המחזור ה-16 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/12/10.

1. k_700 Member

מעניין אם בניאום ההתבכיינות של גרנט בסוף המשחק הוא יזכור את הפנדל שהגיע לסנדרלנד בדקה ה13 אחרי נגיעת יד ברורה של שחקן שלו ברחבה.

2. k_700 Member

מאוד נהניתי מהמשחק של סנדרלנד היום.
    תכליתי, מהיר. כל חוליית ההתקפה שלהם הייתה נהדרת היום.
    מקום 7 בזכות ולא בחסד.
    איזה כייף לראות קבוצה עם כל כך הרבה אנגלים צעירים ומוכשרים משחקים ביחד.
    אונווה, הנדרסון, קאטרמול, וולבק, ג'יאן, ריצ'רדסון היו נהדרים היום.

וולבק וג'יאן נראים מצוין ביחד. מי שבכלל לא היה מורגש אצל סאנדרלנד זה דארן בנט.
    האור הפך להיות מבצר של ממש.

3. KirkH Member

לא מקרה - הוכחת התאוריה.

הגדולות שמות את הביצים באירופה ועד ינואר לא מתרגשות מאיבוד של עוד נקודה או שלוש בליגה. שיקום מי שמאמין שהפער בין הטופ 3העונה למקום השישי לא יהיה 20 הפרש.

4. Oliver Kahn Member

כל הסימנים הצביעו שהעונה יהיה צמצום פערים בליגה.צ'לסי כבר שנים מתבססת על שלד מוריניו שהולך ומזדקן ובנוסף לכך לא עיבתה את הסגל שלה מספיק.

ביונייטד עדיין אין מי שיכנס לנעליים של רונאלדו ורוני בירידה ביכולת.בכלל אני חושב שמאמן אחר לא היה מוציא מהסגל הזה רבע ממה שסר אלכס הוציא.

על ליברפול אני כמובן לא מדבר.

מצד שני טוטנהאם וסיטי מתחזקות מידי שנה,גם לסנדרלנד יש שחקנים לא רעים בכלל.והיחלשות של קבוצות 6-9 כמו וילה ואברטון הביאה לתחרות גדולה על מקומות האלה מצד קבוצות כמו ברומיץ',סנדרלנד,ניוקאסל או או בולטון.

בקיצור כל עוד הרמה הגבוהה נשמרת,אני מברך על זה.

5. קינג לדלי Member

לא רק זה.
    מנסה ואונוהה הוסיפו המון איכות להגנה.
    סנדרלנד קבוצה קשה וטובה.

ואברם ? מפגר.
    חטפת גול מוקדם ואתה ממשיך משחק שלם עם הכוכב החדש ספקטור ...
    תכניס את היינס מוקדם אפילו תוציא את דאייר שהיה גמור והביט לספסל מדקה 20...
    ניהול משחק מחפיר והגנתי במצב פיגור וחילפים מאוחרים.

קצת ביצים ווסטהאם מוציאים נקודה היום.

פארקר נראה שחקן ענק ליד כל הקשרים שם.

ובואה מורטה...מה אברם רוצה למען השם ?

רק לחמן לווסטהאם !

6. Ryan Giggs11 Member

אם צריך לפטר את אברם יותר מכל זה על בואה מורטה.
    לא על צבירת הנקודות, לא על ניהול המשחק הלא טוב, רק על כך שבואה מורטה פותח בקבוצת פרימייר ליג.
    מה הוא חושב לעצמו?

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/10
  7. THE STRETFORD END Member

קירק,

מה זה בדיוק הגדולות לא מתרגשות מאיבוד של עוד נקודה או 3 בליגה ועד ינואר?
    מאיפה הבאת את זה?

כבר בעונה שעברה הפער בין מקום שלישי היה רק של 11 נקודות
    למעלה מ 20 נקודות היה הפער מהמקום ה 9

8. ArsenalFan Member

דווקא זה ההסבר? אילו גדולות בדיוק שמות את הביצים באירופה בשלב הזה? זה לא עומד במבחן המציאות. לפחות שתיים מהגדולות, אלה שגם באמת נלחמו על האליפות בשנים האחרונות, מטיילות באירופה מהמחזור הראשון עד תום שלב הבתים. יונייטד מתחילת העונה עולה עם הרכבים חסרים ולפעמים גם הרכבים שניים במשחקי הצ'מפיונס ליג, אותו דבר נכון לגבי צ'לסי. במידה רבה, בוודאי מאז הניצחון על שחטיור דונייצק בבית, גם ארסנל מחלקת כוחות (שילמנו על זה גם מחיר די כבד בצ'מפיונס ליג, אבל זה לא העניין). היחידה ששונה בעניין הזה היא טוטנהאם - בהשתתפות הראשונה שלה אי פעם בליגת האלופות. אז אולי לטינופות זה משהו חדש שגורם להם לאבד נקודות חשובות בליגה, אבל להגיד שזה פגע איכשהו בצ'לסי, ביונייטד ובארסנל, נראה לי שזה די קלוש.
    אם כבר, זה אמור להיות בדיוק להפך - הרי עיקר המאמץ באירופה מתרכז בחודשים כמו פברואר ומרץ (ואילך), בשלבי הנוקאאוט האינטנסיביים יותר, כשכל משחק הופך להרבה יותר יוקרתי. לכאורה, לקראת הסוף אמור להיות איבוד הנקודות העיקרי שלהן ופחות עכשיו.

אני מסכים שבסוף הפערים יתגלו כמו שאתה מציין, אבל לדעתי אין לזה קשר לאירופה. העניין יותר פשוט -לקבוצות הקטנות יותר שכרגע קרובות לצמרת באופן יחסי (בולטון, ווסט ברום, סנדרלנד אפילו סטוק) ייגמר באיזשהו שלב האוויר לרוץ בקרבת הצמרת. עומק הסגל של הקבוצות הבכירות בסופו של דבר ייתן את אותותיו גם בטבלה.
    בסוף גם ליברפול תעקוף את כולן.

9. KirkH Member

הבאתי את זה כי אני באמת מאמין שעוד חודש וחודשיים כשהעונה תתקדם והנקודות יהפכו לחשובות יותר (מהטעם הפשוט שישארו פחות בקופה) - אז נראה שוב את הגדולות לא סופרות אף קבוצה בדרך לנקודות.

נקודת המוצא שלי בדיון הזה היא שלא באמת הייתה התקדמות משמעותית אצל הקטנות. בטופ 5 זה עוד שחקן או עוד שלושה שחקנים, אבל בשורה התחתונה אף אחד לא יתקרב גם העונה לשבירת ההגמוניה.

10. THE STRETFORD END Member

קירק,

נקודת המוצא שלך לא נכונה לדעתי,אתה מסתכל על העניין מהזווית הלא נכונה.
    בוודאי שיש ויהיה גם העונה יתרון לגדולות יותר ובטווח הארוך,בריצת מרתון יש להם יותר אוויר לנשימה ויותר רזרבות
    אבל וכתבתי זאת גם אתמול,האיכות המשתפרת של כמה וכמה קבוצות קטנות יותר זה הסממן לצמצום הפערים
    ולראייה הקושי של יונייטד,צ'לסי וארסנל בא לידי ביטוי בזמן שבו פחות או יותר כל הקבוצות זינקו מאותה נקודה,כשלכולם עדיין יש אוויר נשימה זהה
    והנה,המון איבודי הנקודות של כל הגדולות בשלב מוקדם של העונה,דבר שלא ידענו קודם לכן.
    זה תהליך,זה אולי לא יביא לשינוי כוחות כי בכל זאת הכוח הכלכלי משחק תפקיד מכריע ועדיין
    לראות היום את המשחק של סנדרלנד נגד ווסטהאם,ללקק את האצבעות מהכדורגל שסנדרלנד ניפקה בלא מעט דקות
    ו ווסטהאם...אני לא אוהב את גרנט אבל בחלקים רבים,זה לא כדורגל של קבוצה במקום האחרון,
    זה הופך את כל הליגה לצפופה יותר,צפוייה פחות,איכותית וקשה בוודאי פי כמה וכמה.

11. k_700 Member

נכון מאוד.

סנדרלנד העונה הפכה את הביתיות שלה למבצר. משחקת עם המון התלהבות ולא מפחדת להציג את המשחק המהיר שלה גם במשחקי חוץ קשים(למשל הקאמבק מול ארסנל).
    לסאנדרלנד אפשר להוסיף את ווסט ברומיץ', ניוקאסל(פאקינג עולות חדשות ותראה איך הם משחקות ואנחנו כבר בחצי עונה), בולטון שבינתיים מרשימות על פני חוסר היציבות של אברטון, ליברפול ואסטון וילה.

אז נכון אולי לא יהיה לכל הקטנות האלה מספיק רזרבות בסוף פאברואר-מרץ אבל אני מדבר על כדורגל.
    להזכיר לך רק לפני שנתיים ניוקאסל ירדה ליגה כשהיא הייתה שק החבטות של הפריימרליג.
    קבוצה שמתפרקת לחלוטין אחרי שהיא סופגת שער, קבוצה שחטפה שישיות וחמישיות.

באשר לווסטהאם, אני מסכים עם טל. אחרי שנתיים של קבוצות שסיימו במקום אחרון ושיחקו בצורה שמביישת קבוצה בפריימרליג, העונה ווסטהאם משחקת הרבה דקות של כדורגל טוב.
    אמרתי גם בתחילת העונה להרבה חברים שלי שלווסטהאם יש סגל ששווה הרבה יותר ממקום אחרון.
    האשם היחידי במצבה הוא גרנט שבהרבה משחקים שהקבוצה שלו שיחקה טוב הוא עשה תוך כדי משחק את כל הטעויות האפשרויות בקבלת ההחלטות.

12. T-H-F-C Member

להוציא נקודות באיצטדיון האור זו משימה לא פשוטה עבור כל קבוצה העונה. הניצחון הגדול של גרנט על היונייטד אולי הפיח מחדש את התקוות של אוהדי ווסטהאם לתקופה טובה יותר מבחינת הקבוצה שלהם, אבל בליגה זה לא כמו בקארלינג-קאפ. לפני המשחק ווסטהאם לא הייתה במקום האחרון בעקבות הפרש השערים שלה והיא חזרה לשם לאחר שספגה שער אחד מסנדרלנד.
    ומה עם די קאניו? הוא קושר אליהם לא מזמן אם אני לא טועה.

13. AW forever Member

קירק,

הבנתי מה אתה מאמין שיקרה עוד חודשיים. הנקודה היא שנכון לעכשיו הגדולות מאבדות נקודות בקצב חסר תקדים וקבוצות קטנות יותר משחקות כדורגל איכותי.
    אני חושב שלומר שמדובר בחולשת הגדולות מספר רק חלק מהסיפור, וגם עדיין לא הבנתי איך זה קרה שהן כולן נחלשו באותה עונה.

14. קינג לדלי Member

לא יודע מה לגבי הנבחרת אבל הנדרסון שחקן ליגה נהדר פשוט.
    שולט בהרבה אסקפטים של המשחק ומאוד חכם בתנועה שלו ללא כדור.

אחלה שחקן.

זוכרים מה אמרתי לכם במשחק הראשון של אומוינגי או איך שלא קוראים לו ?
    חברים,הבחור הולך לשחק בקבוצה גדולה.
    תותח.
    אה ? הוא עוד מעט בן 30 ???
    איפה היה כל השנים ?...

15. k_700 Member

דווקא היום הנדרסון שלא שיחק בתפקיד שלו היה יותר שקט במשחק. עשה דברים נכונים אבל היה פחות דומיננטי. אבל התכבד לכבוש שער.
    קאטרמול היה מצוין היום. כל תיקול הוא זכה, כל יצאה שלו קדימה הוציאה מתפרצת כמו בספרים.
    רק חשוב מבחינתו לשמור על יציבות.