המחזור הרביעי לעונת 2020/21 ב-SerieA:: דרבי דלה מדונינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏16/10/20.

1. סמואל אטו Member

אם אני מבין אותך נכון, אז מה שאתה אומר זה שבעצם סגנון משחק יותר פתוח/התקפי מייצר יותר מצבים לשער שזה יתרון עבור אותה קבוצה. אבל מצד שני, זה לא מתאזן עם יותר מצבים גם לקבוצה היריבה?

@Un bombón , שער יפהפה(גם של פדרו נגד אודינזה, אגב). מעניין אם הוא מסוגל לעשות את זה עוד כמה פעמים העונה.

2. VAR Member

מתאזן, אבל זה לא החלק החשוב. החלק החשוב הוא שאתה גם ככה אנדרדוג. כל נקודה שאתה מרוויח היא מעין בונוס. אם חטפת תבוסה במקום הפסד 1-0 זה לא נעים, אבל זה לא שהורידו לך נקודות על זה.

כשאתה מגדיל את מרחב האפשרויות הסיכוי לתוצאה לא צפויה גדל. כאתה קבוצת תחתית, זה דיל טוב כי אתה גם ככה לא פייבוריט באף משחק.

3. DRORIKO Member

לא בהכרח. ראה למשל ורונה.

4. סמואל אטו Member

מה דעתך על מה שהכותב כאן אומר(5 פסקאות ראשונות): In Defence of Turnovers – or – Seizing the Means of Concession

ורונה משחק כדורגל שכיף לראות(המאמן חסיד של גאספריני). אני לא מספיק מתמצא בכל הנתונים שלה מסביב.
    אם נלך לליגה הספרדית למשל, חטאפה וגרנאדה(שרק עלתה ליגה בעונה שעברה וכבר העפילה לאירופה) משחקות כדורגל מאוד מבוקר ומאורגן, וגם עושות תוצאות מעולות.

5. DRORIKO Member

בדיוק, בגלל זה כתבתי "לא בהכרח". אין כאן ממש חוקיות.

6. סמואל אטו Member

העניין הוא שאפשר למצוא דוגמאות לכאן או לכאן. מה שאני מנסה להבין זה אם באמת אין חוקיות או שיש חוקיות שנבלעת מתחת לדוגמאות בודדות שמייצגת דעות שונות.

ההיגיון שלי תמיד אמר לי שקבוצת פחות איכותיות בעיקר סובלות כשהן משחקות פתוח נגד יריבות איכותיות יותר. מן הסתם אפשר למצוא משחקים לא טובים של הקבוצות האיכותיות ולשבור את קו המחשבה שלי, אבל אם תשים את ורונה נגד יובה/אינטר ותריץ 100 משחקים מולם בשיטה של יוריץ' ו-100 בשיטה של דייגו סימאונה(נניח) איזו שיטה תביא את התוצאות היותר טובות לאורך זמן?

7. VAR Member

הוא מסתכל על המצב מנקודת מבט של מתמודדת לאליפות. זו טעות להתסכל על המצב מנקודת מבט של מתמודדת נגד הירידה ולהסיק שזה צריך להיות תמונת מראה של המתמודדת לאליפות.

בוא נלך עם הדוגמה שלו שבכל משחק יש 6 שערים כשהתוצאה הצפויה היא 4-2 לקבוצה הטובה יותר. הוא מדגיש כמה פעמים שזו לא התוצאה שתקרה תמיד לאורך 1000 משחקים - יהיו סטיות תקן (מקרים של תיקו ואפילו הפסד). אם אתה קבוצה קטנה - לשם בדיוק אתה מכוון. עכשיו - איך תעשה את זה אם אתה מעמיד כל פעם 11 שחקנים מאחורי הכדור? הגג שלך זה 0-0. ספגת? התוצאה 1-0 עבורך היא זהה להפסד 6-0. זו לא טקטיקה טובה.

קח דוגמה הרבה יותר פשוטה: למה כשקבוצה בפיגור של שער היא שולחת את כל השחקנים קדימה (בתוספת הזמן אפילו את השוער אם צריך)? כי זה מגדיל את הסיכויים שלה לכבוש (וכמובן גם לספוג - אבל זה לא משנה עבורה). עכשיו תנסה לקחת את הסיטואציה הזאת של הדקות האחרונות ולהשליך אותה על עונה שלמה. עבור קבוצה קטנה העיקרון הוא אותו העיקרון: להפסיד 1-0 או 2-0 (או 6-0) זה אותו הדבר, בדיוק כמו הקבוצה שנמצאת בפיגור בדקות האחרונות.

כמובן שדוגמאות נקודתיות לא אומרות שום דבר כי יש עוד בערך מיליון פקטורים שמשפיעים על התוצאה.

8. סמואל אטו Member

מסכים איתך שהפסד הוא הפסד, ומקבל את הטענה שלך על על הקבוצה בפיגור, אבל שואל את עצמי אם זו ההקבלה הנכונה עבור קבוצת תחתית שמתחילה כל משחק ב-0-0?

מה שאתה אומר זה נכון אם לוקחים בחשבון שכל משחק צפוי להסתיים ב-6 שערים. איך קבוצה קטנה תצליח לכבוש 3-4 אם לא תתקוף באמת? אבל אם אני לוקח את ההיגיון שלו שקבוצה "איכותית" שווה 2 שערים על כל שער של קבוצה קטנה, אז עושה רושם שהקטנת כמות השערים במשחק עד לרמה של 0.5-1 תבטל את היתרון שמתבטא דרך השערים ותבטיח לי לפחות נקודה וגם אפשרות שהמטבע יפול על הצד הנכון והשער ניצחון יהיה שלי.

9. VAR Member

אי אפשר באמת לקחת את ההיגיון הזה של 2:1, כי לא בכל משחק יש לך את היחס הזה. אם יובנטוס פייבוריטית מול רומא ביחס של 2:1 אז זה לא באמת יכול להיות אותו היחס כמו יובנטוס - בנוונטו. הוא מתייחס לtitle contender ביחס ליריבה הממוצעת. בנוונטו היא לא היריבה הממוצעת, היא הרבה מתחת לזה.

אם ניקח את המשחקים של בנוונטו רק מול קבוצות חזקות משמעותית, כאלה שבהם כל נקודה שהיא צוברת היא בונוס ונחלק את זה ל2 תרחישים (אני בכוונה בוחר תוצאות קיצוניות להמחשה):
    ראשון, היא משחקת את המשחק שלה גם נגדן -
    רומא - בנוונטו 2:5
    בנוונטו - רומא 3:2
    בנוונטו - אינטר 5:2
    אינטר - בנוונטו 0:4
    יובנטוס - בנוונטו 0:5
    בנוונטו - יובנטוס 3:0
    מילאן - בנוונטו 2:2
    בנוונטו - מילאן 4:0
    בנוונטו - נאפולי 2:3
    נאפולי - בנוונטו 0:5
    אטלאנטה - בנוונטו 0:4
    בנוונטו - אטלאנטה 3:4

שני, היא מסתגרת ומנסה להוציא תיקו -
    רומא - בנוונטו 0:1
    בנוונטו - רומא 0:0
    בנוונטו - אינטר 0:0
    אינטר - בנוונטו 0:2
    יובנטוס - בנוונטו 0:2
    בנוונטו - יובנטוס 1:1
    מילאן - בנוונטו 0:0
    בנוונטו - מילאן 1:0
    בנוונטו - נאפולי 0:0
    נאפולי - בנוונטו 0:1
    אטלאנטה - בנוונטו 0:3
    בנוונטו - אטלאנטה 1:1

בתרחיש הראשון בנוונטו מצליחה רק ברבע מהמשחקים להוציא נקודות, וכשהיא מפסידה היא לרוב מקבלת בראש. בתרחיש השני היא מצליחה בחצי מהמשחקים להוציא נקודות וכשהיא מפסידה זה לרוב בתוצאה מכובדת. האוהד הנייטרלי שרוצה לראות משחקים תחרותיים מעדיף את התרחיש השני. במבחן העין גם כן עדיף התרחיש השני. אבל בתרחיש הראשון היא הוציאה נקודה אחת יותר. איזה תרחיש עדיף לה עבור מאבק ההישרדות?

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/20
    Gianzola ו-סמואל אטו אוהבים את זה.