המחזור השני והשלישי באנגליה: ארסנל שברה את השיא!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏19/8/04.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שבלבלו גם אותך, השם של השחקן הוא שוורצר.

2. ג'רמיין דפו Member

והחידוש הפעם:מאסקרונה על הספסל!

3. Julian Joachim Member

מאסקרונה?!?!?!?

אני לא יודע אם זה מצחיק :aaarofl: או עצוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

4. NewcastleFan Member

היה גם בתקצירים את מייקל ביטי................מייקל??? ג'ימס מה זה משנה להם.פשוט בזיון השידור הזה.בזיון.למזלי יש לי צלחת אבל בכל זאת ראיתי היום את המשחק בערוץ העלוב הזה.
    שמתם לב איך השדר האהבל הזה מנסה לשכנע אותנו איך לרכוש משבוע הבא את החבילה:"איזה משחק איזה קצב.ככה זאת הליגה האנגלית.הליגה הטובה בעולה"" זלצר אני רוצה לקפוץ עליך ולחבק אותך שהבאת אותי לפה"!!!!!!!!!!!!!!.
    איכסה פיכסה.גועל נפש ריגו - ריגוט . בוטנג - בואטנג. לך תלמד את השמות יא אדיוט! פשוט בזיון שנותנים לכאלה אנשים מיקרופון.
    גביע ההתאחדות???? שייקרא לזה גביע הטוטו.

5. Reyes Member

אין מילים! איזו קבוצה מושלמת היא ארסנל...

הנרי, פירס, פבראגס, רייס, קול... ענק.

אחד המשחקים הטובים ביותר שראיתי בשנים האחרונות.

כפיים לארסנל!

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניב, לקחת לי את המילה אבל לא את הסמיילי, פשוט כפיים לארסנל על תצוגת כדורגל מדהימה, וגם למידלסבורו מגיע כבוד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    אין לי מילים, פשוט משחק ענק! החל מהכדור המדהים של רייס להנרי על איזה 60 מטר סטייל דה בור לברגקאמפ מול ארגנטינה במונדיאל 98, דרך שערים יפים של מידלסבורו שלא חששו לצאת קדימה ולתקוף (ולחשוף טעויות לא קטנות בעורף של התותחנים שלמזלם החלק הקדמי יודע להשיב שניים על כל ספיגה), ועד המהפך הגדול בראשות ססק פאברגס והמחליף פירס שעשו עבודה מצוינת בקישור. הגול של ברגקאמפ היה מהיר ויפה והקהל ידע שעידוד שלו יביא את הקאמבק וכך היה, והמבצע של פאברגס וההכנה להנרי תוך כדי נפילה פשוט תענוג, הרי הוא עוד לא בן 17 וחצי! והטיל של רייס לחיבורים אחרי ההשפלה למגן, איזו טכניקה. אבל אני רוצה להתמקד על הגול החמישי דווקא שגם הוא נבע מחטיפה במרכז המגרש. זלצר אמנם טחן את זה אבל אני תוך כדי המהלך גם כן התלהבתי מהחפיפה היפה של פירס ומהכניסה של הנרי לאמצע, הכל פשוט היה לפי הספר של התקפה מתפרצת לאחר חטיפה (קצת הזכיר לי את ה 4 - 1 של ארסנל על לידס לפני שתי עונות) ואתם בטח לא תאמינו אבל בשניה שברגקאמפ חטף את הכדור ידעתי שיהיה שער ואני חושב שכל הצופים איתי ידעו בדיוק גם את סדר המהלכים עד לאותו השער. זה פשוט כל כך שקוף, כל כך פשוט ארסנל גורמת לזה להיראות... אז ההגנה עשתה קצת שטויות כך שלקמפבל אין מה לדאוג לפרנסתו, אבל לגבי ליונגברג שראה את המהפך מהספסל אני חושב שיש לו מה לחשוש למקומו בהרכב הראשון.
    כל הכבוד לארסנל, כבר חשבתי והנה השיא נשבר, אבל הם עשו את הקאמבק, השוו אותו ועשו זאת בסטייל ולדעתי מוריניו רעד כשצפה במשחק והפיל את ספל התה שלו בחרדה שאלה הם יריביו.

תראו מה זה, בשקט בשקט נתתי פה תגובה ארוכה למשחק פרמיירליג.

אהה, ניב כמעט שכחתי- זה בטח יהיה 50 מגה אבל זה שווה. לינק למשחק (עדיף תקציר כולו) ומהר!

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/04
  7. Barcik Member

טוב לדעת שיש לי מקלט באנגליה לברוח אליו כאשר ברצלונה תתחיל לפשל. בסופו שלד דבר, ארסנל מציגה בדיוק את אותו הכדורגל שאני רוצה לראות מקבוצתי האהובה. איזה תענוג לראות את זה בפעולה. פשוט נגמרו לי המילים, שבוע אחרי שבוע לחלק שבחים לארסנל, אבל נעשה זאת שוב. הנרי משחק בהילוך שני ועובר שחקנים כמו קונוסים. ברגקאמפ משחק במרץ של בן 20. רייס טס מצד לצד. ססק מתפתח לקשר אחורי אימתני (עדי, לא ישתלב ברוטציה?). פירס נותן אימפקט מיידי מהספסל. תענוג.

וכוס עמק עם רום וזצלר. עושה רושם שהאנשים של צ'רלטון עמדו באולפן עם אקדח מכוון לרקה של כל אחד מהם. זה החל בכך שרום אמר כל שתי דקות שהליגה האנגלית היא "הטובה" בעולם, והסתיים כאשר זלצר אמר בלי בושה "כדורגל מרגש, כדורגל מותח.... כדורגל ששווה לשלם עליו כסף", אמירה אליה רום הוסיף רמז דק "ובמזומן". מניאקים.

8. Reyes Member

בוריס, איך? איך ססק ברח לכם?

ועדי היה במשחק, מה שנשאר זה רק לקנא. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

9. Barcik Member

אני ארצה להאמין שזה היה עניין של כסף בלבד.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי שתי השורות האלה שוב לקחת לי את המילים מהפה (למה לא כתבתי את זה קודם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx ). בעיקר לגבי השורה השניה. חשבתי לעצמי איזה כיף לאוהדים שרואים את ההצגה הזו ואז נזכרתי שעדי שם. עדי שיחקת אותה!

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו זה, התקלחתי, נרגעתי, עכשיו סוף סוף חזרה לי יכולת הדיבור והכתיבה אחרי ההלם הראשוני מהמשחק ואני אשתדל לתת תגובה שתבטא את סערת הרגשות הלא-נורמלית שהתחוללה בקרבי במחצית השנייה. כפי שכולם כבר ציינו פה זה היה משחק ענק, אחד מהגדולים של השנים האחרונות אם לא הגדול שבהם, שמחזיר אותנו חזרה למפגשי ה4-3 האגדיים של ניוקאסל וליברפול של סוף שנות ה-90 שהפכו כבר לשם דבר בכדורגל האנגלי. אם צופים מהצד כל-כך התרגשו מכזה משחק, תארו לעצמכם מה קרה עם עבדכם הנאמן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx .... כזה מעבר מדמעות של אושר לדמעות של שמחה (לא באמת בכיתי אבל בחיי שהייתי קרוב) יכול לספק אך ורק הכדורגל (האנגלי!), וכל הנשים שבעולם יכולות לקפוץ לי ברגעים אלו.

שיהיה לכולם ברור המחצית הראשונה של ארסנל הייתי ברמה הגבוהה ביותר, קרובה לשיא היכולת שארסנל מסוגלת להשיג. שליטה טוטאלית במרכז המגרש שהתבטאה באחוזי ההחזקה בכדור, משחק הגנה סופר-יציב ושקט, ומשחק התקפה מבריק וקצת אובר-מפרגן כתמיד. אף אחד לא היה מופתע אם היינו יורדים מהמחצית ההיא ב3-0. אבל אנחנו ארסנל, למה לא לסבך קצת את החיים ולהרוג את האוהדים הא? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx חוזה רייס ברשלנותו הרבה החמיץ ממצבים קורצים (הבעיטה לקורה משני מטר היתה פשוט מדהימה), הנרי זילזל ביריבה ודניס ברגקאמפ ניסה תרגילים ברחבה שלא עובדים על ההגנה של שמשון טייבה. גול יפה של הנרי ממסירה גדולה של רייס נתן לנו את ההובלה והשקט, ואז כמובן בא הרגע - פרנק קדרו נותן את כדרור חייו, ג'ילברטו הגולם אוכל קש, ג'וזף ג'וב שמשום מה מבקיע רק נגדנו מניף את הרגל בלי לכוון בכלל וזה 1-1 על סף המחצית, שגורם לי לרצות לשפד את רייס דרך התחת מרוב עצבים (כמובן שהכל נסלח ונשכח ב4-3 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ). ברגע זה כבר היה ברור שיהיה קשה להתאושש מכזו מכה מנטלית על סף הירידה להפסקה.

אבל לא עד כדי כך קשה - פסקל סיגאן וינס להמן שלחו הולוגרמות שלהם למגרש והכדורים באמת עברו דרכן - האסלבוק הפגיז גם הוא לרשת וקדרו הבקיע את אחד השערים הקלים בחייו (יש לי הרגשה שזה גם היחיד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ). מרוב עצבים רציתי פשוט לקפוץ מהבית שלי. כל-כך קרובים לשיא, ככה לזרוק אותו לפח??? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

דניס האיש שמר על הקרח בורידים, סוף סוף שיחק פרקטי ושם כדור שטוח ולא ספקטקולרי לפינה של שוורצר כדי לצמק מיד, הקהל נכנס למשחק, פירס נכנס במקום פרדי (אחד המשחקים החלשים של פרדי במדי ארסנל), ואז בא הססק. גם ככה הוא היה נבחר לאיש המשחק שלי בזכות ניהול משחק של שחקן בן 30, שלא מבזבז אף מסירה וגם מתמודד פיזית מצוין מול שני כסחני צמרת בדמותם של פארלור ובואטנג (בזיון שהם לא הורחקו), אבל הסלאלום שלו השאיר אותי עם פה פעור. הכדור כבר כמעט ברח להנרי, שניסה לבעוט והתפקשש לו, אבל גם לארסנל מגיעים גולים קלים לפעמים ופירס קפץ על המציאה ודחק. צרחות בבית גרשין שמהדהדות בכל חיפה, הריח של המהפך כבר באויר, ובעוד שאנו מתענגים על המבצע של ססק השדר האנגלי משחרר צעקה אדירה והפלא ופלא - הכדור שוב ברשת של בורו. הריפליי מראה לנו גול מרהיב של רייס, אני דופק את הרגל בשולחן שלי וכמעט שובר את הברך, אבל בכלל לא מרגיש בכאב מרוב התרגשות. אין מילים שיתארו את התחושה הזו, פשוט אין מילים.

גם אין מילים שיתארו את הלחץ שאחריה. בורו עשו הרבה רוח עם כל מיני קרנות, ונוכחותו של סיגאן ברחבה אף פעם לא משרה בטחון-יתר על האוהדים (איך בנאדם יכול להיות כל-כך לא יציב, אני פשוט משתגע). החזקנו מעמד, נתנו גול של בי"ס לכדורגל, וחתמנו עוד משחק גדול בהיסטוריה של ארסנל.

עכשיו לקצת מסקנות טקטיות - פרדי לא שווה הרכב. בעונה שעברה כבר ראינו אותו נעלם מחלקים ארוכים של המשחק, ביורו הוא היה די חלש בניגוד לשאר נבחרתו, ועכשיו עם הזינוק המטאורי של חוזה רייס ניתן להעביר את פירס ימינה (לא אידיאלי, אבל גם שם הוא אלוהי) ואולי אפילו לתת לג'רמיין פנאנט המסכן איזה הופעונת בהרכב. רק לא פרדי בכושר הנוכחי.
    גם ג'ילברטו ואדו יכולים לשכוח ממקום בהרכב. ססק משחק עם כל-כך הרבה שקט ובטחון והוא נראה כפרטנר אידיאלי לויירה, שיספק את המימד הפיזי שקצת חסר לנו היום במרכז הקישור.
    גם לא יקרה אסון אם ג'סטין הויט יקבל קצת הרכב במקום לאורן הבינוני, שאומנם לא בלט בגריעותו היום אבל מנגד תרומתו להתקפה היתה אפסית.

לסיכום, צ'לסי יכולה להמשיך ולנצח לה בדרכה המטונפת (איזה גול מכוער של ג'ו קול), מצידי שתזכה באליפות, אבל ארסנל נתנה היום לאוהדים משהו לזכור מהעונה הזו, ועם הרבה סטייל, ובינינו זה לא פחות חשוב. תודה רבה לכל השחקנים! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נ.ב.:
    קצת קשה להתעסק בקטנות לצד כזה משחק אדיר, אבל השידור היה בזיוני לגמרי. המינימום שהאדונים רום וזלצר יכלו לעשות הוא ללמוד להגות את שמות השחקנים נכון (מסקרונה מסקרונה), על השטויות שהם אומרים במהלך המשחק הם באמת לא יכולים לשלוט. משחק גדול, זבל של שידור.

12. ScottishGunner Member

חחח די די אני פשוט בעננים עכשיו... היינו כאלה רגועים בהתחלה, חשבתי הנה עוד משחק שאנחנו לוקחים בהליכה והאמת שכבר התחלתי להתגעגע לימים שבהם ממש נלחמנו על כל ניצחון שלנו והקהל באמת שמח על כל שער ולא מחא כף לגל שהוא ברור מאליו. אבל בסופו של דבר השאננות של כולם, של הקהל והשחקנים, הביאה לטעויות קשות בהגנה של סיגאן בעיקר ל2-1 והלם טוטאלי. וזה היה קשה לצפייה, תמונות קשות מאוד לאוהד ארסנל של השנים האחרונות.

כבר התחלתי לבעוט בכל דבר שלא זז בסלון אצלי אחרי הטעות של להמן (איזה שוער לא יציב יאללה, סופג גול הכי מטומטם שראיתי בשנה האחרונה וכל המשחק לאח"כ מכן עושה יופי של עבודה) בשער השלישי, הייתי בטוח שדווקא במשחק שבו אנחנו אמורים להשוות את השיא זה ייגמר. אבל לא. החלטתי שאני שם מיוט למשחק ולזלצר, ואמרתי אם כבר מפסידים לפחות בלי לשמוע ת'דביל הזה. פתאום ברגקאמפ שם גול מצויין, פירס נכנס- יש תקווה. 3-3, אני רץ בכל הבית ומכריח ת'צמי להישאר על מיוט כי "זה עושה מזל" למרות שרציתי לשמע אם באמת היה גול או נבדל. אחרי כמה שניות הבנתי שזה גול, תוך דקה אני חוזר לשבת, אני פתאום רואה 4-3, חשבתי טעות שלהם או משהו... הגברתי, הבנתי שרייס שם עוד גול, יש אלוהים, איך לעזאזל הוא הצליח לשים גול כל כך מהר?!

האמת שגם לי היה ברור שזה ייגמר 5-3, וגם לי היה ברור שיהיה שער נוסף אחרי שברגקאמפ ישתלט על הכדור כל כך יפה בדקה ה-90. וכל כך היה ברור איך השער הולך להיבנות... זה מראה כמה שפירס הוא חלק גדול מהמשחק הקטלני שלנו, והשער ה-5 היה שיחזור להמון שערים של ארסנל בשלוש שנים האחרונות. ממש אפשר לראות את החותמת של ארסנל על השער הזה, זה פשוט גול ארסנלי, אין דרך אחרת לתאר את זה.

וליונברג לא איבד את מקומו בגלל פירס, קורה ששחקן נקלע ליום יחסית חלש, וגם הוא חלק בלתי נפרד מיצירת סגנון המשחק שלנו. אני מאמין שיהיו משחקים במשך העונה בהם הוא יהיה שחקן המפתח שייתן את הטון כשצריך.
    אה, ופאברגאס, ויירה קטן. בלי בושה, עובר שחקנים, חוטף כדורים, נותן פאסים מאוד מאוד מדוייקים, מארגן את כל המשחק מאחור- במיוחד כשהיה צריך אירגון במחצית השנייה. יפה היה לראות איך בפיגור הוא לוקח המון אחריות על עצמו ונכנס יותר למשחק פשוט כשחקן הטוב על הדשא. וגם יפה היה לראות את הקפטן (ברגי!) מנהיג את הקבוצה ומעודד את כולם, וגם משחק מצויין כשצריך.

באמת אין מילים... איזה כיף לעדי שהיה שם :aaa031: :aaarse:

13. THE STRETFORD END Member

אך אם בורו לא היתה סופגת את השער השני תוך דקה אולי הכל היה נראה אחרת...

כל הכבוד לארסנל,המשחק שלה ובמיוחד בחלק ההתקפי הוא ללקק את האצבעות אם אתה אוביקטיבי וגורם לפיק בירכיים אם אתה יריב שלה.
    התנועה של השחקנים בלי כדור זה בית-ספר לכדורגל,פירגון,יכולת סיום והרבה מאוד רעב,כל אלה ועוד הופכים אותה לבלתי מנוצחת במשך 42 משחקי ליגה אבל!
    ארסנל צריכה לקוות כי היא לא תגיע לשיא מוקדם מדי כמו שקרה לה כבר בעבר.
    שסול קמבל יחזור במהרה כי ההגנה נראתה היום לא בטוחה וטיפה מחוררת במיוחד בגלל השוער שלא מוסיף הרבה ביטחון לשחקני ההגנה(ואני לא מדבר רק על השער המפגר שהוא קיבל אלא גם על אי סגירת הפינה הקרובה בגול השני).
    אבל באמת הישג מדהים תוך כדי כדורגל נהדר(כואב לי לכתוב את זה אבל אי אפשר להתעלם מהאמת)

מידלסברו איכזבה אותי מאוד למרות שלכבוש שלושה שערים בהייבורי זה לא הולך ברגל(בעיקר בגלל טעויות בהגנה)
    קבוצה מאוד מבוגרת,רייזיכר שמעולם לא החזקתי ממנו יותר מדי נראה היום אומלל מול רייס,ריי פאולר היה יותר מבסוט מלשחק שוב בהיבוריי ולפגוש חברים ותיקים מאשר לשחק,האסילנבק למרות השער כבר לא אותו חלוץ מאיים,מרבה לאבד כדורים,
    מנדייטה נראה כלא מבסוט מצורת המשחק ובצדק!
    נתנה יותר מדי כבוד,משחקנים כל כך מנוסים ציפיתי להרבה יותר,למרות שחזרה למשחק מכלום נשברה מהר מדי דבר שלדעתי מעיד כי אין מנהיג בקבוצה,שחקנים ותיקים,מנוסים אבל לא היה מי שירגיע,יכוון.

ולסיום איך אפשר בלי צמד הליצנים זלצר+רום:
    מה יש לברק רום שהוא כל הזמן מדבר על המהפך בעילוט?
    זלצר כל היום חוזר על אותם קלישאות.
    "הנה סול קמבל ביציע והנה וירה ביציע"מה אנחנו עיוורים?
    "השופט דאן הכפיל של סבי אלנקווה"די כבר עם הליגה הישראלית!
    "השדר והפרשן האנגלים אמרו ש..."מה אנחנו חרשים?לא למדנו אנגלית בבית-ספר?

איפה אורי זוהר שישבור את מקלט הטלוויזיה?

14. ג'רמיין דפו Member

פשוט מכונה הקבוצה הצרפתית הזאת,אם נבחרת צרפת מזייפת אז ארסנל מוכיחה שוב כמה כשרון יש בכדורגל הצרפתי! ההבנה שלהם ביציאה להתקפה היא עיוורת והם יוצאים כמו סילונים.המאמן שלהם הוא גאון ולצערי גם השנה הם יהיו הכי טובים אולי מוריניו מכין לי הפתעה נעימה. נ.ב סיגאן כבר פרש אבל אף אחד לא הודיע לו..הם צריכים להעיף אותו לכל הרוחות,במחשבה שנייה הוא צרפתי אז הוא ישחק לפני אפסון למשל.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן יכולת מבריקה של התותחנים, עשו מהפך מדהים, אבל אני איתן בדעתי, שמוריניו הווינר ייקח את האליפות, ורובי - אני באמת לא יודע למה אתה מקווה שהם ייקחו את התואר. אני שונא את צ'לסי כמעט כמו ארסנל. שיונייטד תיקח.