המחזור ה-17 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏14/12/09.

1. THE STRETFORD END Member

למקארתי אין את הלוקסוס של סגל גדול מדי ובטח לא איכותי מספיק,
    לדעתי יש להם את הסגל הכי חלש בליגה,אז אם הוא שמר על הטריות של ההרכב היותר נורמלי(כשהשבוע יש שלושה משחקים)
    שלו למאבק מול קבוצה בגובה שלו,אז לגיטמי ומובן.
    יש להיות אמיץ וטיפש ויש להיות פחדן וחכם.

2. Claret&Blue Member

שום דבר בזה לא לגיטימי ומובן. אתה נמצא באחת הליגות התחרותיות והיוקרתיות בעולם, תתחרה. הוא עשה בדיוק מה שוורנוק עשה כששפילד יונייטד ירדו ליגה, והאחרון מצא את מי להאשים בסופו של דבר. זה מביך, זה פאתטי והלוואי שיעלה להם ביוקר.

3. Dimitar Berbatov Member

גם להאל אין את הלוקסוס, גם לפומפי אין סגל רחב יותר מידיו בכל זאת לא ראיתי אותן, גם בתקופות בהן לוח המשחקים שלהם היה צפוף, באות למשחק חוץ נגד קבוצה גדולה עם הרכב שני. אני מבין את הראש של מקארתי לשמור את שחקני המפתח שלו למשחקים היותר חשובים בכריסמס נגד קבוצות סטייל ברנלי ווסטהאם וזה לגיטימי. אבל אין ברעיון הזה של המנוחה שום מידתיות. מילא היו נשארים 5 שחקני הרכב, משהו בסגנון, אבל להחליף את כל שחקני השדה? איפה התחרותיות?

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/09
  4. THE STRETFORD END Member

ראית את המשחק?
    אם כן אז בטח שמת לב שהיתה תחרותיות על הדשא ולמרות ההרכב המשני שלהם,
    לא פתחו שם רגליים ואף אחד לא ויתר או הרים ידיים,לא שיחקו שם ילדים,
    גם הרכב בכיר היה עם סיכויים נמוכים להוציא משהו,פערי הכוחות הם עצומיים בלי קשר למי שיחק ומי יכול היה לשחק,
    ניצחנו מוקדם יותר העונה את וולבס בגביע הליגה כשאנחנו היינו עם הרכב משני והם עם שחקנים בכירים יותר וזה אומר הכל.

סיכון מחושב מצד מקארתי,לגיטמי.

5. Claret&Blue Member

נו אז מה, נסגור את הליגה? אסטון וילה ניצחו אתכם מחזור קודם אם אני לא טועה, למרות שאתם עדיפים עליהם. לוולבס אין הרבה מה להציע, זה נכון, אבל לחימה ויכולת שתרמו לניצחון גדול על טוטנהאם בליין יש ועוד איך. בצעד הזה אתה יורק לאוהדים ששילמו על הכרטיס ועל הנסיעה למשחק בפרצוף. אז מה אם הם עמדו יפה? בסופו של יום הם חזרו בלי נקודות.
    שום דבר לגיטימי בהחלטה הזו של מקארתי.

6. THE STRETFORD END Member

Claret&Blue

אם במשחק נגד יונייטד מקארתי היה עולה עם ההרכב הכי חזק שלו כי זו יונייטד
    ונגד ברנלי שהיא פלוס מינוס יריבה שווה,בגלל עייפות של אחרי 2 משחקי חוץ קשים עם ההרכב הבכיר או פציעות שיכולות היו להתרחש לשחקני מפתח היה עולה עם ההרכב השני או הרכב חסר במיוחד,בגלל זה
    ואז מפסיד ויוצא קירח גם מפה וגם מפה,מה אז היו אומרים עליו?
    הניצחון שלהם במקום כמו טוטנהאם היה פריקי לחלוטין,כמה פעמים כאלה קבוצה כמו וולבס יכולה להשיג בעונה?אחת וחצי,
    את הנקודות הם מחפשים היכן שיש להם יותר סיכוי(וגם הוא לא גבוה)
    סיכון מחושב,הוא עדיין סיכון אבל בכל זאת מחושב.
    אין לו יותר מדי תמרון לפריבלגיות.

יריקה בפנים של האוהדים?
    מי שלא נאה לו לראות שחקן כזה או אחר בסגל רץ,מזיע ונותן הכל למען החולצה של הקבוצה אז משהו לא בסדר אצל אותו אוהד.

7. THE STRETFORD END Member

Claret&Blue

ורק בכדי לחדד את הנקודה,

עונה שעברה פרגוסון העלה לחצי גמר הגביע האנגלי ! נגד אברטון הרכב משני,
    גם אז היו אוהדים ותקשורת שיצאו בקריאות של זלזול במפעל או בזבוז כסף בגלל הנסיעה הארוכה וההרכב שהעלה,
    אבל מה,יונייטד באותו הזמן רצה חזק גם באירופה וגם בליגה,היה עומס של משחקים,היה נסיון לתמרן
    בין כל המפעלים,
    סיכון מחושב(שהיה רחוק דו קרב פנדלים מלהצליח),
    אז גם ליונייטד ופרגוסון עם סגל רחב ואיכותי הרבה יותר היה את הצורך "לשחק" עם ההרכב
    וגם במשחק גדול כמו חצי גמר הגביע,
    אותו העקרון במשקל שונה וולבס אתמול.

8. Claret&Blue Member

אם ואם ואם. אם היו נפצעים לו שחקנים אז לא נעים, אבל לא נורא- כל עוד יש חבר'ה שירוצו, ילחמו ויזיעו לא?
    בסופו של דבר, אוהד של הקבוצה שילם באיזור ה-100 פאונד על כרטיס והגעה לאיצטדיון, אוכל, שתיה, אולי כפול אם הגיע עם הילד שכ"כ קיווה שקווין דויל יבריק עוד פעם וישיג שער סנסציוני. מה שמיק מקארתי עשה זה לירוק בפרצוף של האוהדים ולנגב את התחת עם הכסף שלהם. אם אתה לא מאמין שאתה יכול להתמודד בחוץ עם כל קבוצה שהיא בליגה- מגיע לך לרדת. יש מספיק קבוצות בצ'מפיונשיפ שהיו הולכות על 3 נקודות בכל הכוח.

9. THE STRETFORD END Member

Claret&Blue

זה באמת יפה ומרגש הילד שחלם לראות את דויל כובש ועושה סנסציה פעם נוספת
    ואבא שלו הוציא על שניהם הרבה כסף בנסיעה לאולד-טראפורד,אין לי ספק בזה,
    אבל,זה נחמד לפיקנטריה,
    זו לא תוכנית כבקשתך ולא תוכנית להגשמת חלומות,
    מנג'ר לא מתעסק ברגשות ובחלומות שכאלה אלא מסתכל על ההיבט המקצועי
    ואיך הוא יכול למקסם את זה עם הכלים שיש לו,
    בדיוק כמו פרגוסון שעשה זאת בחצי גמר בוומבלי(נראה לי שבזמן שכתבת את ההודעה פיספסת את מה שכתבתי לגבי זה הודעה קודם לכן).

10. Claret&Blue Member

קודם כל זה שפרגוסון עשה את זה לא אומר שזה בסדר. ממש לא. אני נגד הדברים האלה, לא משנה אם זה בגביע הליגה, בגביע ה-FA, בליגת האלופות או בליגה. התגובות היו בהתאם אני בטוח, ואפילו אם היה עולה לגמר המיוחל אני לא מקבל את זה.

לנגד עינינו עומדת העובדה הפשוטה- מיק מקארתי ויתר על משחק פרמיירליג מראש. עזוב אותך עכשיו שזה באולד טראפורד ושזו מנצ'סטר יונייטד. הם ניצחו את טוטנהאם מחזור קודם בליין, אתם הפסדתם בבית לוילה(הדי בינונית, לדעתי לפחות).
    ואתה יודע מה- אני בטוח שהיו מכתירים אותו לגאון אם היה גונב בOT תוצאה.
    אבל שוב, העובדות בשטח אומרות שהוא ויתר על משחק פרמיירליג.
    התחלת עם שאלות תיאורטיות של 'מה אם...' באחת ההודעות. מה אם היו עולים מול ברנלי עם שחקנים עייפים, מה אם היה מפסיד את שני המשחקים...אז מה אם הוא יירד ליגה בסוף העונה בהפרש של נקודה? מה אם הוא יכול היה לעמוד איתן במשך 90 דקות מול מנצ'סטר יונייטד פצועה וחבולה ועם ביטחון ברצפה?
    אתה אומר סיכון מחושב? אני אומר זלזול בוטה בליגה שבסופו של דבר מגיעים אליה כדי להתחרות עם הטובות ביותר. ואין הרבה קבוצות טובות מכם. אבל הוא ויתר על זה, ברוב חוצפתו. המקום שלו הוא בצ'מפיונשיפ אם הוא עוד לא הבין את המשמעות של להתחרות בפרמיירשיפ.

11. THE STRETFORD END Member

Claret&Blue

עונה שעברה נסעתי למשחק גמר גביע הליגה נגד טוטנהאם,
    הוצאתי הרבה יותר ממאה פאונד על היום הזה(כרטיס למשחק,וואן שהשכרנו כמה חברה,שתייה,אוכל,תוכניה,כרטיס לאנדרגראונד)
    והתרגשתי לראות את וולבק ואוונס בהרכב,שחקני ריסרב אז אבל שחקני בית צעירים זוכים בתואר הראשון שלהם בקריירה במדי יונייטד,גם פוסטר שהוא( אולי )שוער עתידי לשנים קדימה גם כן.
    ויין רוני אהוב ליבי לא היה לבוש בכלל,אז מה?
    בכיתי האשמתי את פרגוסון כי לא ראיתי אותו משחק בגמר גביע?
    הקבוצה שיחקה,הקבוצה כקבוצה לא שם כזה או אחר,
    מי שפרגוסון חשב לנכון לתת לו לשחק.

לחצי גמר הגביע נגד אברטון לא הצלחתי להשיג כרטיס,באסה אבל ראיתי בטלוויזיה
    את אותו וולבק ולצידו מקיידה,האחים רפאל ופאביו דה סילבה,את גיבסון,שחקני ריסרב
    צעירים,כאלה שיהפכו(רובם)לסלע של הסגל לשנים קדימה,ראיתי אותם נותנים הופעה מכובדת ומרגשת,
    מפסידים לקבוצה בכירה מהפריימיר ליג רק בפנדלים,
    האם זה היה משנה לי אם הייתי משיג כרטיס ורואה זאת מהיציע?
    ממש לא,להיפך,המשחק ההוא של הצעירים הביא גאווה ואמונה לקראת העתיד שימשיך להיות אדום,גם בזכותם.

אני אוהד ויש לי את התפקיד שלי,
    מקארתי מנג'ר הוא עושה מה שהוא חושב שהכי נכון מבחינת הקבוצה והסיכויים שלה,
    זה מאוד רומנטי לבוא ולחלום על ניצחון סצציוני באולד-טראפורד,
    אולי בזמן אחר של העונה,לא בשבוע של שלושה משחקים הוא היה עולה עם ההרכב הבכיר יותר,
    הוא בחר אחרת,אין פה זלזול יש פה קטע מקצועי איך שהוא רואה אותו לנכון,
    שבוע עמוס,2 משחקי חוץ מול טוטנהאם ויונייטד ולאחר מכן בבית נגד ברנלי
    וזה עם סגל קצר ולא איכותי,הכי לא איכותי בליגה אבל התפקיד שלו הוא לנסות ולהשאיר את וולבס בליגה,
    הסיכויים שלו הם הכי נמוכים שיש ועדיין אם יש משחקים שיש לו סיכוי להשיג בהם נקודות
    זה משחק כמו נגד ברנלי בבית אז הוא החליט ללכת על כל הקופה גם על חשבון המשחק נגד יונייטד.

רומנטיקה לא תשאיר אותו בליגה,נקודות כן,
    בדיוק כמו האל או סטוק,כדורגל שאתה מצפה ורוצה לראות בליגה הן לא יכולות לנפק,לא כרגע
    אין להם את השחקנים והכלים לעשות זאת אז סגנון המשחק הוא אחר,מכוער יותר,לוחמני יותר,פחות טכני,
    זה השאיר אותם בליגה ואולי גם העונה,
    "מסריח/מגעיל" אבל כשר,בדיוק כמו מקארתי אתמול.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. קודם כל תרשה לי לא להסכים עם הקביעה שאין מפעלים חשובים יותר או פחות מבחינת הקבוצה.
    קבוצה מקצוענית היום, אפילו אחת כמו יוניטד, לא יכולה לשחק עם ההרכב החזק ביותר בכל המפעלים לאורך כל השנה.
    אם להגיד את האמת, אני חושב שהרוטציה שפרגוסון עושה היא אחת הסיבות לכך שאנחנו זוכים באליפויות בשנים האחרונות כשהליגה צפופה. לא סתם פול סקולס למרות גילו היה מהטובים במגרש אתמול וסיים עוד פעם 90 דקות, לא סתם ראיין גיגס בגילו הוא אחד מהשחקנים הטובים שלנו השנה.
    נכון, גם אני אישית חשבתי שההרכב מול אברטון בשנה שעברה היה חסר מידי. לא כי יש לי בעיה עם לתת מנוחה לשחקנים, פשוט חשבתי שאין על המגרש מספיק שחקנים ותיקים עם ניסיון שיובילו את הקבוצה.
    זה גם בריא לקבוצה לתת מנוחה לשחקנים הבכירים. ככה המחליפים והשחקנים הצעירים מקבלים את הצאנס להוכיח את עצמם. גיבסון הוא דוגמא מצוינת לכך. דוגמא לשחקן שבלי הרוטציה ובלי מפעל כמו גביע הליגה לא היה מקבל את הדקות שהוא מקבל היום בליגה.

2. אם אפשר להוסיף, באותה מידה וולבס יכלו לעלות עם ההרכב הראשון וכמו קבוצות רבות לבוא ולעשות בונקר 90 דקות, להעיף כדורים לכל עבר, ויש קבוצות שגם בפיגור ממשיכות להתגונן כדי לצאת עם "תוצאה מכובדת" מאולד טראפורד.
    האם זה תעודת כבוד לאותם קבוצות? האם יש כאן ערכים מסוימים? לבוא ולהרוס משחק? לוותר על המשחק מראש, לא נראה לי.

3. בקשר למקרה הספציפי וההחלטה של מקארתי אני חושב שהאמת היא איפה שהוא באמצע. מקובל עלי שלקבוצה שלו אין עומק כמו קבוצות הצמרת, מקובל עלי ששחקנים צריכים מנוחה, אבל אני חושב שאם כבר מנוחה, אז היה צריך לתת למקסימום 5-6 שחקנים ובוודאי לא לכל ה11.
    לא מאמין בלהחליף את כל ההרכב במשחק ליגה שיכול להשפיע על העונה שלך.
    למה? כי האפשרות לתבוסה במצב כזה היא גדולה הרבה יותר (מה שהיה קורה אתמול אם רוני בא מפוקס), ואז זה גם ישפיע בצורה רעה על ההמשך.
    כי זה פשוט לא בריא.

4. בסופו של דבר, מקארתי יהיה אחראי בעצמו על איך הסיפור הזה יסתיים. 3 נקודות במשחק הקרוב ויתכן שהרבה מהאוהדים והמבקרים ישתקו, אני חושב שאת אותה תוצאה הוא היה יכול להשיג גם עם 5-6 שחקנים שמקבלים מנוחה אבל המציאות היא כמובן אחרת.

5. וילה קבוצה בינונית? נו טוב, היא רק ניצחה באנפילד ואולד טראפורד, וניצחה בבית את צ'לסי, וגם את סנדרלנד בחוץ (אותה סנדרלנד שהפסידה העונה בבית רק פעם 1, לצ'לסי).
    אם זה בינוני...

13. Claret&Blue Member

1. רוטציה זה נהדר וחשוב מאוד. במיוחד עבור שחקנים ותיקים כמו גיגס וסקולס שעברו את השיא מבחינה פיזית וכבר לא יכולים לעמוד באותה מעמסה גופנית. אבל חבר'ה בני 25-26, אתלטים צעירים שמקבלים הרבה מאוד כסף כדי לשחק כדורגל יכולים לשחק גם שלושה משחקים בשבוע או שבוע וחצי. לא בדרך קבע כמובן, אבל בתקופת חג המולד הלחוצה- בהחלט.
    הייתי רק מדגיש שיש הבדל בין רוטציה לבין הרכב שונה לחלוטין.

2. לא רלוונטי לנושא שלנו. וכן, גם אני לא אוהב לראות קבוצות שמתבצרות 90 דקות ומתבטלות מול יריבה, לא חשוב כמה היא טובה.

3. ראה סעיף 1.

4. אני בטוח שהמבקרים והאוהדים ישתקו וזה חבל, אבל זו המציאות שאנחנו חיים בה.

5. וילה מציגה כדורגל בינוני ואפור שבנוי על הברקות של שחקן או שניים. הסגנון הוא בהחלט יעיל והיא גם נהנית מהפריבליגה של הרכב יציב בלי יותר מדי פציעות, ואני בטוח שברגע שאלו יגיעו נשמע מנגינה שונה לחלוטין. אז כן, קבוצה בינונית ויעילה מאוד בהגנה. משחקת כדורגל דומה לזה של סטוק ובולטון המושמצות, אבל מקבלת קרדיט כי היא עשויה לשבור את ההגמוניה של הטופ 4 העונה.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. תתפלא. אני חושב שרשימת הפציעות המדהימה של יוניטד היא לא מעט בגלל העומס. שחקנים רבים ביוניטד משחקים כבר כמה עונות רצופות בכל הגביעים עד הסוף. גביע הליגה, גביע המדינה, ליגה, ליגת האלופות, נבחרות, השחקנים שלנו משחקים בכל המסגרות באינטנסיביות הכי גדולה ותמיד עד הסוף.
    קח את ג'ון אושה, בן 28, אומרים שזה השיא עבור כדורגלן, ועדיין אתה יכול להגיד לי שמשחקים בכל המסגרות ביוניטד, + 90 דקות במדי אירלנד + 120 דקות במדי אירלנד + עוד דקות במדי יוניטד לא עזרו לגוף שלו להיות פגיע בתקופה האחרונה? לא גרמו אולי לפציעה שלו?
    שלוש משחקים בשבוע זה לא חד פעמי באנגליה, ובמיוחד כשלאורך כל העונה אותם שחקנים משחקים באינטינסביות שאין כמוה בשום ליגה בעולם.

אין מה לעשות, בסופו של יום אתה רוצה לעמוד במטרות שלך. ואתה תעמוד במטרות שלך רק אם הדרך שלך תהיה טובה מספיק. וכשאתה בונה את הדרך של הקבוצה אתה רוצה שהשחקנים המרכזים שלך יהיו שם.

אז כן, מבין קבוצה כמו וולבס, סטוק או כל אחת אחרת שתבוא לאולד טראפורד ותיתן לשחקנים לנוח.
    נכון, מקרה כמו אתמול עם הרכב שהוא לגמרי שונה הוא נדיר ולדעתי גם שגוי בגלל התבוסה הצפויה ומה שזה גורם לקבוצה בהמשך, אבל אני חושב ש5-6 שחקנים זה לגיטמי, חושב שרוטציה זה לגיטמי, חושב שסדרי עדיפויות זה לגיטמי וחושב שיתכן שניצחון בשבת מול ברנלי אולי יהפוך את המהלך לכדאי למרות שלדעתי האפקט היה יכול להיות גם אם רק חלק מהשחקנים היו מוחלפים.

5. וילה מציגה כדורגל תכליתי.
    הבנתי אתמול ששיחקתם יפה מול בולטון ועדיין בולטון בעזרת משחק יעיל לקחה את הנקודות. אם תרדו בסוף השנה ליגה אתה תזכור את המשחק בחיבה או שאולי היית מעדיף כדורגל משעמם ויעיל ו3 נקודות?
    ואולי כדורגל משעמם ויעיל לאורך מחזורים מסוימים יכול בהמשך השנה לתת לכם אוויר לנשימה ולכן את הרוגע והביטחון לשחק כדורגל יפה?
    אסטון וילה מול ליברפול הציגה אחלה כדורגל, לא רק תכליתי.
    אסטון וילה השנה מציגה משחקים, בעיקר מול קבוצות חלשות יותר, שכיף לראות.
    אז מול הגדולות היא משחקת טקטי, נו אז? לא הגיוני? לא נותן לה תוצאות?
    כשליברפול עושה זאת עם בניטז, בעיקר בליגת האלופות בנוק אואט מדברים על אפקט אנפילד, על הגדולה של ליברפול, על הגאונות הטקטית של רפא בניטז, כשזה אוניל ווילה אומרים שהיא בינונית.

לא חושב שקבוצה שמשחקת את הכדורגל של סטוק ובולטון יכולה להגיע לתוצאות שהיא הגיעה, לא חושב שזה המצב.

אני חושב שצריך להוריד את הכובע בפני מרטין אוניל שבנה קבוצה שנחותה תקציבית מיוניטד, ארסנל, צ'לסי, ליברפול, טוטנהאם, סיטי, ויתכן גם מסנדרלנד ופומפי(בעונות קודמות) וממשיך שנה אחרי שנה לרוץ חזק בצמרת ולתת פייט לכל קבוצה בכל מגרש.

15. eastlands Member

מקארתי בהחלט צריך להמשיך בדרך שבא התחיל אתמול ,לדעתי נגד צלסי, ארסנל ,ליברפול הוא צריך לעלות עם הריסרב, נגד סיטי ווילה עם חצי הרכב וכך שחקני ההרכב שלו יהיו רעננים וכשירים לכל מאבקי התחתית יופי של ליגה .
    המשחק המדובר של וולבס הוא ביום ראשון (נגד ברנלי שעולה היום עם ההרכב נגד ארסנל ) 5 ימים של מנוחה ,באנגליה זה נצח ,אני מבין מנוחה ל3-4 שחקנים , אבל 10 ?
    זה לא נראה טוב ,את הנקודות שהוא בונה על ברנלי ( בסך הכל 3 נקודות ) הוא לקח בספרס, הוא היה יכול להעיז גם אתמול ולרשום ניצחון הסטורי , זה החלום לא ? זה המשחק שאנחנו אוהבים , מקארתי טעה ועכשיו אני אוהד של ברנלי בראשון.