המחזור ה-11 בפרמיירליג: The Night They Drove Old Dixie Down

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏4/11/16.

1. alexshw Member

לא מבין אתה מביא את לי ליברפול כדוגמא למה?
    היא בצמרת המועדונים בקבלת החלטות גרועות כבר רבע מאה.
    מספיק שמאמן אחד רע במיוחד הרס אותכם בשנים הכי קריטיות בהם כל כלכלת הכדורגל התחילה להשתנות.

ליברפול המועדון מספר אחד בעשור האחרון בהכנסות ממכירות שחקנים. השאיפות שלו פחותות מאלה של יונייטד באופן ברור ושהתקופה הזו לא תטעה. גם הפעם ליברפול תפרד משחקנים שיככבו יותר מדי.

סך הכל הציפיה שלי הוגנת שבתחום הכדורגל יעסקו אנשים מהתחום.

אפשר ליפול בכל מינוי באשר הוא אבל אין הגיון בכך שבנקאי ינהל כדורגל.
    מצטער.

נערך לאחרונה ב: ‏6/11/16
  2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדהים כמה אתה מוכן לזיין ת׳שכל כדי לא להודות שאתה מזיין בשכל. מביך.

ליברפול זו דוגמא מצוינת כדי להראות לך שגם GM שאינו בנקאי ביסודו/מערכת מקצועית/אנערף יכול/ה להיכשל בדיוק כמו כל מאמן אחר. ומה אז תעשה? סביר להניח שאם הם נכשלו גם הם ילכו הביתה, ככה זה הולך בעולם הכדורגל בבועה שלא כוללת אלכס פרגוסון. ברוך הבא.

אבל בגלל שאתה כל הזמן מפמפם על באיירן מינכן, אני אשאל אותך שאלה כזו: מה ההבדל במינוי של אנצ׳לוטי/פפ לזה של מוריניו? אני מוצא סיבה משותפת ופשוטה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים במועדונים הגדולים: הביאו (לכאורה) את המניה הכי בטוחה שהייתה פנויה בשוק.

3. alexshw Member

ההבדל שם לא רק במינוי מאמנים אלא בצורת בניית הסגל. הם פחות תלויים במאמן מאשר יונייטד כיום. הם סוגרים את הסגל די מהר ויש שם מעבר יחסית חלק בין מאמנים.
    בחייך בן אדם הם עושים בית ספר לניהול לכולם כבר 40 שנה. ממועדון בווארי קטן הם הפכו לשליטים בלעדיים בגרמניה וזכו כמובן בגביעי אירופה וזה בלי באר נפט.
    אפשר להכשל עם כל אחד. הסיכוי להכשל עם בנקאי חסר כל זיקה לענף גדול יותר. האמת הכישלון של יונייטד צפוי. היא בדיוק עובדת לפי הספר של מי שניבא שתיפול אחרי פרישת פרגי.

כדורגל לא מעניין את וודי אלא רק מספרים של מכירות חולצות. בשביל זה הוא צריך שמות גדולים שיהיו במועדון. לא משנה איך זה עובד ולא משנה מה החיבור.
    הדבר היחיד שהוא שואל אם יש טופ 4 או אין בסוף.

יונייטד מועדון שיווק ולא מועדון כדורגל. זה אפילו טוב לענף שהוא נכשל כרגע. אני שונא את ההתנהלות הזו.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממציא עובדות, מחליט מה קורה בחדרי חדרים, מה לא. העיקר שזה יתאים לדעה שלך.

כן, מוריניו עם הסגל הנוכחי = שאיפות לטופ 4. get the fuck outta here. טרול.

5. alexshw Member

הם ישפטו אותו על פי פרמטרים של כן יכול להשיג טופ 4 או לא. ככה הם עובדים עם כל מאמן.
    לא כל מי שלא מסכים עם הדברים שלך טרול.

תכבד קצת יותר את האנשים בדיון עוד לפני שידעת לדבר. התחלת להיות פלצן מדי. רד קצת לקרקע.
    אחרת המנהלים יורידו אותך.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק. זה לא סותר את זה שאתה טרול.

7. alexshw Member

אז תלחץ על כפתור "חסום" ולא תצטרך לקרוא. פשוט מאוד.
    אם אתה יורד לרמה אישית כנראה נגמרו לך טיעונים. תזהר שיום אחד לא יעשו לך חסום אבל מנהלים.
    ממליץ להוריד קצת את הטון. לא המצאת את הכדורגל.

8. Andrei Kanchelskis Member

פירוש הדבר הוא שעד שהגלייזרים לא יעופו מאיתנו אז נגזר עלינו לסבול???

9. owen11111 Member

אפתח בכך שאומר שהטענה הזו איננה חקוקה בסלע. לא חקרתי את המערך והשלכתו על הכדורגל העולמי. למען האמת, בתור אדם שלא מוצא הנאה גדולה מצפייה בליגה האיטלקית, כמות הפעמים שראיתי את יובנטוס, שהיא הדוגמה אולי האולטימטיבית לשימוש במערך, דיי מצומצת.

אני כן מבסס את זה על התקופה שרוג׳רס ניסה להטמיע את המערך הזה אצלנו. אומנם זה היה ניסוי קצר למדי, משהו כמו 15-20 משחקים, שכלל בין היתר ציוותים הזויים כמו: צ׳אן-סקרטל-טורה כבלמים, או סטרלינג/אייב/לאלנה כווינג בקס וכמובן שלוקאס לייבה כקשר האחורי.
    אני מבין שלבצע השוואה בין השמות המפורטים מעלה לבין: קונטה כאדריכל של השיטה, ושחקנים שכוללים את דוויד לואיז, אזפי, קאנטה, מאטיץ וכו׳ היא בהחלט בעייתית: אבל אני מדבר נטו על האספקט הטקטי.

ברגע שקבוצה מוותרת על רביעיית ההגנה הקלאסית ועוברת למערך של 3 בלמים היא מרוויחה בעיקר שליטה במרכז ההגנה אבל במקביל מוותרת לא מעט על האגפים. המגנים למעשה עוברים לעמדה קדמית יותר ומשאירים יותר שטח פנוי ובין הבלמים. אני לא חזק במיוחד בהצגה גרפית של הדברים (וקשה במיוחד תוך שימוש בטלפון), אבל התמונה הזו מציגה קצת את מה שאני מנסה להגיד:
    https://cdn.ampproject.org/i/img.bleacherreport.net/img/article/media_slots/photos/000/535/012/3-5-2vulnerable_crop_exact.Xxx?w=593&h=248&q=75

כשהקבוצה בהגנה: הווינג בקס חוזרים לאחור, אבל הרבה פעמים הם עשויים למצוא את עצמם בנחיתות מספרית אל מול ההתקפה. בגלל שהמערך הזה מוריד מאד מהאחריות ההגנתית של שחקני ההתקפה, מי שצריך לבוא לעזור זה או אחד הקשרים או אחד הבלמים. ברגע שמישהו מהם ״מאבד״ את העמדה זה מצריך תיאום ובעיקר את הפרסונל המתאים לסגור את השטחים הפנויים.

אין ספק שבמערך הנוכחי קונטה מצליח בצורה פנומנלית להבליט את היתרונות ולהעלים החסרונות של הסגל של צ'לסי (פה בעצם נמדדת היכולת של המאמן, להוציא מהקולקטיב יותר מסך היחידים), אבל כרגע היכולת של החלק הקדמי של צ'לסי לא בכלל מאפשר לשאול שאלות לגביו. אם האזר וקוסטה יצליחו לשמר את היכולות שלהם לחלקים נרחבים של העונה, אז צ'לסי תהיה חזק מאד במאבק הצמרת. אבל אם היא היכולת של שני אלה:
    תרד לרמות ממוצעות יותר/יורחקו/יפצעו אני לא משוכנע שלצלסי יש מישהו אחר בסגל שיכול לספק את התרומה ההתקפית הזו.

אני מבין מה שאתה אומר, אבל: קוסטה והאזר אחראים על 16 מבין 26 השערים שהקבוצה הבקיעה. אני מעריך שאם נחפור בסטטיסטיקה יותר נראה שהם גם אחראיים בדרך כזו אחרת לרוב השערים מאופן פליי.
    נכון שקד״ב ואגוארו/ אוזיל וסאנצ׳ז ופירמינו וקוטיניו גם עונים על הקטגוריות האלה. אבל לדעתי האזר הוא כרגע השחקן עם ההשפעה הכי גדולה על קבוצה כלשהי בליגה. הוא בעיניי חסר תחליף לחלק הקדמי של צ'לסי. האם זו תלות? אין לי מושג, נגלה את זה אם הוא ייעדר.
    בטשוואי ? הוא אחלה פרוספקט, אבל כרגע אני לא חושב שאפשר לבנות על תרומה ממנו. אני בינתיים לא ראיתי ממנו יותר מידי. וויליאן הוא שחקן נהדר, ובהחלט עשוי להיות גיבוי טוב בעת הצורך. לא סגור לגבי היכולת לתת שערים.

Die Werkself ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

בכלל לא חייב להיות ככה. בסוף אולי יגיעו למסקנה שהנזק של וודי מחוסר הבנה שלו בכדורגל עולה על אותם כמה עשרות מיליוני פאונד שהוא מביא בחוזים משודרגים.

11. owen11111 Member

מהרבע שעה שאני רואה את המשחק, ארסנל היא בהחלט הקבוצה הטובה מבין השתיים.
    המהירות בה הם מצליחים לצאת קדימה לא פחות ממדהימה. עם סיומת קצת יותר טובה התוצאה הייתה גבוהה יותר מ1:0.

אגב, לא היה בכדור החופשי נבדל של שני שחקנים?

12. Gunner_ForeveR Member

המשחק נפתח לא טוב עבורנו בשליטה של טוטנהאם , אבל לאט לאט נכנסנו למשחק והתחלנו לאיים ולשלוט יותר, ואז הגיע השער העצמי הכל כך חשוב של ווימר, וקרדיט לאוזיל על הבישול..
    חייבים להבקיע עוד איזה 1-2 כי 1-0 ואפילו 2-0 אני לא אהיה רגוע..

COYG!

13. Gunner_ForeveR Member

היה, אבל שער עצמי אז מה זה משנה?

14. owen11111 Member

שאלה מעניינת. כי לפי העדכונים שעשו לחוק הנבדל, מספיק ששחקן ישפיע על המהלך כדי שהנבדל יהיה אקטיבי.
    האם קוסייליני שהיה בנבדל וניסה לנגוח בכדור, השפיע על המהלך על אף שהוא לא נגע בכלל בכדור או בשחקן?

15. cheddar Member

רק סאנצ'ז בנבדל והוא היה רחוק מדי בשביל שזה יחשב שהוא השפיע