה ואחרים כשיש דברים יותר חשובים מזה בחיים ?

6. בית"רי מלידה Member

גם מס בכנסה משלמים,למרות שאף אחד לא רוצה לשלם.

למה לשלם על כל דבר קטן? אפשר לגנוב, אפילו אם אבא שלך מנהל סניף בנק , או פשוט להתחיל עצומה.

תתחיל עם עצומה נגד מחיר הקולה והנקניקיה בטדי...

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/07
  7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד עכשיו הייתי בטוח שאתה בן אדם בוגר..

8. בית"רי מלידה Member

למה אתה ממורמר על זה שצריך לשלם על משהו? לא הכל אפשר להוריד מהאינטרנט, יש דברים שצריך לשלם עליהם, וכדי לשלם צריך לעבוד , או שאבא שלך מנהל בנק , או לגנוב.

ערוץ הספורט קנה מוצר, והוא מוכר אותו הלאה בכסף. ליגיטימי.

גם בעל מכולת קונה לחם ב5 שקל ומוכר ב 7. ליגיטימי.

תתחיל להתרגל לעולם האמיתי, זה שקיים מעבר למיקלדת.עולם אכזר.

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדוגמאות האלה פשוט מעוררות רחמים.

10. בית"רי מלידה Member

רחמים עצמיים.

תתחיל לשלם על כל מוצר שאתה צורך. החיים האמיתיים הם לא אימיול, אפילו אם אתה גר בקרית טבעון.

11. kfiros Member

אתה לא קראת טוב את התגובה שלי, אני טוען שמוצדק לשלם על שידורי הספורט, אפשר להבין את העובדה על קיומו של "ערוץ ספורט יקר אחד" שמרכז מיטב שידורים ישירים מכלל הליגות כשמדי פעם יש צ'ופרים לערוץ החינמי באופן סתמי או במצבי התנגשות בין משחקים. הבעייה היא שכיום, אותו ערוץ בודד וטוב דולל ואליו הצטרפו ארבעה ערוצי תוכן שוניםשגזלו לרבית משידוריו היחודיים עליהם שילמנו ולמרבה הפלא, כדי להנות מהם נצטרך לשלם כפול.
    אתה חישבת כמה יוצא לשלם על כל חמשת ערוצי הספורט בתשלום?
    חובב ספורט מן המניין צריך למורת רוחו להפרד כל חודש מסכום של למעלה מ50 ש"ח על סל ערוצי ספורט, תכפיל ב3 שנים ותגיע ל1,700 ש"ח שאותו אדם יכל לחסוך לדברים אחרים- על חשבון שירות שנהנה ממנו חינם בעבר (או בפחות מחצי המחיר- אם מסתכלים על התקופה של הקמת ערוץ 5+ עד היום).

חובבי כדורגל "בקטנה", אנשים נורמליים לחלוטין לא מסוגלים להרשות לעצמם להכנס להוצאות מיותרות והסכום שיאלצו לשלם על כל ערוצי הספורט בארץ לא זול בכלל (בין היתר בהשוואה לחו"ל) ומה שקורה זה שהם יאלצו לוותר על הליגה האנגלית, על הליגה הישראלית, על הרבה משחקים חשובים מליגת האלופות, על בית"ר ירושלים בצ'מפיונס, על משחקי עונה בספרד ועוד כל מני משחקים מאיטליה וליגות שונות וזה כשהם עדיין משלמים את ה25 ש"ח הנוספים שהם מוציאים כל חודש מאז הקמת "5+".

אם קיים מצב סביר- זה בטח לא עונה להגדרתו

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/07
  12. בית"רי מלידה Member

מתי כבר תבינו: זכויות שידור זה מוצר שכל אחד יכול לקנות, וגם למכור. זה מוצר לכל דבר ועניין.

מה אתה רוצה? שמישהו יממן על חשבונו מצלמות, צלמים, מפיק, במאי, ניידת שידור, זמן לווין ומה לא, וייתן לך בחינם? איפה אתה חי? זה עולה כסף, הרבה כסף.

הרי נגד שידורי המונדיאל בכסף היו עתירות בבג"ץ, והן נידחו.

זכותם של אנשי עסקים לקנות את זכויות השידור, ולבקש תמורתם כסף.

גם אני רוצה לראות, אז מה? או שאני אשלם, או שלא, ולא אראה.

יש הרבה דברים בחיים שאני רוצה, אבל לא לכולם יש לי כסף, ככה זה.

13. kfiros Member

אתה לא יודע איזה רווח יפה עושים צ'רלטון וערוץ הספורט על כל החובבי ספורט שנאלצים לשלם, המחירים שלהם לא ריאליים. אם אנחנו לוקחים את מיטב ההוצאות הקבועות של ערוץ הספורט וצ'רלטון על השידורים והזכויות, אני לא מאמין שנגיע לרבע מההכנסות שלהם. אם ניקח בחשבון את המיסויים ונתחשב ברווח הנקי הראוי שלהם אז אנחנו מגיעים לחבילת ערוצי ספורט שמשלמים עלייה מקסימום 35 ש"ח לחודש.

החבר'ה בצ'רלטון וערוץ הספורט לא מטומטמים, הם יודעים שיש בארץ הרבה חובבי ספורט שלא יכולים לוותר על העניין העז שלהם והעלייה במחיר עבור חבילת הספורט (שעולה עקב כניסת 5 גולד ו5 לייב) גדול ממספר הצופים שיחליטו לוותר עלייה *הדוגמא נכונה ליס בלבד

וציבור חובבי הספורט והכדורגל בפרט מרימים ידיים ומשלמים בצורה שנשיא ערוץ הספורט ממלא את השק בעוד ועוד מזומנים וחוגג על חשבון ההתמכרות של חובבי הספורט הישראלי שמשלם את התוספת. מה שצריך לעשות הוא להחרים את הערוצים הללו, להראות לחבר'ה מערוץ הספורט שאפשר להסתדר יפה בלעדיהם
    לבטל את 5+ ולא להשבר לפיתוי רכישת 5 גולד ולייב, להסתדר באופן זמני עם שידורי האינטרנט העגלתיים ולהמתין בסבלנות עד החזרת התכנים במלואם ל5+

14. בית"רי מלידה Member

זה לא חוקי להרוויח? אתה יודע כמה מרוויח בעל תחנת דלק? אתה יודע כמה עושה בעל פיצוציה על הגרעינים? אתה יודע כמה ידיעות אחרונות מרוויחה? וכמה ארקדי מרוויח על הביצים ( מוצר יותר חיוני מכדורגל, לא? ) שהוא מוכר ברוסיה?

זה עולם חופשי: תקנה מוצר מבוקש בזמן, תמכור עם רווח טוב, ותחיה כמו מלך. הנה קיבלת חינם שיעור בכלכלה.

רוצה לדפוק אותם? אל תקנה מהם, שיתקעו עם הסחורה. הרי ראינו כמה "החרימו" את המונדיאל.

רוצה לעשות כסף? לך תקנה זכויות שידור, ותמכור, באיזה מחיר שאתה רוצה. אף אחד לא יכול למנוע את זה ממך.

לעצומה הזו אין שום סיכוי, כמו שלא היה סיכוי לעצומה היותר גדולה פי כמה לפני המונדיאל. עובדה ש ONE נגררים ולא פונים הפעם לבג"ץ.

זה שכולם רוצים הכל בחינם - גם אני רוצה, אז מה?

15. קלייברט Member

למה שלא תתלונן לערוץ 1, 2, ו-10 על זה שהם לא קונים את זכויות השידור של המשחקים, וכך בכלל תוכל לוותר על הכבלים/לווין?

ערוץ הספורט מנסה להרוויח כסף, הוא גוף עסקי. אני מסכים שמשחקים בעל עניין לאומי (קבוצות ישראליות באירופה, נבחרות, או אתלטים ישראליים) צריכים להיות משודרים בערוצים ציבוריים/ממשלתיים. לעומת זאת, בעניינים כמו הליגה האיטלקית, ספרדית או אנגלית, שלרוב העם הם לא יותר מאשר פנאי, אין לי בעיה שצ'רלטון או ערוץ הספורט ידרשו עוד כמה שקלים.