המחזור השני בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/8/09.

1. Irons Member

אני מקווה שמרטינז לא בונה על בוייר ורידג'וול. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx
    חוץ מזה, סיקור מצויין בועז, תענוג לקרוא. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

מצפה לנו משחק מאוד מעניין, לטעמי.
    נתחיל מוויגאן, הנצחון על וילה הפתיע לא מעט אנשים, והקבוצה קיבלה מחמאות רבות. אישית, אני לא ממש מופתע, כל מי שראה את וילה ב2-3 החודשים האחרונים של שנה שעברה יכל לראות שיש להם את אחת ההגנות החלשות בליגה. לא ראיתי את המשחק מול וויגן, אבל זה נראה כאילו הם המשיכו באותה יכולת חלשה הגנתית.
    לטעמי, הנצחון, מרשים ככל שיהיה, לא יכול להוות אינדיקציה למשהו, כאשר הוא מושג מול הגנה כזו. המשחק של היום יהיה סיפור שונה לגמרי, לדעתי, ו-וולבס לא תהסס להעלות מערך הגנתי ולהקשות על וויגאן.
    לכן, אני צופה שהמשחק היום נגד וולבס יהיה מבחן יותר משמעותי מהמשחק בוילה פארק, מוזר ככל שזה נשמע.

מהצד השני, מגיעה וולבס, והסיפור הגדול סביבם הוא כמובן הפציעות באזור ההתקפה, כפי שציין בועז.
    במשחק מול ווסטהאם, וולבס היו לא רעים, אבל נראה היה כי התקפית היה חסר להם גרוש ללירה. הם הגיעו למצבים, אבל לא הצליחו לשים את הכדור ברשת.
    חסרונו של איבנקס- בלייק, ביחד עם דויל ואיוולומו, מרמז על כך שלא צפוי שינוי כאן, והם ניגשים לקרב עם חוד של קייואו ו-ווקס, לא בדיוק חוד אימתני, ואני לא רואה מי מסוגל לשים את הכדור ברשת שם.
    כמובן שבהעדר היכולת ההתקפית, להגנה אסור לעשות טעויות, ויהיה מעניין לראות איך מנסיין יתפקד.
    בצד החיובי, מבחינתם, יש כמובן את מיליאש, שנראה טוב מאוד בהופעת הבכורה, ונראה כמו רכש מעניין מאוד.

2. Claret&Blue Member

מעניין מאוד יהיה לראות את סאנדרלנד הערב מול צ'לסי. זה יהיה מבחן רציני מאוד לברוס שבנה קבוצה נהדרת לפי דעתי. אם לחתולים השחורים יש יומרות וכוונות להגיע לאירופה השנה, הם יצטרכו לאסוף נקודות גם מול הגדולות ולא להישבר בקלות. צ'לסי מנגד צריכה לתת פה הצהרה שה(כמעט)פאשלה מול האל הייתה חד פעמית ושהיא קבוצה מאורגנת בשני צידי המגרשץ

וולבס לדעתי תתקשה מאוד מול וויגאן המרעננת ונדמה לי שנראה פה ניצחון ביתי היום. למקארתי אין חלוצים כמעט ואומנם קייואו שחקן מוכשר מאוד אבל לא סקורר, ובטח לא הפתרון שהזאבים מייחלים לו. וויגאן תבנה על רודאייגה שוב ויש לי תחושה שהבחור הזה הולך לעשות לעצמו שם העונה כך שכבר בעונה הבאה נראה אותו בקבוצה גדולה יותר, כמיטב המסורת בוויגאן.

3. בועז Member

לגבי סנדרלנד אני לא חושב שהם יקשו על צ'לסי היום. נכון שהם התחזקו אבל עדיין נראים די רכים ומעניין יהיה לראות האם תסמין "הקבוצה הקטנה" יהיה חלק מההופעה שלהם הערב. אני חושב שכן, ושבנט הוא שדרוג אבל לא מספיק רציני כדי לקחת אותם לאירופה.

4. ManUtd Fan Member

מבחן רציני זה קצת מוגזם, הרי אף אחד לא ירים גבה אם צ'לסי תנצח את המשחק הזה. אני כן חושב שהם צריכים להראות שהם קבוצה עם יומרות ובשביל זה לא חייב לנצח במשחק הזה אלא פשוט לתת פייט טוב (ואני לא מדבר על משחק מבוקר, אלא להראות שהם לא מפחדים לתקוף כשצריך). הרי הרבה קבוצות לא יכולות אל מול צ'לסי, אבל לפעמים יוצאות עם מחמאות רבות על משחק נהדר.
    חוץ מזה, זה תחילת העונה, לא לנצח כאן במילא לא יהיה סוף הסיפור. לדעתי הם יכולים להיות מרוצים גם אם יתנו פייט טוב למיליונרים ולא יצליחו להוציא נקודות. זה עדיין יראה שלקבוצה הזאת יש יומרות.

5. Claret&Blue Member

עם פייט ומחמאות לא הולכים למכולת. עם נקודות כן. איצטדיון האור צריך להפוך למבצר של סאנדרלנד ותוצאת תיקו ומעלה תכניס את הקהל מוקדם מאוד העונה לעניינים ותמשיך את רוח ההתלהבות שאופפת את הקבוצה הזו מאז הצטרפותו של סטיב ברוס. הם יכולים לשחק מגעיל, בונקר או כל סגנון אחר כל עוד הם משיגים משהו מהמשחק הזה. זה יהיה פוש אדיר להמשך העונה.

6. ManUtd Fan Member

נכון שעם מחמאות לא הולכים למכולת, אך גם אם בונקר ברוב המקרים. אם הם יצליחו להוציא נקודה בבונקר - בבקשה. רק שאני לא חושב שזאת הכוונה בלהראות שהקבוצה היא קבוצה עם יומרות.
    נאמר והם משחק בונקר, מבוקר או מגעיל (מה שלא יהיה) אך עדיין לא מצליחים להוציא משהו מהמשחק הזה, אז מה? הרי, אתה אומר שהם צריכים להוכיח את עצמם גם מול הקבוצות הגדולות, נכון? בסדר גמור, אבל אני לא חושב שמשחק מבוקר בלי ניסיון ליזום זאת ההוכחה לכך (אלא אם כן נגמר 0-0, מה שלדעתי לא יקרה).

7. Claret&Blue Member

מול הגדולות זה מבחן התוצאה מבחינתי. מול שאר הקבוצות תשחק טוטאל פוטבול אם יש לך את הכלים לכך. אני מדבר פה רק על סנדרלנד, כי מהקבוצה שלי אני מצפה לשחק כדורגל יפה כל הזמן בלי קשר לתוצאה(מה שקורה בד"כ, אבל התוצאות לא תמיד טובות). הקהל שם צמא להצלחה ובונקר מול הגדולות יכול להוביל אותם לשם. יש להם כלים התקפיים מרשימים לדעתי, אבל צריך לדעת איך להשתמש בהם. שחקנים כמו בנט מתאימים כמו כפפה לסגנון משחק ישיר של התקפות מתפרצות, בדיוק הסגנון של ברוס ד"א. וזו הדרך להוציא משהו מצ'לסי, משחק מבוקר מאוד וכשהכחולים מחפשים ניצחון לנסות ולעקוץ.

8. ManUtd Fan Member

בונקר מול הגדולות, לטעמי, זאת התפשרות על תיקו (וגם זה לא בטוח). מצטער, אני לא חושב שזאת הדרך להראות יומרות של קבוצה שמכוונת גבוה. אז כן, במילא הם יאלצו לשחק משחק מבוקר במידת מה (אמרת מתפרצות ופה אני מסכים) כי הכדור ברוב הזמן יהיה ברגליים של צ'לסי, אך אני חושב שכשהכדור אצליהם הם לא ישר צריכים להעיף אותו למעלה ושבנט ישבור את הראש, אלא לנסות להניע אותו, לנסות משהו, להוכיח שמול הגדולות הם יכולים לשחק משחק טוב גם כן (ואני לא מדבר על בונקר).
    חוץ מזה, וכמו שאמרתי, בונקר לדעתי יוביל אותם רק להפסד.

9. Stretford Ender Member

בלי להתייחס לחלק השני של המשפט, אני מסכים איתך לגמרי.
    ראיתי מעט מהבחור בעונה הקודמת ומאוד התלהבתי ממנו, ולפי המשחק הראשון נראה שהוא ממשיך במגמה שלו ויהפוך לעוד רכש נהדר שרשום על סטיב ברוס שעושה לעצמו שם עם כאלה.
    אם וויגאן תגיע למשהו השנה אני בטוח שהוא יהיה השחקן המוביל ואיש המפתח בהתקפה.
    הוא כבר עבר את תקופת ההתאקלמות שלו ועכשיו הגיע הזמן להביא קבלות אמיתיות, ואני סומך עליו שהוא יוציא אותן. מקווה רק שיישאר עם הלאטיקס עד סוף העונה לפחות.

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46201000/Xxx/_46201732_burnley_manutd.Xxx
    ברנלי-מנצ'סטר יונייטד
    רביעי, 21:45, טרף מור
    שופט: פיל דאוד

משחק יותר רומנטי מזה תתקשו למצוא לאורך כל עונת 2009/2010. ברנלי, קבוצה שמייצגת עיר עם פחות תושבים מאשר אנשים במשחק בית רגיל באולד טראפורד, חוזרת לליגה הבכירה אחרי 33 שנות היעדרות ובמשחק הבית הראשון מארחת את האלופה מנצ'סטר יונייטד. נשמע כמו תסריט של סרט כדורגל קיטצ'י סטייל ג'ימי גרימבל, אבל זה מה שהולך לקרות מחר בטרף מור. הקמפיין של ברנלי החל בשבת ברגל שמאל, הקלארטס ניגפו מול סטוק סיטי והחוצים המפורסמים של רורי דילאפ והפסידו 2-0. המנג'ר אואן קויל יודע שעד סוף ספטמבר מחכות לו יונייטד, צ'לסי, ליברפול, אברטון וטוטנהאם ושהדרך לפתיחה חלשה שתשאיר את הקבוצה מאחור לא ארוכה במיוחד, אבל הוא מבטיח אווירה נהדרת ביציעים שתזכיר את ההופעות המוצלחות של ברנלי מול ארסנל וטוטנהאם בגביע הליגה אשתקד.
    לברנלי יש בעייה קלה בהגנה לקראת המשחק-מייקל דאף פצוע והקפטן סטיבן קאלדוול בספק. לעומתם, דויד אדגר ואנדרה בייקי צפויים לערוך את הופעת הבכורה שלהם במדי הבורדו-תכלת.
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45201000/Xxx/_45201044_burnley2_celebrate.Xxx
    ברנלי עולה לפרמיירליג לראשונה בתולדותיה

אם לברנלי יש בעייה הגנתית קלה, למנצ'סטר יונייטד יש בעייה עצומה בחלק האחורי. אדווין ואן דר סאר, ריו פרדיננד, נמניה וידיץ', גארי נוויל ורפאל דה סילבה יחמיצו בוודאות את הטיול הקצר לעיר הלנקשיירית, ואליהם מצטרף ג'וני אוואנס שנפצע במהלך הניצחון 1-0 על ברמינגהאם ביום ראשון ונמצא בספק. מי כן נשאר לסר אלכס פרגוסון בחלק האחורי? פטריס אברה בשמאל, ווס בראון וג'ון אושיי כבלמים, ובימין ככל הנראה פאביו דה סילבה או ריצ'י דה לאט הבלגי הצעיר. גם מההגנה המוחלשת הזאת הציפיות הן להתמודד היטב מול היריבה הנחותה על הנייר, וכאשר בחלק ההתקפי כמעט ואין ליונייטד חיסורים, האלופה היא הפייבוריטית הברורה לניצחון במפגש הזה.
    ויין רוני כבש עד עכשיו שער בכל אחד משני המשחקים הרשמיים של יונייטד העונה, ואם יכבוש מחר הוא יגיע ל-100 שערים כשחקן יונייטד.
    http://www.independent.co.uk/multimedia/archive/00042/lawton-wayne-rooney_42117t.Xxx
    חגיגות המאה של רוני ייפתחו בטרף מור?

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/09
  11. Stretford Ender Member

בנט שוב עם שער מוקדם, צ'לסי שוב בפיגור.
    לדעתי היה שם אופסייד של בנט. בכל מקרה, פוקס גדול של סנדרלנד שהכדור הגיע לרגליו של בנט, שעשה בדיוק מה שמצפים ממנו וניצל את החצי מצב היחיד של סנדרלנד.
    צ'לסי לא יוצרת מספיק מצבים בינתיים. אמנם היא מחזיקה הרבה בכדור אבל עדיין הבדל משמעותי מהיכולת שהציגה במחצית השנייה נגד האל.

12. George Best Member

היתרון של סנדרלנד הוא בגדר נס.
    אם על 0 השערים של צ'לסי (טפו טפו טפו) אפשר להגיד "מילא" (הרחקה מהקו ועוד כמה חצאי מצבים, למרות שפולופ עצמו לא נאלץ לעשות רבע דבר), אז מתי ראיתם קבוצה שאשכרה לא עשתה עשירית מהלך ראוי ומוליכה?
    באמת ש-45 דקות כ"כ רעות מבחינה התקפית של קבוצה שאשכרה הצליחה לכבוש לא ראיתי.
    פס אחד מתוחכם, דאבל פס, הגבהה מסוכנת אחרי פריצה של המגן...ממש כלום אחד גדול.

רק שימשך כך.

13. THE STRETFORD END Member

אם זה יימשך ככה שער שיוויון ומהפך זה רק עניין של זמן,
    סנדרלנד למעט הגול המקרי לא שואלים את צ'לסי שום שאלות,
    לא מצליחים או מנסים להחזיק ולהניע כדור,
    רק מלחמה ומתפללים לטוב.

צ'לסי צריכים להמשיך לשחק ברוגע,הדבר הכי גרוע בסוג המשחקים הזה כשליריבה אין הרבה כדורגל להציע
    אבל הרבה מאוד מלחמה בתוספת דחיפה מהקהל זה לספוג ראשונה ואז המוטיבציה,מלחמה ודחיפה הופכת להיות גדולה עוד יותר והמשחק הופך להיות סוג של משחק גביע ואז הכל יכול לקרות.

אם המחצית השנייה תמשיך ככה צ'לסי יוצאת עם 3 נקודות,
    אם סנדרלנד תואיל בטובה להתחיל לשחק כדורגל ביחד עם קרבות הרחוב אז יש מצב להפתעה.

14. בועז Member

אני דווקא בחרתי לצפות במשחק השני, הייתה לי ההרגשה שצ'לסי-סנדרלנד יהיה חד צדדי(ואני מבין שמלבד התוצאה צדקתי), אבל , במפגש המקביל ויגאן לא מזכירה במאומה את זו של המחזור הקודם. מחצית אנמית מאוד של הלאטיקס , הקהל בכלל לא טרח להגיע( שומעים רק את אוהדי וולבס ) והאיצטדיון חצי ריק...לא נראה שיש יותר מדי אנשים שרוצים לראות את וויגאן בפרמיירליג, אם אפילו הקהל הביתי בוחר לא לטרוח. מבחינת כדורגל וולבס הורגת אותם עם המצבים הנייחים ושולטת בכדור רוב הזמן.

15. George Best Member

מה גם שצ'לסי יכולה לשאוב עידוד מאחת המחציות החלשות של למפארד, כ"כ לא אופייני.
    ברגע שהוא יתחיל להיות יותר מעורב (וזה יקרה), ויחד עם חילוף של אנלקה על חשבון קאלו (שחקן חלש בהופעה מחרידה), סנדרלנד תהיה בבעיה.