המוות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Paolo Maldini, ‏28/7/04.

1. MENASHE909 Member

יש הרבה שלא חושבים כמוני אני בטוח, אבל הדעה שלי היא כזאת:
    אני מאמין שיש חיים אחרי המוות
    לשאלה מה יש שם? בראש שלי יש גם תשובה והתשובה היא תשובה דתית(למרות שאני לא דתי)... בטח אתם שואלים תצמכם מה זה תשובה דתית... פה תוכלו למצוא אותה אם בא לכם, אם זה מעניין אותכם ואם הראש שלכם פתוח לרעיונות חדשים.

2. Tony Adams Member

Maor321, אנחנו ב-5767. התשס"ז.
    ה'- 5000
    תש'-700
    ס'-60
    ז'-7
    את החשבון תעשה לבד.

3. New Comer Member

לאחר המוות, המוח מפסיק לתפקד. ישנה תופעה של "אובדן זיכרון", בעת פגיעה במוח: הוכחה לכך שאדם שמת לא יוכל לזכור דבר מחייו הקודמים, ולכן רוחות למינהן באופן חד משמעי לא יוכלו לשוב לעולמנו. חולה אלצהיימר מאבד כל סוג של הגיון כי המוח שלו הופך לספוג. מכאן שמצבו של אדם מת גרוע מזה של חולה אלצהיימר. הגוף שלנו אוטומטית מרעיל את עצמו מידי יום, מה שאנחנו קוראים לו "תהליך הזקנה", עד למוות. בעת שהאדם מת הוא חדל להתקיים. התיאוריה על גלגול-נשמות פותחה ע"י בני-אדם חיים, שלא יודעים יותר מאיתנו, עקב העובדה שאדם לא יכול לתקשר עם החיים לאחר המוות. מכאן שכל התאוריות על גן-עדן וגיהנום הן מופרכות, וההסבר היחיד שהאדם יכל לתת לכך הוא קיומו של אלוהים. משום שהיווצרות החיים מנוגדת לכל תאוריה מדעית, משום שעפ"י המדע חיים נוצרים רק מחיים, והרי מישהו היה חייב לייצר את אותם חיים שייצרו את החיים. כך נגיע ללולאה אינסופית של יצירת חיים, והרי לא ייתכן קיומם של אינסוף יצורים חיים, אלא רק של מספר השואף לאינסוף- מספר גדול מאוד. אך לא אינסוף. כיוון שהמדע לא יכול להסביר את היווצרות החיים כך אפשר לטעון שקיים אל בעולם, והמדע יוכל להכחיש את היווצרותו של אותו האל, אבל הוא גם יוכל להכחיש את היווצרות החיים, טענה מופרכת מיסודה. לכן כמו שאפשר לקבוע שקיימים חיים, ניתן לקבוע שקיים אל וניתן לקבוע שקיים גלגול נשמות, למרות שעפ"י המדע אפשר להפריך תאוריות כאלו ואחרות, לא ניתן לראות בו כאמין במאת האחוזים. יותר נוח להאמין שיש חיים לאחר המוות כדי למנוע מצב של דיכאון קליני מתושבי העולם שרוצים להמשיך לחיות, ולא מקבלים את העובדה שרעלים פוגעים בגופם עד למותם הסופי ולסוף קיומם. מה שנותר למדע לעשות הוא לנסות לעצור את הגן האחראי על הזקנה ובכך להביא הרס טוטאלי של עולמנו בשל יצירת מוטציות מסוגים שונים וצפיפות אוכלוסין אדירה, ולאנשים שלא מעוניינים בכך להאמין בחיים לאחר המוות, ולהאמין שהמוות בא מתי שצריך. הרי תהליך הזקנה כל-כך מדכא שבאיזשהו שלב כבר לא מרגישים שיש טעם לחיות עקב ההידרדרות הבלתי-פוסקת במצב הגופני והנפשי של האדם.

אני לא מאמין שמישהו קרא את כל מה שכתבתי, אם הוא עשה זאת הוא ניחן בתכונת סבלנות נדירה.

4. Lazarobbie Member

אני קראתי, ואני חושב שזה היה קטע מרתק.

בניגוד לסטיגמה השוררת, לא כל אדם במדינה הזו מתחת לגיל 20 ניחן בחוסר סבלנות ופזיזות.

5. cazzo Il Capocuoco

למעשה המשמעות/האמת של חיינו היא תמיד תהיה סובייקטיבית.אנחנו חיים על מעשיות ואגדות,נמשיך? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx