המחזור השני בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/8/09.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל נכון, אבל קצת מוקדם להתחיל לדבר על תפישות עולם שמשתנות או לא משתנות. למאמן לוקח זמן להטמיע דברים בקבוצה, בטח בקבוצה שהתרגלה להיות קטנה מול גדולות. הוא יכול לעשות את כל הדברים הנכונים ולומר את כל הדברים הנכונים, ובכל זאת כשזה מגיע למשחק ומול ריצ'רדסון והשאר מתייצבים אסיין ובאלאק, הם לא מצליחים ליישם. זה קורה לפעמים גם אחרי תקופת עבודה ארוכה, אז מהמחזור השני בוודאי לא הייתי מסיק דברים.

2. THE STRETFORD END Member

אמיר ע

אני לא מדבר על המקרו ולא מסיק מסקנות לעולם ועד לגבי ברוס וברוס בסנדרלנד אבל היה אפשר לצפות לקצת יותר שכל,איזה חילוף,שינוי טאקטי,משהו
    וזה לא שהוא חדש בכדורגל ולא צריכים להיות שנה במועדון וגם לא צריכים סגל אחר לגמרי בכדי רק לנסות ולעשות את זה.
    מחצית,יתרון 1-0,הוא בוודאי לא חשב שהוא יכול היה לצאת בשלום במחצית שנייה דומה,
    אבל עובדה היא שלא רק שלא היה שינוי,גם החילוף שלו היה פתטי,
    זה לא גורם למחשבות גדולות מדי לגביו בעתיד ושוב,זה לא שהוא ילד במונחי זמן מנג'ר.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/09
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46201000/Xxx/_46201734_liverpool_stokecity.Xxx

ליברפול - סטוק סיטי

תאריך ושעה: 19.8, רביעי, 22:00
    אצטדיון: אנפילד
    שופט: פיטר וולטון

האדומים מגיעים למשחק הזה אחרי ההפסד בווייט הארט ליין ויודעים שהם פשוט חייבים נצחון אם הם לא רוצים להסתכל על יונייטד, צ'לסי וארסנל מלמטה עד סוף העונה. אך כפי שנסיון העבר לימד את בניטז ושחקניו, לנצח את סטוק זו כנראה משימה לא פשוטה בכלל, כאשר בשני המפגשים בין שתי הקבוצות בעונה שעברה ליברפול לא הצליחה אפילו לכבוש ויצאה עם 2 נק' בלבד. אין ספק שהמשחק הזה מול סטוק הוא סוג של מבחן למרסיסיידרס, מכיוון שתוצאות תיקו בדיוק כמו אלה נגד סטוק עלו לליברפול באליפות בסופו של דבר, ואם גם היום חניכיו של בניטז לא יצליחו לנצח אין ספק שהאופטימיות והבטחון בקרב השחקנים ירדו משמעותית.

ואם יש שחקן שיכול להרים את הקבוצה ולשים את השער שיפתח את ההגנה של סטוק, זהו פרננדו טורס. לאחר עונה ראשונה מדהימה בקבוצה, עם 33 שערים בכל המסגרות ו24 בפרמיירליג, חלה ירידה קלה ביכולת של החלוץ האימתני בעונה שעברה, ככל הנראה בגלל פציעות מרובות בשריר ההאמסטרינג הבעייתי. טורס יהיה חייב להתגבר על הפציעה הזו ולחזור לכושר של עונת 07/08 אם הוא רוצה להוביל את קבוצתו לאליפות, ונראה שבנוסף לפציעות יהיה לו עוד מבחן לא קטן העונה: שחקני ההגנה של הקבוצה היריבה. לאחר עונה ראשונה כל כך טובה הבלמים והמגנים בפרמיירליג כבר למדו את טורס והבינו שצריך להתייחס אליו כמו שמתייחסים לכל סופרסטאר בליגה הזו, עם הרבה פאולים קטנים שיוציאו אותו מריכוז ויתסכלו אותו. בניטז התייחס לכך בראיון לקראת המשחק:

"הוא(טורס) נראה יותר מוטרד והוא מתווכח הרבה יותר, ואמרתי לו שהוא חייב להפסיק את זה. הוא יודע שהוא חייב לשפר את העניין הזה אצלו ושהוא חייב להיות מרוכז לחלוטין בכדורגל שלו, ושהדרך הכי טובה להגיב לכל ההפחדות מצד המגנים הללו היא לכבוש. לפעמים זה לא קל להתמודד עם כל הדברים שההשחקנים היריבים עושים, אבל הוא יודע שהוא חייב להתמודד עם זה בדרך שונה."

לצערם של בניטז וטורס, רשימת הפצועים של הקבוצה ממשיכה לגדול, כאשר מעבר לאקווילאני ואורליו שיחזרו רק עוד מינימום חודש, גם דניאל אגר נפצע בסופו של דבר בצורה חמורה יותר ממה שחשבו וייעדר כשבועיים-שלושה. ריירה וסקרטל נמצאים בספק גדול למשחק, כאשר הראשון פצוע בקרסול והשני כידוע סדק את הלסת במשחק נגד טוטנהאם בתחילת השבוע.

הרכב משוער: ריינה, אינסואה, קראגר, סקרטל(איאלה), ג'ונסון, בניון, מסצ'ראנו, לוקאס, קויט, ג'רארד, טורס.

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/45036000/Xxx/_45036592_torres_getty416.Xxx
    טורס מנסה לשבור את הבונקר של סטוק בעונה שעברה. האם היום הוא יצליח?

ומהצד השני סטוק מגיעה אופטימית ובטוחה בעצמה לאחר נצחון קליל על העולה החדשה ברנלי במחזור הראשון בתוצאה 2:0, באצטדיון שהפך במהלך העונה שעברה לאחד המגרשים הכי קשים בפרמיירליג - הבריטניה סטדיום. אין ספק שאחרי העונה שעברה השאיפות של סטוק הן פחות או יותר דומות; להיות כמה שיותר קרובים לחצי העליון של הטבלה ואולי עם קצת מזל אפילו להיכנס לשם, למרות שזה נראה תסריט לא ריאלי כאשר קבוצות חזקות ממנה בהרבה אמורות להתחרות על המקומות 9-10.

ואין ספק שהעונה שחלפה עשתה שירות לא קטן גם לשחקני הקבוצה. הבולט מביניהם הוא ראיין שואוקרוס, הבלם האנגלי הצעיר שתפס מקום של קבע בהרכב של טוני פוליס והיכולת שלו באוויר הדהימה את כל אנגליה, וכאשר מי שמכין לו את הכדורים הוא רורי דלאפ עם החוצים המפורסמים, גם בהתקפה היכולת הפנומנלית של שואוקרוס בגובה השפיעה לטובה ועזרה לו לכבוש 3 שערים ואף לבשל עוד אחד(העונה כבר יש לו שער במחזור הראשון). התצוגות המצוינות של הבלם הצעיר גרמו להרבה קבוצות להתעניין בו בקיץ הנוכחי, כאשר אחת מהן הייתה לא אחרת מליברפול. ע"פ הדיווחים המחיר שהציב טוני פוליס הרתיע את בניטז והבהיר לכולם ששואוקרוס שם בשביל להישאר. אין ספק שבמשחק הקרוב הוא כרגיל יהיה שחקן מפתח וינסה לעצור יחד עם שותפו למרכז ההגנה אבדול פאייה את טורס, ג'רארד, קויט ושות'.

ולעצור זה כנראה כל מה שסטוק תנסה לעשות באנפילד לאחר הראיון הזה מצד טוני פוליס לסקייספורטס:
    "יש לי המון כבוד אליהם, מדובר במועדון כדורגל פנטסטי. אנחנו יודעים שזה הולך להיות קשה. יש לי תחושה שהם גם ישנו את המערך שלהם בשבילנו, ואולי ישחקו עם שניים בחוד ועם סטיבן ג'רארד במרכז השדה כדי להיות עם יותר כוח בהתקפה. יש לליברפול שחקנים טובים באיזורים טובים. אנחנו נעשה בדיוק את מה שעשינו בעונה שעברה, מבחינתי זו הייתה הופעה מצוינת, אז נלך לשם ונהנה מהאתגר."

בגזרת הפצועים אין לפוליס חששות כאשר רק סידיבה בחוץ בעקבות פציעה בברך.

הרכב משוער: סורנסן, היגינבות'אם, אב. פאייה, שואוקרוס, ווילקינסון, את'רינגטון, ווייטהד, דלאפ, לאורנס, פולר, ביטי.

http://images.mirror.co.uk/upl/m4/jan2009/8/0/CB2F2276-DF46-705C-ED09AAAC5D8887B9.Xxx
    שואוקרוס מול ג'רארד בבריטניה סטדיום בעונה שעברה. גם הפעם הבלם יהיה שחקן מפתח נגד ההתקפה החזקה של ליברפול

4. Bujuga Member

השנה דקו לדעתי יהיה שחןק מפתח בצ'לסי, הוא הסתגל לכדורגל האנגלי אחרי עונה בינונית יחסית, והשנה ינווט יחד עם באלאק ולאמפרד את כל חוליית הקישור שלהם, לא רואה את ג'ו קול מקבל יותר מידי דקות.
    אנצ'לוטי מקבל קבוצה מגוונת בניגוד לשנים עם מילאן שם היו לו שחקנים, אך הוא לא יכל לבצע רוטציות בכאלה רמות, ולא היה ספסל כפי שיש לו בצ'לסי, אולי עכשיו הוא יצליח להנפיק עם קבוצה כזו את מה שרצה ואיך שרצה שמילאן תשחק.
    בינתיים הם נראים מעולה, ואתמול פשוט מחצו את סנדרלנד בביתה, זה אמנם לא מתבטא בתוצאה אסטרונומית, אבל הם הובילו את סנדרלנד, קבוצה שכיביכול התחזקה הקיץ, למשחק בונקר כשהיו דקות שבקושי עברו את החצי.

5. Cup of Tea Liverpool, UK

אני שמח לראות שהקבוצה הפנימה את המצב.

לשמוע את השירה האדירה, את הדיווח של ברנלי מובילה על יונייטד. את הדיווח שחיפה מובילה על זלצבורג. להישען אחורה ולחייך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/8/09
  6. Becks Member

מחצית חלשה מאוד שלנו. מאבדים הרבה כדורים, בקושי בועטים לשער של ברנלי ואפילו פנדל לא מצליחים להבקיע. כל הכבוד לברנלי, היו טובים יותר ומגיע להם לרדת למחצית בהיתרון.

7. COYS Member

סעמק השידור שלי עבד לסירוגין פספסתי את הצמד של דפו.
    פאלסיוס עם גול בכורה בפריימר ליג אחרי מהלך יפה ובישול של קין.
    מהקצת שיכולתי לראות אנחנו משחקים נהדר וממשיכים את המשחק הקודם,שימשיך כך.

8. פול סקולס Member

כל המחמאות לברנלי, יודעים להגן ולצאת במהירות למתפרצות אבל גם להניע כדור לפרקים ולהוציא מיונייטד את העוקץ...
    (כמובן שלמחמאות אלה יש להוסיף את ההופעות האנמית מאוד שלנו, אז הנה הסתייגות קטנה).

יפה שיש קבוצות שמפנימות שיונייטד, צ'לסי ושות' זה לא מפלצות עם שמונה רגליים.

פעם ראשונה בחיים שעצמתי עיניים בפנדל והשוער עוצר... עכשיו יש לי יסורי מצפון.
    מבחינתי, וולנסיה במקום פארק, וסקולס תפור על המשחק הזה אבל עם זה אין יותר מידי מה לעשות.

9. Cup of Tea Liverpool, UK

גלניייייייייייייי!!! Liverpool's No' 2!

מחצית בסופו של דבר בינונית שלנו. באוסף של בערך 12 דקות מצטברות במחצית הזו שיחקנו כדורגל שהיה דומה קצת למה ששיחקנו בסוף העונה האחרונה. מסצ'ראנו בא לקבל כדור מההגנה כמו שהערתי בסיכום המשחק שלי נגד טוטנהאם (אני לא אומר שהוא קרא את זה...) אייאלה היה לא טוב. אבל אני זוכר משהו אחד טוב שהוא עשה, כזה במעורפל. קאוט, חוץ מהנגיחה שהובילה למספרת הצדדית המדהימה של ג'ונסון, ולוקאס היו לא מספקים. אינסואה הרס 2 מצבים מצויינים בהתקפה ועשה שטויות קטנות פה ושם בהגנה, הוא צריך לשחק יותר טוב. קראגר היה בסדר, סטיבי פעיל וטוב, בישול יפה. גם יוסי היה נייד וטורס עם שער טוב וגם חזר מהנגיחה בשוקרוס. ריינה עזר הרבה בחוצים של דלאפ.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית סבירה פלוס שלנו, לא כדורגל גדול אבל חדות מול השער וזה חשוב.
    כמו שהתרגלתי כבר, ג'ונסון רמה מעל כולם, מחצית אדירה שלו, היחיד שמסוגל לפתוח את הבונקר של סטוק וככה זה גם נראה - ועוד קינח במספרת נהדרת. רכש ענק.
    אינסואה מהצד השני במחצית פחות טובה ממה שהוא הרגיל אותנו, אבל עדיין טוב, אני רוצה לראות אותו יותר חד ויותר למעלה במחצית השנייה.
    קראגר במרכז מנקה הכל, הסרט שיש לו על הראש יחד עם היכולת ישר עשו לי קונוטציה של רמבו, שימשיך ככה. איאלה... וואו, לא ראיתי הרבה זמן כזה פיק ברכיים אצל שחקן, שלא נדבר על טמטום. זה מדהים פשוט לראות כזה שחקן בהרכב של קבוצה כמו ליברפול.

במרכז השדה מסצ' נהדר, בכל מקום על המגרש, לוקאס מצד שני אנמי מאוד כרגיל, לא איבד כמעט כדורים אבל אף מסירה קדימה כדי לפתוח את ההגנה, שאקווילאני יחזור כבר... מלפניו ג'רארד במחצית חלשה עם הרבה שטויות ואיבודים אבל עשה כמו שהוא יודע וניצל את החצי מצב שהשאירה ההגנה כדי לבשל לאל ניניו. בניון גם כן חלש מאוד, בקושי נגע בכדור וגם כשנגע לא נתן מסירה אחת קדימה, מהצד השני קויט במחצית טובה עם מסירות טובות מאוד לג'ונסון, הצירוף ביניהם הוא ממש טבעי ורואים כמה קויט היה צריך מגן תוקף כמו האנגלי לצידו. טורס במחצית לא רעה בכלל עם סיומת טובה בשער ועוד כמה דריבלים נחמדים, עדיין לא אל ניניו של 07/08 אבל טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/09
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מביש, מאכזב, לא ראוי, ללא תשוקה, עם הרבה שביעות. אני לא זוכר הרבה שנים משחק כל כך מביש של הקבוצה. אפשר להפסיד אבל איפה התשוקה, איפה הרצון? הכעס הגדול הוא בעיקר על אוונס, אושה, בראון, פארק, אואן ואחרים שהיום היה הצאנס שלהם להתעלות מעבר לבינוניות ולהראות שהם ראוים למקום בהרכב גם ללא פציעות כאלה ואחרות. במקום זה קיבלנו כמו תמיד את גיגס הבלתי נגמר, את הגאונות של רוני, ואת אברה ששוב ברמה מעל יתר חברי הקבוצה.
    לא זוכר הרבה הרבה זמן משחק שפשוט לא הופענו אליו ולא רצינו לנצח. אולי מדובר בשחקנים שבעים, אולי בזלזול, אבל ברנלי היא קבוצה מאוד מאוד חלשה, ופשוט הבאנו להם את המשחק.

מכעיס ומאכזב. כל הדברים הם גם לפרגוסון שלטעמי לא הכין את הקבוצה כראוי, ולא יתכן ברמות האלה שהיוניטד תראה ככה. חבל מאוד.

12. Dimitar Berbatov Member

אם נעזוב רגע את היכולת הפושרת שלנו, היה פשוט כיף לראות את הקהל של ברנלי לאורך כל המשחק ובעיקר בסיומו. קבוצה שאשתקד לא חלמה לארח את מנצ'סטר יונייטד, עושה את הבלתי יאמן, עולה מהמקום ה-5 לפרמיירליג (אני לא ממתצה, אבל אני חושב שדבר כזה לא קרה הרבה זמן) ומנצחת כבר במחזור ה-2 את יונייטד בבית. תחושה שאוהד כמוני לדוגמה, שלא חווה כישלון של קבוצתו, בוודאי שלא יוכל להבין.

13. פול סקולס Member

את האמת שאני לא הייתי בקו-המחשבה של משה אוחיון אבל אין יותר מידי איפה לא להסכים עם התגובה שלו.
    מה שנקרא, יש להפסיד ויש להפסיד.
    את המחמאות לברנלי כבר נתתי, יונייטד שיחקה כמו הצל של עצמה וביום כזה ספק אם רונאלדו היה עושה את ההבדל.

גיגס היה ענק, רוני עם כמה פעולות טובות לצד כמה בעיטות רשלניות מרחוק,
    ג'וני אוואנס עם המון כדורים ארוכים סתמיים...
    לא יודע למה השינוי בא ע"ח אנדרסון, היה בסדר במחצית הראשונה מבחינת מעורבות במשחק.
    קאריק היה יחסית אנמי.
    אני הרגשתי שאנחנו מעט יותר מסוכנים עם ברבאטוב על המגרש במקום אואן.
    בקשר לוולנסיה, מזמן לא ראיתי שחקן כ"כ "חד רגלי". רגל שמאל שלו לא נוגעת בכדור וכמובן שזו מגרעה בהקשר של גיוון בדריבל, הרמות ואיום על השער. אבל הוא מוסיף לנו מימד חשוב מאוד וגם היום היה אפשר לראות את זה.

אני מנסה לחשוב מי הייתי רוצה לראות על המגרש, מי היה מוציא את החקנים מההלם הזה, השם המתבקש הוא פלטשר שלא היה בסגל.

כמובן שלא אשפוט את הקבוצה אחרי שני משחקים, בטח שלא על במת אייסוקר, שמא יתנפלו עליי מיטב המוחות העוקצניים בפורום הזה, אבל ההתקפה נראית חסרת ברק במידת מה...
    אני אישית הרבתי לזלזל בחשיבותו של טבס, כקלף על הספסל או לא, נראה אם אוכל איזה כובע מאוחר יותר...

עריכה:
    מזדהה עם מה שכתב יניב, רק לדמיין איך היה מרגיש אוהד ברמינגהאם אם הם היו מנצחים באולד טראפורד, לעומת מה שאני הרגשתי כשיונייטד ניצחה.

ועוד משהו ששכחתי להתייחס אליו, הגיע לרוני אדום... מוזר שלצד תאקלים פראיים כאלה הוא תמיד מקפיד להתנצל (גם על דבכרים קטנים) ועושה רושם של שחקן ספורטיבי כשהוא לא מאבד את הפיוז.

היה פנדל סביר של קאריק, אם היה נכנס אף אחד כאן לא היה פוצה פה. יש גם פעמים שצריך לתת את הקרדיט לשוער על הימור טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/09
  14. _Rushie Member

וואו ג'ונסון היה פשוט ענק,ציון 10 מושלם. אחריו מסצ'ראנו ואינסואה שגם היו גדולים.
    כל הכבוד,ככה משחקים מול נמושה שכזאת בבית,עכשיו עם הפנים לוילה.

ומה שג'ררארד עשה בגול של קאוט- מדהים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

15. Cup of Tea Liverpool, UK

ריינה, שער נקי והדיפות מצויינות גם בחוצים של דלאפ. 7.5
    גלן ג'ונסון :aaa8: , שער ובישול, איזה שחקן ענק. רכש פצצה. 8.5
    קראגר, החזיק את ההגנה לבד כשאינסואה וג'ונסון פורצים באגף. 7.5
    אייאלה, איך ב4-0 הוא עדיין הכי גרוע על המגרש?! אחח קלי קלי.. 5
    אינסואה, משהו עבר עליו היום. לא טוב. 5.5
    מסצ'ראנו, תיקן את כל הקטנות שהיה צריך מול טוטנהאם ונתן משחק שקט ומצויין. 8
    לוקאס, לא משהו, פעיל לפרקים שום דבר מיוחד ממנו. 6
    קאוט, התשפר במחצית השנייה, השילוב עם ג'ונסון טבעי משהו. הוסיף שער ושיחק מצויין. 7.5
    ג'רארד, למרות בישול מחצית ראשונה קצת חלשה. התעורר במחצית השנייה והפעיל יחד עם ג'ונסון, קאוט, טורס ויוסי את הקבוצה למעלה. נתן מסירות מצויינות והוסיף בישול מהסרטים (חובה לראות!) לקאוט. הקפטן סוגר עוד משחק טוב. 8
    בניון, מחצית ראשונה חלשה בסה"כ, לא עשה יותר מדי. במחצית השנייה התעורר ושיחק במשחק השוטף שאפיין אותנו בעונה שעברה, היה נייד יותר ויעיל יותר. 7
    טורס, חד יותר, מהיר יותר, מפתיע יותר. כבש שער שהעלה אותנו ליתרון ונתן משחק טוב מאוד. אבל אנחנו יודעים שטורס מסוגל ליותר וגם מצפים ליותר. 8

וורונין, אין תגובה
    ריירה, טוב לראות שהוא חזר. בעיקר בשביל עומק.
    אנגוג, שער נחמד אבל גם התרנגול של בני יהודה שם את זה. נקווה שיתן לו ביטחון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/8/09