המחזור ה-14 בסריה A :: רומא ויובנטוס לא מצליחות לנצח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏5/12/14.

1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנשה,
    טענות על ההרכב זו חוכמה בדיעבד. פלורנצי היה טוב במוסקבה בעמדת המגן (ומייקון בכל מקרה היה נח לקראת סיטי). סטרוטמן כשיר וחייב לשחק כדי להחזיר לעצמו ביטחון (וראדג'ה בכל מקרה היה נח לקראת סיטי). דסטרו הוא החלוץ של רומא כאשר ישנם שני משחקים בשבוע. מרות שלא עשה כלום 90 דקות, לקח על עצמו את שני הבלמים ואיפשר לליאי'ץ לכבוש (וטוטי בכל מקרה היה נח לקראת סיטי). איטורבה אמור להיכנס לנעליים של ג'רביניו כאשר ישחק בגביע אפריקה. יש לו את כל הכישרון והיכולת לעשות זאת וגם הוא צריך לשחק כדי לצבור ביטחון (וג'רביניו בכל מקרה היה נח לקראת סיטי).

http://giant.gfycat.com/SparklingQuestionableHake.Xxx

יש נבדל של פלורנצי, אבל סרט הקפטן עשה לו טוב היום. גם הולבאס ממשיך לצבור אוהדים וכמובן ליאיץ' שעשה דרך מדהימה מהקצה של הספסל והמתנה להצעות ועד לשבועות האחרונים בהן הפך לבאנקר של גרסיה.

בצד השני, דה רוסי כמו תמיד, כאשר לא בכושר שיא, מהווה מכשול קשה מאוד לשאיפות של רומא. פיאניץ' כבר נתן החודש משחק גדול כך שאליו אין מה לבוא בטענות.

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/14
  2. Lupo Member

לגרסיה יש טריק שלפעמים עובד - לפתוח הכי חזק ולנוח 60 דקות. היום לא רק שלא ניסה זאת, אלא נכנס לבור ששאב מהשחקנים לא מעט אנרגיות.

3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך זה קשור לטענות על ההרכב? מרבית ההצלחות של ה"טריק" (אם לא כולם) היו לפני משחק בליגת האלופות, כלומר עם הרכב דומה.

--
    חוזר בי בעניין הנבדל. בדקתי כי היה מוזר שדי פרנצ'סקו לא התלונן על כך אלא על היד של ורסאליקו שלטענתו הייתה לא מכוונת.
    https://pbs.twimg.com/media/B4MqcsGCcAA__GL.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/14
  4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://i.imgur.com/W4W7FNh.Xxx

עוד 5 מיליון למחיר?

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלורנצי לגמרי כצפוי, מעולה בהצטרפות להתקפה וחלש בהגנה, אבל במשחק כזה בבית גם איתו בהרכב ההגנה צריכה להיראות הרבה יותר טוב ומנגד הוא נשק בהתקפה, אז לא הייתה טעות לפתוח איתו.
    סטרוטמן אכן צריך להוריד חלודה, אבל לא הייתי שם אותו בהרכב ביחד עם דה רוסי שבכושר הכי גרוע בקריירה שלו. הייתי פותח עם קייטה במקום דה רוסי או עם ראדג'ה במקום סטרוטמן. עם ובלי קשר חבל לי מאוד שאוצ'אן פצוע ובכל מקרה לא הצליח להשתלב בכלל, הוא היה נהדר בהכנה ולדעתי היינו יכולים להרוויח ממנו כעוד שחקן שיוריד עומס מפיאניץ' ושאר שחקני הקישור.
    העניין הבעייתי עם דסטרו הוא שהוא בדרך כלל פותח כשלידו עוד שחקני הרכב שני, והוא צריך שחקנים איכותיים לידו כדי לקבל כדורים ולהיות שותף למשחק, כי בכל מה שקשור לבילד אפ הוא לא פקטור. חוץ מזה הוא אחד השחקנים הבודדים שקשה לי להגיד שעשו התקדמות כלשהי מאז שהגיעו אלינו וזה מאכזב. איטורבה צריך ביטחון והוא צעיר וכישרון ענק והכל נכון, אבל כרגע הוא לא מספיק מועיל למשחק ההתקפה.

אז כן הייתי פותח עם ראדג'ה/קייטה ועם ג'רביניו, ומקסימום מוציא אותם במחצית במידה ויש יתרון. רוטציה היא הכרחית, אבל צריכה לבוא בצורה הדרגתית ולא עם יותר מחצי הרכב על הספסל. המשחק ברביעי חשוב לסיטי לא פחות מלנו אם לא יותר, ותראה איך הם פתחו היום. חוכמה בדיעבד? אם ככה אז כל ביקורת כלשהי על בחירת הרכב של מאמן היא חוכמה בדיעבד.

ולמרות הכל הבעיה היום ובכלל היא הרבה יותר עמוקה מבחירת השחקנים או מסגל השחקנים. יובה גם עם הרכב שלישי לא הייתה מוצאת את עצמה אחרי 20 דקות בפיגור 2-0 משני פיאסקואים בהגנה מול סאסוואלו בבית. יש לנו בעיות מנטליות ואי אפשר להתעלם מזה.

Bravo'Al'HaLancia אוהב/ת את זה.
  6. Lupo Member

לא בטוח שדה רוסי שנמצא בכושר לא טוב היה צריך לפתוח בהרכב, הרי שאם היו מחשבות לגבי יום רביעי אולי גם הוא היה צריך לנוח. בסופו של דבר נאייגולן היה צריך לפתוח במקומו ולרדת לקבל את המנוחה שלו בחצי השני.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב כל התגובות פה על רומא, אבל קשה שלא לחבב את סאסוואלו. סגל על טהרת איטליה, הרכב שרובו כישרונות צעירים, ממה שיצא לי לראות משחקים כדורגל חיובי מול קבוצות בסדר גודל שלהם ולא נותנים כבוד לגדולות. ביזבזו זמן היום אבל קשה להאשים אותם כל עוד השופט נותן לזה יד. אני בעדם, קבוצה הרבה יותר חביבה מכל הקבוצות שכביכול אמורות להתמודד על הירידה.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

היו מחשבות על יום רביעי - קייטה קיבל מנוחה. מה ציפית שיקרה? שרודי יתעלם מדה רוסי כשקייטה נשמר לסיטי? ניינגולן מחזיק בקילומטרז' מטורף ובקצב הזה כבר בפברואר ישפוך מנוע. מלבד מנוחה מוצדקת לקראת המשחק הכי חשוב שלנו מזה הרבה מאוד שנים, סטרוטמן חייב לחזור לעניינים אם רומא מתכוונת לרוץ עד הסוף מול יובה.

על חשבון כשירות נמוכה יותר של אחד מהם מול סיטי? על הנייר, סאסאולו בבית זה משחק אידיאלי לסטרוטמן. לא בגלל זלזול ביריבה אלא בחשיבות של חזרתו בהקדם האפשרי וביחס למשחקים האחרים מסביב (אינטר, סיטי, ג'נואה בחוץ..).

זה היה בסך הכל המשחק השישי של דסטרו העונה (ללא כניסות לדקות בודדות). בשלושה הוא כבש (ורונה, קייבו, צ'זנה) ובשלושה לא (היום, אטאלנטה, באיירן). באלה שכבש שיחק עם כולם פרט לאיטורבה בכל מיני קומבינציות. היום היה מאוד מתסכל לראות אותו וברגע אחד גרר אחריו שלושה שחקנים, השכיב את אצ'רבי וחתם את התוספת שלו לשער השיוויון. אני חושב שהבעיה היא אצלנו כי לאורך השנים התרגלנו לראות בעמדה שלו את אחד היוצרים הגדולים של המשחק. אני לא מסכים גם עם הקביעה של הרכב ראשון ושני. הקבוצה נבנתה לשני מפעלים ופרט להתאמה של שחקנים ליריבה וניהול הכישרות שלהם, כל אחד שישחק אמור לתת תרומה מספקת. איטורבה למשל התחיל כבאנקר שדרס את צסקא עם שער ושני בישולים וליאיץ' כשחקן הראשון לעזוב בינואר. היום ראיתי תגובות כמו adem king of rome, ואיטורבה רק מתחיל את התהליך שלו אחרי שבדומה לאוצ'אן הסתבך עם פציעות ופיספס התאקלמות חלקה בקבוצה.

כרגע הוא חוזר לכושר ומקבל קרדיט מוצדק על מנת להגיע לשיא במהרה ולהישאר בו עד סוף העונה. זה עבד עם ליאיץ' שנראה הרבה יותר גרוע מאיטורבה ובמשחקים האחרונים הצדיק את האמון של גרסיה. מה אתה מציע? לוותר עליו? שיכנס בדקות הסיום ובעוד חודש יהפוך לבאנקר כשלא יהיה לנו את ג'רביניו?

חצי הרכב על הספסל זו תוצאה ישירה של גיל השחקנים והצורך לשמר אותם לאורך עונה שלמה (טוטי, קייטה,מייקון), שחיקה מוגזמת של ניינגולאן שנבעה ממכת פציעות של שאר הקשרים ועייפות מצטברת של ג'רביניו לו גרסיה מנסה ליצור תחליף הולם בדמות איטורבה. ראיתי את סיטי שאיבדה את השחקן הכי חשוב שלה ואת הספסל שלא יכל לתת מענה אמיתי ליריבה הרבה יותר קשה מסוסאלו.

לא הייתה כאן בחירת הרכב על סמך יכולת אלא ראיה מרחבית הכוללת משחק אחד "קל" ומשחק החשוב ביותר בעידן ג'יימס פאלוטה.
    אם נינג'ה היה פותח על חשבון סטרוטמן הייתי שואל למה לשחוק אותו לפני סיטי ואם לא היום אז מתי סטורטמן יקבל הזדמנות לחזור לקבוצה. כנל לגבי ג'רביניו ולבטח אם היה מדובר בטוטי\קייטה\מייקון. לא רק בגלל החשיבות לראות אותם בשיאם בעוד שלושה ימים אלא גם כי בדומה לגרסיה, אני מאמין ביכולת של ה"מחליפים" שלהם להשיג את הנקודות מול יריבה כזו בבית, כפי שעשו מצויין מתחילת העונה.

יובה גם עם הרכב ראשון מציגה עונה כמעט זהה לשלנו עם אותן התוצאות. טעויות הן חלק מהמשחק והבעיה תמונה לדעתי לא בכך שספגנו שני שערים אלא בתגובה אליהם. התקפות לחוצות, "ילדותיות" והיסטריות שהוסיפו 20 בעיטות לסטטיסטיקה אך לא היו קרובות לנצח את המשחק. אולי זה נשמע קלישאתי אבל לדעתי היה חסר לנו מנהיג שירגיע את כולם עם משחק שקול ומסודר ללא התייחסות ללוח התוצאות. אחד שיתן להם ביטחון שהתוצאה תגיע בעצמה אם ישחקו את המשחק הרגיל שלהם.

נערך לאחרונה ב: ‏7/12/14
  9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ההפקרות ההגנתית בנאפולי זה לא דבר חדש אמנם אבל, זה יכול לשעשע מידי פעם...החורים היום היו מביכים ואז נאפולי עם החלק ההתקפי שלה שעוד מתפקד הצליח להשוות. מה עושה בניטז? במקום להמשיך ללחוץ, הוא מוציא את זפאטה ומכניס קשר אחורי.

תמשיכו ככה. (הסן פאולו שהוא ריק, דינוזאור רע)

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מחצית טובה שלנו, אולי הכי טובה העונה. הכיסוי ההגנתי נהדר, היציאה להתקפות די מהירה וסך הכל אנחנו מגיעים קרוב לרחבה של אודינזה. רק בגלל קבלת החלטות לא נכונה, בעיקר של איקארדי וגוארין, אנחנו רק עם שער שנוצר משילוב טוב של השניים האלו. מבחינה קבוצתית השיפור ממשיך להראות, יש המון סגירה הגנתית מצד מדל, משהו שלא ראינו קודם, וגם לחץ טוב בהתקפה שמונע מאודינזה להתקדם מהר.

אינדיבידואלית עדיין יש בעיות. ראנוקיה ממשיך להתעקש שהוא דריבליסט מחונן ומאבד לא פעם כדורים קריטיים, אלאן עושה צחוק מנאגאטומו. פלאסיו במחצית טובה סך הכל, מדל מספר אחד על המגרש.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני שונא את עצמי שאני אוהד את הקבוצה תת רמה הזאת. אה, ופורצה יובה לאליפות אחרי התרגיל שרומא עשו לנו עם דודו, בהחלט אחד השחקנים הגרועים ביותר שראיתי. מסכן מאנצ׳יו.

12. cazzo Il Capocuoco

עצוב שככה נראה הכדורגל במילאנו בימים אלה.

EO11 אוהב/ת את זה.
  13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Romanista

כן, או שנאינגולן יפתח ויצא במחצית אם נהיה ביתרון או שקייטה יפתח ויצא במחצית אם נהיה ביתרון. הרי הראשון בכל מקרה שיחק כמעט מחצית וגם קייטה נכנס לקראת הסיום. אמנם ראדג'ה אכן נשחק אבל אנחנו עוד שניה נכנסים לתקופה ארוכה של משחק בשבוע בהם יהיה מספיק זמן לתת לו מנוחה. אמנם המשחק ברביעי הוא מאוד חשוב אבל המטרה היא להגיע למרץ מול יובנטוס ולמאי עם משחקים חשובים פי כמה.

אני ממש לא מציע לוותר על איטורבה, צריך לקרות עוד המון לאורך תקופה ארוכה כדי שאני אציע דבר כזה. אני מאוד מאמין בו, בשנה שעברה עוד לפני שהוא קושר אלינו כתבתי פה בפורום שאני מאוד רוצה שנרכוש אותו. כרגע הוא בכושר לא טוב, וכדי להיכנס לעניינים הוא צריך לתת כמה משחקים טובים(תראה מה כמה משחקים טובים עשו לליאיץ'), ומשחקים כאלה הרבה יותר קל יהיה לו להביא ליד השחקנים הבכירים ולא עם השחקנים ה12-15 כמו אתמול. הביטחון שלו גם ככה עושה רושם ברצפה ומשחקים כמו אתמול לא מוסיפים. וזה נכון גם לגבי סטרוטמן. יש לנו עכשיו תקופה ארוכה מאוד שנוכל להחזיר שחקנים לעניינים, אתמול ומול סיטי אלה המשחקים האחרונים בתקופה הקרובה שהעניין הזה לא אמור להיות שיקול. גם מול יריבות קשות יחסית איטורבה וסטרוטמן לא אמורים להוריד את הרמה של הקבוצה אם הם ישחקו ליד השחקנים הבכירים.

התייחסתי יותר לדרך מאשר לתוצאות. אני לא רואה בשום סיטואציה את יובה חופרת לעצמה בור כל כך גדול מול סאסוואלו וסופגת 2 גולים כל כך מצחיקים אחרי 20 דקות. אני גם לא רואה אותם נותנים משחק כל כך נרפה בסן פאולו כמו שאנחנו נתנו. גם כשהם מפסידים נקודות זה משער פוקסי של גנואה בדקה 93 אחרי משחק גדול של פרין, או ב0-0 בחוץ מול יריבה קשה מאוד כמו פיורנטינה. אפשר להגיד הרבה דברים על היכולת שלהם בהרבה משחקים אבל הלוואי עלינו הכוח/אופי/תקרא לזה איך שאתה רוצה שלהם במשחקי ליגה(באירופה הם יותר דומים לנו מאשר לעצמם).

והעניין של המנהיג הוא לא קלישאה, זה נכון מאוד.