המאמן הלאומי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י rainman, ‏11/5/06.

1. Jose Mourinho Member

אני לא אוהב את העניין שמאמנים זרים מאמנים נבחרות לאומיות.
    לדעתי כל הנבחרת, המאמן, השחקנים, עוזר המאמן, האפסנאי, מאמן הכושר, מאמן השוערים ובעצם כל מי שקשור בצוות של הנבחרת, צריך להיות מאותה מדינה ובעל אותו לאום.

2. Ampelmann Member

אבל כמו שכבר אמרו, למה דווקא מאמן אפשר וחלוץ לא?
    לא שזה לא קורה, תופעת האיזרוח פרוצה יותר מפטור לדתיים מצה"ל, ועניין המאמן הוא ללא ספק בעייה.
    אמנם אריקסון, הידינק ושות' לא אצים על הדשא, אבל דווקא בתקופה כזו, בה נוכחות המאמן כל-כך חשובה (דוגמאת ליברפול, צ'לסי, יובנטוס וכו'), יש מקום להתאמץ ולמנות לפחות את הגורם המקצועי הרם ביותר מבין בני הלאום אותו הוא מייצג.

וסלח לי, ולאוהדים ברחבי העולם, אבל מטרת הגביע העולמי היא לא בדיוק לקדם יריבות חדשות לברזיל. המאמן צריך להיות בן הלאום גם כדי שלא יווצר מצב שבו יש ניגוד אינטרסים (איך תגיבו למשחק בו מאמן של נבחרת זרה מתכונן למפגש מול ארץ האם שלו?!) וגם בגלל שכמו שהצגת מצב שבו נבחרת נחותה תוכל להעזר במאמן בכיר, ישנו גם מצב הפוך (מעט פחות ריאלי) שבו, נאמר, כמו שהידינק מאמן דווקא באוסטרליה ולא בהולנד, יכול לקום המאמן האיראני הטוב ביותר ולחמוק מבין ידי בני עמו למדינה אירופית בינונית שלא תאלץ להילחם כדי להגיש הצעה טובה יותר...זה עובד לשני הכיוונים, ולרוב, יותר בכיוון ההפוך.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם זה מאמן ברזילאי של אזרבייג'אן מול נבחרת ברזיל אז לא נורא. אבל אם אריקסון פוגש את שבדיה... ונדמה לי שלשבדיה אין שום תואר.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/06
  4. SeRgInHo Member

במונדיאל הקרוב למשל, זיקו יפגוש עם יפן את ברזיל. יהיה מענין...

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מעניין והאמת נשמע כמו פתרון יפה, הבעיה רק שתפקיד מאמן נוער אזרבייג'אני לא בדיוק יפתה בנאדם, מה שמחזיר אותנו לנקודה שכל המדינות העניות אוכלות אותה במצב שכזה. שלא תבינו לא נכון, גם אני מת לראות יצוג לאומי "טהור", אבל זה לא הוגן כלפיי כולם, ואי אפשר לאסור על נבחרות מסויימות לעשות משהו שמותר לקטנות יותר.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל כמו שאמרו פה,אם יהיה מאמן אזרי טוב ברמה אירופאית אז ברור שיחטפו אותו לנבחרת אחרת
    ואז בכל מקרה המדינה הזאת תיפגע,אין מה לעשות הכסף שולט גם בנבחרות כמעט לא משנה מה עושים.

7. cazzo Il Capocuoco

מה עשיתם מהאזרים,איזה מסכנים הם יצאו פה....