המחזור ה-17 בפרמיירליג: Disco 2000

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏14/12/18.

1. Coutinho10 Member

תתנחמו בזה שאת הרגעים המסריחים שלכם עכשיו אתם עוברים עם שחקנים נוצצים כמו מרסיאל, ראשפורד, לוקאקו ופוגבה. לראות את דויד אנגוג ושחקנים כ"כ אפורים על הדשא במשך כמה שנים זה הדבר הכי חסר תקווה שאוהד יכול להרגיש.
    אני בכלל לא מאמין באיזה מצב אנחנו נמצאים היום, עד לפני 4 שנים אלכסיס סאנצ'ז (אז ריג'קט של ברצלונה) דחה אותנו בשביל לעבור לארסנל למרות שהיה לנו ליגת אלופות והיינו רגע מזכייה באליפות.
    אתם מרחק של להחליף מאמן בשביל לחזור להנות מהקבוצה שלכם.

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ממש ממש לא.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  3. Footballover Member

קודם כל - לסיים טופ 4, לקחת טרבל של גביעי מיקי מאוס ועוד שלל הישגים שאתה מזלזל בהם, זה לא משהו כ"כ טריוויאלי וזה הבסיס של ה"בעיה" שלי עם אוהדי יונייטד פה (לא באמת בעיה כי זה באמת לא משנה לי כלום, אבל עדיין). משום מה אתם חושבים שהכל מגיע לכם על מגש של כסף וזה פשוט שגוי מהיסוד, אני חושב שאתם מתחילים להבין את זה בשנים האחרונות. באמת שאני מבין ומקבל את התסכול שלכם מהמצב של הקבוצה הנוכחית, אבל הניסיון להציג את המועדון כאילו על סף פשיטה הוא רחוק מהמציאות. כן, יש המון בעיות מקצועיות וניהוליות אבל המועדון הזה הוא עדיין אחד הגדולים בעולם, עדיין אחד המרוויחים בעולם, בעל בסיס אוהדים מטורף ובקיצור מעצמת על שאין צורך להרחיב עליה. כמו כן, צר לי לפוצץ לכם את הבועה אבל אתם רחוקים מהיום בו הישגים מקצועיים לא יהוו פקטור בקבלת ההחלטות של הבורד שלכם. הנהלה שאכפת לה רק מהמותג ומהביזנס, לא מבזבזת כ"כ הרבה משאבים על שחקנים, לא מפטרת מאמן למרות שזכה בגביע ולא משלמות חצי מיליארד בשבוע לסאנצ'ז. אפילו את זה שלא פיטרתם את מוריניו אפשר להצדיק, לפחות עד הקיץ, כאשר שנינו יודעים שהוא יראה את הדלת עד אז.

לא יודע מאיפה הבאת את זה שהדרך שלכם חזרה למסלול ההצלחות תלויה בהתרסקות כלכלית, אבל הדרך שלכם להצלחה לא רחוקה בכלל. הבורד שלכם מטומטם בצורה בלתי רגילה אבל כך גם של כל שאר הליגה בערך. אוהדי צ'לסי גם חשבו את אותו הדבר ב-2016 אבל ראינו שמינוי אחד מוצלח של מאמן, כמה רכישות שיפגעו ושינוי באווירה של המועדון, מספיקים בשביל להחזיר את המועדון כולו לתלם. לא אשקר, צריך גם אלמנט של מזל שהיה חסר לכם בשנים האחרונות, אבל הסיכוי שלמרות התמיכה הכלכלית הענפה שלכם אתם תמשיכו לקרטע ולשחק כדורגל נוראי - הוא קלוש.

אז בינתיים תסבלו בשקט ותרגישו איך זה הרגיש לא להיות אוהד יונייטד במשך הדור האחרון.

4. k_700 Member

לא זכור לי אותך חוגג בככרות העיר מזכיה בגביע הליגה או זכיה עם בניטז בליגה האירופאית.

להיפך, כמות הרפש שנשפכה פה על בניטז עוד ברגע הזכיה.... חחח חבל שאין ארכיון בדיוק למקרים האלה שבא לנו להעלת נוסטלגיה מהבויידעם.

איפה היה חסר לנו האלמנט של המזל בשנים האחרונות?
    להיפך, ההגרלות הכי קלות בביזנס במפעלי נוק אאוט, לוחות משחקים נוחים לכל נפש, המון עזרה מהשיפוט ודה חאה אחד גדול שהמזל הכי גדול זה שהוא עדיין פה.
    הפוך גוטה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/12/18
    Sturridge, oranfu ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  5. DRORIKO Member

עכשיו מוריניו יורד על קלופ שהוא לא לוקח תארים. פעם כשמוריניו בעצמו שאב תארים לעקיצות האלה היה משהו חינני. כמו דמות הנבל בסרט שהצופים מעדיפים על הגיבור הראשי. היום העקיצות האלה רק מוציאות אותו מטומטם.

6. alexshw Member

יונייטד יכולה בקלות לחזור לקדמת הבמה באמת אם תתחיל לחשוב כדורגל. אם בשביל זה צריך עוד עונה או שתיים כישלון אז שיהיה.

גם לקלופ חלק בדעיכה של מוריניו כמאמן ובכלל מבחינה נפשית. ה 4:1 בצ'מפיונס היה גם משפיל למוריניו גם מהדהד בהתחשב בשווי הקבוצות וזה גם גמר את הסיכוי של מוריניו להביא אלופות לריאל.
    גם זה השפיע לרעה על הפורטוגלי.

אגב הוא גם נתן לו בראש באנגליה מיד אחרי שקיבל את ליברפול.
    מצבו של מוריניו די הזכיר את מה שיש עכשיו ביונייטד. ובוא לא נתקטן על התוצאות המדויקות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

7. Footballover Member

כשדיברתי על מזל דיברתי על המינויים שלכם בעיקר. מויס בא בזמן לא טוב ופשוט התגלה כלא מספיק טוב, ואן חאל היה מיושן ולא התאים, המינוי של מוריניו היה בדיחה ובאמת טעות של ההנהלה. ארסנל הביאו את אמרי ותראו איזה שינוי, נראה שהם באמת פגעו איתו. תארו לעצמכם מה היה קורה אם היו מביאים איזה ארטטה, נופלים איתו ומתגלגלים ככה כמה שנים בחיפוש אחר האיש המתאים... לא תסריט כ"כ מופרך. אני מהמר שאם יונייטד פוגעת עם המאמן הבא שלה, הקבוצה תשחק כדורגל מצויין תוך כמה חודשים, בטח אם הסגל הנוכחי יעבור אליו בירושה.

לגבי צ'לסי ובניטז - זה לא קשור לכלום וחוץ מזה, אני הבעתי פה לא מזמן את דעתי עליו. לא הייתה לי אישית שום בעיה איתו ועוד איך חגגתי את הזכיה בליגה האירופית. אם כבר אז אפשר להקביל את עונת 2016 למצב הנוכחי שלכם, ו-2016 שלנו הייתה יותר גרועה מכל מה שאתם עוברים בשנים האחרונות. עדיין חגגתי ניצחון שלא נתן כלום על סאות'המפטון בסוף העונה וזאת למרות שבאמת האמנתי שאנחנו הולכים להפוך למועדון שלא יראה ליגת אלופות עוד הרבה שנים. כמובן שזה אינדיווידואלי ואני יכול להבין את מי שלא חגג, אבל וואלה, עדיף מלבכות.

8. Andrei Kanchelskis Member

לא ארחיב במילים ורק אאחל בהצלחה לליברפול.

9. Coutinho10 Member

דיי כבר קאריק נו, אני לא מדבר עכשיו על לקטוף תארים אבל להציג במינימום כדורגל טוב ולהיות קצת תחרותיים ? לא צריך מהפכה מהשורש ביונייטד. ראיתי מספיק קבוצות שהחליפו פשוט מאמן והעניינים השתדרגו פלאים. צ'לסי עם קונטה, ארסנל ודורטמונד העונה ועוד ועוד.
    אתם בסקאלה הזאת, סגל השחקנים שלכם מספיק טוב וזקוק לכמה שדרוגים נקודתיים שמאמן שקצת יודע מה הוא רוצה מעצמו יכול להביא. אתה מדבר כאילו הקבוצה על סף פשיטת רגל, זה ממש לא המצב, כסף יש והרבה.

10. alexshw Member

ארסנל עשתה שינוי ניהולי. התחיל עוד בחודשים האחרונים של ונגר.

אין הבדל מהותי מעונת 2015/16 של צ'לסי. כדורגל לא מדע מדויק ואין מה בדיוק להשוות אחד לאחד את התוצאות.
    בכותרות זה דומה. ברעל והפניית אש לשחקנים בכירים.
    איך הזאר נראה פתאום ואיך מוריניו ניסה להפנות את כולם כנגדו.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

11. Coutinho10 Member

"לפני כמה חודשים עשו שינוי ניהולי".
    השינוי התחיל תחת וונגר, לא ראיתי שעל הדשא היה הבדל. ההבדל היה אך ורק מאז שאמרי הגיע. לבחור את אמרי זה ההצלחה שלהם ולהזכירך המועמד השני היה מיקל ארטטה.

שוב, הדרך לתארים רחוקה וכאן תידרש יותר עבודה (נכונה). הדרך לשחק כדורגל חיובי, של קבוצה של טופ 4 ושל קבוצה נחושה על הדשא זה להחליף מאמן.

12. alexshw Member

כי מה אתה רוצה שהם תוך יום ישנו עשור של מחדלים כשעוד אדם עצמו אפילו המאמן.
    כשפגעו בכיס של קרונקה הוא נאלץ לעשות את השינויים. לאן זה יוביל נראה, אבל תשאל כל אוהד ארסנל מה הוא מרגיש. תקווה חדשה.

ברור שדרוש להחליף מאמן, אבל איך ניתן לסמוך על הבנקאי שהוא ידע למנות את האיש הנכון. הוא לא שואל את השאלות הנכונות, אין לו שום יכולת לנתח דברים. הוא זר לתחום. אז הוא במזל ימנה ומה עם בניית קבוצה? ונגיד במקרה המאוד טוב זה יעבוד שנה-שנתיים-שלוש וכשידרשו לבנות מחדש בין עם תחת אותו מאמן או מאמן חדש, מה אז? ואיך ידעו בכלל מתי המאמן החדש מיצה וידעו לעשות את הטרנספורמציה?
    הבנקאי כלל לא חושב על הדברים האלה. הוא חושב מה ערך שיווקי למהלכים בשוק ואיך הוא מאריך חוזה לכל הזבל באיזה תקווה מטומטמת למכור אותם בסכום רציני.
    בעצם מציעים ליונייטד לסמוך על מזל עם כל המשאבים הכלכליים שיש לה. זה מגוחך.

13. DRORIKO Member

ה"מרגשת" היה ברצינות או בציניות?

14. oranfu Member

למה הוא "לא יודע" לשאול שאלות או לבחור מאמן? הרי את מויס פרגוסון בחר.
    לפי מה שידוע, וודוורד רצה את קלופ (שסירב).

כל פעם שמאמן עוזב נדרשת בנייה. בדורטמונד אין בנייה מחדש אחרי שקבוצה רצה 3-5 שנים? בבאיירן? ביובנטוס?
    זה מחזור של מועדון והתנהלות טבעית\נדרשת.

נפלתם במינוי מאמנים, זה קרה גם בבאיירן עכשיו. קרה גם לסיטי (בערך) וגם לדורטמונד למרות שלשלושתן יש ניהול מצוין.

צריך כמובן לתת את כל התנאים להצלחה, אבל המאמן הוא סופר משמעותי, זה לא כזה קל למנות אחד כזה ועליו בסופו של דבר יקום או ייפול מועדון.
    אצלכם פשוט מיניתם את המאמן הכי גרוע באירופה אז זה נראה עכשיו יותר גרוע והייתם רגילים להיות בטופ אז אתם מאבדים את הראש.

15. alexshw Member

אין באף מועדון "תקופת מעבר" כה כושלת ויקרה כמו ביונייטד. מרסיאל למשל הוא הסמל הכי גדול לחוסר בניהול מקצועי.
    לא משנה את מי הוא רצה. אין מחשבה רצינית מאחורי המאמנים שהוא הביא בסוף. מוריניו בערך מנוגד לכל מה שיונייטד הייתה צריכה ב - 2016. ומילא שמונה אין לו שום יכולות ניהוליות לתקן. זה חלק אינטגרלי מהאתגרים - לדעת לתקן טעויות. הוא בכלל לא מנהל ואין לו את התכונות לכך והוא חסר כל ידע רלוונטי בתחום הכדורגל. ברמה שכל אחד פה בפורום מבין יותר טוב.
    הוא איש מכירות. זה מקצוע די שפל.
    דווקא על דוד משה אין לי טענות כלפיו, סך הכל גם המאמן הזה לא עשה נזק גדול מדי, כי לא הספיק.

רק אצל תרסיס הנושא כלל נתון לדיון עדיין רק כי הוא כנראה נהנה מדי שנה להתלונן על המאמן התורן עד כמה הוא חסר מושג.
    לדעתי כשנצליח, לא יהיה לו מה לכתוב.

אני לא נוהג להמר על כל דבר, אבל לדעתי לא רחוק היום בו החזירים האמריקקים יצטרכו לקבל החלטה - למנות איש כדורגל או למכור. לא תהיה להם ברירה אחרת.