המחזור החמישי בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/9/09.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46475000/Xxx/_46475535_che_liv_0506.Xxx

צ'לסי - ליברפול

תאריך ושעה: 4.10, ראשון, 17:00
    אצטדיון: סטמפורד ברידג'
    שופט: מרטין אטקינסון
    שידור: ספורט1

צ'לסי מגיעה למשחק הזה אחרי צמד תוצאות ממש לא אידיאליות. אחרי פתיחת עונה מדהימה עם 8 נצחונות רצופים בכל המסגרות והפרש שערים של 17-3 בהם, הגיעה הנפילה הצפויה במחזור האחרון בפרמיירליג, כאשר קבוצתו של קרלו אנצ'לוטי הפסידה בתוצאה 3:1 לוויגאן, שבו היא גם איבדה את השוער הבכיר שלה, פטר צ'ך, למחזור הקרוב בעקבות הרחקה. במשחק הקל על הנייר בניקוסיה באמצע השבוע צ'לסי אמנם ניצחה 1:0, אך לא נראיתה בשיאה.
    ומי שכבש את שער הנצחון נגד אפועל ניקוסיה היה מי אם לא ניקולס אנלקה, שיחד עם דרוגבה נמצא בכושר פשוט מרהיב בעונה הנוכחית. צמד החלוצים האימתניים כבר הספיקו לכבוש 4 ו6 שערים ב7 הופעות (בהתאמה) מתחילת העונה, ואין ספק שנגד ההגנה הרעועה של ליברפול שכבר ספגה 12 שערים ברק 10 משחקים מתחילת העונה - אנלקה ודרוגבה יעשו הרבה צרות לקראגר ושות', ויהיו כרגיל שחקני המפתח של צ'לסי בהתקפה.

ומבחינת המנג'ר החדש של השניים וצ'לסי, קרלו אנצ'לוטי, זה יהיה המפגש הראשון בינו לבין רפא בניטז מאז כמובן גמר ליגת האלופות ב2007, שבו האיטלקי גם יצא עם ידו על העליונה - כאשר כזכור רק שנתיים לפני כן, ליברפול הרימה את הגביע היוקרתי ע"ח מילאן של מי אם לא אנצ'לוטי. שני המנג'רים כבר דיברו על כמה הם מחכים ומוכנים להתמודד אחד עם השני, ואין ספק שהמאצ'-אפ הטקטי והמנטאלי ביניהם יהיה מעניין מאוד במשחק הקרוב. המנג'ר הטרי של הלונדונים אמר בראיון לסקייספורטס על היריבות הקטנה שנוצרת בינו לבין בניטז ועל המפגשים הקודמים ביניהם:
    "אני לא זוכר את המפגש מ2005, אבל אני כן יכול לזכור את 2007... ורפא כמובן זוכר רק את 2005!
    אך ברצינות, אין כמעט כאב בזכרונות האלה. רגע קשה יכול ללמד אותך איך להשתפר. הפסדנו במשחק מדהים(ב2005) - זה היה אחד המשחקים הכי טובים כשהייתי במילאן. זה יישאר בגדר זכרון, לא חיובי אך גם לא שלילי, וכמובן שזה היה נהדר בשבילנו לנקום ב2007. נכון לעכשיו התוצאה ביני לבין רפא עומדת על תיקו."

אנצ'לוטי יגיע למשחק ללא אלכס ואובי-מיקל הפצועים וכאמור גם ללא פטר צ'ך המושעה(אותו כנראה יחליף הילארו הפורטוגלי ולא רוס טרנבול שהגיע הקיץ ממידלסברו), כאשר מיכאל באלאק צפוי לחזור מהפציעה שהשאירה אותו מחוץ למשחק מול וויגאן.

הרכב משוער: הילארו(טרנבול), א.קול, טרי, קראבליו, בוסינגווה, אסיין, מאלודה, באלאק, למפארד, אנלקה, דרוגבה.

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01414/carlo-ancelotti_1414720c.Xxx
    אנצ'לוטי בפעם האחרונה שנפגש עם בניטז. יחגוג נצחון גם הפעם?

וגם בניטז יודע שליברפול הייתה יכולה להגיע למשחק הזה עם תוצאות טובות יותר מאחוריה, כאשר אחרי רצף של תוצאות טובות ו6 נצחונות רצופים, הגיע המשחק באמצע השבוע שעבר נגד פיורנטינה, היריבה האיטלקית של ליברפול בשלב הבתים של ליגת האלופות. המשחק שנערך באיטליה, 'תפס' את האדומים ללא חאבייר מסצ'ראנו, הקשר האחורי החשוב של הקבוצה - אך האמת היא שכנראה גם איתו ליברפול הייתה יוצאת עם הפסד, כאשר סטבאן יובטיץ' וחבריו היו בכל מקום על המגרש והיממו את הקבוצה האנגלית עם כדורגל מהיר ולחץ גבוה במגרש. אין ספק שההפסד הזה מעלה כמה שאלות לגבי יכולתה של קבוצתו של רפא בניטז להתמודד עם קבוצות חזקות, כאשר בשלושת המשחקים שבהן פגשה העונה ליברפול קבוצה יחסית חזקה - היא הפסידה 3 פעמים.
    ואין ספק גם כן שהמפגש ביום ראשון הוא נגד קבוצה חזקה מאוד שפתחה מצוין את העונה, וכולם יודעים שהמשחק הזה הוא קריטי למאבק האליפות של הקבוצה ממרסיסייד. גלן ג'ונסון, המגן הימני החדש של ליברפול שיש לו כידוע חשבון פתוח עם הלונדונים, אמר לאתר הרשמי של ליברפול את הדברים הבאים:
    "זה יהיה משחק ענק כי אתה יודע שצ'לסי הולכים להיות שם(בפסגה) בסוף העונה, ואנחנו רוצים להוכיח שגם לנו יש מקום שם למעלה. הם עושים עבודה טובה עד כה העונה, אבל יש להם חסרונות כמו לכל קבוצה אחרת, כמו שוויגאן גילתה בשבוע שעבר. זה הולך להיות משחק גדול, וכמו שאני נהנה מכל דקה במדי ליברפול, אני בטוח שיהיה טוב סוף סוף לשחק במדיה גם נגד קבוצת טופ4, וקבוצת עבר מבחינתי. אבל כל מה שהיה בצ'לסי מאחוריי עכשיו ואני מתרכז ומצפה לעשות את הטוב ביותר שלי בשביל ליברפול."

ליברפול תגיע למשחק, שיהיה גם המפגש ה25(!) עם צ'לסי מאז הגעתו של בניטז לאנפילד בקיץ של שנת 2004, ללא אקווילאני כמובן שצפוי להיות בכושר משחק רק אחרי פגרת הנבחרות. אך מי שכנראה יחזרו לסגל ואף להרכב הם דניאל אגר וחאבייר מסצ'ראנו, שיהיה קריטי לקבוצה נגד מרכז הקישור המעובה שיציב אנצ'לוטי.

הרכב משוער: ריינה, אינסואה, סקרטל, קראגר, ג'ונסון, מסצ'ראנו(ריירה), לוקאס, בניון, קויט, ג'רארד, טורס.

http://cdn.bleacherreport.com/images_root/image_pictures/0625/1641/113001_feature.Xxx
    מסצ'ראנו וג'ונסון. הארגנטינאי צפוי לחזור להרכב, האנגלי יחפש נקמה מול האקסית

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/09
  2. leeds12 Member

אחת הקבוצות החביבות עלי בפרמיירליג.
    רובי בלייק שהיה אצלנו לפני כמה עונות, כבר בן 33 עם כרס קטנה, אבל עדיין טכני עם הרבה חכמת משחק וחוש הבקעה.
    קרליסל שגם עבר אצלנו, בלם לא רע בכלל.
    ניוג'נט הוא פספוס אמיתי. הבחור כיכב בצ'מפיונשיפ בפרסטון והגיע לנבחרת אבל המעבר לפרמיירליג, ופציעות נדמה לי, לא עשו לו טוב. אני מקווה שהוא ישתקם בברנלי. סה"כ בן 24 עם מספיק שנים לפניו.

3. Bujuga Member

זה מגוחך שהמשחק שהם ישדרו כמרכזי יותר יהיה ליברפול-ברנלי ויעשו פריצות לארסנל-סיטי, על אף היותי אוהד ליברפול. ולמה זה בגלל בניון?

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

Bujunga

זה נושא שמתאים יותר ל'דיון התקשורת', ואף התחלנו לדבר עליו שם. אתה מוזמן להגיב בנושא, אבל זה לא המקום...

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראו מי נהיה הסקורר של בולטון, תמיר. 0:1 מול פורטסמות'

6. Cup of Tea Liverpool, UK

גלן ג'ונסון עם 3 בישולים ושני שערים ב-4 ושליש משחקים. שחקן ענק.
    פעולה מצויינת של בניון, כמה אני שמח בשבילו. איך ירדו עליו בארץ אחרי ההפסד ללטביה ואני הייתי צריך להגן עליו ולהגיד כל הזמן שאין לו עם מי לשחק- וצדקתי.
    עכשיו בכלל נהיינו יותר מסוכנים, בניון כמעט השלים צמד, ינסן עם שתי עצירות גדולות.

7. איגור .פ. Member

אני יודע שזה מוקדם עדיין אבל זה מסתמנת כשנה הטובה של תמיר כהן ,מחזור 2 ברציפות שהוא כובש.

8. דקו Member

בניון הגיע לליברפול מאוד עצבני
    המחצית הכי טובה שלו השנה
    עשה כמעט הכל בצד ימין
    ארסנל אנמית בהתקפה שבדנטר משחק בימין
    הגול שאלמוניה ספג
    סופגים כאלה גולים בליגה ג'

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית קלה מאוד(אפילו מדי), בניון במשחק טוב מאוד וג'רארד במשחק טוב וחוץ משניהם אי אפשר לציין לטובה או לרעה אף אחד לטעמי, אולי חוץ מטורס ולוקאס שממש לא רואים אותם במשחק והם נעלמים לחלוטין(במקרה של טורס זה רע לנו, אבל במקרה של לוקאס... לא בטוח). המון בעיטות למסגרת וסה"כ משחק סבבה שלנו.

10. W.Rooney Member

עשיתי הרגע 2 אפצ'ים אחד אחרי השני, נראה לי שאני הולך להיות מצונן כל השנה.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מצאתי קישור רציף אז ראיתי את המשחק בעיקר דרך צ'רלטון החלאות, ממה שראיתי אנחנו די יציבים וההחלטה לפתוח עם דה-יונג מצדיקה את עצמה.
    נלך לחפש קישור טוב עד המחצית השנייה.

12. איגור .פ. Member

הגול שארסנל חטפה מראה רק על דבר אחד וזה שהיא תעביר עוד עונה במאבק על מקום 4 ,ואני לא יופתע אם ארסנל עונה הבאה לא תהיה באלופות.

למרות שאני אסייג את עצמי ויגיד שזה מוקדם מאוד עדיין לשפוט כולה מחזור 5 .

עוד משהו ההפתעה לבנתיים במחצית הראשונה היא סטוק סיטי וצ'לסי עם1-1 ,אם צ'לסי רוצה אליפות זה מחק שאסור אבל אסור לאבד בו נקודות.

13. George Best Member

:aaarofl:

14. איגור .פ. Member

שמעו לכבוש 2 משחקים ברציפות מראה על משהו ,אני רק מקווה שלא ניחסתי אותו ,אבל עדיין הוא משחק מקבל קרדיט ,שכולם קטלו אותו.

15. George Best Member

אתה ראית את הגולים?
    בדיוק אותו דבר - בעיטת שוער ארוכה של ייסקליינן, פליק עם הראש של אחד בשם דיוויס ואיכשהו הכדור נוחת על רגל שמאל של כהן.
    להפוך שתי בעיטות מקרוב (לא שזה רע, בהחלט הישג נאה) לשערים לא יהפכו את העונה של כהן לטובה.
    הוא קשר דפנסיבי והתרומה שלו תיבחן בחטיפות כדור, סגירת האמצע, שמירה, ניהול משחק וכד'.
    השערים זה רק בונוס.

נערך לאחרונה ב: ‏13/9/09