המחזור התשיעי בפרמיירליג: גאולה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏21/10/16.

1. Mellow29 Kopite

מחצית ראשונה מאוד יעילה שלנו. שתי חצי-טעויות, שני רגעי גאונות של הקוסם, שני שערים.

המשחק הזה עדיין לא מת, לא עם פיוליס הנבלה. השער הבא יהיה ההבדל בין רביעיה-חמישיה לבין התקפי לב ותיקו מכוער.

2. alexshw Member

עם קריוס בשער ליברפול הלכה עוד יותר אחורה מבחינת רמת התגוננות במצבים נייחים.

3. Mellow29 Kopite

קרה מה שצפוי היה שיקרה, חוץ מהפאול התורני של לוקאס בדקה ה-92 שממנו ווסט ברום משיגה את השוויון. אבל האמת שזה מגיע לנו על רשלנות בחלק ההתקפי, היינו חייבים לשים את השלישי ולהרוג את המשחק הזה.
    במיוחד אתעכב על צ'אן שבזבז 3 מצבים מעולים בטווח של 5 דקות, שתי בעיטות מרחוק ליציע ובעיטה אחת מ-10 מ' ישר לגוף של אולסן. רשלנות פושעת ואם צ'אדלי היה מבקיע מיד בצד השני היינו צריכים לעבוד עוד יותר קשה בשביל הנקודות.

קאריוס השתפר במשחק הרגל אבל עדיין מעורר רחמים באוויר, כמו כל ההגנה שלנו. ועם כל זה, 3 נקודות לאוסף.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שהמועדון הזה עושה ללב שלי תאמינו לי...אי אפשר להסביר במילים. כל משחק צריך לסיים גמור, שיילכו לעזאזל כבר בחיי.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. Scouser Member

יש משחק מול פוליס שלא קיבלנו גול ממצב נייח? הבן אדם וירטואוז של מצבים נייחים, הגווארדיולה של הכדורגל הפרימיטיבי.

היינו צריכים לנצח פה 4-0, החמצות גדולות של פירמינו וצ'אן שמראה יכולת בעיטה גרועה יותר מלוקאס. עוד משחק בלי רשת נקייה וחבל כי זה סתם מוריד את הביטחון של ההגנה.

הנקודה החיובית היום היא שזו כבר פעם שלישית השנה שאנחנו מנצחים 1-2, כלומר אנחנו מצליחים לגמור את המשחק ולא לקבל שיוויון מעצבן. שיחקנו לא טוב בדקות האחרונות, לא הנענו כדור אלא רק העפנו במקום לסיים את המשחק עם מתפרצת קלה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  6. Coutinho10 Member

וואו, אורגזמה להכריח קבוצה של טוני פיוליס לצאת מהבונקר ולרדוף אחריך 70 דק׳.
    הרגנו אותם בכל פעם שהם טיפה הרשו לעצמם להעלות שחקנים לחצי שלנו בעזרת טיסות סילוניות קדימה, אם לא אלילת המזל זה נגמר בחמישייה ומעלה.

אני דווקא חושב שעבדנו יפה בהגנה, אבל בסוף הקהל השקט הרדים לגמרי את המשחק ואת הקבוצה שלנו, הרשנו להם יותר מדי קרנות ומצבים נייחים, ובאמת שאני לא מאשים את השחקנים הגמדים והפחות פיזיים שלנו, יש גבול לכוח רצון וכשאתה בנחיתות פיזית כ״כ גדולה ומול קבוצה שידועה במצבים הנייחים שלה ומקבלת הרבה כאלה אז מתישהו גם תחטוף גול.

בתחילת המשחק הייתה להם מתפרצת אדירה, פירמינו רץ מגרש שלם והציל גול ברחבה שלנו, הוא אולי זר אבל אני לא בטוח שאפילו סוארז עשה דבר כזה בזמנו.

7. Rushie Member

הכי קטע שיכול להיות שקאריוס בכלל בסדר גמור באוויר, הוא פשוט אף פעם לא מחליט אם לצאת או להישאר. תמיד יוצא לו משהו באמצע.
    קוטיניו היום ב2 רגעים של קסם פיצח אותם, אנחנו עדיין לא קבוצה שגומרת משחקים ואולי הסטטיסטיקה תסתור אותי אבל תמיד מרגיש לי שאנחנו גם לא מגיעים למספיק קליר-קאט צ'אנסס. כמו שמלו אמר פה, גם אחרי מחצית ראשונה שבה אנחנו משייטים ל2-0 קליל, הסתבכות לקראת הסוף זה תמיד הימור סביר איתנו. חסר לנו הקילר הזה על הדשא.

8. Mellow29 Kopite

לא פשוט להגיע להרבה clear-cut chances כשהיריבה משחקת עם שישה שחקני הגנה ושלושה שחקני קישור. אני חושב שרוב מכריע של קבוצות הליגה מתקשות בזה, אולי למעט מנ' סיטי שמתמודדת זה בהצלחה באחוזים די גדולים - אבל לכמה קבוצות באירופה יש את ארסנל הכלים ההתקפיים שיש להם?
    אני חושב שהיום עשינו מספיק כדי לשים את השלישי והרביעי עוד לפני שווסט ברום בכלל התקרבה לשער שלנו. מישהו צריך לספר לצ'אן שכשהוא נמצא 10 מ' מהשוער, אפשר גם לתת פס לפינה ולא להפציץ בדיוק לפינה שבה עומד הבלם של היריבה.

באופן כללי אני חושב שקלופ צריך למצוא את הדרך להכניס את אוריגי או סטארידג' לעונה הזו. אנחנו אוטוטו בנובמבר, עומדים על 20 שערי זכות בליגה ושני החלוצים הבכירים בסגל הזה עם 0 שערים. פירמינו, מאנה, קוטיניו וללאלנה (ומילנר מהנקודה) נותנים תפוקה טובה מאוד אבל אנחנו לא יכולים לצפות מכל השחקנים האלה להגיע ל-15 שערים כ"א.

owen11111 ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיחקנו טוב מאוד, הגענו להמון מצבים, אין מה להיות לא מרוצים.
    ואז הגיעה הדקה ה70, צ'אדלי עם צ'אנס נוח מדי. ואז דקה 82 - גול מפגר ואז לחץ סתמי.

קאריוס מדאיג, לפעמים לא בוחר אם לצאת או לא לצאת, לפעמים בוחר לצאת וזה נראה נוראי.
    קליין היה טוב, מאוד מעורב.
    קוטיניו היה מצויין, פירמינו בכושר פנטסטי.
    צ'אן היה טוב אבל רשלן עם המצבים וזה יכל לעלות ביוקר.

מלו, אני לא מבין את הנקודה שלך בפסקה האחרונה. למה חייבים בכוח לשלב את סטארידג' או אוריגי? למה אוריגי הוא יותר סקורר מפירמינו או מאנה? למה אי אפשר לצפות שכל אחד מהם יסיים עם 15 שערים? אני לא רואה סיבה לשלב את סטארידג' או אוריגי בהרכב כרגע, הם לא שווים הרכב.

10. Mellow29 Kopite

אני חושב שהוא יותר "סקורר" מהם, בלי קשר לעובדה שהתרומה שלהם לשטף ההתקפי שלנו גבוהה יותר.

אני לא כתבתי "לשלב בכוח", אבל אם אתה בכל זאת שואל למה? כי יגיעו הפציעות, הירידה בפורם של קוטיניו ופירמינו, אליפות אפריקה של מאנה... בסופו של דבר אנחנו מדברים פה על 3 קשרים התקפיים שממוצע השערים שלהם לעונה באנגליה עומד של 10+/-. עם ההגנה שלנו זה כבר די ברור שנצטרך להגיע ל70+ שערי ליגה כדי לעמוד במטרות שלנו, זה אומר שאתה בונה על כל השחקנים האלה לתת עונת שיא בחלק ההתקפי. זה לא חייב להיות ככה, על סטארידג' דיברנו הרבה וגם אוריגי היה שחקן חשוב בחלק השני של העונה, כרגע נראים חסרי תיאום לחלוטין עם שאר החוליה ההתקפית וזו תהיה בעיה כשנצטרך שיעלו בהרכב.

Rushie אוהב/ת את זה.
  11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל איך עושים שילוב כזה? כרגע טוב לנו לעלות בלי סטארידג' ואוריגי. חוץ מלתת להם דקות מההתחלה בגביע הליגה אני לא רואה איך אפשר לשלב אותם מבלי שיגיע להם או שנצטרך אותם מהספסל.

12. oranfu Member

הייתי רושם שזה מדהים שאנחנו מצליחים להסתבך במשחק כזה, אבל זה כבר לא מדהים, זה פשוט ליברפול. משחק שנראה כמו 5-0 על הדשא ואיכשהו אנחנו מעבירים 10 דקות אחרונות בלחץ.

מה שבאמת מדהים זה שכמעט ולא מגיעים למצבים נגדינו עדיין אנחנו סופגים בצרורות.

השלישייה הקדמית שלנו היא להיט, אין מה לדבר. פירמינו פשוט ענק וגם פיזית הוא התמודד יפה עם העבריינים של פוליס.

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם גיל במקרה הזה, מעבר ללתת להם דקות בגביעים אין איפה לשלב את סטארידג' ואוריגי כרגע, ההתקפה נראית טוב מאוד וזה לא רציני לחתוך את זה ולבצע שינויים על סמך ספקולציות שבסוף קוטיניו ומאנה יפסיקו להבקיע. אולי זה יקרה, כשנגיע לרגע הזה אוריגי וסטארידג' יצטרכו למצוא את עצמם ולהשתלב תוך כדי תנועה, כמו כל שחקן אחר.

אני מרוצה בסה"כ, ווסט ברום לא עשתה שום דבר במשחק הזה, היה יכול להגמר פה 4-0 בקלות וזה נמנע בגלל רשלנות מול השער של פירמינו וצ'אן והצלות טובות של פוסטר, וזה היה במשחק באמת לא גדול שלנו. מעודד אותי מאוד לראות שאנחנו יודעים לקחת את הנקודות גם בלי להבריק העונה, אתה בחיים לא תלהטט על הדשא נגד קבוצה של פוליס ועדיין האיכות בחלק הקדמי באה לידי ביטוי.

כמובן שספגנו שער עלוב ממצב נייח, אני לא יודע מה עובר על קאריוס אבל כרגע זה לא נראה כמו שדרוג גדול על מיניולה, אם נסתכל גם על יום שני אלה כבר 2 משחקים ברצף שבהם אין לו כמעט עבודה אבל במעט שיש הוא מפשל. הוא צריך ללמוד להשאר מרוכז 90 דקות, גם כשבמשך 80 דקות הוא היה יכול לפרוס מיטת שיזוף ולתפוס קצת שמש.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד לא ראיתי את קאריוס הודף בעיטה...זה משהו מדהים. הוא פותח כבר כמה? 5 משחקים? עוד לא יודע איך הוא בעצירה של בעיטות כי לא בעטו לו לשער. סיפור אמיתי.

Scouser ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

מה ז"א לא משחק גדול שלנו? כמה קבוצות מגיעות למצבים של 5 שערים בטוחים נגד פוליס? הגענו להרבה מאוד מצבים מצוינים, לא חצאי מצבים. תוצאה יותר משקפת היתה 5-0 אבל אנחנו לא מסוגלים לעשות דברים בלי דפיקות לב.

מה שגיל רשם זה הזוי אבל נכון. לא מגיעים כמעט למצבים נגדינו, סה"כ יש מעט מאוד איומים על השער שלנו במשחקים אבל עדיין אנחנו סופגים בצרורות.

owen11111 אוהב/ת את זה.