המחזור החמישי בפרמיירליג: שלג צח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏15/9/16.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

למען הדיוק ההיסטורי, גם פרגוסון לא "מיד" טיפל בשתיינים - בהנחה שטיפל משמעותו "מכר אותם" ולא הזהיר אותם (מה שלא עזר לו). כך שלהיתלות זה לא נכון.

ועדיין, אני מסכים שכל הדיבורים על כך שמוריניו חושש מהתקשורת, פשוט לא הגיוניים. הדבר שממנו הוא הכי צריך לחשוש זה שנמשיך לשחק כדורגל לא טוב ונמשיך להשיג תוצאות רעות. ואז, שום דבר לא יציל אותו מכישלון ומפיטורים. מה תעזור לו תקשורת חיובית אם הוא יהיה מובטל?

לעומת זאת, אם הוא יביא לכדורגל איכותי ולתוצאות, התקשורת לא תוכל לעשות לו שום דבר. רוני או לא רוני.

אז מה הפחד הגדול?

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שאין קשר לפחד פשוט. הוא תופס ממנו מקצועית. טחנתם פה על זה שמוריניו מפחד לספסל אותו, הוא פשוט לא רוצה.
    אולי אחרי ההפסד הזה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. k_700 Member

הכל בנדמה לי.
    נדמה לך שאין אף גורם מקצועי ולמנג'ר יש את כל הסמכויות לקבוע הכל.
    נדמה לך שלא שואלים שאלות, לא מתערבים, לא מבקשים לקבל ניתוח או לא מרגישים צורך לתת ביקורת בחדרי חדרים כשצריך.
    אני לא יודע, אני לא הזבוב על הקיר בקארינגטון.
    אולי ואולי לא.
    מתי הנהלות ממש מתערבות למאמן בהחלטות של האם לשתף שחקן או לא, זה מקרה נדיר.
    הנהלות בדרך כלל מחליטות בקיץ אם למכור שחקן או לא, זה כבר מקרה שכיח יותר.
    פה נראה שלגלייזרים יש המון אינטרסים לא למכור אותו, כנראה מהיבטים שיווקים(אם כי ערך המנייה היום...).

גיל,
    זה אפילו לא המשחק הכי חלש שלו בשנתיים האלה.
    באמת זה לא התהום של רוני שכבר ראינו, אני כל כך סקפטי בקשר לספסול שלו.
    בערך כמו לחשוב שלוקאס לייבה לא ישחק אצלכם יותר עד סוף העונה(ואגב, הם באותה רמה היום, שלא יהיו אי הבנות).
    זה די צפוי ששני התסריטים האלה ימשיכו להתרחש.

אמיר,
    פרגוסון שינה דברים בסטייט אוף מיינד של הקבוצה ההיא שהגיע אליה כמעט מההתחלה וזה גרר תדהמה וביקורות גם מצד התקשורת הבריטית השמרנית שברובה גם הייתה מורכבת מחברים של חברים שכמו תמיד תשמור לי ואשמור לך.
    מה לעשות, כשאתה מנהל מקום שמצריך שינוי יסודי ומהותי אחרי שנים של חוסר הצלחה אתה צריך לעשות דברים לא פופולאריים.
    אם מוריניו יזכר לעשות את זה בנובמבר אנחנו כבר נצטרך לחשוב אם הוא רוצה אבן או שיש למצבה.

4. alexshw Member

המניה של יונייטד תרד בגלל תוצאות הרבה יותר מהתועלת השיווקית כביכול שרוני מביא. איזה מן שיקול זה.
    ואם זו המחשבה אתה רק מוכיח את מה שאני טוען.

על פי התנהלות שלהם אין להם שום מושג בכדורגל מעבר ללשפוט את המיקום בסיום עונה.
    יונייטד חייבת חברי הנהלה בעלי יכולת להתעמת מקצועית עם מאמנים.

תקופה של פרגי נגמרה. מנג'ר לא יכול לקבוע כמוהו יותר.
    אם קונים שחקן ב - 100 מיליון יורו והוא נורא חלש צריך שמישהו ישאל את המנג'ר למה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/9/16
    פול סקולס אוהב/ת את זה.
  5. k_700 Member

ראיתי עכשיו בnbc את הראיון עם מוריניו של אחרי המשחק(הם עברו די מהר לשידור של פאלאס- סטוק מיד אחרי המשחק שלנו),
    קצת מעורר רחמים.
    כאילו אני רגיל לשמוע זיבולים וחירטוטים ממאמנים אחרי הפסדים וכאלה.
    אבל מוריניו, אגב, באופן שהיה מהמם פה אנשים כשקודמו בתפקיד היה מתבטא ככה,
    התחיל לספור מצבים שהיו לנו ודיבר על הגולים שספגנו שהם בסך הכל מטעויות אישיות.
    באולפן אחר כך סיכמו את זה בצורה פשוטה הרבה יותר, הבעיה הגדולה של יונייטד לא הטעויות האינדיבידואליות בשערים, אלא שלא ברור בכלל מה משחקים, כלומר המשחק עצמו.
    הרי כשמשחק שלם כל שחקן לא מצליח למסור מסירה על 2 מטר לשחקן שלפניו ולא מצליחים לחבר 2 מסירות מדויקות גם כשהמשחק עומד אף אחד לא מופתע כשלבסוף אתה עושה טעויות שמביאות לשער.
    במקום לספר על הנגיחה של זלאטאן או המשקוף של פוגבה היה נעים לשמוע קצת יותר כנות, פחות תירוצים, אולי אפילו דיבור מעייף על process היה עושה פה את העבודה כי בכל זאת מחזור 5.
    חבל, גם במחזור הקודם הוא לדעתי נפל בענק כשדיבר על שני שחקנים שסרחו שם ושהוא אחראי על הבחירה בהם להרכב ושזה לא יחזור על עצמו.

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא ניסה לשנות דברים בסטייט אוף מיינד, ולא לגמרי הצליח. בסופו של דבר הבין שזה לא יקרה עם השחקנים האלה ופשוט החליף אותם, אבל זה לקח זמן.

לגבי רוני, הוא הוריד כל כך את הסטנדרט שלו שעכשיו אם הוא רק עושה מהלך טוב שמוביל לשער, זה נחשב כמשהו שמספיק כדי להצדיק את מקומו. הוא פשוט לא שחקן לרמות הללו יותר.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה זה להתרסק. אני חושב שאם מוריניו ימצא את הנוסחה המתאימה נוכל להיות אחת משתי הקבוצות הטובות באנגליה ביחד עם הסיטי. הבעיה שגם אם זה יקרה, יכול להיות שזה לא יספיק כי עד אז סיטי כבר יפתחו פער שיהיה קשה לסגור, מצד שני אם אנחנו רואים במוריניו כמנג'ר לכמה שנים יכול להיות שזה יספיק כדי להשאיר אותו במועדון.
    בכל מקרה, אנחנו רק במחזור החמישי, ואם סיטי הייתה נופלת במשחק מול סנדרלנד נניח, שם היא הייתה קרובה ליפול, והפער מהם היה קטן יותר, אז גם הלחץ אצלנו היה אחר. חלק מהלחץ הוא בגלל העובדה שהם עם קצב צבירת נקודות מצוין כבר מתחילת הדרך.

8. Gunner_ForeveR Member

מוריניו כבר ניראה לי מזמן איבד את זה. גם עונה שעברה בצ'לסי היו לו ראיונות הזויים לאחר הפסדים.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לוח משחקים זה מה שאתה עושה ממנו.
    ואן חאל למשל החזיק במאזן יחסית טוב מול הקבוצות הגדולות בשנה שעברה, ואז היינו מפסידים בבית לסוונסי או בחוץ לבורנמות'.
    הניצחונות בחוץ על צ'לסי וארסנל היו מרשימים מאוד, מצד שני כשאתה מפסיד משחק חוץ לברנלי, אתה די יורה לעצמך ברגל, ואז אתה מבין שלוח משחקים זה בעיקר מה שאתה עושה ממנו, בטח קבוצה כמו ליברפול שתפגוש יותר קבוצות כמו ברנלי שיסתגרו וינסו לעקוץ מאשר קבוצות כמו צ'לסי וארסנל שישחקו פתוח ויתנו לליברפול שטחים שהיא יכולה לנצל.

* ההגרלה הכי קשה היום היא סיטי, כרגע ברמה אחרת מכל השאר שעדין לא מחוברות מספיק, וזה מתבטא גם בקצב צבירת הנקודות של סיטי העונה.

10. alexshw Member

כלל לא הזכרתי את סיטי ופער אפשרי. אני כבר יכול להגיד שזרקנו את ההכנה לפח ולא עשו בה שום דבר.
    הכדורגל הזה לא מתקבל על הדעת ובלי שהוא יפסיק להיות עקשן זה ימשך. אני לא רוצה עוד תסריט של העונה שעברה שלו כאן.
    שוב החודש הקרוב יקבע לדעתי ואם נראה סימנים ברורים לחזרה שלו על העונה שעברה, אסור יהיה להתמהמה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, הציפיות שלי גבוהות בהרבה משלך. צ'לסי של השנה שעברה? מבחינתי אם נסיים מחוץ לטופ 4 זאת התרסקות אדירה וכישלון גדול. אני עדין חושב שסיטי היא היחידה ששומר על יציבות עד עכשיו, וגם היחידה שמבחינת חומר שחקנים, גם אם נתחבר כקבוצה, לא בטוח שנצליח להתגבר עליה ועל האיכויות שלה גם על הקווים וגם במגרש.
    בכל מקרה, אני נמשך לכיוונים שאני באמת לא רוצה ללכת אליהם, אני לא מאמין בסיכומי עונה במחזור החמישי, בטח כשאנחנו עם 9 מתוך 15 ולא עם 2 מתוך 15, מוריניו ימדד אצלי לאורך זמן, בתוצאות, באיכות הכדורגל, בהרבה מאוד פרמטרים, מחזור חמישי מוקדם לי מידי לנתח ולהתחיל לדבר במילים של התרסקות וכישלון.

12. alexshw Member

זה לא סיכום. זה דיון מה צריך לעשות כדי להצליח. המבחן של מוריניו פה בדיוק אם הוא השתנה או לא.
    זה בדיוק השבועות הקרובים.

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל כמה שאני כבר רגיל לפאדיחות שלנו נגד הקבוצות הקטנות ומצפה לעוד אחת כזו בשבת, הפסד אחד נגד ברנלי אחרי 5 מחזורים זה לא מספיק כדי לקבור את העונה הזאת עוד לפני שהתחילה ולקבוע שגם הפעם נתקשה מעבר לרגיל במשחקים האלה.

אין לי מושג מה זה "לוח משחקים זה בעיקר מה שאתה עושה ממנו", נשמע לי כמו פתגם ריק מתוכן בסגנון של "כשהחיים נותנים לך לימון תעשה לימונדה", לוח משחקים קשה זה לוח משחקים קשה, תעשה איתו מה שתעשה.

ואגב קטן, מי שחושב שברנלי "הסתגרה וניסתה לעקוץ" לא ראה את המשחק הזה. אולי ניפול בעוד הרבה משחקים כאלה במהלך העונה, אולי לא, אבל כמעט בוודאות משחקים בסגנון הזה לא יחזרו על עצמם הרבה מאוד פעמים. הייתה שם קבוצה אחת שהציבה 10 שחקנים בתוך ועל קו רחבת החמש במשך 80 דקות וקבוצה נוספת שלא הייתה מפצחת את זה גם ב180 דקות נוספות של כדורגל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אם ננצח את שלושת המשחקים הקרובים עם הרכב אחר או מערך אחר אז פתאום צריך להתהפך ולהגיד שמוריניו הצלחה? ואז יגיעו שוב משחקים רעים ואז הוא שוב כישלון?
    מוריניו ימדד לאורך זמן ולא בתקופה של שבועיים או שלושה. ברור שאם התוצאות והכדורגל יהיו כמו צ'לסי בשנה שעברה אז יהיה ניתן להסיק מסקנות עוד לפני חודש מאי, כמו שניתן היה להסיק מסקנות בשלב מוקדם יותר בזמנו עם מוייס. אבל אנחנו לא שם, ולדעתי גם לא נהיה שם, ולכן אני בעד לתת למוריניו את ימי החסד שלו ולשפוט אותו לאורך זמן גדול ולא במחזור החמישי או השמיני.

15. alexshw Member

אני בעד שמוריניו ישתנה. בדרך בה הוא הלך עד כה העונה הוא לא ישרוד. חדר ההלבשה גם יתרסק אם התוצאות ימשיכו להיות גרועות.
    אני לא מנבא אם ישתנה או לא, אני קובע שהוא צריך. עד עכשיו זה מוריניו של העונה שעברה. סורי.
    כלומר מוריניו מקטר, לא רואה את הבעיות. מנסה ללכת מסביב הפרה הקדושה, במקום לשחוט אותה.

אני חושב בעונה בה גם הסכמי החסויות על הכף, הגלייזרים יהיו פחות סבלניים אליו.