המחזור ה-16 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/12/09.

1. Bill Shankly Member

כאשר אסטון וילה נצחו באנפילד בתחילת העונה הורדתי להם את הכובע (ואחרי זה דפקתי את הראש בקיר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) אז הם באמת נתנו תצוגה הירואית. נגד צ'לסי הורדתי להם עוד כובע. עוד תוצגה סולדית מול קבוצה גדולה. היום אחרי הנצחון על יונייטד אני מוריד להם את הכובע וגם את הפליז שלי (חח). למה פליז ? המבין יבין. אסטוןן וילה מתחילה לראות שהיא means business ושצריך להתחיל לספור אותה כאחת הקבוצות הבכירות של הליגה.

עוד דבר, אני אוהב את בניטז אך לאט לאט אני מתחיל להתחמם לאופציה של מרטין או'ניל כמנג'ר ליברפול במיוחד אם בניטז ימשיך ב-under achievement. הבן-אדם יודע טוב מאוד מה נדרש בכל קבוצה שהוא אימן.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הליגה הטובה בעולם, כבר אמרנו? הנה, הטיול של צ'לסי ויונייטד למאבק דו סוסי הפך פתאום הרבה יותר מעניין, והקרבות על הכרטיסים לאירופה נראים מבולגן לחלוטין.

3. AW forever Member

אני מסכים עם STRETFORD END בסוגיית וילה.
    המשחק שלהם כ"כ לא מגוון, וכשכמה רכיבים מהפאזל יצאו בשנה שעברה הקבוצה נתנה התפרקות מעוררת רחמים ממש. יאנג שחקן אדיר, גם אגבונלהור, וקארו הוא יעיל מאוד. פשוט קשה לי להבין איך מה שבסוף לא הצליח בשנה שעברה יצליח השנה לאור העובדה שלא בוצעו בקבוצה שינויים גדולים.
    מה שכן ביום שמתחבר להם זה כיף לראות אותם, משחק אגפים נהדר.

4. cityblues beter dead than red

אף מילה ולא חצי מילה נאמרה בדיון הזה על ברמינגהאם שמשמשת כנדנדה הקבועה בין שתי הליגות ופתחה נורא את העונה,ולפתע עם המון סבלנות ואופי הם במקום השמיני מדגדגים את ליברפול.
    אבל הנתון הכי חשוב...16 שערי חובה שספג הארט (לא רק הוא) רק שלושת המובילות ספגו פחות ממנו...עוד סיבה טובה להצביע על השוער הבא של נבח' אנגליה.

סיטי שוב עם תוצאת תיקו אך עם תחושת קיפוח קשה משופט מנוול.
    טבז שחקן עם לב ענננננק.
    למרות שהצהיר ערב המחזור שטוב לו בסיטי והוא רוצה להישאר באנגליה-רוביניו לא שיחק היום וטוב שכך,הוא לא היה עומד במשחק הקשוח של בולטון.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/09
  5. THE STRETFORD END Member

ביאליק,

ראית את המשחק?
    כי נדמה לי שראיתי את רוביניו משחק...

6. Rudess Member

אבל לאסטון וילה יש סגל קצר וזה בדיוק הייתה הבעייה שלה בעונה הקודמת. פתאום יאנג או אגבונלהור ייפצעו, ואין להם מחליפים ברמה על הספסל.

אגב, לפי תוצאות המחזור היום, המשחק מחר אמור להסתיים בתיקו רב-שערים או ב-1:0 קטן לאחד הצדדים :)

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/09
  7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46894000/Xxx/_46894827_liv_ars_0506.Xxx
    ראשון, 18:00, אנפילד
    שופט: הווארד ווב

ליברפול מגיעה למשחק הזה אחרי עוד אכזבה. ביום רביעי האחרון הסקאוזרים שוב הצליחו לאבד יתרון, והפסידו 2:1 לפיורנטינה באנפילד - ונראה כאילו שהתקופה הגרועה שבה נמצאים שחקניו של רפא בניטז פשוט לא נגמרת, ולמרות נצחונות משכנעים על מנצ'סטר יונייטד ואברטון, זה פשוט לא זה העונה.
    אבל יש שיגידו שאלברטו אקווילאני, שפתח לראשונה בהרכב ושיחק 70 דק' מול פיורנטינה, הוא מה שחסר לליברפול העונה. הקשר היצירתי הוא זה שאמור להחליף את צ'אבי אלונסו במרכז הקישור ולהשליט קצת סדר בהנעת הכדור של הקבוצה, ואף להוריד מהעול של ג'רארד בכל הנוגע לבניית התקפות. עד היום לוקאס ומסצ'ראנו ששיחקו ביחד במרכז השדה עשו עבודה טובה בעצירת התקפות היריב, אך בכל הנוגע לאירגון המשחק, שניהם לוקים בחסר, ואקווילאני אמור לפתור בעיה זו לליברפול.
    החזרה של פרננדו טורס גם היא מעודדת, שכן במשחקים אשר החלוץ הספרדי כן שיחק הוא נמצא בכושר הבקעה פנטסטי - 10 שערים ב10 משחקים בליגה, וכשהוא ואקווילאני צפויים סוף סוף לפתוח במחזור הקרוב, יש סיכוי טוב שנראה את ליברפול יותר יצירתית וקטלנית בהתקפה.
    בניטז התראיין לגבי השניים וחשיבותם ואמר:
    "זה היה מאוד חשוב בשבילנו לקבל את טורס חזרה באמצע השבוע. הוא היה חד והרגיש טוב אחרי המשחק. אנחנו יודעים שהוא שחקן שיכול לעשות את ההבדל, אז אנחנו נחליט לגביו באימון ביום שבת.
    אקווילאני הראה את האיכות שיש לו נגד פיורנטינה. כושר המשחק שלו צריך להשתפר אבל בנוגע לראיית המשחק והמסירות, הוא היה טוב מאוד, ובקשר ליום ראשון אנחנו נחליט מאוחר גם לגביו."

מי שלא יהיו במשחק הזה הם מרטין קלי, אלברט ריירה ונאביל אל זהאר הפצועים. באבל יחזוור לסגל הרחב ככל הנראה לאחר העדרות ממנו נגד פיורנטינה וכך גם דויד אנ'גוג הצרפתי הצעיר.

http://www.liverpoolfc.tv/images5/manutraining9.Xxx
    טורס ואקווילאני. השניים צפויים לפתוח בהרכב של בניטז בראשון

ארסנל תגיע למשחק הזה בידיעה שיריבות הצמרת כבר איבדו נקודות, ואולי זאת בכל זאת הזדמנות להיצמד שוב לצמרת הגבוהה. על מנת לעשות זאת, ארסנל תיאלץ לעשות משהו שהיא כמעט לא עשתה העונה- לנצח קבוצה גדולה. בפעם האחרונה שארסנל פגשה אחת כזאת, זה נגמר במפלה: תבוסה 3-0 בבית לצ'לסי, בנוסף להפסדים לסיטי וליונייטד- המאזן של ארסנל מול הגדולות הוא מזוויע לבינתיים, פרט לניצחון בדרבי מול טוטנהאם. את המפולת לאחר שני ההפסדים הרצופים לסנדרלנד וצ'לסי, ארסנל הצליחה לעצור בשבוע שעבר- אמנם ביכולת לא משכנעת ומול יריבה לא חזקה במיוחד, אבל עדיין ניצחון ביתי חשוב 2-0 על סטוק סיטי, משערים של אנדריי ארשבין ואארון ראמזי. באמצע השבוע ארסנל עוד הספיקה להפסיד שוב ביוון לאולמפיאקוס, אבל המשחק הזה היה חסר משמעות. בכל מקרה, כמו תמיד, ארסנל מגיעה למשחק הזה עם מכת פציעות חסרת תקדים פשוט- אם נתחיל מחוליית ההגנה, אז גאל קלישי ימשיך להיעדר כמו גם כמובן קיירון גיבס, ואפילו ארמנד טראורה לא בשיא הכשירות- מה שאומר שקיים סיכוי שמיקאל סילבסטרה ייפתח בהרכב. בחוליית הקישור, אבו דיאבי חוזר לסגל ואולי אפילו ייפתח, אבל תומאס רוזיצקי שוב פצוע וייעדר כחודש, וגם עמנואל אבואה ייעדר עקב פציעה. מעמסת הקישור האחורי צפוייה ליפול על אלכס סונג, שייפתח ככל הנראה לצידו של דיאבי או דנילסון, אולי אפילו ראמזי אם ונגר יחליט להפתיע, כאשר ססק פאברגס ינהל את העיניינים מקדימה. וכמובן שבחלק הקדמי, שם הפציעות המשמעותיות ביותר- גם אדוארדו דה סילבה נמצא בספק, והוא בכל מקרה בכושר רע, גם ניקלאס בנדטנר עדיין פצוע, וכמובן שרובין ואן פרסי. לפחות תיאו' וולקוט, שהספיק לשחק באמצע השבוע, כשיר. ארסנל לא ניצחה באנפילד מאז 2003, אותו מהפך גדול עם שער פנמנולי של רובר פירס. בשנה שעברה היא הייתה קרובה בקלאסיקה בלתי נשכחת, אבל ספגה בתוספת הזמן. במפגש שנערך השנה כבר בין הקבוצות בגביע הליגה, ניצחה ארסנל ב' 2-1 באמיריות. מחר, בהזדמנות להתקרב שוב לצמרת, ארסן ונגר יקווה לא לראות את הקבוצה שלו שוב נכשלת מול קבוצה גדולה. וכאשר פרננדו טורס בצד השני חוזר לכשירות, הרבה מעמסה תיפול על ורמאלן וגאלאס- בפעם האחרונה, מול דידייה דרוגבה, זה נגמר רע מאוד מבחינתם. וכמו דרוגבה, גם טורס אוהב לכבוש מול ארסנל.
    http://cdn.bleacherreport.com/images_root/image_pictures/0306/5840/31629_feature.Xxx
    הופעת יחיד מדהימה בעונה שעברה, מה ארשבין מכין הפעם?

9. קינג לדלי Member

לי בוייר יצא מהקבר כדי לנצח לבד שלושה משחקים עבור בירמינגהאם.

10. Lupos Member

בדיוק כך לדעתי...הייתה לו עונה אחת טובה אצלנו (הראשונה) ובעונה השנייה הוא לא הוסיף יותר מדי לקבוצה, ובגלל זה שמחתי שמכרנו אותו!
    לא שזה נראה כאילו הקבוצה שלי מסוגלת לשים גולים עכשיו אם דיוויד דאן לא משחק אבל זה סיפור אחר...

11. Pinko Member

יש לי תחושה חזקה שליברפול תצא המרוויחה הגדולה של המחזור המטורף הזה. היא תנצח אותנו היום, ותעשה את זה כמו גדולה. ארסנל עדיין לא מוכנה, ועם כמות פצועים שכזאת, גם אף פעם לא תהיה.

אה, ובנינו, אתם לא באמת חושבים שליברפול לא תיהיה שנה הבאה בצ'מפיונס, נכון?
    אני נורא פסימי. \=

12. Gnus Avenue Member

היום אנחנו הולכים לאכול שלישייה ואולי גם רביעייה באנפילד. יהיה מאוד קשה לעצור את ליברפול עם טורס, כשמה שיש לנו להציע בהגנה זה טראורה או סיליבסטרה. גם ההתקפה שלנו לא יכול לעשות מי יודע מה על הנייר, ללא רובין ואן פרסי ואדי. יהיה מאוד קשה באנפילד, אבל עם יותר מנקודה לא נצא משם.

13. Tony Adams Member

אולי ההודעה הכי מפסידנית שיצא לי לקרוא כאן.
    "אנחנו נחטוף שלישייה ואולי רביעייה"?! אחרי הכל אנחנו לא משחקים מול קבוצה של חוצנים שיש לם 4 רגליים ועיניים בגב, ולשוער שלהם יש 3 זרועות.
    אנחנו מגיעים כשווים למשחק הזה, ואפילו אולי כפייבוריטים. אחרי התוצאות המפתיעות של אתמול השחקנים יודעים את חשיבות המשחק הזה, ואני בטוח שאנחנו נראה משחק טוב מהקבוצה שלנו, שגם אם נפסיד אז לא בצורה משפילה כמו שאתה מתאר את זה.
    עם יותר מנקודה לא נצא? אתה אוהד את ארסנל, לא את סטוק.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה, לא ראיתם את ליברפול העונה או טבלת הפרמיירליג וליגת האלופות? גם ההגנה שלנו לא מתפקדת כמו שצריך העונה וחוסר היכולת המפתיע לרעה של בניון, קויט וג'רארד לא בדיוק תורם למצב בהתקפה. סטיבי נראה מעט יותר טוב נגד פיורנטינה אבל זה עדיין לא זה, אולי לצד טורס הוא כבר ייראה יותר טוב.

יש לי תחושה שנראה עוד משחק מרובה שערים היום, מותח או איכותי כמו בעונה שעברה זה לא יהיה גם בגלל השלב שבו אנחנו נמצאים בעונה וגם בגלל איך שהקבוצות נראות העונה, אבל אני כן חושב שיהיה צמוד ושיהיו לא מעט שערים. תרשמו אותי ללפחות ארבעה בסה"כ.

15. Raulito Madridista

טוב, אתמול ראיתי קצת כדורגל אנגלי. מחזור מאוד לא רע בינתיים ונקווה שהמשחק בין ליברפול לארסנל לא יאכזב.

תראו, יהיה מצחיק אם אני אכתוב 'יש בעיות בהגנה של צ'לסי', הרי היא לא ספגה בששת משחקי הבית הקודמים שלה, ועדיין מדובר בשחקני ההגנה הטובים בעולם כמו טרי וקול, אבל, אני חושב שהעונה הקבוצה סופגת הרבה שערים שטותיים, גם באשמתו של צ'ך, שפעם היה שוער מצויין והיום הוא רק שוער טוב, אבל לא רק בגללו צ'לסי סופגת שערים טיפשיים. כל מיני הסתבכויות עם הרחקות כדורים וגם במצבים נייחים תמיד מישהו נרדם שם. ההתקפה מנגד עובדת מצויין. דרוגבה עושה גול מכל בעיטה, לטעמי קול מוסיף הרבה תחכום בקישור ולצ'לסי היו מספיק מצבים כדי להבקיע עוד שערים והיא הייתה ראויה לניצחון. אברטון ראויה למחמאות שלא עשתה יותר מידי טעויות בהגנה וידעה לחזור מפיגור. שמחתי בשער של יעקובו.

אצל יונייטד הבעייה אתמול דווקא הייתה בצד ההתקפי. יונייטד החזיקה חלקים רבים מהזמן בכדור, אך הייתה חסרה יצירתיות, פרט לבעיטה אחת של רוני למשקוף ומצב טוב של ברבאטוב. היו גם כמה כדורי רוחב מסוכנים, אבל מיונייטד במשחק בית אתה מצפה ליותר. כמובן שיש ימים כאלה לא טובים, וגם היריבה מנגד שיחקה עם הרבה ביטחון ולא עשתה אף טעות, אבל בכל-זאת נדמה שליונייטד כן חסר מחץ בהתקפה ויש יותר משחקים בהם היא לא כובשת מאשר בעבר. במשחקים נגד הקבוצות הפחות טובות בליגה, יונייטד עדיין מצליחה להבקיע רביעיות למשל, אבל במשחקים אחרים יש בעייה. פרגוסון עשה אתמול את הכל, החילופים היו טובים, אבל אואן ובעיקר ברבאטוב, לא היו מספיק חדים. יונייטד פיספסה צ'אנס גדול להשתוות לצ'לסי. אצל וילה הסתכלתי בעיקר על אשלי יאנג שזה שחקן עם יכולות עצומות. אתמול הוא בישל את הגול אך היה דיי מאופק.

לארסנל יש הזדמנות טובה להיצמד לשתי המוליכות, הכל בהנחה שהיא תנצח את המשחק החסר שלה גם. אבל אני מתקשה להאמין שהחניכים של וונגר מסוגלים להוציא היום יותר מתיקו. ארסנל תזדקק ליום מדהים של ארשבין, בדומה לשנה שעברה, כדי לעשות זאת, והייתי רוצה לראות גם את וולקוט משחק. תראו, ארסנל הציגה דקות טובות מאוד נגד יונייטד ולא הגיע לה להפסיד. מול סיטי גם היו דקות חיוביות אבל הייתה גם הפקרות הגנתית, ומול צ'לסי המשחק לא נפתח עם שליטה של האורחים. הכוונה שלי - ארסנל עומדת לא רע מול הגדולות, אך תמיד מפסידה במבחן הסופי. ליברפול העונה נראית מאוד פגיעה, אבל טורס חוזר להרכב והמשחק של ליברפול צפוי להשתפר פלאים. סוף-סוף הזדמנות לראות אותו משחק עם ג'ררארד, שוב. גם אקווילאני ישפר את היצירתיות של הקבוצה. נקווה למשחק שיהיה דומה אפילו במעט לקלאסיקה המדהימה מהעונה שעברה.