המהומות הר הבית מאיימות להתפשט לכל הארץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏9/2/07.

1. Riki Member

סלע, באמת אני ישמח לדעת מאיפה הוצאת את זה ומה זה קשור לדיון הנ''ל או בעקיפין למה שאני ואתה דנים ?

2. Barcik Member

סלע, תעשה טובה גדולה שלום הציבור אם תפסיק לחלוטין לכתוב את דעותיך הפוליטיות באינטרנט. אתה לא טוב במאום מ"כהנא צדק".

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוריס, צפוניות בנות 16 קוראות לזה תשומי. יש אנשים שמאמינים בעמדה פוליטית, ויש כאלה שסתם אוהבים לנופף באחת כדי למשוך את העיניים אליהם.

מי אתה סלע?

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני חושב שהם צריכים לצאת להאבק על האדמות שלהם באמת ובמלוא הכנות גיא. תפנים, ותכבד את העמדה הזו שלי. היו רבים ואחרים לפניהם בשלל מדינות בעולם שיצאו להאבק, והם למרות מה שהם השיגו במאבק עד היום לחלוטין לא הקריבו מספיק למען מה ששלהם.

מסופק?

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אומר שהמחאה אינה לגיטימית. יש משהו צורם בלהחזיק אדמה בלי שתוכל לעשות בה שיפוצים נדרשים, אבל במקרה הזה - יאללה, שירדו מזה, אם יש סכנה בטחונית והם עדיין רוצים את זה כמו שזה, שיוציאו אזהרה שהמקום לא בטיחותי וזהו, אבל חלאס לנופף באג'נדה שלך כל פעם גם כשזה לא הכי קשור.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גיא, זה מאוד, אבל מאוד קשור. הפגיעה בסמליות נעשת בזדון, וזו לא שאלה בכלל. גם שרון לא עלה בתמימות להר הבית. המהלכים הללו מחושבים ביותר במערכת, וגם את התוצאות הם יודעים מראש. השאלה למה ישראל בכל זאת כל פעם ממשיכה במגמה הזו. כנראה שהסברתית או מסיבות אחרות זה איכשהו פועל לטובת האינטרס הישראלי כאן, ולכן ממשיכים לפגוע בהם. וגיא, אני לא יודע אם אתה יודע, אבל זה פוגע. זה לא רק ניסיון להרגיז ולנפנף בשלטון הישראלי, זה מקום קדוש - קדוש להם. ישראל צריכה להתחשב בדת ולהיות גמישה, וכל שהם עושים זה את ההפוך לחלוטין כבר שנים. כנראה שהם מרוויחים מהמצב הזה לא מעט מעבר למה שאנחנו חושבים.

7. Barcik Member

סלע, אתה פשוט מחפש בכוח מה רע במדינה שלך. אל תגיד שלא - זה פשוט מאולץ. לכן, דעתך פשוט בלתי לגיטימית משום שהיא מבוססת על קיצוניות מוחלטת.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דמגוגיה. ועכשיו תגיד מה דעתך בנושא.

9. Barcik Member

שבכל פעם שעולה דיון אתה מחפש את העמדה שהיא אנטי-ישראלית.

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני אנטי הכיבוש. ברגע שישראל עושה מהלך כדי לגרום להבנה בין הצדדים, אני הראשון שקופץ כאן לתת קרדיט.

שאלתי אותך לגבי מה דעתך בנושא עצמו, ולא מה אתה חושב עלי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/2/07
  11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שאם אף אחד לא היה נוגע בגשר הזה והוא היה מתמוטט והיו נהרגים אנשים אותם הגומרים
    שמתסיסים עכשיו נגד בנייה עליו היו בוכים שהם התריעו על זה ואף אחד בממשלה לא עשה כלום...
    אני כרגיל נצא אשמים לא משנה מה,לפי דעתי צריך להפסיק עם השיפוצים ולהכין מטוס מאלה שיש כתובת
    אחריהם שאומרת "אמרתי לכם".

סלע כמו שעושים פה בכל מיני אתרים היסטוריים שיפוצים כדי שכלום לא יקרוס או ייהרס ושהכל ישומר
    גם שם עושים את זה,זה מקובל גם בארצות נאורות וגם פאשיסטיות כאחד ככה שאין לזה שום קשר
    בין יהודים,ערבים או שבדים..

12. בית"רי מלידה Member

אף יהודי או גורם יהודי לא מבצע עבודות ב " חאראם אל שאריף ".

פשוט מחליפים גשר עץ לגשר מתכת, זה כל הסיפור, וזה מחוץ לתחום הר הבית.

אני מציע שכולם יירגעו, ויהיה לכולם שבת שלום: ליהודים, וגם למוסלמים.

כדי שלא תגיד שאני עושה אפליה, אני לא אגיד את זה בעברית או בערבית, אלא באידיש:

" אה גיטה שאבעס ". http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

וכאן אני חייב סיפור משעשע: באחד מהמקומות בהן עבדתי, היתה בחורה ערביה ישראלית. היא סיפרה לי שהמטפלת שלה כשהיא היתה קטנה, היתה פולנייה, והיא לימדה אותה אידיש.( היא באה ממשפחה עשירה מאוד )

וככה יושבים להם יהודי פולני, עם ערביה ישראלית, והם מקשקשים וצוחקים באידיש, וכולם מסביב מתגלגלים מצחוק.

13. בית"רי מלידה Member

רימון נזרק לרחבת הכותל המערבי - יש נפגעים !

עידכון: מדובר ברימון הלם בלבד - שלושה פגועים קל מטופלים במקום.

מקור: פורום רוטרנט.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני תמיד רואה אותי בתור איבר מין גברי בשיחות האלה, נכנס באמצע עם נטייה קלה שמאלה.

בכמה נקודות:

1) מבחינה חוקית מותר לנו לעשות מה שבא לנו באיזור שטכנית לא נחשב האיזור שלהם. גם לאריאל שרון הייתה את הזכות ללכת להר הבית. השאלה האם באמת כל כך חשוב להחליף את הגשר הזה ולתת לכל הקיצוניים הזדמנות מצויינת להתסיס עוד קצת את הגזרה נגדינו. באמת שקשה למצוא טיימינג יותר מטומטם עכשיו אחרי הסכם מכה. כן מותר, כן הם לא אמורים להתעצבן, אבל ברור מראש שיהיו כאלה שיתפסו על זה טרמפ, אז בשביל מה זה טוב עכשיו?

2) העם הפלסטיני, עד כמה שהמושג הזה מעוות ולא נכון משום בחינה הסטורית, זו מציאות קיימת. והוא מתנהג לפי דפוס התנהגות טבעי שהומצא הרבה לפני המושג הפיקטיבי הזה. מה שבאמת עצוב זה שמישהו עוד מופתע ומתרגז מזה. כל אחד ממכם היה עושה את אותו הדבר.

3) סלע, המילה כיבוש יותר מדי שלילית, עד כדי כך שהיא לא מתאימה למצב הזה. האחריות על המציאות הזאת לא יכולה לשכב ב-100% על הכתפיים של ישראל ואתה דווקא בוחר לצייר את זה ככה. חוץ מזה, אף פעם אל תזרוק את ישראל להשוואות עם מדינות אחרות. אף מדינה מודרנית לא קיימת עבור עם ספציפי אחד עם בעלדיות כמעט מוחלטת. פאשיזם זה לווא דווקא רע כל עוד זה בכיוונים הנכונים. אני לא אומר שזה לגמרי המצב פה, אבל יש הרבה הצדקות.

4) יחס של "הוא מסכן שמחפש תשומת לב", מראה על בורות והתנשאות. שום בעיה לא נפתרת בלי הבנת שני הצדדים, אם אתם לא מעוניינים לראות פיתרון לבעיה אם ככה (בין אם זה הבעיה האישית שלכם עם הדעות של סלע או הצד הפלסטיני בכללי), אז אתם סתם באים לשתף אותנו בדיעה הנאורה והכל כך אובייקטבית שלכם. לא תודה, תרמנו בעבודה.

5) ריקי, שכחת בפינות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/2/07
  15. בית"רי מלידה Member

דווקא ראש העיר החרדי גילה תבונה, והחליט להשעות את העבודות. עכשיו כולם יירגעו, ויהיה זמן להסביר למוסלמים מה ולמה רוצים להחליף את גשר העץ המתמוטט.