המחזור השביעי בפרמייר ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏25/9/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יום שישי:

ארסנל- ניוקאסל-- ניוקאסל תנסה לנצל את הבלאגן הגדול שהיה סביב ארסנל השבוע ולהשיג סוף סוף ניצחון אחרי 6 מחזורים איומים. מנגד התותחנים ינסו כמובן לשים הכל בצד ולתת לכדורגל לדבר במטרה לנצח ולשמור על המקום הראשון. ארסנל הוציאה תוצאה טובה מבחינתה ביום ראשון, נקודה באולד טראפורד מה שהחזיר אותה למקום הראשון והשאיר את הקבוצה עדיין בלי הפסד העונה. ניוקאסל שיחקה ביום רביעי רק בגביע אופ"א מה שלא מותיר להם הרבה זמן עד למשחק בלונדון אבל בובי רובסון מקווה שה-5-0 על ברדה מה שהיה גם לניצחון הבית הראשון של הקבוצה העונה יתן לקבוצה ביטחון לקראת המשחק הקשה הזה. לניוקאסל יש בעיה בהתקפה, יש לקבוצה רק 5 שערים העונה וכולם באו מאלן שירר. שאר חברי הקבוצה חייבים להתעורר אם הם רוצים לסיים ברביעייה הראשונה כמו בשתי העונות האחרונות, אלן שירר לבד לא יעזור. שירר עושה את שלו תמיד אבל בלאמי עד עכשיו מאכזב. אבל בניוקאסל מקווים שהצמד שלו נגד ברדה ההולנדית תחזיר את החלוץ הוולשי לעיניינים. ארסנל, לא כבשה כבר 2 משחקים רצופים. נגד אינטר ונגד מנצ'סטר יונייטד והחבורה של ארסן ונגר לא רוצה להגיע לפעם שלישית. הפעם האחרונה שהתותחנים לא כבשו בשלושה משחקים רצופים הייתה בנובמבר 2000. בעשרה מפגשים האחרונים בין הקבוצות בהייבורי ניוקאסל ניצחה 3 פעמים ופעם אחת היה תיקו. אז לארסנל כמובן יש עדיין את ההתאחדות האנגלית על הראש אבל קבוצה כמו ארסנל אמורה לדעת לשים את כל הבעיות בצד. מסיבות שונות, לשתי הקבוצות יש מה להוכיח, מעניין בטוח יהיה.

יום שבת:

בירמינגהאם- פורטסמות'-- החבורה המפתיעה של הארי רדנאפ מגיעה ביום שבת לבירמינגהאם למשחק קשה בין 2 קבוצות חזקות. בירמינגהאם עדיין ללא הפבד ופורטסמות' הפסידה לראשונה רק במחזור שעבר. הצד החזק בינתיים של בירמינגהאם זאת ההגנה, הקבוצה ספגה עד כה רק 2 שערים. זה בזכות הצמד שמשתף פעולה במרכז ההגנה- קני קנינגהאם ומאת'יו אפסון שכבר עמדו בהצלחה מול ג'יימס ביטי, שירר, וידוקה וקאנוטה. בקישור יש את דיוויד דאן שמוכיח את עצמו כקשר ברמה ואת רובי סאבאג' שהוא בעל הבית, בירמינגהאם נראית כקבוצת צמרת לכל דבר. מיקאל פורסל פורח אחרי שהגיע בהשאלה מצ'לסי ויש לו 3 שערים בשני המשחקים האחרונים. ויש כמובן את דוגארי שחוזר סוף סוף לכושר משחק מלא מה שאמור לתת לבירמינגהאם דחיפה רצינית בהתקפה. המפגשים הארונים בין 2 הקבוצות היו בעונת 2001/02 שהקבוצות היו בליגה הראשונה, 2 המפגשים הסתיימו ב- 1-1. בעוד שלבירמינגהאם לא תהייה בעית עבירות לפורטסמות' כן תהיה בעיה כזאת. פטריק ברגר ומאט טיילור פצועים ולא ישחקו ותוסיפו לזה כמובן את טודורוב שכבר לא צריך לציין את חיסרונו מכיוון שהוא לא יזכה לשחק העונה כנראה. טדי שרינגהאם ינסה לאושש את חבריו מההפסד הביתי לבלקבורן ולצאת ממשחק החוץ הקשה הזה לפחות עם נקודה ביד.

בולטון- וולבס-- וולבס מגיעה לאצטדיון ריבוק אחרי שהשיגה באמצע השבוע ניצחון ראשון העונה, 2-0 בגביע הליגה על דרלינגטון. בולטון התחילה את העונה לא טוב עם הפסדים של 4-0 אבל בשלושת המחזורים האחרונים הם לא ספגו שער ואספו 5 נקודות. בולטון יודעים שבמשחק ביתי מול וולבס הם חייבים להמשיך את התנופה, אם לא זה יחשב כאכזבה. בולטון ממוקמת במקום ה-12 מעל קבוצות כמו טוטנהאם וניוקאסל ויש לה 6 נקודות. סם אלרדייס מרוצה מאוד מהתעוררות של הקבוצה ועוד הוכחה ליכולת הטובה של בולטון היא התוצאה המצויינת שהיא הוציאה שבוע שעבר מסנט. ג'יימס פארק. סימון צ'רלטון שבדרך כלל משחק כמגן שמאלי שיחק כבלם לראשונה ועשה עבודה מצויינת יחד עם אמרסון תום. שניהם עשו בית ספר לאלן שירר ולקרייג בלאמי. מאריו ז'ארדל כבש צמד באמצע השבוע נגד וואלסל בגביע הליגה וקיים סיכוי שנראה אותו פותח בשבת. מה לעשות שאנחנו רק במחזור השישי אבל וולבס הגיעו כבר למצב שהם אומרים שהם חייבים לנצח משחק מסויים. בגלל המצב העלוב שהקבוצה נמצאת בו משחקים נגד קבוצות כמו בולטון שהיא עדיין לא מהאריות הליגה הופכים למשחקים שבהם הקבוצה חייבת להתעלות על עצמה ולנצח, אם לא הדרך לליגה הראשונה תהיה קרובה מתמיד. וולבס חייבת לשאוב קצת ביטחון מהניצחון על דרלינגטון למרות שזאת בסך הכל קבוצה מהליגה השלישית אבל בשביל וולבס זה גם משהו.

צ'לסי- אסטון וילה-- מפגש נגד צ'לסי הופך להיות לכאב ראש אחד גדול לכל מנג'ר בליגה. למי להתכונן בהתקפה? לקרספו? למוטו? להאסלביינק? או שמא זה יהיה גודיונסן? מי יפתח בקישור...? פטי? ורון? ג'וי קול? השבוע זה הכאב ראש של דיוויד אולירי שמגיע לסטמפורד ברידג'. צ'לסי נתנה שבוע שעבר הצגה נהדרת אבל אסור לשכוח שמולה עמדה וולבס, בשבת תעמוד מולה אסטון וילה שהיא קבוצה הרבה יותר טובה. ראניירי משנה הרכב כמעט בכל משחק, לא מעט שינוים בכל משחק והשאלה אם זה טוב. אין ספק שראניירי עושה את כי הוא מנסה לשמור על כל הכוכבים שיהיו שמחים במועדון אבל מבחינת החיבור לא בטוח שזה עוזר. דיוויד אולירי היה רוצה בעיות כאלו באסטון וילה אבל... מה לעשות לאסטון וילה אין את האלטרנטיבות שיש לצ'לסי. אסטון וילה השיגה ניצחון חשוב בשבת שעברה נגד צ'רלטון וניצחה באמצע השבוע את וויקומב, אולירי ינסה להמשיך את המומנטום הקטן שנוצר ולצאת מלונדון עם לפחות נקודה מה שיחשב כהצלחה.

לסטר- מנצ'סטר יונייטד-- מנצ'סטר יונייטד תנסה להתאושש מהטראומה של יום ראשון אחרי שהחמיצה הזדמנות לא רק לנצח ניצחון מתוק את היריבה השנואה ארסנל אלא גם לטפס למקום הראשון. ואן ניסטלרוי ינסה להתאושש מהטראומה האישית שלו של החמצת 3 פנדלים העונה. לסטר בינתיים נכנסה לעיניינים ונתנה העונה כמה הופעות טובות. לאחרונה היא ניצחה בגדול את לידס, הפסידה הפסד לא נוראי באנפילד ובאמצע השבוע היא ניצחה את קריווי בגביע הליגה, לסטר באמת מאמינים שהם יכולים להשיג את המטרה שלהם העונה- הישארות בליגה, למרות בעיות כלכליות. בלסטר מאוד מאמינים בסיכוים להפתיע את האלופה במיוחד לאור העובדה שסולשיאר, סקולס וקלברסון עדיין פצועים ולא ישחקו. אבל מי שכן ישחק כאמור זה ההולנדי המעופף שלא כבש כבר 2 משחקים ובשבילו זה המון, ואחרי האכזבה ביום ראשון הוא ירצה להתאושש ולהתפוצץ נגד לסטר, ואם זה יקרה אף אחד לא ירצה להיות במקום מיקי אדמס.

סהות'המפטון- מידלסברו-- מידלסבורו מגיעים לסנט. מארי במצב רוח מרומם אחרי שבשבוע שעבר הצליחה להשיג את הניצחון הראשון שלה העונה, אבל מולה תעמוד סהות'המפטון המצויינת שפתחה את העונה בצורה מצויינת, הפתיחה הכי טובה שלה מעולם. בראשותו של כמובן מי אם לא ג'יימס ביטי. בעונה שעברה לא היו הכרעות בין 2 הקבוצות, המפגשים הסתיימו ב 0-0 וב- 2-2. סהות'המפטון ממוקמת כרגע במקום הרביעי ופרט לביטי הקרדיט הגדול מגיע כמובן למנג'ר סטראכן שהפך את הקבוצה מקבוצת תחתית לקבוצת צמרת לכל דבר. מידלסברו מסתכלת על הטבלה והיא ההשתקפות של סוטון היא הרביעית אבל רק מהסוף, מידלסברו פתחה את העונה בצורה הכי גרועה שלה בכל הזמנים ואז מקלארן התעורר הביא רכש ואחרי שבוע שעבר מצפים במידלסברו ל פתיחת דף חדש. סטראכן מצידו הסתפק בהבאת פיליפס שהשיתוף פעולה שלו עם ביטי מניב תוצאות. בינתיים ביטי זה שמוציא לפועל אבל בסוטון לא מקפחים את העבודה הקשה שפיליפס עושה. פיליפס ד"א כבש השבוע את שערו הראשון באירופה במשחק גביע אופ"א נגד סטיאווה בוקארשט. לסטראכן יש אלטרנטיבות מצויינות להתקפה על הספסל: דלגאדו, פהארס ואורמרוד. הקשר ניל מקאן שלא שיחק שבוע שעבר כשיר וצפוי לשחק. בסוטון לא ישחק רק המגן דארן קנטון. מצד שני לבורו יש מכת פציעות. לא ישחקו: איוג, מאקארונה, דיוויד מרפי, סטיוארט פארנאבי, אלן רייט והקשר הספרדי מנדייטה נמצא בסיכויים של 50-50. הכאב ראש ביטי/פיליפס יפול על סאות'גייט וקולין קופר שישחקו במרכז ההגנה. מצד שני ז'וניניו וג'וב ינסו לעשות את הצרות בצד השני.

משחק יום ראשון יובאו בהמשך....

2. KirkH Member

אני חושב שבורו של היום קבוצה מצויינת. לדעתי מהר מאוד ישכחו את הפתיחה הצולעת שלהם.
    עם זנדן ומנדייטה באגפים היא קבוצה מאוד מסוכנת. זנדן שחקן עם פריצות מעולות על הקו והוא מרבה להכניס כדורים מסוכנים לרחבה.
    מלקום כריסטי לא מפסיק להשתפר, הוא עושה עבודה מצויינת ולדעתי כאשר מקארונה יחזור מהפציעה הם יהיו צמד קטלני. בנתיים לא ברור למה ג'וב מועדף על פני ריקטס, הוא לא עושה יותר מדי, והוא לא מסוגל לשחק עם הגב לשער כמו ריקטס ובכך להשלים את כריסטי הנייד...

הבעיה היחידה של בורו נכון להיום זו הפציעה של הוגו אהיוג. גארי סאות'גייט אומנם עושה עבודה גדולה, אבל מאוד קשה לו היות והוא משחק פחות או יותר לבד במרכז ההגנה (קופר יותר מפריע ויוצר חורים מתורם למשחק ההגנה...)

הצרפתי פרנק קוודרו (מגן שמאלי) הולך להיות אחת מהפתעות העונה לדעתי. הוא שחקן מאוד חזק בהגנה ובכל זאת מסוגל לתרום בצד ההתקפי עם הגבהות לא רעות, שלא לדבר על הפצצות שהוא מספק בכדורים נייחים...

תוסיפו לכל אלה גם את ג'ורג' בואטנג שמאז ומתמיד הראה יציבות ויכולת סבירה בחלק האחורי של הקישור וקיבלתם קבוצת אמצע טבלה עם שאיפות לכרטיס לאירופה.
    לא יודע עם זה יספיק מול סוטו ביום ראשון - אבל אני בטוח שבורו יסיימו בין 8 הראשונות...

3. ArsenalFan Member

אני אתייחס כמובן לארסנל-ניוקאסל:
    זה מבחן אופי לשתי הקבוצות, כל אחת מסיבותיה שלה. זה הזמן להוכיח את ה-Team Spirit שארסן ונגר מדבר עליו ללא הרף, ולנצח את המגפייז. להראות שאנחנו מסוגלים להראות יכולת (משהו שלא ראינו כבר הרבה זמן...) ולא רק נחישות. אצלנו דניס ברגקאמפ לא ישחק ככל הנראה בגלל פציעה שהוא ספג במשחק מול מנצ'סטר יונייטד, וגם הפעם נצטרך לחכות ולראות האם סול קמפבל ייעדר שוב בגלל האבל המשפחתי. רובר פירס וסילבאן וילטורד צפויים לחזור להרכב. בניוקאסל ג'ונתן וודגייט ייעדר בגלל פציעה שעשויה להצריך ניתוח, נולברטו סולאנו בספק אחרי שנעדר גם בטיול הקליל מול ברדה ההולנדית, וגם לקרייג בלאמי יש קצת בעיות כשירות אבל הוא אמור לפתוח.

אגב- גם כאן יש היסטוריה קצרה של כרטיסים אדומים. במפגש בסנט ג'יימס' פארק בשנה שעברה לורן רובר הורחק, ולפני שנתיים בהייבורי ריי פארלור וקרייג בלאמי חטפו אדומים. לכן התקווה היא- שיהיה הפעם כדורגל, ורק כדורגל.

4. ofer16 Member

אני חושב שזה המקום לשאול את השאלה הזאת:
    אני יודע שהשעיות באנגליה לא תקפות לגבי המחזור הבא, אלא רק לגבי המחזור שבא שבועיים מאוחר יותר. השאלה היא מה קורה עם ההשעיות בארסנל - מה קבעה ההתאחדות האנגלית, מי מושעה, מי לא, ובכלל מה קורה שם.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם אני לא טועה ההתאחדות האנגלית עדיין לא השעתה אף אחד ועדיין לא היה דיון בקשר לזה. היא רק קבעה שארסנל ושישה משחקניה יועמדו לדין. ויירה, לאורן, קול, פארלוור, להמן והפושע הגדול מכולם מבחינתי, מרטין קיאון.

6. duff beer Member

אני מקווה ששחקני אסנל יהיו מושעים בדיוק בזמן למשחק מול צ'לסי.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    וגם אם לא- עדיין נקרע אותם.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/happy.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/9/03
  7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף סוף ניוקאסל התפוצצה, לא אכפת לי שהיריבה הייתה מפסידה גם לאיפסוויץ', סוף סוף השחקנים ניצחו, ואפילו הביסו. המון המון לחץ ירד מהם. קשה לי לראות את ניוקאסל חוזרת עם 3 נקודות מהייבורי אבל אני יכול להבטיח לכם שתראו כדורגל מניוקאסל. במשחק מול ברדה כבשו שני שחקני איפסוויץ' לשעבר את שערי הבכורה שלהם בקבוצה (אמברוז ובראמבל), וזה יוסיף להם ביטחון. בעצם לא לשניהם כי אני מניח שאמברוז לא ישחק. גם בלאמי סוף סוף כבש, ואם הוא ישחק הוא יהיה הרבה יותר משוחרר. וכמובן ששירר בכושר טוב...
    לצערי הרב אני לא אוכל לראות את המשחק.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

8. Julian Joachim Member

קירק, זה יפה מאוד שאתה מעריך את בורו, אבל עד עכשיו הקבוצה נראית רע מאוד. אתה יכול לתלות את זה בפציעה, אבל אני תולה את זה בקישור הלא מספיק טכני לדעתי של הקבוצה. יש לה הגנה מעולה, וגם מגנים מעולים, אבל... מנדייטה לא ממש דומה לעצמו, זנדן עדיין לא חזר לכושר שהוא הציג מדי פעם בשנים האחרונות שהעניק לו את המעט אשראי שהיה לו בצ'לסי, ובואטנג היה מעורב כבר באיזה תגרה, אבל עוד שחקן שלא משחזר את היכולות המעולה מהעונה שעברה. גם שוורצר בשער בינוני מאוד וסופג הרבה יותר מדי, אבל זה דווקא משהו שאני כן תולה בהיעדרות של אהיוגו...

בכל אופן, ברור שהם ישתפרו, אבל לדעתי מקום 10 זה אופטימי ונדיב מאוד.

9. ArsenalFan Member

ניצחנו 3-2 את ניוקאסל הערב בהייבורי.

היה משחק ממש כיפי. כמובן שלא חשבתי ככה בדקות בהן ויירה, קול וליונגברג נפצעו (בעיקר פרדי, נראה פציעה ממש לא קלה), אבל בסה"כ היו כמה דקות טובות, הנרי נראה די טוב (2 שערים, מה עוד צריך?...), היה אקשן, קצת דרמה, 5 שערים, ותפאורה של גשם זלעפות. אמנם לא הרמה הכי גבוהה בעולם- אבל בסה"כ משחק מהנה לערב החג http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

ביכולת הזו לא נגיע רחוק, ואנחנו חייבים להשתפר, אבל באופן כללי אני מרוצה כי ראינו ארסנל עם הרבה רוח חיובית במשחק, אנרגטיות, נחישות ואפילו כמה מהלכי כדורגל יפים (המהלך של ליונגברג וסילבן וילטורד וההחמצה של פרדי לעמוד...). שוב קולו טורה ומרטין קיאון הפתיעו ותפקדו בצורה יפה בשמירה על שירר, אבל לאורן ממשיך בכושר הלא טוב שלו. ג'ילברטו ממשיך לאבד כדורים במרכז השדה, אבל היי- שער שני העונה- אז נשמור את התלונות לפעם אחרת. במחצית השנייה גם אדו נכנס קצת יותר למשחק. בסה"כ- אני מרוצה, ומקווה שנמשיך להשתפר.

בניוקאסל לעומת זאת, מעבר להגנה הדי פאתטית שלה (שימשיכו לדבר על וודגייט והפציעה שלו, אני לא בטוח שהוא עד כדי כך משנה את התמונה העגומה), לי בוייר פשוט שחקן עלוב, דאייר בכושר מזעזע, ואין מה לומר- הקבוצה הזו נחלשה (לפעמים גם שמירה על הבסיס הקיים פירושה היחלשות). משהו דרסטי צריך לבוא אצל הקבוצה של סר בובי, ומהר.

והכי חשוב- לא נשלף לנו אפילו לא כרטיס צהוב אחד.

10. KirkH Member

אני לא חושב שאני מגזים בקשר לבורו, בכלל לא.
    מנדייטה לא דומה לעצמו? שיחק עד עכשיו בדיוק משחק וחצי וקיבל די הרבה מחמאות. זנדן שיחק שני משחקים מלאים והיה מהמצטיינים נגד הטופי בוייז. מילס שיחק גם הוא שניים וחצי משחקים, קצת קשה להשפיע על התוצאות כשהשחקנים לא משתתפים במשחק.
    ממה שאני ראיתי, לבורו יש קבוצה טובה מאוד, מאוזנת ומאורגנת היטב בקישור. הבעיה היחידה שלהם זה החור שהוגו אהיוג השאיר במרכז ההגנה.

אבל נחיה ונראה, גם ככה זה לא שיש יותר מדי מועמדות פוטנציאליות למקומות 4-8... ליברפול וסוטו יהיו שם, לגבי ניוקאסל סימן שאלה כרגע, לשאר המועמדות (פומפי'ס, בלקבורן, שיטי, טוטנהאם, אברטון, ברמינגהאם ושאר ירקות...) אין יתרון כזה גדול על פני בורו מבחינת איכות הסגל שהופך את הדבר לבלתי אפשרי.

11. Reyes Member

שאלה קטנה: איך ויירה שיחק? הוא הרי הורחק נגד מנצ'סטר...
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

12. RE-QL Member

באנגליה הרחקה משפיעה רק המחזור הבא... במחזור הראשון אחרי ההרחקה המורחק יכול לשחק ובבא הוא לא.
    חוץ מזה כל ההרחקה הזאת של ויירה מסובכת וההתאחדות האנגלית תחליט אם הוא יורחק או לא.

13. ArsenalFan Member

ויירה יצא בדקה ה-25 בגלל פציעה, אבל ב-25 הדקות האלו ראו רק קבוצה אחת על המגרש- ארסנל. אלו היו דקות די טובות שלנו, וניוקאסל התגוננו, לא בהצלחה רבה. לויירה לדעתי היה חלק לא קטן בכך, כמו תמיד, וראו בדיוק מה קורה ברגע שויירה יוצא- 40 שניות, גול למגפייז.

ולמיטב ידיעתי, זה לא מדויק שהשעיה נכנסת לתוקפה רק במחזור השני לאחר ההרחקה, אלא היא נכנסת לתוקפה בדיוק 14 יום אחרי הכרטיס האדום. את ההרחקה שלו למשחק אחד הוא ימצה בכל אופן בגלל האדום, בלי סיבוכים. מעבר לכך- הוא עומד לדין משמעתי, ואז יוחלט לגבי השעיה נוספת.

14. Reyes Member

לינק למנצ' סיטי - טוטנהאם:

http://213.194.65.151/ntv_live

גם המשחק בין צ'לסי לוילה ישודר בלינק הזה.

תודות לאתר פיפא קלאב.

15. ArsenalFan Member

הלינק לא עובד...