המחזור השני בסריה A :: חגיגת שערים יוצאת דופן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏30/8/13.

1. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאז העונה הראשונה של קונטה, אבל אז הסטנדרטים היו אחרים ולכן ההשוואה יכולה להיות מוטעית, לא נהנתי ככה מהכדורגל של יובה. כן, היו דקות חלשות; כן, בופון עשה כמה שטויות, אבל כמכלול - שיחקנו מעולה היום והעונה הזאת מתחילה בדרך הכי חיובית שיש. בינתיים, ה1-0 על סמפדוריה הוא היוצא מן הכלל וגם אז שיחקנו טוב אלא שהגשם מנע מאיתנו לשחק טוב יותר.

איש המשחק שלי הוא בונוצ'י - אפס טעויות בהגנה ושני בישולים יפייפים בסגנון פירלו. המסירות האלה עושות לי דז'ה וו לעונה הראשונה שלו אצל דל נרי והעונה הראשונה אצל קונטה, שם הוא מסר כל כך הרבה ליריבה בצורה מעצבנת שגרמה לכל אוהד יובה לסלוד ממנו, ובאופן כללי היה באופן ניכר הבלם הפחות טוב מבין השלישייה. העונה, וגם בעונה שעברה, הוא שיפר את רמת המסירות שלו לאחת הטובות באירופה וגם השתפר בשאר האספקטיים ההגנתיים. העובדה שהוא מאוד מחובר לקבוצה ולמועדון ואמירות כמו "אני רוצה להישאר פה כל הקריירה" רק מחזקות את הקשר שלו עם האוהדים ולא רחוק היום שבו הוא יהפוך לפייבוריט בקהל. וגם הנבחרת תהנה מבלם ברמה גבוהה שהרבה זמן לא צמח כאן.

מי עוד יש לציין? טבס במשחק די אנמי אבל הגול בסוף בדיוק משקף את הסיבה להבאתו - יכולת אישית גבוהה עם חדות ורעב שהופכים אותו לחתיכה הכי גדולה בפאזל שהייתה חסרה לנו בשנה שעברה. ווצ'יניץ' גם הוא, לא במשחק ענק, אבל עם טאץ' ענק ומה חלוץ צריך יותר מזה? החדירות של ארטוריתו מהקישור כבר ממזמן הפכו למכה של כל קבוצה שנפגשת בנו. שחקן ענק שמשתבח כמו יין. ופוגבה? כמו שאמרתי במחצית, קרוב היום שבו קלאודיו ייצטרך להיאבק על דקות משחק נגדו. יש מצב שהיום הזה כבר עבר.

אגב, קונטה חייב להבין שעל הספסל אין יותר אסטיגריביות וג'אקרינים; יש שם שחקנים עם שמות גדולים שמחפשים דקות משחק וכל עצבנות שלהם תעלה לנו בחדר הלבשה עצבני יותר, הוא חייב לעשות יותר רוטציות, או להתחיל את החילופים בשלב יותר מוקדם. לא יודע מה הסיפור עם יורנטה, אבל הוא לא ייכנס לעניינים מצפייה במהלכים של טבס ו-ווצ'יניץ'. כנ"ל אוגבונה, פפה ואחרים. בשנתיים האחרונות הקבוצתיות שלנו הייתה המפתח להצלחה שלנו - לא כדאי לנו לוותר עליה עכשיו.

2. JR-Riquelme Member

יובנטוס נראית כמו קבוצה כמעט מושלמת. שוער(תמיד יהיה מספר אחד בשבילי) הגנת ברזל, התקפה מצויינת וכמובן הקישור... שלישייה מושלמת. מבחינתי יובנטוס הקבוצה עם הקישור איכותי בעולם, שני אולי רק לברצלונה.

3. Jimmy Jazz Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    אם לא המיני-בלאק-אאוט והאנמיות אחרי השני של וידאל עד סיום המחצית, המשחק שלנו הערב היה מוגדר אצלי כלא פחות ממושלם. האבולוציה של הכדורגל שלנו תחת קונטה לא פחות ממהפנטת. זו כבר לא ההתלהבות הבתולית וגישת ה"בואו נראה להם שחזרנו" של העונה הראשונה. זו גם לא התחושה הנעימה הזאת בבטן, כשמרגישים שמשהו גדול קורה לך מול העיניים. עכשיו זה כבר הדבר הגדול ב(כמעט) מלוא הדרו ועצמתו. הבן אדם משיח, פשוט ככה.

שמתי לב למשהו מוזר היום - לראשונה אחרי משהו כמו שנה וחצי, מאמן היריבה בחר שלא ללחוץ את פירלו כשזה קיבל את הכדור. לא יודע מה היה השיקול של פטקוביץ' בבחירה הזאת, אבל התוצאה היא 99 מסירות מדויקות של מוצרט מתוך 104 מסירות בכללי. הזוי משהו שדווקא היום הוא *לא* רשם לעצמו בישול.

בקשר לבונוצ'י - השינוי לטובה ביחס של הקהל כלפיו קרה כבר מזמן. כמה שבועות קודם הוא ספג שריקות בוז וצעקות "אינטר מרדה" ילדותיות מהקורבה, אחרי השער הזה בבארברה הוא רץ לקהל תוך כדי שהוא מנשק את הסמל. מאז, השיפור המטאורי ביכולת וההתבטאויות השחורות-לבנות בתקשורת הפכו לחלוטין את הקערה מהשנה וחצי הראשונות שלו אצלנו ולא נראה לי שאני מגזים כשאני אומר שכיום מדובר באחד מהשחקנים הטובים בסגל והאהובים ביותר על הקהל. כל-כך אהוב שאני לא אתפלא אם הוא ייכנס לרוטציית הקפטנים ביום שאחרי בופון.

הקטע עם החילופים המאוחרים (והדי סתמיים) די מרגיז אבל צריך לזכור שאחרי הפגרה מתחילה ליגת האלופות. עם שלושה משחקים בשבוע לקונטה לא תהיה ברירה והוא יהיה חייב לתת יותר דקות ליורנטה, סבה, איסלה, קאסרס וכו', לכן לא הייתי חושש למוראל בחדר ההלבשה (בטח עכשיו כשפפה חזר לעשות שמח על הספסל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx) בשלב הזה. הציפיות השנה גבוהות במיוחד ובשביל לעמוד בהן קונטה יהיה חייב להשתמש בכל הסגל העמוק שלרשותו, ואין לי ספק שכך גם יעשה.

4. Don Joan Roman Member

בנוגע לבונוצ'י, לפני שנה וקצת חלק מאיתנו נכנסנו בו והגיע לו, היום אני חושב שמגיעות לו המון מחמאות, עשה שיפור מטאורי בשנתיים הללו, רק שימשיך ככה ויחד עם אוגבונה וקייליני נוכל להיות בשקט גם כשברצאלי האדיר יפרוש.
    בנוגע לקישור: על פירלו כמובן אין מה להגיד, כל כדור מדוייק, וידאל הוא לא פחות מהעסקה הכי גדולה של יובנטוס בשנים האחרונות, נרכש בעשרה מיליון יורו והפך למפלצת בקישור, לטעמי קשר ה50/50 הטוב ביותר שיש לעולם להציע, פשוט מדהים מה שהוא עושה אצלנו מכל הבחינות, פוגבה מפתח לשחקן נפלא ומארקיזיו לצערי כשיחזור מהפציעה יהיה בספסל וכך כרגע זה צריך להיות בהתאם ליכולות של פוגבה, השלישיה הזאת של מארקיזיו, פוגבה ווידאל מבטיחה לנו שגם כשהמאסטרו יפרוש יהיה לנו קישור מאוד חזק גם אם המחליף שיביאו לו יהיה פחות דומיננטי.
    בנוגע לטבז: תענוג של שחקן, לא עושה כלום כל המשחק אבל נותן שתי בעיטות אדירות, שחקן שהיה כל כך חסר לנו.

ולעניין הרוטציות: חלדעתי קונטה רוצה לתת לשחקנים הפותחים כמה שיותר דקות כדי למקסם את החיבור בניהם לקראת הצ'מפיונס ליג והבית הלא קל שקיבלנו וכאשר היא תתחיל הוא יתן יותר דקות לשחקנים המשלימים, אני חושב שאחרי העבודה האדירה שהוא עשה בשנתיים האחרונות מגיע לו הקרדיט שנאמין שהוא יודע טוב מכולנו מה הוא עושה

5. Milanista3 Member

לדעתי לאציו לא מהווה מדד שאפשר להתייחס אליו כרגע, אבל כן, לנו כאוהדי מילאן נשאר רק לקנא במה שנבנה בטורינו.
    לצד שלד חזק,שהתגבש במשך 2 עונות, הגיעו חיזוקים נקודתיים בדיוק במקומות הנכונים.
    אי אפשר לדעת מה יהיה במהלך העונה אבל יובה נראית כרגע כמכונה שתנסה להגיע עד הסוף בכל המפעלים. אני ממש לא אתפלא אם היא תסיים במקום הראשון בבית אצלה באלופות.

6. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

אני לא טוען שרק עכשיו השינוי קורה, אבל יש עוד זמן עד שהוא יהיה בלבל של קייליני, מרקיזיו ושאר השחקנים שהם יותר בקונצזוס בהרכב שלנו. מה שבעיקר מדהים אותי זה השיפור מהילד הבינוני והלחוץ לשחקן איכותי כל כך. מתי בפעם האחרונה ספגו ביובנטוס יכולת חלשה של שחקן רק כדי לראות אותו מתבגר כבר במדי הקבוצה? לרוב זה היה נגמר בהשאלה לסיינה, וטוב שזה לא קרה.

יש בזה היגיון, על אף שגם בשנה שעברה המושיע שלנו במשחק הראשון בצ'מפיונס ליג היה קוואליירלה שקיבל אפס דקות בליגה עד אותו משחק. וקונטה מקבל את מלוא הקרדיט, אבל הוא לא חסין מטעויות ולפיכך לא חסין מביקורת.

7. aloneli Member

עם כל הכבוד ליובה ובארסה נראה לי שדי ברור לאיזו קבוצה יש את הקישור הטוב בעולם אחרי שהקישור של שתיהן התבטל לגמרי מול באיירן.

בונוצ'י אולי הבלם הכי חשוב של יובה עכשיו.הגנתית אולי הוא פחות חשוב מהשניים האחרים אבל מבחינת ניהול המשחק אין עוד בלם ביובה שיכול לעשות את העבודה שלו.

וידאל שחקן מאוד מגוון.הוא תמיד עוזר בהגנה ואז גם יש לו המון כח להצטרף קדימה להתקפה.הוא השחקן הנוסף שנמצא בכל מקום במגרש ונותן את האקסטרה ביובה.לא סתם מבחינתי הוא היה השחקן הכי טוב של יובה בעונה שעברה.

8. Don Joan Roman Member

מסכים, אם כי מה שנכון לאשתקד נכון לאשתקד, נראה בהמשך העונה מה יקרה.

9. VAR Member

?לא אתפלא?? לדעתי היא סופר פייבוריטית לסיים ראשונה

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהשחקנים שיושבים על הספסל מצופה (בניגוד לאוהדים בפורום) להבין שהמונח - "רוטציה" לא קיים בכדורגל המודרני. ישנו סדר עדיפויות ברור שמשתנה על סמך כושר, יכולת קבוצתית, זהות היריבה וצורך במנוחה. השחקנים האלה יודעים שישיגו דקות בעזרת עבודה קשה ולא איזה "סבב" דימיוני שיספק דקות לכולם כדי שחלילה לא יתעצבנו. לשחקן שירער את הכימיה בחדר ההלבשה אין מקום בו מלכתחילה. גם חילופים מוקדמים יותר בניגוד למהלך המשחק בשביל לרצות בכיינים נשמע לי מאוד פסול ולא הגיוני.

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/13
  11. Jimmy Jazz Member

הכל נכון, אבל במצב של 3-1 מול עשרה שחקנים אפשר לצפות לחילוף קצת לפני הדקה ה70 ומשהו. לא בקטע של פחד מהתמרמרות של X ו-Y או מרד בחדר ההלבשה (אין דבר כזה אצלנו, מעולם לא היה ולעולם לא יהיה), יותר בשביל האופציה "להרוויח" עוד שחקן או שניים כמה שיותר מוקדם. הרי אין ספק שזה יקרה במוקדם או במאוחר, אז למה לא עכשיו (זאת אומרת אתמול)?

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמיד יהיה פער בין הרצון שלך כאוהד לראות יותר שחקנים במהלך המשחק, לבין שיקולים של מאמן שמטרתו לנצח את המשחק וליצור תלכיד איכותי ככל הניתן.

מה הכוונה ב"להרוויח" עוד שחקן? כניסה של יורנטה לדוגמא בדקה 70 (שבספק אם היה מסתנכרן עם המנוע שפעל כל כך טוב) הייתה מועילה יותר לקבוצה מאשר עוד כמה נקודות כימיה בין טבס לווצ'יניץ'? יש דרך למדוד את זה או שנשאר עם המילה שלך (שלכם) נגד המילה של קונטה?

13. JR-Riquelme Member

די נו. זה כבר סתם להגזים.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ROMA (4-3-3) De Sanctis; Maicon, Benatia, Castan, Balzaretti; Pjanic, De Rossi, Strootman; Florenzi, Gervinho, Totti

HELLAS VERONA (4-3-3): Rafael, Cacciatore, Maietta, Moras, Romulo; Hallfredsson, Donati, Jorginho, Jankovic, Toni, Martinho

15. VAR Member

אין פה שום הגזמה. מועדון אחד שעבד בשקט בקיץ והתחזק בדיוק במקומות שצריך, לעומת מועדון אחר שמחפש איפה לשפוך המון כסף עם המון רעש וצלצולים על מה שלא צריך.