המחזור החמישי בפרמיירליג: שלג צח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏15/9/16.

1. DRORIKO Member

רוני הוא לא מסי או רונאלדו,אבל הוא עדיין סמל גדול במועדון ולהתעמת עם כאלה זה לא כמו להתעמת עם שחקן רגיל. ומי כמו מוריניו יודע את זה אחרי שחווה את זה על בשרו עם קסיאס. יכול להיות שאותו ריב ידוע,שלטענת מוריניו הוביל לזריקתו מהמועדון, ריכך את המיוחד

2. yonmu Member

מוריניו מגיע אחר כשלונות במדריד ובצ'לסי. יונייטד אחרי כשלונות עם מוייס וואן חאל.
    תוסיף לזה השקעה כספית מתמשכת של מאות מליוני ליש"ט ותקבל סיר לחץ מטורף.
    על ליברפול אין את הלחץ שיש על יונייטד (הגעה לצ'מפיונז מול אליפות), על קלופ אין את הלחץ שיש על מוריניו, ליברפול השקיעה הרבה פחות כסף בעונות האחרונות והיה לה לוח משחקים קשה הרבה יותר. אוהדי יונייטד לא יכולים להסתכל על ליברפול ולהירגע. להיפך.

עם כל הכבוד להישגים הישנים של מוריניו - פורטו, צ'לסי, אינטר - כבר כמה שנים שהוא לא עושה עבודה מדהימה ובהחלט ראוי לבחון אותו על כל צעד. אם בטווח הארוך השיטה שלו לא עובדת ובטווח הקצר הוא לא מביא את ההשפעה שציפו לה- אז כן, זה מצב מדאיג. 5 מחזורים זה לא בדיחה וכשמוסיפים עוד משחק באירופה זה רק מחמיר. וכמובן, הבעיה העיקרית היא שזה לא רק התוצאות. זה הסגנון וההרכב והמקובעות. קלופ מקדם את ליברפול (גם אם לא מספיק וגם אם כאן בפורום האוהדים במאניה-דיפרסיה), קונטה מייצב את צ'לסי לאנשהו (ומתחתית הרבה יותר נמוכה), פפ מפציץ בסיטי... ויונייטד כרגע דורכת במקום.

בקיצור - בהחלט יש סיבה לפאניקה.

JohnTerry26 ו-k_700 אוהבים את זה.
  3. Gass12 Member

או שמשחקים עפ"י שיטת משחק בדוקה ובנויה מראש לכל ה11 עפ"י תורתו של המאמן ( וזה לא נראה שיש שיטה, או שלמישהו יש מושג מה עושים).
    או שבונים על יכולת אישית של הכוכבים שלך ועובדים למענם. ( אם הכל מסתכם בהרמות לזלאטן אז גם כאן אנחנו אבודים בחלל )
    כך או כך אנחנו נראים זוועה . אם מוריניו לא ירעיד את אמות הסיפים רוצה לומר כל מי שהיה גרוע היום לא בסגל במשחק הבא.
    בנוסף לשחק מהר. הרבה יותר מהר. שיתאמנו על זה 24/7 כי זה נראה זוועה.
    והדבר הכי חשוב אני רוצה לראות רעב,רצח בעיניים. הם נראים חסרי תשוקה וחסרי נשמה כמו אחרי חמין בחורף.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מגמד לדעתי את העבר המקצועי של מוריניו ומצד שני מקצין את היכולת של כל הקבוצות שציינת מלבד סיטי שהיא באמת רמה מעל כולם (וגם היא כמעט והסתבכה בבית מול סנדרלנד בפתיחת העונה).
    ליברפול הספיקה להפסיד לברנלי, צ׳לסי עם יכולת לא מרשימה ואחרי הפסד ביתי לליברפול, למעט סיטי לא ראיתי את קלופ או קונטה מביאים יציבות מיוחדת לקבוצה שלהם, ושוב אנחנו במחזור החמישי, לסכם את העונה עכשיו או להסיק כבר מסקנות עכשיו זאת גישה די ישראלית ולא מקצועית בעיני, מגיע למוריניו זמן, זה לא שיונייטד פתחה עם 2 מתוך 15 תעונה...

5. alexshw Member

שוב זה לגמרי תלוי ביכולת של מוריניו לעשות שינויים מרחיקי לכת ולהיות גמיש כמו בשנותיו הבאמת יפות.
    זה לא שאלה של טווח ארוך. אין שום סיכוי להצליח עם מה שקורה עכשיו. כולם הזהירו בקיץ עד כמה זה רע לבנות על רוני.
    אני חושב שתוך חודש נדע בודאות אם זה מוריניו של השנים האחרונות או שבכל זאת הסיק מסקנות.

6. k_700 Member

"מוריניו מפחד מצבא הפרשנים אם יעז להוציא את רוני."

"מוריניו מפחד להתעמת עם התקשורת".

בלה בלה בלה, ניסיתי לשכנע את עצמי לגבי הקשקוש הזה במשך חודשיים מהקיץ.
    ואז חשבתי לעצמי,
    יש מאמן גדול אחד בהיסטוריה של הכדורגל שבשביל לבצע מהלך ענק שלמעשה לקח אותו ארבע צעדים קדימה כדי להשאיר חותם לא עשה מהלך לא פופלרי שהתקשורת לא אהבה?

פרגוסון הגיע לפה ומיד טיפל בשתייניים, אלה שהיו גיבורי הממלכה.
    אח"כ בקיץ אחד נפתר מ4 כוכבים של הקבוצה כדי לקדם צעירים שבתקשורת אמר עליהם איזה אהבל אחד שהם לא יובילו אותנו לכלום.
    אז אמרו.

אם מוריניו, זה שזכה בהכל בכל מקום כמעט, באמת מפחד להתעמת עם הפרשנים האלה, אלה שחושבים שאנגליה פייבוריטית למשהו לפני כל טורניר גדול ולא במקרה הנבחרת ה50 בחוזקתה בעולם(לפי הדירוג המעודכן לתאריך 17.9 של הקיי), מאלה הוא מפחד?? אם זה מה שמכתיב לו את הצעדים.
    אז הוא יראה כמו הקבוצה שלו על הדשא, צפוי, משעמם, פחדני----> ובקרוב עם צ'ק שמן של פיצויים אחרי מכתב פיטורים.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  7. פול סקולס Member

מוקדם לסכם את הקריירה של מוריניו ביונייטד. מאווווד מוקדם.

אבל עובדה היא שבעונה וחצי האחרונות שלו בצ'לסי- כן, גם החצי השני של עונת האליפות שלהם- הקבוצה שלו נראית כמו פח אשפה.

וגם יונייטד שלו עושה קולות של פחון...

עוד מוקגם וכו', אבל אוהד שלנו שלא מתחיל לדאוג הוא א. אופטימיסט חסר תקנה או ב. רואה מה שהוא רוצה לראות.

משה, זה לא הנקודות בטבלה. זה הכדורגל. כדורגל מחריד. ניהול משחק מחריד. פעם שנייה בתוך ארבעה ימים.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אם מוריניו רוצה זמן הוא צריך לענות על השאלות הקשות:
    *האם אתה מרוצה מתפקודו של ויין רוני עד כה? אם לא, מדוע הוא משחק 90 דקות בכל משחק?
    *האם כשפוגבה הגיע תמורת סכום עתק ידעת שאתה מייעד אותו לעמדה שלא מתאימה לו? אם כן, אז למה להביא אותו מלכתחילה? אם לא, אז למה לא לשנות את תפקודו?
    *האם אתה מנסה להטמיע סגנון כדורגל אחר מלבד זה שראינו עד עתה-הגבהות לזלטאן?

אם הוא לא יענה על השאלות האלה את התשובות הבאות:
    *לא
    *צודק, מעכשיו הוא לא בהרכב
    *נכון, מעכשיו אשנה את תפקודו
    *כן

אז הוא מוביל אותנו לכישלון ידוע מראש וחבל סתם לבזבז זמן וכסף יקרים. הבעיה-מי בתקשורת האנגלית ישאל את השאלות האלה? אף אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏18/9/16
  9. alexshw Member

שוב התקשורת לא רלוונטית. מה היא מנהלת את המועדון? לא. גם אם ישאלו וגם אם לא ישאלו אין לזה שום השפעה על מנג'ר יונייטד.
    הוא חייב תשובה רק להנהלה. לצערי אין שם מי שמבין כדורגל ברמה של לשאול דברים כאלה.

בבאיירן למשל מאמן היה מקבל שאלות מהנהלה אחרי תצוגה כזו.

10. k_700 Member

התקשורת האנגלית לא מכתיבה לגלייזרים את הטיימינג לפיטורים(ראינו את זה נהדר גם עם ואן חאל וגם עם מוייס).

ככה שממש לא רלוונטי מי בתקשורת ישאל את זה.
    הגלייזרים לא עשו ערמות של כסף מהטפשות שלהם.
    אני מאמין שיש להם מספיק פרמטרים והבנה כדי להבין מתי העסק יהיה בסיכון שאין ממנו דרך חזרה חוץ מפיטורים.

מוריניו בהחלט צריך לענות לעצמו על השאלות האלה.
    אני רציתי להאמין שהזמן בחוץ של מוריניו, העובדה שנראה חד בקיץ ובא עם תוכניות מכירה וזמנים להכל יגרמו לו להשתנות, להשתדרג, לפבוא חד, רעב ומפוקס.
    כרגע נראה לחלוטין אובד עיצות.

באמת זה נראה כמו מגדל קלפים שעומד להתרסק בכל רגע.
    הפסד רביעי ברצף ויתחילו לעוף פה כבר שאלות רציניות אם זה האיש ההוא מהשנה וחצי האחרונות בצ'לסי.

11. alexshw Member

הפרמטרים של גלייזרים או וודי זה לגמרי תוצאה סופית בסוף עונה. מקום מעל 4 או מתחת. זה לא הבנה עמוקה בכדורגל וזה כל בן אדם בעולם יכול לשפוט לפי פרמטר כזה.
    לגבי הפוטבול שם הם מחזיקים מועדון אף יותר זמן אין לי מושג. מאמין שבגלל התרבות והסביבה ממנה באה הם באמת מבינים יותר לעומק שם.

12. k_700 Member

התקשורת לא הכתיבה להם פעמיים מתי לפטר את המאמן ככה שהטענה הרלוונטית מי מהתקשורת יגיד להם ככה וככה לא נכונה ולא קשורה.
    בתוצאה הסופית הם פיטרו סמוך למועד שגם יכלו להודיע ולסכם עם המחליף הבא, כלומר שהיה להם ביד את מי שרצו.

כמובן שצריך לקוות שאם נצטרך חלילה להגיע לזה שוב, אז הפעם הם יפעלו בזמן כשעוד אולי אפשר להציל משהו.
    אבל אני לא כל כך אאשים אותם אם לא, כי זו יכולה להיות ספינה שכבר נמצאת בקרקעית והרי אנחנו כבר עכשיו על רצף של 3 הפסדים.
    תדמיין את זה שאנחנו מגיעים לרצף של 5 כאלה, הרי אף אחד באמת לא ידרוש לפטר את מוריניו אחרי חודשיים, מצד שני 5 הפסדים רצופים וכשלא היה לך עד עכשיו לוח משחקים איי איי איי מבחינת קושי ואתה כבר מחוץ לסיפור האליפות, אז קשה להאשים אותם על הטיימינג אם הספינה נראית טובעת וללא קברניט מההתחלה.

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

גם עם מויס וגם עם ואן חאל הגלייזרים משכו הרבה יותר מדי זמן אחרי שהיה ברור שהעסק מתרסק. אם במקרה של מויס אפשר להצדיק את זה בגלל הסעיף שהיה לו בחוזה, עם ואן חאל זה סתם היה למשוך חצי עונה עם אדם מת מהלך ואולי על זה פספסנו את הצ'מפיונס ליג העונה. בכל אופן, אין קשר בין יכולותיהם בתחום העסקי, לבין העובדה שאין בקומת ההנהלה אצלנו אדם רלוונטי ומעודכן בעולם הכדורגל (ולא, סר אלכס וסר בובי הם לא כאלה) שיכול לדרוש מהמאמן דין וחשבון. וקבוצה שכל מטרתה בחיים זה לסיים מקום 4 ולקבל את המענק מהצ'מפיונס כבר יש אחת בלונדון, לא בא לי להיות כמוה.

14. k_700 Member

לא יודע מה זה למשוך חצי עונה עם ואן חאל.
    היה לו חתיכת מכת פציעות איומה מינואר ואיכשהו עם הרכב ממש של ילדונים ורסרבס ראינו איזשהו זמן קצר של קימה מהקבר, לא לרמה של משהו מאיים אבל סוג של קימה עם נצחונות יפים.
    אל תשכח שגם עד המחזור האחרון היינו בסוג של מאבק עם סיטי על המקום הרביע, גמר גביע אנגלי וכשברקע כבר כל השמועות היו על סיכום ממשי עם מוריניו.
    ככה ששוב, התקשורת לא הכתיבה להם כלום.
    הם רצו את מוריניו ומוריניו לפי כל השמועות והראיונות שלו רצה להתחיל ביוני לעבוד ולא תוך כדי העונה.
    הם כנראה ויתרו על הקטע הזה של לפטר כמה מחזורים לסוף ולהעמיד איזה גיגס או ניקי באט על הקווים שלא לצורך, לא יודע כמה אני מאשים אותם על ההחלטה הזאת.
    לא מאמין שעם גיגס או מאמן בובה אחר על הקווים היינו לוקחים את הנקודה החסרה כדי להשתחל לאלופות, אני גם לא בטוח שעם מאמן שפתאום היה נוחת ככה סתם בינואר היינו מגיעים לגמר הגביע, אבל נו זה להכנס פה למשחק מצבים, יש כאלה שמשוכנעים שאיזה בובה על הקווים שהיה יודע שמוריניו מגיע בקיץ היה מוציא הרבה יותר, לא כל כך מעניין אותי להחיות דיונים כאלה.

אני לא מתיימר לדעת מה יש בחדרי חדרים רק על פי החושים שלי.
    אתה לא באמת יודע אם אין דרישות לדין וחשבון מאחורי הקלעים בכל מה שקשור להיבטים מקצועיים.
    אני דווקא משער שכן יש שיחות כאלה, לא הגיוני שלא במועדון שמושקע בו כל כך רבה כסף.

אנחנו הדבר הכי רחוק מארסנל ביקום בערך.
    אף אחד לא מסתפק במקום רביעי אם זה היה המצב לא היו שופכים פה כל קיץ 250 מיליון פאונד בשקט ומביאים את הסלטה והשמנה של הכדורגל האירופאי.
    הכוונות ברורות, הבחירות המקצועיות החשובות ביותר לפעמים לא מספיק טובות וזה מה שמביא לתוצאות שנראות לנגד ענינו.

15. alexshw Member

אני לא חושב שגלייזרים וקרואנקי זה אותו סיפור. אני טוען שאין בהנהלה אנשים בעלי כלים לנתח את הכדורגל שמציגה קבוצה לעומק, עד לרמה של פרטים קטנים - גם טקטיים, גם אווירה בחדר הלבשה ויחס בין סגל למאמן וכו'.
    המנג'ר הוא קובע הכל באופן אבסולוטי ואין מי שבאמת יכול להתמודד איתו בעניין מקצועי. רק לקבוע אם הוא ממשיך או לא.
    זה מודל שהוא מיושן וחבל שיונייטד המשיכה איתו.

כן ברור שמוריניו הוא מנג'ר אבסולוטי בכל מובן של המילה ועדיין צריך שיהיה מי שישאל שאלות נכונות ויבין מספיק טוב לאן העסק זז. תוך כדי תנועה.
    נגיד נושא רוני - זה חוסר יושר מקצועי מצד מאמנים שאימנו אותו בשנה האחרונה נגיד. זה משהו חריג עד כדי שהנהלה צריכה להתערב. אבל צריך להיות אדם מוכשר מספיק בנושא כדורגל בשביל זה.