המחזור השלישי בפרמיירליג: Take Me Out

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏25/8/17.

1. Andrei Kanchelskis Member

ארסנל נראית קבוצה מפורקת וגמורה וההחלטה האומללה להמשיך עם ונגר חרף הכישלון אשתקד (שאולי נתן את הסיבה הטובה ביותר ב-20 השנים האחרונות להעיף אותו) היא המסמר האחרון שננעץ בארון הקבורה שלה, אני כמובן לא מספיד אותם וחושב שהמקום הרביעי המסורתי עדיין בהישג יד אבל רבאק זו כבר נראית יותר כמו קומדיה שנמרחת עשר עונות מאשר כמו קבוצת כדורגל שזקוקה לשינוי.

כל הכבוד לליברפול על הניצחון המרשים היום אבל אני לא חושב שצריך להתלהב יתר על המידה מהניצחון הזה שהושג מול יריבה אנמית וחלשה להחריד. ליברפול חייבת בכל מחיר לבצע את הרכש המתבקש בימים שנותרו עד לסיום חלון ההעברות אם ברצונה להוות איזשהו גורם משמעותי במאבקי הצמרת וכמובן שגם בליגת האלופות,ספק אם עונה כמו זו שהייתה לה בעונה שעברה(למרות שנגמרה במקום הרביעי) תשאיר באנפילד את יורגן קלופ ואין לי ספק שהוא יחפש אתגר בקבוצה שאפתנית יותר.
    תזכורת למי ששכח: במחזור השני של עונת 2012 ניצחה ליברפול באמירויות את ארסנל 0:2 וכולם מיהרו לקשור לה כתרים. מחזור לאחר מכן ליברפול גם ניצחה וארסנל הושפלה 8:2 באולד טראפוד, בסוף ארסנל סיימה במקום השלישי ואילו ליברפול אי שם במקום השמיני העלוב.

2. oranfu Member

שוב, אין קשר ל"התקפה לא במיטבה" כי אין לנו בעיה להבקיע גם נגד קטנות. ההגנה שם פשוט סופגת יותר.

ווינאלדום אכן חלש במשחקים לא גדולים אבל עם צ'אן אין בעיה כזאת.

הבעיה, לדעתי, שקבוצות כאלה הן יותר ישירות ופיזיות ומחפשות מאבקים פיזיים בתוך הרחבה. הבלמים והשוערים שלנו לא מסוגלים להתמודד עם זה.

3. owen11111 Member

אתה לא ממש עוקב אחרי קלופ או ליברפול בשנים האחרונות הא?

4. Andrei Kanchelskis Member

עוקב מאוד.

5. owen11111 Member

אז מאיפה הגיעו ההנחות ש:
    1) ״ספק אם עוד עונה כמו שהייתה תשאיר את יורגן קלופ באנפילד״?
    2) ״אין לי ספק שהיא יחפש אתגר בקבוצה שאפתנית יותר״?

רק על קצה המזלג כי באמת אלה הערות מנותקות מהמציאות:
    1) יחד עם ליברפול, קלופ אימן בחייו שלוש קבוצות.
    2) במיינץ ובדורטמונד הוא אימן כ-7 שנים, בכל אחת.
    3) הוא חתם על חוזה לשש שנים בקיץ שעבר.
    4) יש לו סמכויות מקצועיות שיש למעט מאד מאמנים בעולם.
    5) אם להאמין לדיווחים, הוא דחה הצעות מריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד בעבר.

באמת שלא הצלחתי להבין את ההערות שלך.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. Andrei Kanchelskis Member

אי אפשר אף פעם לחזות החלטות של מאמן גם אם הוא תחת חוזה וגם אם בעבר הוא לא החליף יותר מדי קבוצות ואולי זו בכלל הנהלת ליברפול שלא תהיה מרוצה ותחליט לפטר אותו? הכל בגדר האפשרי.

אז אולי טעיתי שכתבתי שאין לי ספק אבל לדעתי זה ממש לא בלתי אפשרי שבאיירן או ריאל לדוגמא יציעו פתאום בסיום העונה לקלופ חוזה חלומי והוא יתפתה לחתום באחת מהן. רפא בניטז בזמנו לא חשש לעזוב את ולנסיה אחרי שהביא לה 2 אליפויות בשלוש עונות ולבוא לליברפול שהייתה אז קבוצה במשבר אבל השם המסורת והכסף עשו את שלהם, מוריניו לא חשב פעמיים לפני שהחליט לעזוב את אינטר אחרי עונת טרבל חלומית לטובת חוזה חלומי בריאל מדריד. בכדורגל של ימינו שנשען כמעט כולו על הכסף הגדול ועל התחרותיות ברמות הגבוהות תזוזות של מאמנים מקבוצה לקבוצה היא תמיד אפשרית.

7. oranfu Member

א - לא יפטרו אותו.
    ב- הוא כבר דחה הצעות ממועדוני על כדוגמאת יונייטד וצ'לסי (ואולי עוד). יתפתה לעזוב פתאום אחרי שרק חתם חוזה ל6 שנים? לא נראה סביר האמת אלא אם כן יהיה משבר קשה מאוד עם הבעלים.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלופ רומנטיקן ולכן הוא יעבור לארסנל בקיץ הבא לאחר מה שעשה לנו היום.

אין יותר רומנטי מלבוא להציל מועדון שנשלט ע״י דיקטטור דמנטי.

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לרומא עם מונצ׳י

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Footballover Member

זה ממש לא מדויק. בעונה שעברה הרבה איבודי נקודות שלכם הגיעו דווקא במשחקים שבהם לא הצלחתם לייצר הרבה בהתקפה. סתם בשלוף - לסטר בחוץ, האל סיטי בחוץ, פאלאס בבית, סאות'המפטון בכמה מפגשים.

אל תנסה לחפש הסברים כי יש הסבר אחד והוא די פשוט - חוץ מההתקפה, כמעט ואין לכם איכות אמיתית. צ'אן, הנדרסון, מילנר, לוברן, מיניולה, מורנו... רובם לא ימצאו מקום גם על ספסל המחליפים בקבוצות הגדולות. על הספסל שלכם אני לא מדבר בכלל. הם מצליחים להתעלות במשחקים גדולים בזכות הראבק של קלופ והעובדה שהוא באמת מאמן גדול עם שיטת משחק שיכולה להרוג קבוצות גדולות, אבל אי אפשר להסתמך עליה במהלך עונה שלמה ובטח מול קבוצות שבאות לסגור את המשחק. אי אפשר להגיע לתוצאות עם שחקנים כאלה כי גם אם יהיו תצוגות כמו אתמול, אני יודע ואתה יודע וכולם יודעים שהנפילה תבוא. כמובן שגם באירופה זה רחוק מלהיות מניח את הדעת.
    אני לא זוכר אם זה היה פרגוסון שאמר את זה אבל משחקים כמו אתמול יש אולי שניים-שלושה בעונה של קבוצה. את שאר המשחקים, קבוצות גדולות מנצחות ע"י יציבות, אופי, משחק על תוצאה וגירוד ניצחונות. לליברפול הזאת יש הרבה איכויות, אבל לא את אלה.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלה לא יותר מקלישאות, כי ליברפול כמעט לכל אורך החצי השני של העונה שעברה נלחמה בשיניים כדי להשיג נצחונות והראיתה הרבה אופי.

חסר לה איכות בהגנה ובקישור כמובן. 2-3 שחקנים לשם והיא הייתה קונטנדרית מובהקת לאליפות גם עם ליגת האלופות על הראש.

oranfu ו-owen11111 אוהבים את זה.
  12. Footballover Member

על איזה חצי עונה אתה מדבר? אותה חצי עונה שבה ליברפול הפכה ממתמודדת על האליפות למתמודדת על המקום הרביעי? או זאת שבה היא איבדה סיכוי לתואר כלשהו בכלל תוך שבוע? אלה ממש לא קלישאות, היה הבדל עצום בין ליברפול לצ'לסי או טוטנהאם בעונה שעברה, והפער הזה לא נסגר העונה.
    ליברפול רחוקה אולי 2-3 שחקנים מהשורה הראשונה בעולם כדי להפוך למתמודדת על אליפות אבל מדובר בשחקנים שאין לה סיכוי להביא ואנחנו רואים את זה בחלון הנוכחי. מציאותית, ליברפול צריכה הרבה מזל כדי לפגוע ברכש שיתאים למידות שלה ובה בעת ירים אותה למחוזות של קונטנדרית למשהו. גם אז, נקודת הפתיחה שלה תהיה פחות טובה מקבוצות כמו סיטי ויונייטד שמפוצצות באיכות בכל עמדה ובאמת "מתמודדות מובהקות". לדעתי האישית ליברפול תמצא גם בעמדה פחות טובה מצ'לסי וטוטנהאם אבל זה נתון לויכוח.

alexshw אוהב/ת את זה.
  13. oranfu Member

אני לא מבין, מצד אחד אתה אומר שהבעיה היא בשחקני החלק האחורי והקישור, מצד שני אתה אומר שההתקפה היא שהתקשתה.

ההגנה תמיד מפשלת, רק שיש כמה משחקים שההתקפה לא מצילה אותה. תראה את הסטטיסטיקות ותראה שהבקענו פחות או יותר אותו דבר גם נגד קטנות וגם נגד גדולות.

לאמרה יש מקום ברוב הקבוצות בליגה לדעתי, בטח שבסגל. על שאר השמות אין לי כוונה להתווכח.

ליברפול במשך תקופה לא מבוטלת בעונה שעברה שיחקה בלי קוטיניו ומאנה ועשתה את התוצאות. כן, היתה ירידה גדולה בינואר כששניהם לא היו (מפתיע שקבוצה מתקשה כששני השחקנים הכי טובים שלה לא משחקים ואין בכלל מחליפים).

אני בכלל לא מתכוון להתווכח שהבעיה שלנו היא פרסונלית. זה ברור לי לחלוטין. כל החלק האחורי שלנו זה ליגה א מחוז דרום. אבל לחלק הקדמי אין בעיה של יציבות או פרסטיז'.

14. Footballover Member

לא הבנת אותי. אין שום בעיה עם החלק הקדמי, הוא בין הטובים בליגה ללא ספק, הבעיה היא שאי אפשר לסמוך עליהם שיתנו שלישיה בכל משחק.
    "ההגנה תמיד מפשלת, רק שיש כמה משחקים שההתקפה לא מצילה אותה." - סיכמת את זה יפה. כמה המשחקים האלה עולים לכם בעונה.

הפרסטיז' והיציבות הוא הבעיה של שאר השחקנים שמתעלים כשסיטי מגיעה לעיר ונראים כמו הצל של עצמם מול קבוצות שמתחילות באות ב'.

oranfu אוהב/ת את זה.