המחזור ה-18:: חגיגת חג מולד אמיתית-34 שערים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏22/12/06.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

חגיגת חורף אמיתית הייתה היום, המחצית הראשונה הייתה מאוד אינטנסיבית ברצף האירועים שלה, עם כל עשרים וקצת השערים שכל שתי דקות נופל שער במגרש אחר ואי אפשר לשכוח את השידור המשולש שרק תרם לכיף, פעם ראשונה בהיסטוריה לדעתי שאנחנו זוכים לכזה אירוע ודווקא המשחק של קטאניה-סמפדוריה היה הדבר האמיתי, משחק עם שישה שערים והרבה אירועים ומהפכים עם הרבה עניין היה באמת משחק מצויין.

נס חנוכה אמיתי. גם ג'ילארדינו כובש שער רביעי רצוף וגם העגלה אוליברה כובש, כמו שאמרתי בדיון של מילאן אני חלוק אם זה מה שאני רוצה, אני לא רוצה שההתאוששות שלנו תגיע על חשבון ההכנות לעונה הבאה. דעתי היא עדיין שאנחנו צריכים להיפרד מאנצ'לוטי, להחליף את מרבית הסגל ואני מפחד שזה ייפגע כעת. בכל אופן מאוד נחמד לראות את קאקה חוזר לעצמו וזה בעצם הגורם שמחזיר את מילאן לתמונה, קאקה בכושר נהדר ואפילו ג'ילארדינו שק החבטות הגדול של מילאן השנה מצליח שוב לכבוש, אוהדי מילאן בארץ אוהבים מאוד לצחוק עליו אבל הוא אולי עוד ישנה את דעתם.

המחזור יכל להיות מושלם עם הפסד של אינטר אבל כנראה שניסים כאלה כבר לא יקרו בזמן הקרוב ורומא רק יכולה להצטער שהיא נשברה בקלות במחזורים קודמים. מזל טוב גם לויולה עם רביעייה ומי יודע אולי מוטו ייצא גדול, שער נוסף בכל מקרה יש לו כבר.

כואב הלב על פארמה, כמה שהקבוצה הזו מוכשרת, כל שנה מעלה צעירים מוכשרים לקדמת הבמה. השנה המצב נראה ממש רע ואני לא רואה איך היא יוצאת מזה. אני אמשיך להחזיק להם אצבעות שיקרה להם נס והם שוב יצליחו להישאר, פאפוני ראוי לקבל יותר דקות בקדמת הבאה של איטליה.

2. Raulito Madridista

בקשר לשאר משחקי המחזור:

מילאן ממשיכה את היכולת מהמחזור הקודם ועוד שלישייה שלה ואפס שערי חובה. המרחק כרגע מליגת האלופות הוא 6 נקודות בלבד, ואני בטוח שהקבוצה תשיג את המקום הזה, עד לשמינית גמר ליגת האלופות, בה מצפה לה הגרלה לא קשה במיוחד - סלטיק, לא מזלזל בהם, אבל הם יכלו לקבל קבוצות הרבה יותר קשות. אוליביירה מפסיק לשחק סטנגה וכובש את אחד משעריו הבודדים העונה, קאקא ממשיך להבקיע וג'ילארדינו גם בתקופה טובה. מילאן לא אמרה נואש, בקיצור, את האליפות היא לא תיקח השנה, אך בליגת האלופות הכל פתוח, אני מאמין שהיא תיהיה ברבע הגמר, ועד למשחק הראשון נגד סלטיק היא תיהיה כבר במקום הרביעי, קאטניה קבוצה לא יציבה, ועדיין מילאן עולה בסגל שלה על רוב קבוצות הסרייה א'. לאלו שראו את המשחק של מילאן: איך היה גאטוסו, שחזר לשחק אחרי פציעה ארוכה?

רומא ניצחה בקלילות את קלאירי, היא כבשה שער דיי מהיר בדקה החמישית שדיי שבר את קליארי, שער נפלא של טאדיי אחרי בישול של פאנוצ'י, שכמו שאמרתי נמצא בעונה נפלאה. רומא לא עשתה מאמצים גדולים כדי להגדיל את ההיתרון, אבל בסופו של דבר מאנסיני הכריע את המשחק וממשיך בכושר ההבקעה הטובה שלו. רומא מנצחת בקלילות ושומרת על הפער בפיסגה מאינטר, 7 נקודות, וגם התרחקה מפאלרמו שפישלה וסיימה בתיקו בלבד נגד סיינה בחוץ. דקה אחרי שפאלרמו הבקיעה היא כבר ספגה, לא ייאמן. הקבוצה מסיציליה צריכה לשמור על המקום שלה כרגע, המקום השלישי ולא להידרדר, למרות שפרט למילאן אין קבוצה יותר חזקה ממנה, וגם מילאן בספק, אבל אני מהמר שמילאן תגמור לפניה בטבלה.

לאציו ממשיכה בכושר הטוב שלה והתגברה על ההפסד למוליכת הטבלה, במחזור הקודם. לאחר פיגור מפארמה היא ניצחה 3-1 והיא נקודה בלבד ממקום שמוביל לליגת האלופות, לאציו לא הייתה בליגת האלופות 5 שנים, הפעם האחרונה שהיא הייתה שם זה ב01\2000, שנה אחרי שלקחה אליפות נהדרת. בהחלט תקופה טובה של הקבוצה הזו שפתחה את הליגה בינוני, לאציו רוצה להשתדרג אחרי שבשנים האחרונות הייתה קבוצת מרכז טבלה פחות או יותר.

רג'ינה, אני רוצה שהיא תישאר! בלי העונש שהוטל עלייה היא במקום ה-7 עם 23 נקודות. איזה שלישייה שלה היום ואיזה מחזור באיטליה! פגרה נעימה!

ותמונה בקטן של אדריאנו...

http://www.nrg.co.il/images/archive/1x1//665/768.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏24/12/06
  3. Quique_Flores Member

דור, איך אתה אומר דבר כזה? לאציו הייתה בליגת האלופות רק לפני 3 שנים בעונת 2003/2004

4. REAL MADRID Member

כבר חשבתי לכתוב על ההגנה החלשה של אינטר אבל אדריאנו שלא מפסיק להחמיץ אבל הגול הרס לי את הכל והאמת אני שמח, במונדיאל חיכיתי לראות אותו כובש והיה לי עצוב לראות אותו ככה והגול הקפיץ אותי ואת הבחילה שיש לי כבר מהבוקר למעלה. אבל זה לא ישנה את העובדה שהגנה של אינטר הייתה חלשה מאוד, אינטר כובשת שעריםלא בהתקפות היפות שלה אלא רק בדקות שאתה הכי לא מאמין שהכדור יכנס.

ראיתי חלקים מהמשחק של רומא ואני יכול להגיד ששער המחזור כבר נבחר מבחינתי.

:aaa15:

5. ASROMA Member

מחזור מדהים, ממש תענוג לכל חובב כדורגל איטלקי אמיתי - המון שערים ,דרמות,מהפכים,גולים מדהימים ביופים ושבירת קרח של כמה וכמה קבוצות ושחקנים!.
    נתחיל מרומא כמובן , לא משחק גדול אבל זה הספיק מול קליארי חלשה מאוד שלא בעטה למסגרת אפילו פעם אחת כל המשחק. טאדיי במשחק מצוין היום עם שער ומתחיל המהלך שהביא לשער השני של מאנסיני שלא מפסיק לכבוש , אני מבסוט גם שרומא לא בשיאה היא מנצחת וזה ההבדל מרומא של השנים האחרונות.

כמה קיוותי שאינטר תפשל אבל לאטאלנטה כמו נגד רומא נגמר הכח מוקדם מידי ובנוסף חילופים שנכפו עליה בגלל פציעות , חבל אינטר במשחק לא גדול בכל זאת יוצאת מנצחת ומה גם שהם השוו את השיא שלנו משנה שעברה , אין מה לעשות כנראה שזו השנה של אינטר גם אם נאהב את זה או לא.
    מה שכן היה ממש מרגש לראות את אדריאנו בוכה , אחד השחקנים שאני יותר מעריך באינטר.

מברוק למילאן שחוזרת לליגה עם שלישיה שניה ברציפות , כאשר כל החוליה הקדמית מבקיעה ממש יום חג לרוסונרי שצריכים לברך על כך שאין קבוצות מספיק יציבות בחלק העליון של הטבלה מה שעדיין משאיר להם סיכוי די טוב להשתלב בליגת האלופות.

לאציו ופיורנטינה ממשיכות בכושר המצוין של שתיהן ואני צופה מאבק עיקש של שתיהן יחד עם מילאן עד הסוף על המקום הרביעי , מוטו וטוני בכושר שיא ואילולא 15 הנק' שהורדו להם בתחילת העונה פיורה הייתה חזק במאבק על התואר.

שתהיה פגרה נעימה.

6. מ.ח.א Member

יש משהו שחשוב לציין ולא ציינו אותו
    לפני תחילת המחזור אסקולי היתה הקבוצה היחידה בלי נצחונות והיום היא השיגה את הניצחון
    הראשון שלה עם 3-0 על קייבו

7. Puyol5 Member

המרחק בין המקום ה13 שם נמצאת מילאן לבין המקום ה 5 הוא 3 נקודות בלבד. מילאן מנצחת שני משחקים רצופים בשלישיות והיא יכולה לחזור לחיים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/12/06
  8. Jose Mourinho Member

אם כן, 2 סיבות לחגיגה:

1. אינטר, כן כן אינטר משווה את שיא הניצחונות הרצופים בסרייה א' שעומד על 11 ואם ננצח את טורינו במשחק שלאחר הפגרה, גם נשבור אותו.
    2. אדריאנו חוזר להבקיע. צריך להוסיף?

ציונים:

ז'וליו סזאר: 7 - השוער הברזילאי מס' 1 בעולם וגם אחד השוערים הטובים בעולם כיום.
    מאיקון: 6 - פחות טוב ממה שהרגיל אותנו לאחרונה.
    אנדראולי: 6 - בהתחלה היה נראה כי הוא לא עומד בלחץ ועשה טעות שהובילה לגול אבל בהמשך התעשת, נכנס למשחק ונתן כמה תיקולים יפים. יש עתיד.
    בורדיסו: 7 - מצויין.
    מאקסוול: 6.5 - שיפור בהגנה ויותר אחריות לעומת המשחקים האחרונים, היה גם לא רע בהתקפה.
    סטאנקוביץ': 5 - הלך לאיבוד.
    ויירה: 6 - קשה להאשים אותו, משחק פצוע אבל עדיין נלחם ונותן הכל.
    קמביאסו: 5 - לא רע.
    זאנטי: 6 - מחצית ראשונה לא טובה, השתפר מאוד בשנייה.
    קרספו: 4 - לא טוב.
    רקובה: אין ציון - מה יהיה עם הפציעות שלו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

אדריאנו: 5 - משחק לא טוב שלו, אבל למי אכפת, סוף סוף הוא הבקיע גול, סוף סוף.
    פיגו: 8 - הכי טוב באינטר היום, גם בגיל 34 עדיין דריבל קטלני וההרמות לרחבה קטלניות עוד יותר, 12 בישולים יש לו העונה, לא יאומן, בכל העונה שעברה היו לו 12. מדהים.
    סולארי: אין ציון - לא שיחק מספיק.

מנצ'יני: 7 - אין טענות, מלבד ההכנסה המאוחרת של סולארי.

http://img92.imageshack.us/img92/8756/10wa2.Xxx
    מפה אפשר רק להשתפר.

9. saviola Member

שני השחקנים הכי טובים של אינטר ביחד עם זאנטי.

10. Jose Mourinho Member

סטאנקוביץ' לא עשה היום כמעט כלום, קמביאסו גם כן לא הבריק במחצית הראשונה.
    המצטיינים באינטר היום הם ז'וליו סזאר עם 2 עצירות גדולות ופיגו כמובן עם 2 בישולים ומשחק אדיר אחרי שעלה כמחליף.

עם כל הכבוד, לג'ילא ואוליביירה לא הייתה בצורת כ"כ ארוכה והם כן כבשו שערים פה ושם. הנס חנוכה האמיתי זה של אדריאנו.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין אף צועני שיעצור את אינטר מלקחת העונה ת'אליפות ההסטורית הזו. זה כבר הגיע למצב שלא משנה מה יקרה, ואינטר יצאו עם שלוש נקודות, ואליפות. הפיגור לא הלחיץ ת'קבוצה יתר על המידה, וכל זאת קרדיט למנצ'יני. קבוצה אלופה אמיתית שלא משנה באיזה הרכב עולים כל משחק, זה פשוט גדול על כל הליגה ולא משנה איפה המשחק משוחק או מתי. ויירה ביום לא הכי טוב, דבר שבדרך כלל מחליש את אינטר בצורה קיצונית פגע פחות היום במשחק של אינטר. הארוע היותר עצוב היה בתחילת המשחק כאשר רקובה שוב צריך לעזוב ת'מגרש בגלל שהוא מתפרק, חבל כל כך. בקיצור, מילאן, רציתי לדבר על מילאן אבל נשאיר את הצוענים מחוץ לתמונה השחורה כחולה.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי הפגרה אינטר תשבור את השיא של רומא משנה שעברה וגם תקח אליפות לאחר מכן.אני לא אתפלא אם גם בשנה הבאה ואולי אפילו בעוד שנתיים.אבל כולם יזכרו שאלו הם השנים הכי שפלות של הכדורגל האיטלקי ואם אינטר באמת רוצה להוכיח שיש בה משהו שונה ואני לא הראשון שיגיד את זה - ליגת האלופות.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אור, ראינו את אותו משחק? קמביאסו נתן את המשחק הגרוע שלו באינטר לדעתי (אולי אני מגזים, אבל לא זוכר מתי הוא היה כל כך רע בפעם האחרונה). זאנטי בעיקר במחצית הראשונה איבד כל כדור שהגיע אליו. שניהם היו נוראיים.

מצד שני, איך ויירה קיבל אצלך רק 6? איש המשחק אחרי פיגו לטעמי, כמה לחימה, כמה חילוצי כדורים, פירק לבד את הקישור של אטלנטה ברגע שנכנס למשחק. ואגב, אלוהים יודע איך הוא יצא בלי אדום.

אסור לשכוח את המחצית הראשונה הזוועתית הזאת, כל הקבוצה הייתה פשוט על הפנים, שום נקודת אור למעט בורדיסו שעשה תיקול מוצלח, זה מראה על הרמה בעיקרון. המחצית השנייה כבר הייתה מוכרת יותר, ועם הכניסה של פיגו הבלתי נלאה וההעברה של סטנקוביץ' למרכז, גולים היו עניין של זמן. כיף ענק לראות את אדרי חוזר לכבוש, אבל הוא היה צריך לכבוש לפחות פעמיים נוספות ולא צריך להיסחף ולהגיד שיש פה קאמבק רק כי כדור אחד סוף סוף נכנס.

מאקסוול זה לא גרוסו ולא זאנטי, כל אחד מאלה עדיף בעמדה שלו, אני ממש קיוויתי שמנצ'יני יכניס את סולארי במקומו, הוא לא נראה מסוגל להיות טוב בשני החזיתות. הציל גול מהקו נכון, אבל בסה"כ כל מגן שמאלי אחר היה עומד באותה הנקודה.

ולסיום - שופט פשוט מצחיק. לווא דווקא אפליה לצד אחד כי גם אטלנטה יכולה להתלונן על כמה מקרים כמו הויתור הקבוע לויירה, אבל אין ספק שלנו יש קייס רציני יותר. מילא כל העבירות ברחבה במחצית השנייה שהם די מקרים של 50-50, אבל הצלילות המגעילות בכל פעם שויירה היה באיזור, משיכת הזמן מהדקה העשירית בערך בעיקר ע"י זמפאנייה ועוד אחד שאני לא זוכר את שמו (קיבל צהוב והוחלף במחצית השנייה) שהתעסקו בעיקר בלהרביץ ולהתגלגל, ושריקות מגוחכות לעבירות של אדריאנו, רק כי הוא גדול יותר ומסוגל לעמוד על הרגליים גם כשמכסחים אותו (האירוע בדקה ה-90 כשהוא מצא את עצמו לבד מול השוער ושמע שריקה לעבירה הוא הבולט מכולם), כל אלה עברו בהתעלמות מוחלטת מהאידיוט הזה, שבכל המחצית הראשונה דווקא לא הפריע לו לתקוע את המשחק על כל מעידה.

קצת אחרי הגול השני שמעתי את הידיעה על כך שמרקו בוריילו הושעה על שימוש בחומרים אסורים. אני מציע לו לערער, קודם כל כמו כל ערעור על עבירה מוכחת, זה חייב להתקבל. שנית, יש לו אחלה תירוץ - מי לא היה רוצה לברוח מהמציאות העלובה של ההם מלמטה.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת מחזור גדול,34 שערים שערים זה באמת הספק יפה מאוד.
    אינטר לא עוצרים,וניראה שזה גם לא יקרה,כניראה מזל של אלופים לנצח בדקה ה-90',ובקצב הזה אני לא רואה את רומא מדביקה אותם.
    בקשר לרומא,גם לא משחק ענק,אבל שוב עושים את העבודה,שער ענק של טאדיי במספרת,ביכלל יש לו עונה מצויינת,והייתי ממליץ לאדון דונאדוני להתחיל לחשוב עליו ברצינות,הוא יכול למלא את המישבצת שכ"כ חסרה לאיטליה בעמדה של הקשר השמאלי.
    ביכלל עונה מצויינת לרומא,אבל בכושר שאינטר נימצאת בו,זה כניראה לא מספיק.עכשיו כשיוצאים לפגרה,וטבאנו יצטרף,צריך לחשוב על עוד שחקנים,כדי להעמיק את הסגל. יש דיבורים על פיורה,אבל צריך להביא עוד 2-3 שחקנים שיתנו עוד עומק לסגל הדיי דליל של רומא.

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחזור די משעמם היה לנו אתמול, הרבה שערים, אבל צפוי מראש.

השער של אדריאנו אומנם היה רגע נפלא, ובכל זאת די להגזים, רגע השנה בספורט... נו באמת איך שגיא כהן שכח את הכמעט בישול של רונאלדיניו עם החזה. סה"כ חלוץ כבש שער והגיע הזמן באמת.

עוד דבר שעקבתי אחריו תקופה, יש נוסחה בטוחה לשחקן שהצופים הישראלים בוחרים את מצטיין המשחק. זה הולך מכללי יותר למתחדד. שחקן התקפה > דרום אמריקאי > ברזילאי.

מה שכן היו כמה תוצאות מאוד מעודדות לגבי ההמשך. מילאן עם עוד ניצחון חלק, ג'ילארדינו לא עוצר. פיורנטינה מציגה המון כוח ואיכות, כך גם לאציו וכמובן רומא. זה נותן לנו תקווה שאחרי הפגרה תחזור לנו ליגה תחרותית יותר, אומנם אני לא רואה שמישהו הולך להשיג את אינטר, אבל בכל זאת יהיה יותר מעניין.

פורצה ויולה!