המחזור הראשון בפרמיירליג: Welcome to The House of Fun

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏10/8/17.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שתור הזהב של הליגה היה 2006-2009 והוא לעולם לא יחזור. הטופ 4 היו אז 4 מ-6 הקבוצות הטובות באירופה, שלוש שנים ברציפות שלוש אנגליות בחצי גמר הצ'מפיונס, ובנוסף אליהן היו אברטון של מויס בשיאה, אסטון וילה של אוניל (היום זה נשמע מגוחך אבל הקבוצות האלה באמת היו חזקות), פורטסמות' של רדנאפ, סיטי של אריקסון ושל תחילת ימי השייח'ים, וגם כמה ממאבקי הירידה המותחים ביותר היו באותן שנים. אני לא רואה סיכוי שהפרמיירליג תחזור לדומיננטיות כזו.

2. סמואל אטו Member

אין קשר ישיר בין כסף לקבוצה מוצלחת?

3. yonmu Member

לא באופן חד משמעי. יש פרמטרים נוספים שבהם האנגליות כושלות.
    אתלטיקו, דורטמונד ויובנטוס קבוצות הרבה פחות בזבזניות מסיטי, יונייטד וצ'לסי והן מצליחות הרבה יותר.

4. סמואל אטו Member

אתה מדבר עכשיו על טורניר נוקאאוט עם חוק הזוי שנקרא ״שערי חוץ״. אתה מכניס לכאן קבוצות מהטופ של הליגות שלהם(ליגות שהן לא האנגלית).
    זה לא בדיוק הצורה הנכונה לנתח את הדברים האלה, ובסופו של דבר נתת כאן את יובנטוס ואתלטיקו לא את מכבי ת״א ובאטה בוריסוב.

כסף זה הבסיס להכל, משם מתחילים לנתח את הדברים האחרים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. yonmu Member

אז נניח שהליגה האנגלית הכי טובה כי היא הכי עשירה?
    למרות שהתמודדויות בקבוצות דרג א' בליגת האלופות נגמרות בסך הכל לרעתה?
    למרות שהתמודדויות בקבוצות דרג ב' בליגה האירופית נגמרות בסך הכל לרעתה?
    למרות שאף אחד לא עוקב בצורה רצינית אחרי קבוצות דרג ג'-ד' בכל הליגות כדי להשוות?

כסף זה פרמטר אחד. ניהול זה פרמטר נוסף. רכש נכון, מאמן מתאים - כל הדברים האלה משפיעים, ובלעדיהם כסף הולך לפח.

Michael Carrick אוהב/ת את זה.
  6. סמואל אטו Member

אני לא מבין את ההקשר שאתה מנסה לעשות פה.
    אני מדבר על הליגה האנגלית כליגה כמו האיטלקית או הספרדית.
    ״ליגת״ האלופות זה דבר אחר לגמרי, שבנוי בפורמט שונה לחלוטין, עם תקציבים אחרים לגמרי שמשקפים קבוצות אחרות לגמרי(יובה יכולה בפחות כסף לצרף שחקנים מצויינים כי היא הטובה באיטליה).
    מה זה רלוונטי לאיכות הליגה האנגלית שלבארסה וריאל יש תקציבים ברמה של סיטי או יונייטד? איך זה רלוונטי שבמפגש נוקאאוט סיטי מודחת מול מונאקו?

אני מתייחס לליגה האנגלית ביחס לשאר הליגות לפי רמת השחקנים, הקבוצות, הפערים, המאמנים, המתקנים וכו.

7. golding מנהלים

יובה מוציאה יותר כסף מצ'לסי על רכש. ולא הייתי שם את צ'לסי באותה שורה עם יונייטד וסיטי.

8. JohnTerry26 Member

חשבתי שזה היה ברור שאני מדבר על קבוצות הצמרת, אני לא אפתח את הנושא מעבר כי: א) מה שמתחת לטופ 6-10 (תלוי בעונה וביכולת של הקבוצות) פשוט הרבה פחות מעניין אותי. ב) אין דרך אובייקטיבית לבחון את האיכות של הקבוצות שם מול קבוצות דומות בליגות אחרות. גם אם קבוצות האמצע-תחתית יותר מתוחכמות היום, זה עדיין לא אומר שהן טובות יותר מהמקבילות להן. גם אם הכדורגל יותר כיפי לצפייה, זה לא בהכרח אומר שהוא טוב. ובכל מקרה - זה לא מפצה מבחינתי על קבוצות צמרת שמתנהלות לא נכון.

הקבוצות שמוציאות/יכולות להוציא הכי הרבה כסף על שחקנים הן ברצלונה, ריאל, באיירן, פסז', סיטי, יונייטד וצ'לסי, ואח"כ נכנסות ליברפול וארסנל, אני טוען שבאיירן-ריאל-ברצלונה נמצאות בפער מקצועי יותר מדי גדול והפער לא נסגר לא בגלל שמדובר בכדורגל חלומי (לא ב4 שנים האחרונות), אלא כי הקבוצות שאמורות להתחרות בהן לא מצליחות לבצע את קפיצת המדרגה. זאת אומרת מבחינתי הכישלון של הקבוצות האלו גם גורם לצ'מפיונס להיות מפעל משעמם וצפוי יותר. הקבוצות שכן הצליחו לאתגר את השלישייה הן אתלטיקו ויובה, ויותר מפעם-פעמיים, איך הן כן והאנגליות ופסז' לא?

אני לא מכחיש שיש לי קצת פחות תשוקה לענף מפעם, אני צופה פחות וזה נהיה פחות קריטי בשבילי ככל שאני מתבגר, אבל אני לא חושב שיש קשר בין זה לבין מה שכתבתי למעלה. ואם זה לא ברור אז אתה לא צריך לקחת כל מילה שלי ברצינות, אני לא באמת חושב לוותר על כדורגל בשביל פלייסטיישן, למשל. "כותב בפורום" - מי ישמע איזה פעיל אני פה ושאני חופר לך על העניין הזה כל השנה (אם אני כן ולא שמתי לב אז טעות שלי). אל תדאג לא התכוונתי לחזור על זה במחזור הבא, אני פשוט אחכה לאכול את הכובע. כרגע זה נראה שגם העונה השינוי לא יגיע, אולי הוא יגיע מפריז.

9. LFC-Gerrard1 Member

כמעט בחיי לא כתבתי פה ואני עוקב אחרי הפורום הזה כבר כמה שנים טובות אבל התפתח פה דיון סופר-מעניין וענייני לגבי איכות הליגות וברצוני לומר את שתי הלירות שלי בנושא: ההבדל מבחינתי באיכות הליגות, זה שמשחק בין דרבי קאונטי לנוטינגהאם פורסט יראה כמו משחק כדורגל אמיתי, מבחינת הקהל, הדשא, האווירה או הצילום, You fucking name it. לעומת זאת משחק בין ורונה לסמפדוריה, או בין חטאפה לסנטסנדר ייראה כאילו החמאס ארגן משחק ראווה.

מהות הכדורגל, היא... ובכן, להיות כדורגל. על כל המשתמע מכך, המתקנים, התרבות, האווירה, האוהדים והמשמעות. אין מקום בעולם כמו אנגליה שמספק את זה. מניסיון.

10. golding מנהלים

קייהיל קיבל אדום על גלישה כמעט זהה לזו של קיין עכשיו. בשני המקרים זה אדום, אבל חוסר העקביות...

11. yonmu Member

@סמואל אטו מה האינדיקציה שלך לזה שהליגה האנגלית טובה יותר, מלבד זה שהיא מבזבזת יותר כסף?
    @golding אם סופרים רכישות פחות מכירות ב5 העונות האחרונות, יובנטוס הוציאה קצת פחות מצ'לסי. יכול להיות שזה משתנה כמה עונות אחרי (לא היה לי כח לבדוק). אגב, מדהים כמה הקבוצות האלה מכניסות ממכירות של שחקנים די כושלים.
    @LFC-Gerrard1 לגבי האוהדים והאווירה אפשר להתווכח (יש משחקים בטורקיה שלוהטים יותר מכל משחק בליגות הגדולות), אבל מבחינת מתקנים בהחלט אנגליה ביתרון. אם כי להיות טובים יותר מאיטלקים מבחינת סדר וארגון לא נשמע לי מחמאה גדולה מדי.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  12. Andrei Kanchelskis Member

מרוב דיונים על רמתה של הפרמיירליג אנשים פה שכחו להתייחס לניצחונה המדהים אתמול של האדרספילד בחוץ על קריסטל פאלאס 0-3. ואגנר רושם לעצמו פרמיירה מרשימה במיוחד בפרמיירליג ואילו לפרנק דה בור המאמן עם הכי הרבה סימני שאלה בליגה זוהי פרמיירה עגומה ביותר. כמובן שמוקדם לקבוע עכשיו כיצד ייראו שתי הקבוצות בהמשך העונה אבל מבחינה מוראלית אין ספק שהניצחון הזה יכול להשפיע מאוד על האדרספילד לטובה ואילו על פאלאס ודה בור לרעה, מי יודע אולי ואגנר יהפוך למאמן המבטיח הבא של הליגה.

13. alexshw Member

חשבתי יש טעות בהרכבים ולא עדכנו שהמגן הימני של טוטנהאם עזב, אבל לא זה באמת המחליף שלו בהרכב
    Kyle Walker-Peters - Wikipedia

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  14. golding מנהלים

לא חושב שיש פער כישרון-אינטליגציה כל כך גדול בכדורגל האנגלי כמו אצל שלבי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Coutinho10 Member

עוד דוגמה לשחקן שהיום לא נופל מקוטיניו - כריסטיאן אריקסן. איזה גאון כדורגל.
    אגב בעיני הוא גם לא פחות מתאים ממנו לבארסה.

עריכה:

עוד בישול שלו אחרי מהלך יפה.

מדברים על חוסר שביעות רצון בטוטנהאם אבל פוצ׳טינו ממשיך לעלות אותם עם אש בעיניים ועל הדרך מעיף את רוז מההרכב.

נערך לאחרונה ב: ‏13/8/17