המחזור ה-16 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/12/10.

1. AW forever Member

ואגב, גם אם אתה צודק וההבדל השנה נובע מזה שכל חמשת הקבוצות המובילות בליגה נחלשו משמעותית (יש לך הסבר איך זה אצל כולן סימולטנית? מקרה? ואיך ההיחלשות הזו לא באה לידי ביטוי באירופה נניח? הרי אלא אם חלילה יקרה משהו באמת לא צפוי יהיו לך שוב 4 אנגליות בשמינית, ייתכן וארבעתן כראשי בתים- מקרה?) אז גם זה סוג של צמצום פערים, לא?
    חוצמזה שאני לא חושב שהמקום הרביעי כבר סגור.

2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

חלק אומרים ככה וחלק אומרים ככה, למטבע יש שני צדדים:
    • חיזוק (בעיקר מנטלי) אצל הקטנות. בעבר קבוצות בסדר גודל של בלקפול וברומיץ' היו שואלות את עצמן לפני מפגש מול הגדולות: "כמה נספוג?", העונה רובן מגיעות ללא רגשי נחיתות, פיזית ומנטלית, והתוצאות בהתאם.
    • היחלשות של הגדולות. עם עובדות אי אפשר להתווכח, צ'לסי כבר לא כזו מאיימת כמו בשנתיים האחרונות, כנ"ל גם מנצ'סטר יונייטד. אז נכון שמניין הפצועים בקבוצות רק הולך וגובר ובכל זאת, למועדונים בסדר גודל הנ"ל אסור להשען על התירוץ הזה.

בקיצור, זה בא האחד על גבי השני.

3. StevieG Member

קל להגיד עכשיו שצ'לסי לא מאיימת. אבל לפני שלושה חודשים היא דרסה את הליגה בקלות והמשיכה את הכושר מהעונה שעברה עם כל השמיניות והשביעיות.

אני בכל מקרה חושב שיש שיפור אצל הקבוצות הקטנות. הקבוצות הקטנות משקיעות היום הרבה מאוד כסף. לדוגמא, סאנדרלנד רכשה את אסמואה ג'יאן, אחד מכוכבי המונדיאל, ב13 מיליון פאונד. סטוק רכשה מסאנדרלנד את קנוויין ג'ונס ב8 מיליון פאונד. בעונה שעברה בולטון רכשה את אלמאנדר בסכום דומה. הקבוצות הקטנות משקיעות כספים, ומפה מגיע צמצום הפערים. ויש את טוטנהאם ומנצ'סטר סיטי שהשקיעו המון כסף כדי להכנס לטופ 4 וכתוצאה מכך, יש משחקים יותר קשים לקבוצות הגדולות.

4. THE STRETFORD END Member

Toffeeman

המנטלי בא ביחד עם כדורגל הרבה יותר איכותי,זה הולך ביחד.
    טוטנהאם ידעה לתת הצגות גם בעבר,פתאום היא עושה זאת בשילוב מהפכים.
    בולטון ידעה לנצח ולהיות קבוצה קשה,בטח בבית גם בעבר,במחזורים האחרונים היא נותנת גולים סטייל הוליווד.
    סנדרלנד,עשתה ליונייטד בית ספר בבית,בית ספר לצ'לסי בחוץ ועם כדורגל משובח ולא בגלל שפתאום אין ליונייטד או צ'לסי מה למכור מולה.
    כל התהליך הזה,של הקבוצות הללו ואחרות,לטעמי,זה הרבה יותר משמעותי מאשר היחלשות של הגדולות.

ובינתיים בסקוטלנד,ברצלונה מגיעה לאוססונה שלא הפסידה עד כה העונה בבית ונותנת לה 3
    ריאל מדריד ואחרי המפלה שבוע שעבר מול ברצלונה חוזרת לנצח במשחק די חד צדדי מול ולנסיה החמישית בטבלה.

5. George Best Member

ארסנל מקיזה דם כדי לנצח את פולהאם החלשה בבית.
    צ'לסי מאבדת נקודות מול אברטון בכושר נוראי ועוד בבית..
    סיטי יורקת דם כדי לנצח בבית קבוצה שאם יחברו את התקציב שלה בכל עונה מאז שנת הקמתה הוא ישתווה לזה של החלאות...
    טוטנהאם מאבדת נקודות מול ברמינגהאם המותשת...

ובספרד?
    עוד יום עבודה.
    אני חושב שעוד מעט יפחיתו לבארסה/ריאל נקודות על ספיגות שערים במשחקים שלא ביניהן, אחרת קשה לראות איך השתיים לא מגיעות למאזן של מינימום 34 ניצחונות מתוך 36 המשחקים שלהן (שוב, להוציא את המפגש הכפול ביניהן).
    עצוב...

סטרטפורד,
    הקדמת אותי ב-2 דק' לגבי הליגה הסקוטית...
    לגבי סנדרלנד, אפשר להוסיף גם תיקו ביתי סופר ראוי מול ארסנל, ניצחון ביתי על שיטי ותיקו חוץ מול ליברפול ועוד אחרי שחטפה מכה מוראלית קשה מכיוון השופט בפתיחת המשחק...

נערך לאחרונה ב: ‏5/12/10
  6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה לא קשור לשום דבר, אם היינו מנצחים בקטנה ולא מביסים אז טרי ולמפארד לא היו נפצעים? אם היינו מנחים 1-0 ולא 6-0 אז ריי ווילקינס לא היה עוזב וגורם לאנצ'לוטי להיראות כמו הצל של עצמו?

אין שום קשר בין התוצאות בהתחלה לבין התקופה הנוכחית, התקופה הנוכחית הייתה כתובה על הקיר כך או כך, אין לנו עומק, ולא צריך להיות גאון כדי לחזות את התקופה הזו, ואפילו להיפך, טוב שניצלנו התחלה טובה כדי להביס, לפחות עומד לזכותנו הפרש שערים סביר מפתיחת העונה.

בקיצור תיאוריה שנוח להעלות, אבל מנותקת מהמציאות.

ואגב, באשר לברצלונה, אין למי לבוא בטענות, כמו שהיא שיחקה ביום שני כל קבוצה הייתה חוטפת נגדה באותו היום לפחות רביעייה, וזה כולל את צ'לסי, היונייטד וכו', אי אפשר לשחק נגד כדורגל שכזה. במציאות האירופית, הכל תלוי בברצלונה ובמוכנות שהיא מגיעה למשחקים שלה, אם היא תגיע חדה, כל קבוצה תצא מפסידה, לא משנה מאיזו ליגה היא.

7. THE STRETFORD END Member

לירן

לכתוב שכל קבוצה היתה מקבל 4(או יותר נכון 5)מברצלונה ביום שני זה מאוד באוויר.
    אני לא מנסה לקחת ממנה שום דבר כי זה יהיה הכי אידיוטי שבעולם,קבוצה מדהימה ועדיין,
    את חוסר התאום של קבוצה עם כמה שחקנים חדשים כמו בריאל מדריד,
    את בעיות ההגנה שיש בריאל מדריד(כבר כמה עונות ברציפות)ולראייה,גולים רכים ביותר,
    את המערך הקלוקל של מוריניו,את החוסר היכולת לתפוס את עצמם בידיים ולתת פייט טוב יותר,
    לא להישבר אחרי הגול השני
    יש כמה קבוצות מחוץ לספרד שאני לא רואה אותן סופגות ומובסות באותה הקלות.

ברצלונה הגיעה הכי מוכנה עונה שעברה נגד אינטר,זו היתה טובה יותר ועברה אותה בצדק.
    לפני 2 עונות ברצלונה הגיעה מספיק מוכנה גם מול יונייטד וידם של השדים האדומים היתה על העליונה.
    אני לא רוצה להזכיר את המפגש ההוא נגד צ'לסי והשופט הביזיוני,
    לכן,
    ברצלונה היא מתמודדת אדירה במשקל כבד אבל זה ממש לא תלוי רק בה כשהיא נכנסת לזירה מול מתאגרפים במשקל שלה.

8. Gass12 Member

פורסם ב: Nov 20 2010, 08:21 PM

תגובות: 149
    צפיות: 3850 לא יודע לאן לקחת את זה. אבל הנתונים הסטטיסטים מראים חתיכת שבר בצמרת.
    ההגמוניה כבר לא מובנת מאליה.זו הליגה היחידה בעולם שכל קבוצה יכולה לנצח
    את האלופה והסגניות בכל יום נתון...בעונת האליפות האחרונה של צ'לסי
    קצב צבירת הנקודות העונתי עמד על מעט יותר מ75 אחוז.

העונה רק 66% לאחר 14 משחקים רק 28 מתוך 42 אפשריות
    לשם המחשה.בליגה הגרמנית 87%
    בליגה הספרדית 88%.
    אפילו האיטלקית באחוזים גבוהים יותר 72%
    רק הצרפתית בנתונים גרועים יותר.

..לירן זוהי הודעה שכתבתי ב20 לנובמבר בנושא הזה.בעובדה המספרים והסטטיסטיקה מספרים סיפור.
    לאחר הצפיה בכל המשחקים המספרים מתחברים לתמונה. לי ברור שחל שינוי מדהים שכולו בראש ובראשונה מנטלי. הקטנות וקבוצות הבטן לא דופקות חשבון לאף קבוצה. אם בעבר הן היו מגיעות בחיל וברעדה.היום אף קבוצה לא "נותנת כבוד " לגשר,לאמיריות ,לאנפילד ו..ולOT...לטעמי זהו שינוי מבורך
    כי כל שינוי מתחיל בראש.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

החמצה נוספת שתתמודד על החמצת העונה בפרמייר ליג היא של תומאס מוויגאן, במצב של 2:1 לסטוק.

10. FaN_MU Member

11. Ian Wright Member

הנרי נמצא בלונדון עכשיו כי הליגה בארה"ב הסתיימה. הוא היה גם במשחק הקודם של ארסנל מול טוטנהאם וגם בטורניר המאסטרס(טניס) שיתרחש בלונדון בשנים הבאות.

כמו כן, טיטי הצהיר לא פעם אחת ולא פעמיים שהוא אוהד של המועדון ואני מאמין לו ורואה בעיניים שלו שזה אמיתי אבל את המעבר לברצלונה אני לא ישכח לו אף פעם אבל פה אני כבר נכנס לדיון אחר.

12. THE STRETFORD END Member

אם אני לא טועה,גרושתו ויותר חשוב עבורו,ילדיו גרים בלונדון ככה ש...

13. eastlands Member

מה קשור פרישה ,טבס מוחלף וכועס מצויין שימשיך לכבוש ולהתעצבן מחילוף , זה בדיוק מה שמנציני אומר שהלואי ולכולם תהיה תשוקה למשחק כמו טבס , מנציני גם אמר שאם הוא היה משחק אתמול הוא היה כובש שלישיה אני מאמין לו ,הייתי משלם כדי לראות אותו חוזר בשיאו אחד הגדולים

14. alexshw Member

סול קמפבל הפך לשחקן הרביעי שמגיע ל - 500 הופעות פרמייר ליג.
    מבין השחקנים הפעילים בליגה רק לגיגז יש יותר הופעות.

15. Strawberry Fields Member

עם איך שהוא נראה מוטב שיפרוש בשיא הזה.