המחזור הראשון בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏13/8/09.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יכול להגיד את זה על כל קבוצה. תוציא מצ'לסי את דרוגבה ולמפארד, תוציא מיונייטד את רוני וברבאטוב, תוציא מארסנל את ואן פרסי וארשאבין...
    אצל כל קבוצה כשתוציא את שני שחקני ההתקפה הכי טובים ופוריים שלה אתה תקבל קבוצה הרבה פחות טובה והרבה פחות מאיימת.

אני לא יודע מה זה תלויה בבודדים אבל אם אחרי עונה של 12 שערים ו9 אסיסטים ובכלל עונה גדולה של קויט, עוד תוספת של 8 שערים(כמה וכמה מהם חשובים מאוד) ו6 בישולים של בניון אתה עדיין אומר שג'רארד וטורס הם שחקני ההתקפה היחידים אצלנו ששווים משהו אז אני כבר לא יודע מה להגיד. הם רמה אחת מעל השאר, זה נכון, אבל אתה מדבר על שני שחקנים שהם מהטובים בעולם(אם לא הטובים ביותר) בעמדתם והם גם רמה אחת לפחות מעל רוב שחקני ההתקפה בעולם, אז בטח שהם גם יהיו טובים בהרבה משאר שחקני ההתקפה בקבוצה שלהם. וזה עדיין לא אומר שאנחנו תלויים בהם לחלוטין.

2. Stretford Ender Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46193000/Xxx/_46193913_chelsea_hullcity.Xxx

תאריך: 15.8.09
    שעה: 14:45
    איצטדיון: סטמפורד ברידג', לונדון.
    שופט: אלן וויילי.

בעיטת הפתיחה הכל כך מיוחלת מגיע סוף סוף במפגש הקצוות הזה בין צ'לסי שמחפשת תואר אליפות ראשון מאז עזב אותה מוריניו לבין האל שהצליחה לשרוד על חוט השערה בעונה שעברה ותשתדל לעשות זאת גם העונה.

לצ'לסי הגיע מאמן רביעי מאז הועזב מוריניו בסוף שנת 2007. קרלו אנצ'לוטי האיטלקי המנוסה, אמנם לא אימן אף פעם בפרמיירליג אבל באמתחתו כבר 2 זכיות בגביע האלופות, הפרס הנוצץ לו מייחל רומן אברמוביץ' ועוד אליפות וגביע איטלקי עם מילאן.
    אנצ'לוטי יצטרך להיכנס לנעליים לא קטנות שמשאיר אחריו הידינק. הידינק הגיע באמצע העונה שעברה והוביל את הקבוצה לחצי גמר ליגת האלופות שם נכנעו הכחולים לברצלונה לאחר גול שספגו בתוספת הזמן של המשחק השני. הידינק עשה שינוי משמעותי ביכולת של הקבוצה שנראתה רע כשקיבל אותה וישאיר טעם טוב אצל כל האוהדים הכחולים עם הזכייה בגביע האנגלי.
    ביום ראשון האחרון, פתח אנצ'לוטי את הפרק האנגלי בקריירה שלו ברגל ימין עם ניצחון בפנדלים על מנצ'סטר יונייטד במגן הקהילה לאחר ש90 הדקות הסתיימו בתיקו 2. למרות שנקלעה לפיגור מוקדם, צ'לסי נראתה טוב במחצית השנייה והצליחה להפוך את הפיגור ליתרון עד שספגה שער בתוספת הזמן. צ'ך עצר שלושה פנדלים של שחקנים באדום בשביל להעניק ללונדונים את הניצחון והתואר הראשון לעונת 2010.
    מעבר לחילוף השנתי בעמדת המאמן, צ'לסי עברה קיץ שקט למדי. אנצ'לוטי הביא לקבוצה שחקן חיזוק משמעותי אחד – יורי ז'ירקוב הרוסי שיתגבר את אגף שמאל של הכחולים וינסה להוסיף מימד שהיה חסר להם בעונה שעברה. גם דניאל סטארידג', החלוץ הצעיר שגדל במנצ'סטר סיטי ורוס טרנבול, שוערה של מידלסברו חתמו, אך ספק אם ימלאו חלק משמעותי בקמפיין הנוכחי.
    שלושה שחקנים צעירים ייצאו להשאלות שונות – סקוט סינקלייר, מייקל מנסיין ופרנקו די סנטו כשהאחרון עשוי לחזור לסגל עוד העונה.
    ז'ירקוב כנראה עדיין לא יעשה את הבכורה בגלל פציעה, כשגם ג'ו קול ופאולו פריירה נשארים מחוץ לסגל מאותה סיבה, אך חוץ מהשלושה האלה לרשותו של אנצ'לוטי עומד כל הסגל ויהיה מעניין לראות באיזה מערך יבחר לפתוח. מלך השערים של הפרמיירליג בעונה החולפת, ניקולס אנלקה עשוי לפתוח בכנף ולהשאיר את תפקיד חלוץ החוד לדידייה דרוגבה ב4-3-3, כשגם מערך שיכלול ארבעה שחקני מרכז שדה (כנראה מיקל, אסיין, באלאק ולמפארד) ואת שני החלוצים בחוד הוא אפשרות.
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44705000/Xxx/_44705904_ancelotti_226.Xxx
    יחזיר את צ'לסי למסלול התארים? קרלו אנצ'לוטי.

האל הבטיחו את הישארותם במחזור האחרון של העונה שעברה ויקוו להמנע ממצב דומה העונה. פיל בראון עקב אחרי כמה מטרות הקיץ אך מספר שחקנים שהוא רצה והיו קרובים למועדון החליטו בסופו של דבר שלא לחתום ורק לאחרונה הצליח המנג'ר האנגלי לסגור את עיסקת השאלתו של ג'וזי אלטידור האמריקאי בן ה-19 מויאריאל שיבוא לחזק את החוד של הטייגרס. לאחרונה היו שמועות על כך שהבלם המוביל של האל, מייקל טרנר עשוי לעבור לליברפול, אך עושה רושם שבניטז ירד מהאופציה הזו ושהאנגלי בן ה-25 יישאר במועדון לפחות עוד עונה. מי שכן עזב את הקבוצה הוא סם ריקטס, המגן שחתם בבולטון עבור שני מיליון פאונד. בנוסף לאלטידור, רכש בראון שני שחקנים – סטיבן מויוקולו, בלם צעיר מצרפת, וסי אולופיניאנה הניגרי, ששיחק בסטוק סיטי בעונה האחרונה. שם מפתיע שעשוי לנחות בKC סטאדיום לקראת סוף חלון ההעברות הוא אלברו נגרדו, החלוץ הצעיר והמבטיח של ריאל מדריד. עם מצבת החלוצים העמוקה בברנבאו נגרדו כנראה לא יקבל הרבה דקות משחק ונראה שהוא רוצה לצאת להתחשלות בכדורגל האנגלי, כשפרטי העיסקה (השאלה/רכישה אולי עם אופציה לקנייה חזרה כמו שכבר נעשה עם השחקן בעבר) עדיין לא ברורים.
    מי שלא ישחק מחר הוא ג'ימי בולארד – הרכש היקר ביותר בתולדות המועדון. בולארד המצויין שנתן חצי עונה טובה מאוד בפולהאם שנה שעברה, עבר להאל בעיסקה מפתיעה בינואר. האל החתימו את בולארד ל4.5 שנים, וכבר בהופעתו הראשונה, כמחליף נגד ווסט האם, נפגע הקשר בברכו הבעייתית שנותחה בעבר. בולארד הושבת לכל העונה שעברה ובינתיים יפתח גם את העונה הזאת עם הפיזיותרפיסטים.
    פצועים נוספים הם קפטן הקבוצה, הקשר המצויין איאן אשבי, וריצ'רד גארסיה האוסטרלי.
    http://cms.442.haymarketnetwork.com/contentimages/blog/jimmy_bullard.Xxx
    יפתח את העונה על אזרחי, ג'ימי בולארד חסר המזל.

3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שדי לא הבנתם אותי אבל אני אלך בראש שלכם...

צ'לסי בלי דרוגבה ולמפארד : צ'ך שוער מדהים עשה כמה שטויות אבל אחד משלושת השוערים הטובים בלי כל ספק,טרי קרבאליו צמד מגנים מדהים,בוסינגווה מגן ימני אחד הטובים,אשלי קול מגן שמאלי הכי טוב בעולם,אסיין,באלאק,ג'ו קול,ז'ירקוב(שאני פחות מתייחס אליו כי עוד לא שיחק משחק ליגה אחד)מאלודה אנלקה....יש שם קבוצה מאוד טובה שדרוגבה ולמפארד הם הפינישרס, כאילו השיא של קבוצה אדירה...וזה בלי להתייחס לדקו,אלכס,אובי מיקל...

אין לי כח לעשות את זה ליונייטד...פשוט לליברפול יש שני שחקנים ברמה הכי גבוהה, קשר אחורי מדהים,שוער יציב,וכל השאר שחקנים די משלימים שבליגת האלופות במשחק מכריע עם האווירה והכל מסוגלים להתעלות ולהגיע רחוק, אבל בליגה הסיפור שונה לצ'לסי יש קבוצה אדירה שכמעט בכל עמדה עדיפה,יש לה ספסל יותר טוב בהרבה והכי חשוב עומק.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא הבנתי אותך כי חשבתי שאתה מתייחס רק להתקפה... אם אתה מתייחס להרכב כללי אז אתה עוד יותר טועה. אבל מאסתי בדיון הזה כי אם אני באמת צריך להסביר את התרומה של קויט, את האיכות של אגר, את ההקרבה והמשחקים האדירים של קראגר, את ההתפתחות הפנטסטית של אינסואה והעונה המדהימה שעברה על ריינה - אז זה מיותר מראש.

5. Roma מנהלים

ברוך השם הליגה הטובה בעולם חזרה!
    יאלה ארסנל לעבודה,ונגר קדימה.

6. KirkH Member

דווקא אין שום ספק לגבי השיטה. אנצ'לוטי אמר מהרגע הראשון. 4-4-2 יהלום.

7. Stretford Ender Member

יהלום זה אומר ארבעה קשרים מרכזיים או קשר התקפי קשר הגנתי ושניים בצדדים?
    ממה שקראתי על משחקי ההכנה שלכם אני זוכר שהאיטלקי השתמש בשתי האפשרויות.

אני מודה שראיתי רק מחצית ממגן הקהילה (אילוצי עבודה), אבל ממה שאני זוכר זה דווקא היה יותר דומה ל4-3-3 כשאנלקה לא בדיוק היה חלוץ אלא יותר באגף, מאלודה כנ"ל ואסיין באמצע ולא על צד ימין.

8. KirkH Member

אנלקה הסתובב בעיקר באזור הרחבה ופחות בא לקחת את הכדור מהקווים.

זה נכון שההבדלים גם ככה הולכים ומתשתשים אבל אני חושב שהעונה זה יהיה הרבה פחות מסובך. אין לנו את שחקני האגף של עונת מוריניו השנייה, אין לנו שום סיבה שבעולם לשחק עם חלוץ בודד (כשהצמד אנלקה-דידי נמצא יחדיו על המגרש).
    אני מאוד מאוד מקווה שבאלאק יועדף על פני הקונוס בקישור ואז נראה גם אופציית מסירה ימינה. הגרמני ואסיין עשו עבודה טובה מאוד במגן הקהילה עם חילופי מקומות בינהם ופתחו את המשחק לאגף דבר שלא ראינו כמעט בכלל בחצי הראשון.

אין לנו ווינגר קלאסי בצד ימין ככה שקשה לענות על השאלה לגבי הרכב הרביעייה בקישור. אני מניח שזה גם יהיה מאוד תלוי ביריבה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל מילות הציפייה כבר נאמרו... היה קיץ קשה, סיום העונה שעברה רק הרחיב את תחושת הציפייה לעונה החדשה. הידינק הגיע, הפך אותנו לקבוצה הכי חזקה ביבשת, והוכחנו את זה מול כל הקבוצות ששיחקנו, ההולנדי הגיע לקבוצה שבורה באמת, כזאת שלא הייתה מסוגלת לפתח משחק נורמלי, והפך את הקערה, התחושות אחרי המשחקים ההם, ובטח אחרי הזכייה הנפלאה בגביע האנגלי, היו נהדרות וגרמו לקיץ להיות קשה הרבה יותר, הציפייה כמעט הרגה אותי.

מחר מתחיל הדבר האמיתי, מבחינת ההרכב אין יותר מדי סימני שאלה, לפחות כל עוד ז'ירקוב וקול עדיין לא כשירים, מאלודה בטוח בהרכב, השאלה היחידה היא האם באלאק או מיקל פותחים, כולנו יודעים מה טוב יותר לצ'לסי. עוד עמדה שלא כל כך בטוחה היא אני חושב לצידו של ג'וני, אלכס הועדף בעונה שעברה והפך לבלם שני קבוע, העונה זה נראה שאנצ'לוטי מחזיר את קרבאליו להרכב, אין לי בעיה מקצועית עם זה, כי גם ריקי וגם אלכס בלמים אדירים, שיכולים לפתוח בהגנת כל קבוצה בעולם, אני רק מקווה שזה לא יגרום לאלכס לרצות לעזוב, אני מקווה שהאיטלקי ידע לעשות רוטציה כך שנראה את 2 הבלמים הנהדרים האלה מרוצים. אני די ברור שמבחינת הקבוצה עדיף שריקי יעזוב ולא אלכס, אבל זה בגלל חשיבה עתידית, ריקי עדיין סלע ומנייה בטוחה. נקווה שלא יהיו רגשות שליליים שם בהגנה.

שיתחיל כבר, העונה הולכת להיות מרתקת מתמיד, היונייטד אומנם ללא השחקן שעשה עבורה את ההבדל, אבל לבטח לא נופלת משאר יריבותיה, גם את ארסנל אני עדיין לא יכול לפסול, לא שיש לה רוצח בסגל כמו ארשאבין, שחקן כזה יכול לסחוב את ארסנל עד הסוף, אי אפשר לשים פס על ארסנל.

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה הטובה והמעניינת ביותר בעולם חוזרת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx
    המשחק באיווד פארק מדאיג מאוד בגלל הפציעות הרבות והציפיות הגדולות, אבל ניצחון יכול לתרום למוראל ולהוריד מהלחץ.
    מתחילים בצ'לסי - האל, עוברים לבלאקבורן - סיטי ובגלל הטיפשות של צ'רלטון אני כנראה יצפה במקביל גם באברטון - ארסנל ובראשון ליברפול -ספרס, יופי של מחזור פתיחה!

עריכה: המשחק של ארסנל - אברטון ישוחק לאחר המשחק של סיטי מה שמגביר את הכעס כי במקום לשדר את אחד המשחקים שמתחילים ב-5 ישדרו משחק אימון של נבחרת הכדורסל מול פולין...איזה טימטום.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/8/09
  11. Dimitar Berbatov Member

זה ממש לא טימטום. הנבחרת הלאומית תמיד צריכה לקבל עדיפות, לא משנה אם במקביל יש מנצ'סטר יונייטד - ליברפול או כל משחק גדול אחר. גם אם זה משחק ידידות, כך שזה ממש לא טימטום.

לגבי הדיון שהתפתח כאן על המערך של צ'לסי, לדעתי אנצ'לוטי יעשה טעות אם ישחק ביהלום. אני מאוד מחזיק מז'ירקוב, ולשחק ביהלום כאשר יש לך יהלום כמו ז'ירקוב בסגל, קיצוני קלאסי מהיר בצורה יוצאת דופן, טכניקה ברזילאית - אתה פשוט מבזבז אותו. אני לא יודע מתי ג'ו קול חוזר, אבל זה לא אסון לשחק עם קאלו על אף חסרונות והסיומת הרשלנית בימין, וב 4-5-1 שכל-כך מתאים לצ'לסי.

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/09
  12. בועז Member

למה הנבחרת צריכה לקבל עדיפות?

13. Dimitar Berbatov Member

למה? כי זאת הנבחרת הלאומית וראוי שלמשחק שלה יהיה שידור ושתהיה לו עדיפות על, עם כל הכבוד, בלקבורן-סיטי. עם כל העניין שהסיטיזנס ייצרו הקיץ והרכישות המפוצצות. אוהדי השיטי (נטולי הלווין) יכולים להיות רגועים לקראת העונה. זה חד פעמי ואני משוכנע שאם תהיה בחירה בין ארסנל לסיטי ייבחרו בכם.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיקימו ערוץ נוסף שם ישדרו את שאר ענפי הספורט והליגה האיטלקית...
    זה משחק ידידות סתמי, אין סיבה שמשחק עם לא מעט באז כמו בלאקבורן-סיטי לא יהיה משודר בטח שזה המחזור הראשון ואין על שעת השידור הזאת איזשהו אירוע ספורט חשוב.
    זה לא אליפות אירופה או אפילו מוקדמות כך שאין סיבה להעדיף את משחק האימון על פני משחק הליגה.
    והסיבה היחידה שאולי יעדיפו אותנו על פני ארסנל(וסביר להניח שלא) היא שבן-חיים שחקן סיטי כי ההעדפה של שרלטון היא יונייטד - מילואי יונייטד - בניון וליברפול - צ'לסי - ארסנל - טוטנהאם/סיטי/אברטון וכל השאר.

15. Dimitar Berbatov Member

סיטי הדבר הכי חם באנגליה בחודשים האחרונים, צ'רלטון מודעת להתעניינות בפרוייקט שנבנה שם, לפופולאריות (לא יאמן, אנשים שלא יודעים מיהו קולין בל הפכו לפתע אוהדים שרופים) ולבאזז. המניות של ארסנל בעיני הישראלי הממוצע ירדו עם העזיבה של אדבאיור וגם זו של טורה. אתה יכול להיות אופטימי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx