המחזור התשיעי בפרמיירליג: Fortunate Son

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏20/11/20.

1. k_700 Member

ג'וטה יהיה שחקן הרבה יותר משמעותי בליגה מוורנר.
    הרבה יותר מגוון, הרבה יותר יצירתי ולדעתי גם סקורר יותר טוב(ואני שנתיים וחצי מדבר על הסקורריות שלו, גם בימים של שער כל 200 ומשהו דקות).
    שימו לב שהוא קצת כמו אואן ברחבה, צריך את הרבע מצב הוא ידע ליצר מזה שער(גם בראש).
    שד. נראה ילד כאפות רזה אבל פשוט שד, לא חושב שיש שידוך שיותר פחדתי ממנו בשביל ההתפתחות שלו. ג'וטה בליברפול של קלופ, לא צריך פה 100 ימי חסד.
    שבועיים מספיקים.

ראיתי את המשחק בשידור חוזר, הוא באמת נמצא בכל מקום. שימו לב כמה חופש ותנועה הוא קיבל כשסלאח לא היה על המגרש....שזה הNEXT LEVEL בציפיות שלי ממנו בעתיד(אולי אהמ אהמ סלאח למכירה למקום כלשהוא בקיץ?)

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. Ori8 Member

חייב להגיד שהיה מרענן לראות אותנו בלי סלאח.
    ברור שזו חוכמה בדיעבד אחרי ניצחון יפה וברור שהיינו בוכים על ההיעדרות שלו אם לא היינו מוצאים את השער והוא קריטי לנו, אבל פתאום לראות שלישיית שחקנים מקדימה שאשכרה מרימים את הראש כשהכדור ברגליים שלהם ומחפשים אחד את השני לגמרי שינה את משחק ההתקפה. ריצות העמוק שלו לשער בלי הוא רואה אף אחד יכולות פשוט להוציא אותי מהדעת.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. כתבתי בדיון של ליברפול, שואן דייק הוא מפלצת כדורגל, ושאר ההיעדרויות כמובן לא פשוטות, אבל האיש המרכזי בליברפול תמיד היה קלופ.
    הרבה אנשים שוכחים שלא מעט מהשחקנים שהיו בליברפול, והיום נחשבים טופ קלאס, עשו את קפיצת המדרגה תחת קלופ, הרבה מהם בזכות שיטת המשחק של קלופ. כלומר הרבה פעמים השיטה של ליברפול וסגנון הכדורגל שלה גדולים משחקן זה או אחר.
    כמובן שהשיטה יעילה ואיכותית יותר, בטח לאורך זמן, כשיש לך את ואן דייק במרכז ההגנה, וגם הרף הוא אחר לגמרי, אבל עדין ההודעות שטענו שליברפול לא תסיים אפילו בטופ 4 היו הזויות.

2. בנוסף לזה, אחרי ההודעות של אורן הייתי בטוח שנראה איזה פריירה, לינגארד, מאטיץ', מאטה וכיוצא בזה בהרכב של ליברפול. בפועל, חוץ מג'ונס שהוא יותר פוטנציאל משחקן מוכח, כל שאר ההרכב כלל שחקנים שקיבלו דקות משמעותיות אצל קלופ בתקופה שלו בליברפול. בטח כשולקחים בחשבון שמדובר בהרכב למשחק אחד בלבד, ושבפועל ואן דייק וגומז הם היחידים שיעדרו תקופה משמעותית, וגם לזה ליברפול יכולה למצוא פיתרון בעוד זמן קצר כשחלון ההעברות של ינואר נמצא בפתח.

4. oranfu Member

כן אבל מילנר כבר נראה רע מאוד שנתיים, פביניו בלם זה לא להיט, קייטה עד היום לא עשה כלום חוץ מלהיפצע...
    והספסל זה שחקנים שגם רוב האוהדים שלנו לא מזהים.

לא מקבל את זה ש"היה מרענן לראות אותנו בלי סלאח". סלאח מצוין העונה ובאול-ראונד יש מצב שעד עכשיו זאת העונה הכי טובה שלו.

וכן, ג'וטה פשוט תענוג.

Scouser Tommy ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי יש שינוי העונה במשחק של סלאח שלא זוכה למספיק התייחסות. הוא הרבה יותר יצירתי, יותר אחראי ומרגיש שמנסה לקחת יותר את הקבוצה על הגב מאשר להיות השחקן שרק שם את הגולים. מרגיש שעם האפרו הלכה גם לא מעט מהדביליות והחוסר בגרות במשחק שלו.

כך שגם בעיניי לא הוגן כלפיו הדיבורים האלה, בכלל היחס אליו ממשיך לחזק אצלי את התחושה שהוא אנדרייטד עצום עם כמה שזה נשמע מצחיק.

LFC-Gerrard1, oranfu ו-Roma אוהבים את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם לא הייתי משתמש במינוח ״מרענן״ על לראות אותנו בלי סלאח, אבל זה לחלוטין היה מעודד לראות אותנו משחקים ברמה הזאת בלי סלאח. קיי ציין משהו נכון וזה שכשיש את סלאח, אוטומטית השניים האחרים שמשחקים לצידו ״מוקרבים״ בשבילו מבחינת עבודה הגנתית. כשזה בובי ומאנה אז אנחנו רגילים לראות את זה, אבל עם ג׳וטה הפעם זה היה ממש ניכר. בגלל שבובי ומאנה עובדים יותר קשה מסלאח (אגב, לדעתי לא עניין מנטלי בכלל כי סלאח עושה את זה המון גם בעצמו, אלא הנחיות של קלופ) ג׳וטה לא היה חייב לעשות את כל הריצות להגנה כל הזמן והיה יותר משוחרר קדימה ברגע שזכינו בכדור.

אני מת עליו, איזה קילר יא ראבי. הצורה שבה הוא פשוט נכנס להרכב ומביא תפוקה כל שבוע היא מעוררת השתאות, לא פחות. היחיד שעשה את זה ברמה כזאת זה סלאח בעונת השיא שלו, והוא שיחק בליברפול הרבה יותר התקפית בזמנו.

חתיכת רכש ענק. רק שלא ייפצע.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. Ever Banega Member

דווקא אחד הדברים שאני אוהב בסלאח שגם כשהוא רץ עם הכדור ברגל הוא עם הראש למעלה. בלי קשר מסכים שלפעמים עולה לו לראש והוא נכנס לעמוק של לגמור את זה לבד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Clichy COYG

זה עוד יותר ממחיש את הבעיה אצלו - שהוא משחק עם הראש למעלה ועדיין הולך הרבה פעמים ראש בקיר.

לאורך זמן אני (עדיין) חושב שסלאח צריך להיות בהרכב, בין אם זה על חשבון ג'וטה הנהדר או פירמינו. הוא עדיין יוצר המצבים הכי טוב בליגה אחרי דה בריינה, זו פריבילגיה רצינית לוותר עליה.

9. oranfu Member

ברור שהוא צריך להיות בהרכב, איך יכול להיות ספק בכלל?

הוא שחקן מפלצתי ואני גם חושב שהוא יחסית אנדרייטד. אם אני לא טועה, הוא כמעט אף פעם לא נבחר לשחקן החודש בליגה או לנבחרת העונה, אני בכלל לא בטוח שהוא מועמד לשחקן השנה למעט העונה הראשונה שלו במועדון.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא זכה בשחקן השנה בעונת 17/18, 3 פעמים בשחקן החודש באותה עונה.

השאלה מה זה אומר? סקולס שהיה גאון כדורגל לא זכה בשחקן השנה וכל הקרירה זכה רק 4 פעמים בשחקן החודש.
    עוד גאון כדורגל, גיגס, גם הוא לא זכה בשחקן העונה וזכה רק פעמיים בשחקן החודש.
    גם ריו פרדיננד מעולם לא זכה בשחקן העונה וגם הוא זכה רק פעם אחת בשחקן החודש.

11. Ever Banega Member

לדעתי הוא לא הולך הרבה פעמים ראש בקיר (ג'סוס) זה קורה לו פעם ב
    במיוחד אם הוא כבר עבר שני שחקנים האגו עולה לו והוא רוצה לצאת ענק עם שער סולו מרשים. אבל במשחק השוטף הוא תמיד עם הראש למעלה ומייצר אחלה של מסירות.

12. k_700 Member

נגמרו הימים שג'וטה לא בהרכב של ליברפול.
    עם סלאח הוא יהיה בהרכב זה ברור כבר, אתה מדבר על שחקן שכובש כמעט בכל שבוע מחצי הזדמנות ראשונה וזה גם אף פעם לא על חשבון המשחק ההתקפי של הקבוצה.
    קלופ יודע מה הוא קנה פה ב42 מליון פאונד, הוא קנה אס ברמה של סלאח של 2017.

אני לא פוסל את זה שקלופ ממש אוהב את סלאח וסלאח יתן פה איזה קריירה עמוק לתוך גיל ה-30, אבל אי אפשר להתעלם מההופעה של ג'וטה אתמול בלי סלאח.
    עם סלאח על המגרש ג'וטה הרבה פעמים משחק מאחוריו, כלומר זה שנוגע יותר בכדור רחוק מהרחבה (גם בזה הוא טוב, הוא הרי עשה קריירה כזאת בוולבס מאחורי חימנז)
    במשחק אתמול היה לו את כל החופש בעולם להיות "החלוץ" שיכול לשחק על התנועה לעומק ולשטחים מתים וקיבלת הופעה ברמה אחרת ממנו(למרות שכבש שער אחד).

כך או אחרת מדובר בשחקן כל כך מגוון, גם בימין הוא עוד ישתפר עם הזמן, אין סיבה שלא. יש לו דריבל מצוין, הוא קורא נהדר את המשחק, חד, סקורר שיכול לכבוש מתוך הרחבה ומחוץ לרחבה, בקיצור- פוטנציאל לשחקן התקפה הכי טוב בליגה IN THE MAKING.
    את מאנה למשל אני לא מזיז אף פעם משמאל, הוא שחקן שלא יראה אותו דבר בשאר עמדות ההתקפה(לאורך זמן). הוא מאוד אוהב את היכולת לקחת כדור על המגן בשמאל ולהכנס איתו לרחבה, שם הוא קטלני.

13. oranfu Member

כמו שרשמתי, מאז עונת הבכורה שלו הוא לא מקבל הכרה כמעט כאחד מגדולי השחקנים בליגה הזאת (ותכלס יכול בהחלט להיחשב כשחקן הכי טוב בליגה).

סקולס לא קיבל הכרה? גיגס? בסדר.
    אגב, סקולס אף פעם לא היה הטוב בליגה בעמדה שלו. תמיד היו כמה שטובים ממנו אז זה מסביר למה אולי קיבל פחות הכרה. מנסים לצייר את זה כאילו הוא היה ברמה של למפארד וג'רארד והוא לא.
    גיגס הגאון כדורגל היה שחקן התקפה שרק פעמיים בקריירה שלו הבקיע יותר מ10 שערים בעונה (11 ו-13 שערים). היה שחקן מצוין, אבל לתת אותו כהשוואה למה שסלאח עושה רק מראה כמה סלאח אנדרייטד.
    את סלאח צריך להשוות לגדולים ביותר ששיחקו בליגה הזאת על מה שהוא עושה - סוארז, הנרי, רונאלדו (לא אומר שטוב כמוהם, אבל זאת צריכה להיות ההשוואה).

14. k_700 Member

גיגס בקריירה שיחק שחקן אגף קלאסי במערך של 4-4-2 בימים שאז שחקנים היו שורפים את האגף וממעטים להכנס לרחבה.

סלאח הוא חלוץ לכל דבר.
    סקולס היה בשיא הטוב בליגה בתפקידו ועם שוט לטופ בעולם בתפקידו.
    והתפקיד שלו לא היה התפקיד של ג'רארד ולאמפרד(אתה רוצה להשוות למישהו בסגנון? צ'אבי, פירלו).
    למה לא זכה בתארי שחקן החודש וזה? כי בתפקיד שלו אתה לא מחלק את המסירה האחרונה והוא שיחק רחוק מהשער אז גם הבקיע פחות(ולא לקח חופשיות, פנדלים כמובן).
    היה מנהל משחק מהקישור האחורי, לא 50-50 ולא קשר התקפי(כמו שלאמפרד היה).
    כלומר היה השחקן שצריך לראות את כל המגרש, לפתוח את ההתקפה עם מסירה, 2 מסירות לפני השחקן שמבשל.

הכל טוב אגב, האגו שלו כוון ללהרים תארים קבוצתיים, פחות אישיים.
    שחקן החודש כמעט תמיד הולך לשחקנים שנותנים מספרים, לרוב שחקני התקפה.
    סקולס ב2006-7 היה השחקן שכל המשחק נבנה דרכו, השחקן הכיטוב אצלינו בכמעט כל משחק.
    רונאלדו יכבוש בחודש 5-6 שערים(2 מהם פנדל, אחד לחיבורים בבעיטה חופשית) והוא יקבל את שחקן החודש.
    כמה תארי שחקן החודש יש לצ'אבי בקריירה? לרוי קין? לצ'אבי אלונסו? לוויירה? בלי לבדוק, אני בהלם אם לארבעתם יש יותר מ15 ביחד.
    הוא בטח לא צריך להתנצל על הקריירה שלו.

יום טוב, אוהב דקל.

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/20
  15. oranfu Member

סקולס עבר אחורה לנהל משחק רק בשלב הרבה יותר מתקדם בקריירה שלו.

זה שאתה משתמש בחתימה של ינון מגל רק מראה שכל מה שרשמת לא מחובר למציאות.