המחזור ה-18 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏25/12/11.

1. JohnTerry26 Member

over achievers? צחקת עכשיו?

זה שאנשים אוהבים להתעלם מהמציאות זו החלטה שלהם. אני זוכר את עצמי (אוהד צ'לסי לעזאזל) מתווכח בתחילת העונה עם אוהד ליברפול על כמה טוטנהאם באמת טובה, כשהוא מתעקש שיש עשרות קבוצות עם סגל עדיף על שלה בעולם. משהו כזה. אם כבר, טוטנהאם היא אנדר אצ'יברית כשעם שחקנים כאלו בקבוצה אנשים עדיין מתייחסים אליה כאל הפתעה. קישור מושלם כמעט(להוציא את לנון- אין מה לבקש שם יותר), מגנים מעולים, גם במרכז ההגנה הם מתחילים להראות יותר יציבים עם החזרה של גאלאס והשיפור אצל קאבול, ומהעונה גם חלוץ מספיק טוב. לדעתי, ואמרתי את זה בדיון של הקבוצה, שים שם מאמן שיודע להריץ קבוצות חזקות באמת והם קוראים תיגר על אליפות העונה. עכשיו עם רדנאפ הם משחקים כדורגל מעולה, אבל עדיין מאוד חסר שם אופי של קבוצה גדולה.

2. ArsenalFan Member

אחרי כ"כ הרבה שנים שהם הואשמו בצדק באנדראצ'יבינג, עכשיו הם אובראצ'יברס במובן אחד, הטוב של המילה: הם מצליחים (הרבה) מעבר להשקעה הכלכלית שלהם, ביחס לרמות השכר שמשלמים בשלושה מועדונים שאותם הם מטאטאים כבר חצי עונה (ארסנל, ליברפול ולפחות בינתיים גם צ'לסי). פשוט קבוצה יותר טובה משלושתן וזה כבר לא עניין של פורמה זמנית, סיבוב שלם זה בגדר הצהרה. היחידה שמסוגלת, אולי, לאיים עליהם העונה מבין הקבוצות שהיא עקפה היא צ'לסי, וגם זה בעיקר מהטעם הפשוט שהיא מחזיקה אצלה שחקנים כמו דרוגבה או למפארד, שגם מתוך שינה ינצחו עבורה משחקים. או שהם יתפרקו בצורה לא מובנת, כרגע אין שום סיבה שזה יקרה.
    בלי שום קשר למאמן ול"אופי" (בעיניי זה די שטויות), אליפות נראית לי עם הספסל הנוכחי שלהם משימה קשה ביותר עד כמעט בלתי אפשרית, ודאי לנוכח היריבות. גם בלי אירופה ואפילו בלי קמפיין גביע זה קשה מדי.

נערך לאחרונה ב: ‏27/12/11
  3. לייזר Member

Overachievers? התרנגולים נמצאים במקום בו הם אמורים להיות מבחינת איכות סגל ומקום אחד מתחת למקום בו הם ראויים להיות מבחינת איכות משחק. מהקישור ומעלה כל מה שחסר לקבוצה זה חלוץ נוסף, כאשר שאר השחקנים הם ברמה גבוהה ביותר. חיזוק למרכז ההגנה וההרכב של טוטנהאם יכול לתת פייט לכל קבוצה בעולם. הסגל במצב נהדר ואי אפשר שלא לקנא ברדנאפ. אני לא חושב שהוא יקבל סגל כזה שוב בקריירה שלו בכדורגל המועדונים - הנבחרת יכולה לחכות.

עריכה: רק כדי לחזק את הנקודה האחרונה של עדי - דיבורים על היעדר ?אופי? אצל קבוצות שלא חוו הצלחה הם 99% זבל מתנשא. האמביציה התוססת של בייל עדיפה עשרות מונים על פני ה?אופי? של חאבייר זאנטי ושאר אלופי אירופה של אינטר שאכלו את האבק שלו. היעדר ניסיון הוא לעיתים בעיה, אבל אני לא רואה אותה בסגל של טוטנהאם. היעדר עומק בהתקפה ובהגנה הוא בעיה, לא מחסור ב?אופי?.

4. JohnTerry26 Member

אני ממש לא חושב שזה שטויות, רואים את החסך הזה באופי בכל משחק ומשחק שלהם. במיוחד ראיתי את זה כשבאנו לWHL עם הרכב פחות טוב משלהם, בכושר הרבה פחות טוב, והם נתנו לנו לחזור למשחק די בקלות ונרדמו במקום לנסות לגמור אותנו. ולא הופתעתי, הדוגמא הכי טובה למה שאני מדבר עליו זה שהרגשתי הרבה ביטחון שננצח לפני המשחק ההוא, וזה משהו שלא ממש אמור לקרות. (ובלי קשר לענייני הדרבי וכל הקשקושים האלה..)

מסכים איתך לגמרי בעניין ההשקעה הכלכלית, את כל השחקנים עליהם אני מדבר הם הביאו באמת בהצלחה לא נורמלית מבחינת ההנהלה. פה הם אובר אצ'יברס בענק, אבל לא על זה דיברתי כמובן.

לגבי הספסל, אולי אתה צודק שחסר להם שם שחקנים אבל לפחות עד עכשיו הם לא סבלו מפציעות, שבוע אחרי שבוע אתה רואה את אותו ההרכב, ולטעמי עדיין משהו חסר. בשביל לקחת מועדון לרמה הבאה צריך שם מישהו חזק למעלה שיסחוב את כולם איתו('כולם' זאת אומרת שחקנים שהיו בטוטנהאם לפני אותה הפיכה לקבוצת כדורגל ברמה הכי גבוהה, ובכלל, אווירה כללית במועדון). רדנאפ לא קרוב ללהיות האיש הזה. הוא עשה עבודה יפה מאוד כך שאולי זה יהיה אנוכי מצד טוטנהאם, אבל לדעתי זה הכרחי להחליפו בשלב מסויים.

לייזר, כמו שבטח תבין מקריאה של ההודעה הזאת, אני ממש לא מתכוון להיעדר אופי אצל השחקנים. אין פה שום דבר מתנשא להגיד שטוטנהאם לא נראית כמועדון או קבוצה שמחשיבה את עצמה כמו שהיא צריכה.

5. לייזר Member

אני לא מייחס ל?אופי? מהסוג שאתה מדבר עליו חשיבות רבה מדי. ישנן דוגמאות קיצוניות של אופי קבוצתי חיובי ושלילי שמשפיע לטובה ולרעב באופן ניכר, אבל מדובר בחריגים בודדים ולא במשהו שקיים בכל קבוצה שרצה לאליפות או זוכה בתארים. ארסנל חסרה את האופי הזה ברמת המועדון - זה משהו שבא מהשחקנים הפעילים ואני חושב ששנה נוספת של השתפשפות משותפת תקנה לסגל של הארי את כל הכלים הנחוצים גם בתחום הזה.

ממה נובע - או אולי נבע - האופי של צ?לסי? האם ממוריניו? בהחלט כן, אבל הוא עזב לפני חצי עשור. בסופו של דבר זה השחקנים ובשחקנים יש לתרנגולות אוצר. הם בגיל הנכון, בנקודה הנכונה בקריירה: עם איך שהקבוצה נראית כרגע, אין לאף אחד מכוכבי המועדון סיבה לעזוב (כל עוד משלמים להם מספיק) - הם יכולים לצמוח עם הקבוצה.

6. skyday20 Member

אמיר ע, ראיתי את הכתבה על משחקים מוזרים בבוקסינג דיי.
    לדעתי המחזור השנה נותן פייט, עם 4 תוצאות תיקו מוזרות של 4 מקבוצות ה Top 6 בליגה,
    חוץ מיונייטד וספרס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx.
    עד עכשיו המחזור משחקים הכי מוזר השנה. :aaa12:.
    האיבוד נקודות של ארסנל מול וולבס במגרש שהיה מבצר עבורנו מתחילת העונה, עדיין צורב. אבל כנראה שלבוקסינג דיי חוקים משלו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/11
  7. JohnTerry26 Member

אני לא מדבר על דוגמאות קיצונית, לא לכאן ולא לכאן. אני מדבר על להראות שזו קבוצה גדולה. לכל הקבוצות הגדולות שזכו בתארים בשנים האחרונות יש את זה, אני לא רואה משהו כזה בטוטנהאם. אני עדיין רואה משהו מאוד תמים ושליו מדי בכל מה שקשור בקבוצה הזאת. זה מתחיל מגישה ומנטליות של מאמן- זה שמנהיג את כל הסיפור, משם זה חודר לקבוצה, לשחקנים שמשחקים, כשלטעמי רואים שאין שם מספיק ביטחון והכרה עצמית במה שהם יכולים לעשות. נגעת בנקודה שעליה בדיוק אני מדבר, מישהו חושב שבלי אישיות כמו מוריניו נקודת ההתחלה שלנו כקבוצה גדולה היתה כה מוצלחת וחד משמעית כמו שהיתה? מוריניו בא וכמו שהבנו בדיעבד- הוא מאמן שיודע להחדיר בשחקנים אין סוף מוטיבציה. מה לרדנאפ וללהטריף קבוצה כמו טוטנהאם כדי להתחרות על אליפות? זה לא קורה עכשיו, ואני אישית לא רואה את זה קורה בכלל. אמרת שמוריניו לא בצ'לסי כבר חצי עשור, ובסופו של דבר זה השחקנים... טוב זו אמירה שהתשובה עליה ברורה, מוריניו בלשון המעטה טיפח שחקנים כמו למפארד, טרי ודרוגבה ובעצם השאיר את צ'לסי עם קודם כל חבורת מנהיגים עם ניסיון(של אליפויות ושל ניסיון ששאבו ממנו), ושנית, כשהוא עזב המועדון כולו- צ'לסי כולה- כבר עשתה את הטרנספורמציה הזאת, זה כבר היה מאחורנו וכל מה שהיה צריך זה להמשיך את העבודה שעשה. דוגמא טובה זה מה שבא מיד אחריו, פתח תיקואי שלא קשור לרמה "לקח את המושכות" ובכל זאת החבורה הזאת הצליחה לקחה אותנו עד הקצה בשתי החזיתות החשובות. זה לא משהו שהם היו מסוגלים לעשות בלי שלוש וחצי שנים צמודות עם מוריניו, והמועדון עצמו לא היה נמצא במצב שהוא נמצא בשנים האחרונות, בטח מבחינת אופי שמוצג במשחקים ומבחינת כוונות ומטרות שלא משתנות, בלי אישיות חזקה במרכז הבמה בתחילת הדרך שתכוון את המועדון והשחקנים. מה שראית מצ'לסי בשנים של אחרי מוריניו זה נטו מורשת שלו עם תבלונים של המאמן באותה קדנציה. לא רק מבחינת צורת המשחק. אני מדבר על עמדת המאמן רק בגלל המצב בו טוטנהאם נמצאת כרגע- כשהיא צריכה את הפוש הזה.

8. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

טוטנהאם משחקת מצויין במשך כל הסיבוב, כן גם עונה שעברה שיחקה מאוד יפה לעין, גם במשחקים בהם לא זכתה בנקודות, תמיד הבעיה שלה הייתה בניצול מצבים.
    היא מניעה כדור יפה, מגיעה למצבים, אבל חסר המחץ.

העונה זה טיפה השתפר עם הבאתו של אדבאיור (שעדיף על קראוץ' בלי עוררין), אך גם לו יש החמצות מפחידות ובכלל עם המשחק היפה שטוטנהאם משחקת להיות עם חלוץ חוד אחד לדעתי זה קצת הורס.

over achievers? ממש לא. לדעתי עונותיה הקודמות היו אפילו under achievers.
    אם אתה מסתכל מבחינת יכולת שחקנים ואיכות המשחק שלהם, כאוהד צ'לסי - וואלה, אני מקנא.
    ולא רק מהסיבוב ה1 שלהם שעדיף מן הסתם על שלנו. יש להם שם שלד של שחקנים מאוד מחובר שרץ ביחד כבר תקופה, וזה נראה יפה. וכל זה בלי סכומי כסף מטורפים שרצים שם וגורמים לשחקנים לשחק עבור $$ (או יורואים) ותו לא.

9. Andrei Kanchelskis Member

בתור אוהד שרוף של מנצ'סטר יונייטד אני יודע שמה שאכתוב עכשיו יגדיר אותי כבוגד או אולי כהזוי אבל אני מודה ומתוודה שאני אשמח ואתרגש הרבה יותר אילו טוטנהאם תהיה אלופה לראשונה מיזה יותר מ-50 שנה מאשר שאנו נהיה שוב כמעט כמו תמיד אלופים, אליפות שלנו הפכה להיות דבר שבשגרה אך אליפות של טוטנהאם תהיה משהו מדהים ועוצר נשימה תמיד סימפטתי את הקבוצה הזו ומאחר ולנו אין שום איבה גלוייה איתם, אם אכן הם יגנבו לנו אליפות פעם אחת בכל כך המון זמן זה כלל לא יצער אותי אלא להפך זה אפילו ירגש אותי.

אבל אני איני משלה את עצמי ויודע שאין סיכוי שדבר כזה יקרה בטח שלא השנה וגם האופטימי ביותר שבאוהדי טוטנהאם יודה בכך, ובכל זאת עבור אוהדי התנרגולים יש חצי נחמה גדולה מין חלום ורגע שכל כך הרבה שנים הם חיכו לו אך לא רק שהוא בושש לבוא אלא ההפך הגמור ממנו קרה והם אכלו מרורים פעם אחר פעם, עכשיו אפשר לומר שזה רשמי ואמיתי ולרשום באותיות- טוטנהאם יותר טובה מארסנל חד משמעית ולראשונה מיזה שנים רבות יש סיכוי יותר מגבוה שהיא תקדים אותה בטבלה.

10. Gunners Member

תראה את הסגל שלהם,
    ותחשוב שעכשיו להרבה קבוצות של הטופ 6 בפריימר ליג יש מכת פציעות.
    ולטוטנהאם אין את המכה הזו,
    אני כל כך מקווה שהם לא ייסימו לפנינו בשנה הזו.

11. Wazza Member

יש בזה משהו.. אם לא אנחנו לוקחים אליפות אז אני רוצה שטוטנהאם, אך ורק היא, תיקח.
    זאת למעשה הקבוצה השנייה שאני מעריך באנגליה אחרי מנצ'סטר, השנה היא פשוט תותחית ואני אתפלא ואשמח מאוד אם היא תיקח אליפות. כמובן שיונייטד עדיפות ראשונה אבל באמת אני חושב שאפשר איזה 'גיוון' קטן בזהות אלופת אנגליה.

12. The_Arsenal Member

טוטנהאם אלופה? החלקתם על השכל? רק לשמוע את זה עושה לי רע. הם קבוצה מצויינת, אבל צפוי להם סיבוב שני יותר קשה מהראשון, וגם אם הם יצלחו אותו בצורה טובה אני לא רואה בשום פנים ואופן איך הם יעקפו בדרך את שתי המנצ'סטריות גם יחד. הם בפירוש לא מספיק טובים. זה אולי יישמע קצת תלוש, אבל תזכרו מה סיטי עשו ב-WHL. נכון שזה לא משקף את פערי היכולת, אבל זה בהחלט מעיד על כך שסיטי קבוצה יותר טובה מטוטנהאם (ועל עומק הסגל אין מה לדבר). אז תגידו לי שגם את יונייטד הם ניצחו בתוצאה אפילו יותר גדולה, וכן, גם מיונייטד הם קבוצה יותר טובה לטעמי, אבל ליונייטד יש את הערך המוסף של היותה יונייטד והיות המאמן שלה פרגוסון, שאת זה אין לטוטנהאם. קבוצה כמו טוטנהאם כדי לקחת אליפות צריכה להיות הקבוצה הכי טובה בליגה, ותודה לאל, היא לא. לא שאליפות של יונייטד זה משהו נסבל, אבל עדיף... ובקיצור, Come on City!

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/11
  13. Eric Cantona Member

האליפות לא תגיע ללול, שיגידו תודה אם בסוף גם יצליחו שוב לעשות סנסציה ולהתברג בטופ 4. האליפות תשאר במנצ'סטר, רק השאלה באיזה צד של הכביש. הסיטי מתחילים להרגיש את הלחץ ולא ממש מראים שהם בנויים בלעמוד בו בזמן שאנחנו מראים חוסן מנטאלי בדיוק מתי שצריך, כיאה לקבוצות של פרגי. אני אופטימי יותר ממה שהייתי לפני כחודשיים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/12/11
  14. Charlton Member

אני מעריך את סטיבן פלטצ'ר
    לפי דעתי זה חלוץ שעוד יגיע רחוק בפריימרליג, הוא סקורר עם נוכחות