המחזור השלישי בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏21/8/09.

1. George Best Member

אה..אנחנו מביאים את ולנסיה המצוין ואת אואן במקום רונאלדו וטבז (שחקן ספסל), המשחק שלנו נהיה יותר קבוצתי ואפשר לראות שרוני הולך להיות השחקן שלנו, אתם מאבדים את טורה ואדביור, מחתימים את ורמלן, אבל אתם התחזקתם, ועוד משה אוחיון הוא זה שחי בסרט, אה?

שני משחקים טובים והופל'ה כל הכשלונות מהעונות הקודמות נזרקו לפח, לא שווים כלום יותר, ואין ספק שביססת את "עם הזמן הם משתפרים" על סמך טיעון חזק ביותר.

במקרה שלך, גם אם תהיו במקום ה-17 באמצע מרץ אתה תדבר על קבוצה נהדרת שמודרכת ע"י גאון.

2. אבו Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx תבלע תבלע, שיהיה בהצלחה.

3. איגור .פ. Member

על הנייר יונייטד יהיו פייבורטים במשחק מול ארסנל אבל בפועל המשחק לפי דעתי יסתיים בתיקו או ארסנל.

ולגבי השחצנות ,לא אומרים שכל האנגלים שחצנים?

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מי אומר? אתר "ישראל חייבת לנצח את אנגליה החלשה בוומבלי" וואן?

5. cityblues beter dead than red

לאן הגענו?
    לריב מי מגיעה פייבוריטית יותר למשחק ארסנל-חלאות זה שני ילדים שרבים איזה אבא חזק יותר.
    חכו למחזור הבא ותנו לשחקנים לדבר.

ניטשה.

היכולת שלי להוריד את הראש ולהגיד שטעיתי אינה בטלה בששים.
    נכון,הייתי מאלה שהזדעקו בנושא הורדת הארט לספסל.והיום יוז הוכיח לכולם שעמדת השוער היתה זקוקה לתגבור.
    קשה לי להאמין שיוז הוא זה שקבע שהארט יעבור בהשאלה לברמינגהאם-אך זה היה נצעד החשוב ביותר לקבוצה ולשחקן.

לבוא ולזרות מלח על הודעה שרשמתי מראש על כך שטעיתי ועל כך שיוז פעל נכונה- פרובקציה פולשנית.
    אני מניח שלולא ההסטוריה של יוז במושבת החלאות לא היית יוצא להגנתו.

6. THE STRETFORD END Member

ביאליק

אם אתה לא מאמין שזו היתה החלטה של יוז אז מי היה אחראי על זה?
    ואם זה לא היה יוז אז אוי ואוי אם דברים מתנהלים אצלכם אחרת.

האמת שלא באתי לזרוע מלח על הפצעים בנוגע למה שכתבת על יוז,באמת שלא זו היתה הכוונה,
    אבל כן,בגלל העבר שלו ביונייטד וזה חתיכת עבר יש לי פינה חמה אליו בלב ואפילו שהוא ירד לתרבות רעה כשהתמנה להיות המנג'ר של שיטי ולכן גם עונה שעברה היו לי ויכוחים איתך ועם איסטלנד לגבי העבודה שלו בשיטי.

7. cityblues beter dead than red

ניטשה

תפקיד של מנג'ר הוא לקבוע מי יהיה בסגל המורחב.
    מהרגע שהוא מודיע שהוא לא רוצה בסגל שחקן פלוני אלמוני-אותו שחקן עובר לרשימת ההעברות.
    ברגע זה תפקידו של היו"ר להחליט מה לעשות איתו והוא מנהל את המו"מ עם הקבוצות האחרות ובטח לא של המנג'ר.
    יוז לא החליט אם למכור או להשאיל את הארט.ההנהלה החליטה שהארט נכס יקר מידי בכדי למכור אותו.אחרת מנג'רים יעבירו שחקנים חופשי לקבוצות שאותם יש להם מגעים בעתיד.
    הישארות של מנג'ר אינה מובטחת לטווח הארוך ולא לכל קבוצה יש אף ויסקי שידו בכל.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/09
  8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולנסיה מצוין, נכון, אבל איך אתה משווה אותו לרונאלדו שהוא אולי השחקן הטוב בעולם? שהיה הכובש המצטיין שלכם כבר שלוש שנים (והבישולים?)? אני יודע שהרבה אוהדים שלכם לא סובלים אותו, אבל חייבים להודות באמת, הוא אבידה אדירה ליונייטד ו-ולנסיה, עם כל הכבוד (ושוב - יש כבוד, שחקן אגף מעולה), פשוט לא מסוגל להיכנס לנעליים שלו מהבחינה הזו. כמעט אף שחקן בעולם לא יכול.

אואן? חלוץ לא רע (בעבר אחד הטובים בעולם), טבז עולה עליו בכמה וכמה דרגות, גם אם האנגלי יהיה כשיר במהלך כל העונה, הרכישה שלו היא ירידה ברמה מאשר עם גיבוי כמו טבז.

כמו כן גיגס, נוויל, פרדיננד וסקולס מתבגרים בשנה נוספת. כמובן שיונייטד עדיין קבוצה חזקה בטירוף, ויאבקו על האליפות, אבל איזה התחזקה ואיזה נעליים. אתה מדבר על טיעונים, איזה מין טיעון זה "המשחק שלנו נהיה יותר קבוצתי"?

ארסנל לעומת זאת, התחזקה בינואר שעבר בכך שרכשה את ארשבין, ורמאלן בינתיים בשלוש הופעות נפלאות, נתן יותר על המגרש ממה שטורה נתן בכל השנה שעברה, אדוארדו ורוזיצקי יקחו חלק הרבה יותר פעיל בעונה הקרובה, גורם מסכסך ותאב-בצע מסוים העונה לשם אדבאיור, סולק מהקבוצה, השחקנים הצעירים שלנו התבגרו והתחשלו עונה נוספת תחת ונגר, ווילשייר, ראמזי, מרידה ו-ולה בשלים יותר - כן, אני מרשה לעצמי לומר שהתחזקנו. אני חושב שגם היתה לנו אחלה קבוצה בעונה שעברה, פשוט נפלנו אז בגלל הרבה גורמים שקשורים לבעיות מנטליות, שחקני מפתח שלא סיפקו את הסחורה ומריבות בחדר ההלבשה. השנה אני אמרתי כבר שלדעתי אנחנו ניאבק על האליפות (הרבה לפני שהאכלנו את אברטון 6 חתיכות בגודיסון).

אגב אין לי פה ויכוח בכלל על "מי פייבוריטית יותר" (יונייטד כמובן פייבוריטית בגלל הביתיות), אני לא מנסה גם להגיד מי תזכה באליפות ומי לא, הנקודה שלי היא שאנחנו התחזקנו בקיץ, יונייטד נחלשו ושאוהדי יונייטד לא יחיו בסרט שהם הרבה יותר טובים מאיתנו. את כל שאר הדברים, כפי שאמר סיטיבלוז, נשאיר לשחקנים לומר על המגרש.

9. THE STRETFORD END Member

ביאליק

ויוז לא יכול להגיד שעדיף שעדיף כרגע שהארט יושאל לקבוצה אחרת?
    אתה בטוח שזו החלטת הנהלה בלבד?

Dennis Bergkamp

למה כשמדובר בצעירים של ארסנל אתה מוצא לנכון לכתוב התבגרו והתחשלו עונה נוספת
    ולא מציין זאת לגבי הצעירים של יונייטד כסימן להתחזקות?(אוונס,וולבק,מקיידה,גיבסון,התאומים דה סילבה ועוד).

רונאלדו גדול מהחיים אבל לו היינו מביאים רק את ולנסיה במקומו,שחקן במקום שחקן אפשר היה להגיד,וולאה,ירידה,
    אבל זה לא רק ההבאה של ולנסיה או הבאה של אואן אלא שינוי כל סגנון המשחק של יונייטד,
    קבוצתי ומגוון יותר.
    זה יכול להצליח וגם להיכשל אבל זה הרבה יותר בריא לקבוצה להסתמך על מספר שחקנים ולהיות מגוונים יותר מאשר ש75 אחוז ממשחק ההתקפה יפול על שחקן אחד גדול ככל שיהיה ובטח כשהוא שבע ורוצה לעבור למקום אחר.

אתה כותב על אדוארדו ורוזיצקי שיקחו חלק פעיל יותר,
    גם רוני ייקח חלק פעיל יותר כי סוף סוף הוא חוזר לעמדה שבא הוא בא לידי ביטוי הכי טוב
    וזה בזכות העזיבה של רונאלדו ושוב,שינוי סגנון המשחק של יונייטד,
    כתבת על ורמאלן ושלוש הופעות נהדרות,
    ראית את רוני בשלוש ההופעות האחרונות שלו?

הסגל של ארסנל נשאר קטן ולכן פגיע יותר במסע ארוך של עונה שלמה,זה סימן של התחזקות?
    2 שחקני הרכב/מפתח עזבו,אתה יוכל לשנוא או לזלזל בתרומה ובאיכות של אדבאיור עד מחר
    אבל זה שחקן הרכב שעזב,פחות שחקן במצבה,זה סימן של התחזקות?

ארסנל צריכה הרבה מזל בכדי לשמור על סגל כשיר לאורך עונה שלמה ובכמה חזיתות,
    יש שמועות על פאבריגאס פצוע עכשיו לשלושה שבועות,אם זה נכון,מי בכלל יכול להכנס לנעליים שלו בארסנל?
    אין עוררין על האיכות של ארסנל כקבוצה,על סגנון המשחק הנהדר,
    המבחן יהיה לאורך זמן ומול קבוצות שיעשו חיים קשים יותר מאשר פורטסמות בבית ויום פריקי לחלוטין עם התפרקות לא מובנת של אברטון בבית.
    פציעות יהיו כמו לכל קבוצה אחרת,יונייטד עוברת זאת כרגע במישור ההגנתי,
    ליונייטד יש סגל עמוק הרבה יותר בכדי לחפות על הפציעות,
    לארסנל אין את הלוקסוס הזה,לארסנל יש יותר שחקנים עם עבר פציעות ללא הפסקה,
    ככה שאני לא יודע מאיפה אתה מצאת התחזקות של ארסנל לעומת היחלשות של יונייטד כשמשווים אותן אחת מול השנייה.

10. Clichy COYG

זה לא משנה. הנקודה היא שמול קבוצות נורמליות מוויגאן, קבוצות פשוט יסגרו את רוני ואז ההתקפה של מנצ'סטר תקועה. אגדיל ואומר שהתלות שלכם, שהייתה עד עכשיו ברונאלדו, רוני וטבז, נשארה רק על רוני. מספיק ששמים עליו איזה קרצייה כמו מסצ'ראנו כל המשחק, ומשחק ההתקפה של מנצ'סטר מאבד המון אחוזים מהחוזק שלו. זה לא כמו ארשבין, ססק וואן פרסי בארסנל,או לאמפרד, דרוגבה וג'ו קול בצ'לסי. למנצ'סטר יונייטד אין מספיק קראקים בהתקפה, וזה יישאר ככה עד שנאני או ברבאטוב או ולנסיה יעלו ברמה שלהם/יבוא רכש גדול להתקפה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. לא שחצנות ולא נעליים. כל אוהד של קבוצה אחרת עם סגל כל כך עמוק ואיכותי שרץ במשך מספר שנים, ולקח כל תואר אפשרי כולל 3 אליפויות רצופות באנגליה, היה מדבר בביטחון על יתרונות על הנייר נגד קבוצה שבשנים האחרונות בעיקר בונה את עצמה ואז מפרקת הכל, בונה את עצמה ואז מפרקת.
    אם אני לא יכול להגיד לאור ההצלחה של היוניטד בשנים האחרונות, הצלחה שנעשתה עם כמעט אותו סגל שרץ היום, שאנחנו טובים יותר על הנייר מארסנל חסרת ההגנה שבשנה שעברה לא הצליחה אפילו לאיים עלינו, אז מה מתי לעזאזאל קבוצה מגיעה כפיבוריטית בכדורגל ומתי קבוצה היא איכותית יותר על הנייר?

2. יוניטד, כקבוצה, טובה יותר מארסנל. האיזון בקבוצה, הנסיון שיש בקבוצה, העומק שיש בסגל, כל אלה מבדילים בין קבוצה שתרוץ גם השנה לאליפות, לקבוצה שבשלב מסוים השנה יגמר לה האוויר.

3. כל הדברים האלה לא מבטיחים ניצחון במשחק הקרוב ליוניטד, כי כמו שאמרתי במפגשים בין הגדולות הכל יכול להתהפך לכאן ולכאן, אבל לאורך זמן, אין ספק שאנחנו נהיה במאבק על האליפות במרץ, בזמן שאוהדי ארסנל יחפשו את התירוץ התורן על הפציעה שהרסה להם השנה את הסיכוי לאליפות, על הרכש שונגר היה צריך להביא ולא הביא, או סתם דיבורים על חוסר תכליתיות בהתקפה או כאב לה על הפערים בין האיכות של ההתקפה להגנה.

4. באשר לשאר הדברים, אריאל וטל אמרו כמעט הכל.

5. אל תשכחו בשבת:
    http://www.youtube.com/watch?v=Q8QffmCyTP8

12. Robin Hood Member

אני חושב שדניס ברגקאמפ יכול להרשות לעצמו לדבר על השחקנים של ארסנל כשחקנים שהשתפרו שכן הם מקבלים הרבה יותר אפשרות להתפתח, בתנאי משחק אמיתי, מאשר שחקניה הצעירים של מנצ'סטר יונייטד. אין זה אומר שגם הם לא ממשיכים להשתפר, אך החשיבות של רובם שולית, ולכן לא רק שהשיפור שלהם עשוי להיות שונה (ו"איטי" יותר), אלא שהם בין כה וכה לא חשובים בכל הנוגע לתמונה הגדולה של חוזק הסגל. הם יתרמו את חלקם, אך מדובר בדקות לא רבות, בעוד שחקניה הצעירים של ארסנל ימשיכו למלא חלק בלתי נפרד מהקבוצה עונה נוספת.

בנוגע לאדאביור - מצבת החלוצים של ארסנל מלאה גם בלעדיו, בעיקר בשיטה הנוכחית, והוא גרם בעיקר לבעיות בחדר ההלבשה ועם האוהדים. העזיבה שלו הייתה הדבר החכם ביותר שארסנל יכלה לעשות. היא התחזקה מכך שאחד השחקנים המרכזיים הפגעו בהרמוניית הקבוצה בעונה שעברה עזב אותה, ובכך יאפשר לקולקטיב השחקנים להתחבר בצורה יותר יעילה.

קולו טורה - בלם טוב, אחד השחקנים היותר מזוהים עם המועדון בשנים האחרונות, אך גם כזה אשר מכסת הדקות שלו נפגעה משמעותית בעונה שעברה, כהמשך ישיר לירידה הדרגתית מעונת 2007/2008. ורמאלן הגיע על התקן הבלם השני של הקבוצה, על מנת להחליף את טורה, אך האחרון בכלל ירד למעמד הבלם השני-וחצי ככל שהעונה התקדמה (למרות שבסופה הוא חזר להרכב). אני לא אומר שהוא לא פתח במספיק משחקים, אך בשנתיים האחרונות הוא שיחק פחות, בצורה משמעותית יש שאמרו, ממה שהוא שיחק בעבר. אני בתחילה לא חשבתי שהבלגי יהיה שחקן ראוי למרכז ההגנה, שכן ארסנל זקוקה גם לבלם גבוה ופיזי יותר שיוכל להתמודד עם כמה מהחלוצים היותר חזקים בפרמיירליג, אך לבינתיים ורמאלן נראה טוב מאוד.

מיהי קבוצה טובה יותר? כנראה שמאן-יו, בעיקר עקב ההבדלים בקישור הדפנסיבי, למרות שגם בגזרה הזאת נדמה כאילו ארסנל השתפרה, וכמובן בהגנה הטובה לדעתי לאין ערוך מזאת של ארסנל, עם בלם נוסף ובלעדיו. יחד עם זאת, אם שחקני הקישור הדפנסיבי ימשיכו לשחק היטב, אני חושב שההבדל בהגנה לא אמור להיות משמעותי יתר על המידה בסופו של יום. הוא עלול להיות משמעותי כשארסנל תפגוש בקבוצות הגדולות, אך מול שאר הקבוצות קשה לי לראות את ההגנה כושלת בצורה אשר תמנע ממנה תחרות על האליפות.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/09
  13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט מאד - ארסנל מתבססת הרבה יותר על השחקנים הצעירים שלה מאשר יונייטד. סונג, דנילסון, דיאבי, קלישי, ססק, נאסרי, וולקוט, בנדטנר וגם שחקנים שהשנה הולכים לפרוץ לרוטציה כמו ווילשייר, ראמזי, ולה, גיבס ומרידה - אין מה להשוות בכלל בין החלק שהם לוקחים אצל ארסנל למה שהולך ביונייטד. אף אחד מהשחקנים שרשמת, אינו שחקן הרכב ביונייטד (אלא אם כן אתה רוצה להחשיב את אחד מהתאומים).

יכול להיות שאתה צודק, וזה יצליח. להצביע על זה כסיבה להתחזקות נראה לי קצת יומרני מדי. במקום שגאון כדורגל (אפס מאופס, אבל גאון כדורגל) יכבוש ויבשל כמות בלתי נתפשת של שערים, אז עכשיו הרבה שחקנים פחות טובים יצטרכו להתחלק בנטל... שוב, יכול להיות שזה יצליח, אבל כרגע זה נראה כמו היחלשות ובצדק. גם רונאלדו חסר חשק סיים אצלכם ראשון בטבלת השערים, אני אישית לא רואה את שאר השחקנים ביונייטד מצליחים לכסות את הפער הזה שהוא השאיר, אפילו עם כדורגלן אדיר כמו רוני. בטח לא כשאואן מגיע במקום טבז.

רוזיצקי לא שיחק משחק אחד בעונה שעברה, ואדוארדו אולי ארבעה משחקים רשמיים, כשבכולם הוא נפצע לאחר המשחק ממתיחה בשריר. לא מדובר במקרה כמו רוני, שלוקח את המושכות לידיים שלו - מדובר בכמעט שני שחקני רכש חדשים (רק שהם כבר הרבה זמן בקבוצה, וזה כמובן יתרון, השאלה היא לגבי הכשירות שלהם).

הנקודה שלי לגבי ורמאלן, זה שאחרי ההופעות שהוא נתן, הייתי מחכה קצת עם ה"הבאתם את ורמלאן במקום טורה=נחלשתם", בינתיים זה נראה ממש כמו ההיפך.

אני אשים בצד רגע את התיעוב לאדבאיור - נכון, הוא היה שחקן הרכב וחלק מההתקפה, והוא עזב. יחד עם זאת, ארשבין הגיע לקבוצה ואדוארדו חזר\חוזר מהפציעה שלו. הם בהחלט מסוגלים להחליף אותו, ואפילו בצורה הרבה יותר טובה. קולו, עם כל האהבה שלי אליו, לא היה שחקן הרכב בארסנל בשנה שעברה, וזה הגיע למצב שסילבסטרה עקף אותו ברוטציה, ורמאלן בינתיים נראה כמו בלם יותר מוצלח ממנו, אבל נחכה ונראה.

הסגל שלנו בסדר גמור חוץ מהעומק בעמדת הבלם והקשר האחורי - אבל כשחושבים על זה, גם ליונייטד אין עומק בעמדות האלה. להגיד שאי אפשר להחליף את ססק אצלנו זה נכון, כמו שאי אפשר להחליף את רוני אצל יונייטד.

בכל מקרה הכל ספקולציות. אני מאמין בקבוצה הזאת ואני חושב שהיא תגיע רחוק השנה, ואני גם חושב שיונייטד נחלשה בקיץ. אם אני צודק או טועה, נראה במהלך העונה, אני אישית בטוח שנראה את שתי הקבוצות נאבקות על האליפות העונה.

14. David Seaman Member

אתה מתעלם מהעובדה העיקרית שממעזרת את העזיבה של אדבאיור: ארסנל כבר לא משחקת עם שני חלוצים כמו בעונה שעברה, אלא עם חלוץ מרכזי (ואן פרסי) ושני חלוצי אגף, תפקיד שיכולים למלא וולקוט, בנדטנר, ארשבין, ולה ואדוארדו, שהיה מצוין אתמול בתפקיד הזה. ככה שקשה להגיד שהעזיבה של אדבאיור מחלישה אותנו מבחינת עומק בסגל.

15. The_Arsenal Member

Robin Hood,

למה אתה חושב שסקולס, קאריק, פלצ'ר, או כל שלישייה אחרת של יונייטד, יותר חזקה מסונג, דנילסון וססק בכושרם הנוכחי. אולי לא ראית את סונג, אבל הוא נראה כמו מפלצת בתחילת העונה הזאת, והוא התמודד עם שחקנים קשוחים מאוד, אולי אפילו יותר מאלה של יונייטד. לגבי ססק, אני מתפלל לאלוהים שהוא יהיה כשיר, כי הוא בכושר מעולה, והוא בטח יותר טוב מכל מה שיש ליונייטד להציע במרכז השדה.