המחזור השלישי בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏21/8/09.

1. טומי טיילור Member

צר לי להטריח אתכם, אך אני מחפש תמונה של ברבה(סקס) חוגג את שערו היום, בתודה, אלי.

2. קינג לדלי Member

שווה להתעקב עד להילוך החוזר האחרון של השער של קאבול.
    אחד הניתורים הכי גבוהים שראיתי ! בהילוך החוזר האחרון רואים שהוא עלה כל כך גבוה שהברכיים שלו היו ליד הפנים של אלמונייה.

http://www.101greatgoals.com/videodisplay/3255510/

3. Tony Adams Member

אסור לשכוח שעם כל ההייפ, וה-12 שערים שכבשנו בשבוע, שיחקנו מול אברטון (ביום הכי רע שהם תפסו מאז שמויס הגיע), סלטיק (חלשה בטירוף) בחוץ, ומול פומפי (לא כוחות) בבית.
    יונייטד בשבת זה המבחן הרציני הראשון, ואני חושב ש-2 הקבוצות מגיעות מעודדות, אבל יש יתרון קל ליונייטד.

4. The_Arsenal Member

על הנייר היו לנו את המשחקים הכי קשים מבין הטופ 4 עד עכשיו, אז אפשר לדבר על היריבות עד מחר. ברנלי וסנדרלנד בחוץ זה בטח לא יותר קשה מאברטון, ואפשר לדבר על היכולת שלהם עד מחר, עוד לא ראיתי קבוצה שספגה שישייה ושיחקה טוב. בשורה התחתונה, אנחנו שיחקנו מצויין, ובעיקר היינו יעילים ועשינו את מה שהיינו צריכים ומעבר לכך.

5. Tony Adams Member

מה עם ליברפול ששיחקה מול טוטנהאם במחזור הפתיחה וביום שני תקבל את אסטון וילה? אני חושב שזאת פתיחה יותר קשה.

באמת יהיה מעניין לראות איך המשחק הזה יהיה. ליברפול התאוששה יפה מול סטוק, אבל סטוק זה לא כוחות. אסטון וילה פתחה נורא את העונה, וכמו שהבנתי גם מול ראפיד וינה בחמישי נראתה רע.

6. Cup of Tea Liverpool, UK

וילה באים חסרים מאוד בהגנה. סיכוי אפילו ששחקן מילואים/נוער יעשה בכורה.
    לפחות עכשיו יש לנו בלם רביעי שהוא לא אייאלה (כי רפא רואה את מרטין קלי כמחליף ראשון של גלן ג'ונסון).
    החלק ההתקפי של וילה שכולל את יאנג, מילנר, אגבונלהור והסקי/קארו היה די חסר אונים במשחק הפתיחה מול וויגאן מכיוון שהקישור לא שלט בכלל במשחק ולא בנה מצבים, אם מסצ'ראנו ולוקאס יעבדו טוב אני מאמין שנוכל לנטרל אותם כמעט לגמרי.

אני לא יכול לחכות כבר למשחק!

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע רגע, תן לי להבין. אלופת אנגליה בשלוש השנים האחרונות, הקבוצה שהגיעה פעמיים רצוף לגמר ליגת האלופות, הקבוצה ששוב מוליך אותה אלכס פרגוסון עם אותו בסיס, פוגשת את ארסנל שבשנים האחרונות היא לא באמת הארסנל של שנים עברו, המשחק הוא כמובן אצל היוניטד, ומדובר ביתרון קל על הנייר ליוניטד?
    עם כל הכבוד להצגות של ארסנל, ולמרות העובדה שריו ואדווין חסרים,אנחנו עדיין כקבוצה הרבה יותר איכותים מארסנל. ועם כל הכבוד להתקפה של ארסנל (כבר אמרתי בעבר שלדעתי ססק הוא גאון כדורגל), עדיין יש לה הגנה בינונית ומטה.
    אני חושב שעם ריו ואדווין גם היינו מצליחים לסגור טוב יותר את השער והעליונות הייתה גבוהה יותר, אבל כקבוצה, אנחנו עדיין איכותים הרבה יותר.
    כל זה כמובן על הנייר לפני המשחק. במציאות, כפי שראינו בהפסד לארסנל שנה שעברה עם הצמד של נאסרי, ובהפסד לליברפול באנפילד, במפגשים בין הגדולות, לא תמיד האיכות מכריעה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/8/09
  8. SeRgInHo Member

במה בדיוק יונייטד הרבה יותר איכותית מארסנל? בהתקפה? בקישור? בשוער? לא ולא. אולי רק בהגנה, אבל גם זה מתאזן כאשר ריו לא ישחק.
    קל להגיד שנשאר אותו בסיס ולהשמיט את העובדה שהשחקן הכי טוב שלה ביי פאר עזב את הקבוצה.
    אז נכון, גם בעונה שעברה היונייטד פתחו חלש, אבל גם אז זה היה בלי רונאלדו, וההשתפרות הגיע כשהוא חזר.

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

יונייטד לא איכותית מארסנל בהרבה (בטח לא בכושר הנוכחי של שתי הקבוצות), מדובר בשחצנות שאופיינית לאוהדי יונייטד ובמיוחד למר משה אוחיון, לא צריך להתרגש. עוד מוקדם לומר, אבל זה נראה שדווקא ארסנל התחזקה מהקיץ (ככה זה כשהקבוצה שלך מורכבת מצעירים ומודרכת ע"י מנג'ר גאון - עם הזמן הם משתפרים), ויונייטד שהחליפה את רונאלדו בולנסיה ואת טבז בסקאוזר על כיסא גלגלים, די נחלשה.

10. Gnus Avenue Member

במשחק בשבוע הבא תלוי ב-2 דברים: הראשון, הוא האם ססק פאבריגאס כשיר למשחק. אני מאוד מקווה שכן, בגלל שאי אפשר לנסוע לרפש עם ארון ראמזי בקישור (למרות שאני מאוד אוהב את הבחור), וססק עדיף יותר. הדבר השני, הוא האם נמנייה וידיץ' ישחק. במידה ולא, מנצ'סטר יונייטד מגיע בלי הבלמים הכי טובים שלה, למשחק מול הקבוצה שכבשה הכי הרבה בליגה. נחכה ונראה.

11. בועז Member

ווסטהאם יונייטד - טוטנהאם

תאריך: 23.8.
    שעה: 15:30.
    איצטדיון: בוליין גראונד, לונדון.
    שופט: מארק קלאטנברג.

את ההצגה של יום ראשון יפתחו באנגליה עם דרבי לונדוני משובח שיפגיש צפון ומזרח. שתי הקבוצות מגיעות למשחק הקרוב עם 100 אחוזי הצלחה, כאשר האורחים מצפון לונדון רשמו כבר 2 ניצחונות ומגיעים למשחק מהמקום השני.

ווסטהאם תערוך הופעת בכורה רשמית העונה לעיני הקהל הביתי, אשר מבחינתו אין יריבה טובה יותר לפתוח את העונה מולה.
    למרות שגם צ'לסי קנתה שחקנים מווסטהאם(למפארד, ג'ו קול, גלן ג'ונסון), דווקא טוטנהאם היא הקבוצה שאוהדי ווסטהאם הכי אוהבים לשנוא בליגה, ואחד הגורמים הוא אותו המקרה עם צ'לסי- רכישות של שחקנים מקומיים, כדוגמת ג'רמיין דפו ומייקל קאריק. האוהדים סבורים כי טוטנהאם היא הקרובה ביותר ברמתה אל ווסטהאם מבין היריבות המקומיות, ולכן קשה היה להם לקבל את העזיבות הללו. מנגד, בקרב אוהדי טוטנהאם כבר הכינו כינוי חדש לווסטהאם, "קבוצת בת". אחרי שבעונת 05/06 טוטנהאם פיספסה עליה לליגת האלופות בגלל הפסד באפטון פארק, השנאה והכעס על השחצנות האליטיסטית קיבלו מימד חדש. סוף סוף הרגישו אוהדי ווסטהאם כי טוטנהאם קיבלה את שמגיע לה.
    ב3 העונות שהגיעו אחר כך, התוצאות במפגשים בין 2 הקבוצות היו די חד צדדיות, כשהלבנים יוצאים מנצחים ב4מתוך 6 המפגשים.
    הזמן עבר חלף והנסיבות הציבו את הארי רדנאפ , בעל עבר מפואר בווסטהאם, כמנג'ר של טוטנהאם. הדעות לגבי הארי רדנאפ בקרב אוהדי ווסטהאם הן קוטביות. חלק מהאוהדים נורא אוהב אותו, והחלק האחר ממש ממש לא. מאז עזב את המועדון וחזר כמנג'ר של קבוצות אחרות, לא הצליחה ווסטהאם לנצח אותו. רדנאפ לא חוזר לבדו לאפטון פארק. הוא מגיע חמוש בנשק הכי לוהט בליגה ומלך שעריה, ג'רמיין דפו.
    בעוד הדעות לגבי רדנאפ בקרב הקהל שונות , לגבי ג'רמיין דפו קיימת תמימות דעים, שבאה לידי ביטוי בשלל קללות וקריאות בוז מאסיביות שהחלוץ מקבל בכל פעם כשהוא דורך על הדשא באפטון פארק. וכשהוא עושה את זה לבוש בלבן של היריבה השנואה, עוצמת קריאות הבוז רק גוברת.

ווסטהאם מגיעה אחרי פתיחה מעודדת, ולמרות שעדיין לא הגיעו החיזוקים אותם דרש זולה לחלק הקדמי , הוא בהחלט יכול לשאוב עידוד מהתרומה ההתקפית של הקישור, שהיה אחראי ל2 השערים במוליניו של וולבס במחזור הפתיחה.
    חדשות פחות טובות מגיעות מהחלק האחורי של אגף שמאל, שם צפוי להעדר אילונגה שנפצע בלסת ביום שבת. מי שעשוי לעלות במקומו הוא הכלבויניק ג'ונתן ספקטור שינסה להתמודד עם המהירות של לנון.

זולה התייחס ליריבו מחר:
    "אני לא מקנא ברדנאפ. אני מעריץ ומכבד אותו מאוד. הוא עשה עבודה נהדרת מאז שהגיע ויש לו קבוצה מצויינת, אבל לא הייתי מוכן להחליף איתו קבוצות".
    לגבי המצב בסגל:
    "כשהגעתי לכאן המטרה הייתה לקחת את הסגל הקיים ולהוציא ממנו את הכישרון שהיה טמון בו. הדרך של ווסטהאם תמיד הייתה לטפח את הכדורגלן הצעיר, לקנות שחקנים בעשרות מיליונים מעולם לא הייתה הדרך , וכנראה שגם לא תהיה. אני סומך מאוד על הסגל הקיים ואם אין פציעות , הסגל הזה יכול להתמודד עם כל קבוצה בליגה ולנצח. אבל הליגה הזו ארוכה וכמו שלמדנו אי אפשר לסמוך על עונה נקייה מפציעות."

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2009/1/27/1233057051262/Carlton-Cole-001.Xxx
    הקהל באפטון פארק כבר מחכה לראות אותו חוגג. קרלטון קול.

ובעוד זולה לא צריך לבזבז יותר מרבע שעה לחשוב על ההרכב שאותו יעלה, מסתבר שלהארי רדנאפ יש כאב ראש לא קטן.
    אחרי שהצליח להחליף בקיץ את דארן בנט בפיטר קראוץ', הדעה הרווחת הייתה כי יש שלושה חלוצים בכירים ועוד אחד שכנראה יעזוב. להפתעת כולם, פאבליצ'נקו נשאר ויחד עם השלושה האחרים יוצר רביעייה שקשה מאוד לבחור ממנה. את שני המחזורים הראשונים בחר הארי לפתוח עם דפו וקין, כאשר השניים האחרים שותפו לפרקי זמן קצרים. בנתיים , כך עושה רושם, הצמד קין&דפו מספק את הסחורה ואחראי כבר לשישה משמונת השערים של הקבוצה. האינפלציה לא חיה רק בחלק הקדמי של התרנגולים. בהגנה לא פחות משלושה מגנים ימניים מתחרים על מקום בהרכב , וארבעה בלמים על 2 עמדות. המבחר של הארי אדיר והתחרות הזו על מקום ב11, מולידה ככל הנראה רק דברים טובים בנתיים.
    להרכב הקבוצה צפוי לחזור לדלי קינג, כנראה על חשבונו של האטון שהיה טוב בניצחון על האל באמצע השבוע. בגזרת הפצועים, אל וודגייט, דוסון, בייל וג'ינאס הצטרף השוער הורליו גומס, שנפצע במשחק הליגה מול האל כשנחת לא טוב. קוד'ציני יחליפו בשער.
    כשרדנאפ נשאל בתחילת העונה לגבי החלוצים שלו, הפתיע כשאמר שהוא חושב שג'רמיין דפו יסיים כמלך שערי הליגה. בנתיים הנבואה מגשימה את עצמה, אחרי השלושער במחזור הקודם, דפו מוצא את עצמו בראש טבלת הכובשים.
    הנה מה שהיה לו להגיד לקראת ווסטהאם: "כשאתה מבקיע שערים , הביטחון מגיע יחד איתם. אני מאוד רוצה להמשיך את הכושר הטוב. אני משחק בקבוצה טובה ואני יודע שהחברים שלי יסדרו לי מצבים. זה יהיה תלוי בי אם אדע לנצל אותם".רדנאפ מוצא את השינוי התפיסתי שחל בטוטנהאם ומצביע על מי שלדעתו הוא אחד הגורמים העיקריים לכך:
    "טוטנהאם לאורך השנים תמיד נתפסה כקבוצה היפה, הרכה. תמיד כשהגעתי כמנג'ר מול טוטנהאם ידעתי שאוכל לנצח משחקים אם אשחק חזק. זה הדבר המרכזי שניסיתי לשנות כשהגעתי למועדון."
    "ווילסון פאלאסיוס הוא אחד הגורמים המרכזיים בשינוי. הוא אוהב לתקל, הוא רודף אחרי הכדור והוא מרכז הכוח בקישור שלנו. מבחינתי הוא שחקן נהדר ובן אדם גדול".

לצד פלאסיוס צפוי להמשיך טום האדלסטון, אחרי שהציוות בינהם הוכיח את עצמו והארי אהב לראות את הפיזיות שהופגנה במרכז המגרש.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2009/1/18/1232300996753/Jermain-Defoe-and-Aaron-L-001.Xxx
    האם שיתוף הפעולה הפורה יימשך? לנון ודפו.

אתמול הותר לפרסום כי קאלום דבנפורט, שהגיע לווסטהאם מטוטנהאם, נפל קורבן לתקיפה בסכין על פי החשד, ע"י גבר בן 19. הבלם בן ה26 נדקר ברגליו ונחתך בצווארו, איבד המון דם והיה בסכנת מוות, אך לקראת ערב מצבו התייצב. שני המועדונים פירסמום הודעות תמיכה לשחקן ומשפחתו.

12. איגור .פ. Member

מחזור מאוד פורה ומפתיע יחסית.

הקבוצה החמה של פתיחת העונה זוהי ארסנל ,גם באלופות היא ניצחה גם בליגה היא נותנת 2 תבוסות.

ונגר מאמן גאון ומגיע לו כל הכבוד שלמרות העזיבה של אדיביאיור ,קולו טורה ,הוא עדיין העמיד קבוצה מצויינת ,הצעירים האלו אולי לא העונה אבל עוד שנה שנתיים אם ימשיכו לשחק יחדיו יקחו אליפות באנגליה.

מנצ'סטר יונייטד מנגד מפסידה לברנלי מנצחת 5-0 היום את וויגאן ,קבוצה לא יציבה ,ובכלל וויגאןם עד ה1-0 בדקה ה55 שמרה על 0-0 ואז התפרקה פשוט מוזר.

מה שבטוח זה ששבוע הבא המשחק בין ארסנל ליונייטד פשוט הולך להיות ענק ,ואני צופה למשחק מלא שערים.

שאר התוצאות
    סיטי קבוצה טובה אדבאיור עם עוד ניצחון ,נראה שאדיביאיור מצאה את מקומו,מה שטוב בסיטי זה שהיא עדיין בין היחידות בליגה ללא ספיגת שערים.

סנדרדלנד בפתיחה מצויינת לליגה 2 נצחונות והפסד זה מצוין עבודה טובה נעשת בסנדרלנד,בלקבורן לא קבוצה קלה לניצחון ,שאפו לסנדרלנד.

בולטון בפתיחה גרועה 0 נקודות מתוך 6 שהיא היית יכולה לצבור משהו מפתיעה אבל כבוד להאל,שכולם אמרו שהיא יורדת בטוחה ,לבנתיים היא מפתיעה.

מחכה למחזור הבא ארסנל יונייטד

13. cityblues beter dead than red

אתמול צפיתי במשחק כולו דרך מסך המחשב-ובאורח פלא לא נתקע לי אפילו פעם אחת.אולי יש תקווה לחסרי הלווין.
    אדביור היה מצויין אתמול והוא מצדיק(מלבד שני השערים שלו) כל פאונד שהושקע בו.הוא תזזיתי,מנווט,מדרבן,מפעיל לחץ אדיר על הבלמים,והכל בחיוך.עושה רושם שהצאושש מטראומת אוהדי ארסנל.היה מצב במחצית השניה שחילץ כדור החוצה ממצב מסוכן באגף וזכה לתרועות כבוד מהקהל.
    טבז,מתחיל להפעיל את הבעיטות האימתניות שלו.רוביניו כל כך רוצה,אבל לא הולך-כל הבעיטות שלו מגיעות לידיים של השוער.
    ההגנה היתה יציבה אתמול עד דקות הסיום שבאורח טבעי (עם כניסת דה יונג) גרמה לקבוצה לרדת אחורה.זה לא חכמה מול קבוצה כמו וולבס. אין מנוס מלחזק את הבלמים.

אבל אתמול קיבלתי חותמת סופית שהגעת גיבן היתה הדבר החכם ביותר שנעשה אשתקד.הוא עשה אתמול את הצלת המחזור שהדף בעיטה מסובבת של קייאו למסגרת.
    יכולת מצויינת,הרבה ביטחון להגנה,יופי שיי.

יום חמישי-קרלינג קאפ בלונדון מול קריסטל פאלאס.עוד הזדמנות לפטרוב להוכיח מה הוא שווה,רק שלא יברח.

14. THE STRETFORD END Member

ביאליק

"אבל אתמול קיבלתי חותמת סופית שהגעת גיבן היתה הדבר החכם ביותר שנעשה אשתקד"

אני חושב שכל אוהדי שיטי ואתה בינהם ביקרו וירדו אופן חריף על הבאת גיבן עונה שעברה ע'י יוז והספסול של הארט,
    נכון לעכשיו גיבן ועוד מהעונה שעברה מגלה יכולת מצויינת במדי שיטי והארט מקבל ניסיון של פריימיר ליג וממשיך להתגלח על חשבון קבוצה אחרת.

אבל זה בסדר,יוז לא מחכה להתנצלות שלך.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/09
  15. פול סקולס Member

לפי התגובה שלך נראה כאילו היה כאן ניסיון לגמד את השיגיה של מ.יונייטד לאורך ההיסטוריה ואתה מנסה להציל את כבודינו האובד. אפשר לחשוב מה הוא אמר.
    "יתרון קל ליונייטד", הכוונה היא שבהתחשב בכושר של שתי הקבוצות שהוא דומה, ובכך שהמשחק יהיה באולד טראפורד, אז "יתרון קל ליונייטד" זה צורת התבטאות סבירה בהחלט.
    אין שום קשר לאיך ששיחקנו לפני שנה ושנתיים וחשוב להזכיר את אבידתו של הליידיבוי שהרבה פעמים היה עושה את ההבדל, וגם את העובדה שעל-פניו השלד של ארסנל שרץ לאורך כמה שנים (מבחינת התיאום בין השחקנים) מתחיל לקטוף את הפירות בעוד שאצלינו הלינק בין החיבור להתקפה זה עדיין לא זה (בסדר, מחזורים ראשונים וכו'- אני משווה בין שתי הקבוצות לכן אין לזה קשר).

בקשר למה שכתב דניס ברגקאמפ על שחצנות טיפוסית לאוהדי יונייטד,
    ראיתי (גם כן "ראיתי", הכל ברחבי האינטרנט) לא מעט כאלה אבל לא חסר גם אצל קבוצות אחרות וזו סטיגמה שגם אם יש לה איזהשהוא בסיס, אנשים נהנים לנפח אותה. אני חושב שהרבה תלוי בבן-אדם והאהדה ליונייטד לא תשנה אותו מן הקצה אל הקצה, חרף ההישגים הרבים של העשורים האחורנים, ההילה סביב הקבוצה וכיו"ב.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/09