המחזור ה-18 - נצחונות לגדולות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י city, ‏24/12/05.

1. toon-UPON-tyne Member

אוף איזה משחק מזוויע של ניוקאסל, אני רק מוציא פה טיפה קיטור כי יש לי יותר מדי דברים לעשות ואני לא יכול להתעקב על זה יותר מדי.
    הקבוצה הגיעה היום לשפל חדש מאז שסונס הגיע, הקישור בקושי נגע בכדור וגם כשנגע הם הסתבכו כל הזמן בשטחים קטנים ומצבים בלתי אפשריים, השחקנים שסונס הרכיב במיוחד במרכז השדה ממש לא יכולים להתאים ביחד ובארגון הזה לאף צורת משחק.
    רואים שאת ההגנה לא הכינו למשחק כי הם נראו כמו בדיחה, במיוחד בומסונג ובביירו, לא מבין איך הביאו את בומסונג ב8 מיליון , ברוח חנוכה, פשוט עשו ממנו סביבון. קראוץ היה ענק, פשוט חלוץ מצוין שמוסיף כל כך הרבה אלמנטים למשחק של ליברפול ורואים שההגנה שלנו לא הייתה מוכנה לקראתו כי הוא גם היה ראשון לכל כדור בגובה ויותר קריטי על הקרקע וגם כל המגינים היו צריכים להיות מוכנים וקרובים לשחקנים שלהם בכל כדור שקראוץ עולה לאוויר.

יש כל כך הרבה דברים בסיסיים שניוקאסל נכשלת בהם כשלון מוחלט, וזה לאורך עונה וחצי כבר, לא רק עכשיו. גם את הנצחונות שלנו אנחנו משיגים במקרה. ולא מסיקים מסקנות, במקום לדבר על כמה שיפור עוד צריך לעשות בקבוצה סונס מדבר לי על חוסר מזל ו1001 סיבות אחרות לחוסר הצלחות וכשיש נצחון הוא מדבר כאילו זה בגלל שהקבוצה ביכולת גבוהה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/05
  2. toon-UPON-tyne Member

באמת החסרון של אמרה ופארקר שהם צמד קשרים מרכזיים מצוין הורגש היום אבל גם איתם אני לא חושב שהיינו מוציאים משהו עם ההגנה הזאתי, אולי היינו שולטים קצת יותר בכדור ומגיעים למצבים אבל המצבים של ליברפול היו מגיעים גם בלי השליטה המוחלטת במרכז השדה, כי מול ההגנה שלנו המשחק של קראוץ והכדורים הארוכים של גררד מספיקים ויותר.
    ואתה טועה בקשר לקראוץ, אני ממש התרשמתי ממנו היום.

3. Hammers Fan Member

קשה להאמין מה עבר עלינו נגד פומפי היום אחה"צ.

- דקה 12: היידן מאלינס נפצע ומחולף על ידי קארל פלטשר.
    - דקה 33: תומס רפקה נפצע ומחולף על ידי דני גאבידון- 30 שניות לאחר מכן מאת'יו טיילור מרסק לו את הקרסול ומרתק אותו לדשא.
    - דקה 38: גאבידון לבסוף מרים ידיים ומוחלף הוא בעצמו בכריסטיאן דיילי.
    - דקה 43: לורן רובר נכנס בברוטליות במאטי את'רינגטון, שהחל לצלוע, אך מכיוון שלא נותרו לנו חילופים החליט להשאר על הדשא.

בין לבין עלתה פומפי ל1-0 משער של גארי אוניל.

כנראה שבמחצית פארדיו הכניס את הבחורים למצב רוח מלחמתי מוגבר. עם עשרה וחצי שחקנים וללא חילופים בקנה הצלחנו להטות את הכף לכיווננו- ווסט האם הרעיפה על פומפי לחץ הולך וגובר, עד שג'יימס קולינס, הרכש החדש מקארדיף, כבש את שער הבכורה שלו שהרוויח לנו נקודה.

מרלון הרווד פגע בקורה, כריסטיאן דיילי החמיץ שתי נגיחות חופשיות בתוך תיבת החמש ואפילו שוני ניוטון, שהחליף את בניון בכבוד רב, דפק סלאלום שכמעט הסתיים ברשת של אשדאון. גם לפומפי לא היו חסרות הזדמנויות, בעיקר במחצית הראשונה, גם לואה-לואה וגם דאריו סילבה היו "עוצרי נשימה" על פי השדרים המקומיים.

השורה התחתונה: בסך הכל נקודה אחת יותר ממה שציפיתי מהפטישים, שהוכיחו היום אופי רב, במיוחד לאור הנסיבות המקשות שהתפתחו במחצית הראשונה.

לגבי שאר המחזור, צפיתי בצ'לסי - פולהאם וליבי עם הקוטג'רס. זה היה יכול להיות כל כך סמלי אם דווקא בדרבי המערב לונדוני הזה, צ'לסי הייתה מאבדת נקודות בית ראשונות בליגה. היו קטעים נרחבים במשחק ששליטת קיבוץ הגלויות של מוחמד אל-פאייד הייתה בלתי מעורערת. אבל צ'לסי זו צ'לסי, וכל מה שהיא צריכה זה כמה דקות של בילד-אפ כדי לשנות מומנטום ולהחזיר את עצמה למסלול. קצת התאכזבתי מאריין רובן, שהיה יחסית חלש באגף שלו, בעיקר הודות למשחק ענק של ליאם רוסניור (כשרון ענק, אנחנו עוד הולכים לשמוע הרבה ממנו) באגף שמאל, למרות שבמקור הוא מגן ימני.

וויגאן- תופעה. שרשרת של תוצאות מאכזבות לא עוצרות אותה, בארבעה חודשים המועדון הזה גיבש לעצמו מנטליות של קבוצת חצי עליון בפרימיירשיפ. המון המון כבוד, גם לדייב ווילאן ובעיקר לפול ג'וול- שני אנשי מקצוע אמיתיים. הולך להיות לנו מאוד מאוד קשה נגדם מחרתיים.

4. The_Magpie Member

נשבר לי הזין מהסונס הזה, איזה כישרון יש לקבוצה ואיזה תוצאות אנחנו רואים באמת...

עד מתי גרהאם סונס?

5. Mourinho Member

טום, להזכיר לך אתה ביקרת ללא אפסק את בניטז שהרכיב את קראוץ' בהרכב, אז כנראה שבניטז יודע יותר טוב מכולנו, והוא זיהה את הפוטנציאל שלו, ליברפול משחקת כרגע אם 2 חלוצים, מורינטס וקראוץ', הם משלימים אחד את השני בצורה פנטסטית, ובניטז יודע אתזה, הרבה לא זוכרים, אבל שבניטז אימן בולנסיה, הוא רכש את ג'ון קארו הנורבגי ב11 מיליון דולר, וכולם הרימו גבה, בסוף קארו נהפך לאחד החלוצים הטובים באירופה למרות הגמלוניות שלו{כמו שאומרים על קראוץ'}, וולנסיה זכתה באליפות ספרד ובגביע אופ''א.
    ג'בריל סיסה לא מתאים לשיטה של בניטז, ומורו את קראוץ' מוכיח את עצמו בצורה טובה מאוד, כך שאין טעם לשנות.

ואי אפשר שלא להתפעל מהגאונות של רפא בניטז, שמוציא מקבוצה בעלת סגל סביר+{פחות טוב משל מנצ'סטר וארסנל זה בטוח} למקום ה-2 בפרימר לייג, ולשמינית גמר ליגת האלופות, ומיותר להזכיר שהיא אלופת אירופה, שהדיחה את יובה וצ'לסי, בלי בניטז ליברפול לעולם לא הית בתקופה שהיא נמצאת כיום

סונס עושה טעות שהוא מרכיב את לוקה כקשר שמאלי, הוא יותר חלוץ לדעתי.

6. Robin Member

ג'ון קארו היה פלופ בולנסיה. איפה אתה רוצה שסונס ישים את לוקה, על המשבצת של אואן או על המשבצת של שירר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

7. Mourinho Member

נכון, 17 שערים ליגה זה פלופ

אני היתי מוציא את המקריח.

8. Arsenal fan Member

תום.
    היה מישהו שלא?
    כולל התקשורת, אוהדי נבחרת אנגליה, אוהדי ליברפול, מי לא?
    כן אבל מה הקשר לגון קארו?הוא עזב עוד לפני הזכייה של בניטז לרוזנבורג אם אני לא טועה, עד שבקיץ האחרון הוייה עשה רכישה חכמה והביא אותו לליון.
    לא מסכים איתך.
    קארגר-טורה, פינאן-לאורן, גילברטו- אלונסו, גרארד- פאברגס, גארסיה- חלב, ריינה- להאמן, ויש עוד..בקיצור בערך אותה רמה, ואם יתרון למישהי אז זה לליברפול.
    והמאמן הזה ביזבז מעל 30 מיליון ליש"ט בקיץ, לוזר.
    כמעט והוריד את בלקבורן ליגה, ועכשיו קורה מקרה ניוקאסל עוד מהעונה שעברה, אני לא יכנס לפרטים, אבל המכירה של גרמיין גנאס לטוטנהאם למשל, מעשה דבילי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    יפה אמרת, גינזולה מתקשה להבין שטעה.
    ההמלצות שלך בפורום הימורים, חשבתי ששלחת.
    אריאל, אני לא רוצה לריב איתך, חאלס.
    ואתה מדבר על השחקן שהעיף אותנו שנתיים רצופות מהצמפיונס, ברבע הגמר(סימן, סימן, סימן), ושנה אחר כך בשלב הבתים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

9. קינג לדלי Member

אני תמיד אמרתי,ואמשיך לומר,קראוץ' שחקן פנטסטי.
    אתם יכולים לספור את הגולים שלו עד מחר,אבל הגול של ג'רארד ועוד שערים ומצבים באים אך ורק מהמשחק המעולה שלו עם הגב לשער.

"עם הגב לים,עם הראש לשם"

אין חלוץ באנגליה שמכניס את השחקנים מסביבו למשחק כמו קראוצ'י.

10. Robin Member

איך מסבירים את החזרה שלו לנורווגיה אז? להגיד את האמת לא ראיתי אותו משחק כל-כך בולנסיה אבל אני זוכר שקראתי איפשהו עליו ועל זה שהוא היה פלופ בולנסיה.

11. Raulito Madridista

טוב, הנה התגובה שלי למחזור שהיה היום בפריימרליג::

אני אתחיל באלופה צ'לסי( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx לא אוהב לקרוא להם ככה).... פולהאם האנדרדוגית כמעט השיגה נגדה נקודות בבית. אני אישית מאוד מאוכזב, אני שמעתי שהשופט התעלם מנגיעה ביד של ג'ון טרי. אני מרגיש שכל העונה צ'לסי מנצחת בקטנה, אבל את הנקודות לוקחת כמו גדולה. הפער בפיסגה הוא 9, ואני לא רואה אותו קטן עד סוף העונה, אלא גדל.

*פולהאם, שלה יש את אחת ההתקפות הבינוניות מינוס בפריימרליג, הבקיעה לצ'לסי 2 גולים. זה סימן למשהו?....

עכשיו, אעבור למשחק של ליברפול נגד ניוקאסל. בוודאי לאואן היה קשה לשחק, אני לא ראיתי את המשחק, אבל אני חושב שהוא לא היה במיטבו. ניוקאסל פיתחה צפיות. אולי את ארסנל שהעונה חלשה מאוד במשחקי חוץ היא ניצחה, אבל מול רפא בניטז וליברפול היא לא הייתה מסוגלת. אני לא רואה את שירר ממשיך שנה הבאה. הוא כמו כל ניוקאסל למעט אואן, לא פוגע הרבה זמן. לא שמעתי מלוקה הרבה זמן....
    אי אפשר שלא לדבר על ההגנה של ליברפול.. היא ספגה פחות מצ'לסי!
    ניצחון יפה מאוד לליברפול, שמראה לנו מי הקבוצה השנייה הכי טובה באנגליה....

מנצ'סטר... ניצחה חלק וצפוי 3-0 על ברומיץ. ניצחון חשוב שמשאיר את הפער מצ'לסי, חד ספרתי. אם את ברומיץ יונייטד לא הייתה מנצחת אז אני לא יודע את מי כן... סקולס נכנס לעניינים לאחרונה וזה טוב מאוד ליונייטד. ואן ניסטרלוי ממשיך את העונה הטובה שלו, והוא ולאמפרד ייתחרו על תואר מלך השערים, אני לא חושב שהנרי יהיה מסוגל.

ארסנל, סוף סוף ניצחון חוץ. צ'רלטון הבינונית עשתה בעיות, אך לפי מה שהבנתי, התוצאה הייתה צריכה להיות יותר גבוה. ליונברג ופירס כהרגלם החמיצו, ואני לא יודע מה יהיה איתם. משמח לשמוע שרייס הבקיע, למרות שמריבאונד זה לא מראה על משהו מיוחד חוץ ממיקום טוב של חלוץ.
    שנמשיך להתקרב לצמרת.

12. Jose Mourinho Member

הוא לא חזר לנורבגיה, אחרי ולנסיה הוא שיחק ברומא עונה אחת, אחר כך בבשיקטאש, והעונה עבר לליון.

13. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ון קארו היה אחד החולצים הבולטים באירופה כשהוא שיחק ברוזנבורג, הוא חתם בוולנסיה
    תמורת 11 מיליון דולר (בערך המחיר של קראוץ') ובתוך 4 שנים הוא עבר לפחות 3 קבוצות,
    ביניהן פנרבחצ'ה. אין ספק, רכישה גאונית של בניטז, וולנסיה קיבלה תמורה מלאה בעבור
    ה11 מיליון דולר שהיא שילמה. גם קארו לא היה בדיוק חלק מגביע וואפא של וולנסיה, להזכירך.

לזהות פוטנציאל זה לא ממש קשה, אבל כשאפשר לעשות את זה בזול, ולא לבזבז, והדגש על
    "לבזבז" 8 מיליון פאונד, זה אבסורד, זה לא לזהות כשרון, זה לשלם הון על שחקן עם "פוטנציאל" שמגיע, ל"אלופת אירופה". תראה את וונגר, זיהה כשרונות כמעט עשור, ועשה
    את זה בפחות כסף מהרכישה של קראוץ'. אתה יושב ליד המקלדת שלך ומנסה "להאכיל" אותנו
    כובעים שבכלל לא קיימים, אלא רק בראש שלך ושל שאר גנבי הג'נטים, בניטז הוציא המון כסף
    על קבוצה עם סגל כמו שאתה אפילו אמרת, חלש יותר משל ארסנל והיונייטד, בינתיים זה עובד
    יופי, אבל אני מוכן לחתום שליברפול תגיע לליגת האלופות בעונה הבאה, דרך המוקדמות. אה, ושקראוץ' יעזוב בקיץ.

נ.ב

קראוץ' אפס.

נ.ב 2
    "
    לגבי קראוץ', הוא חלוץ ציר טוב, לא יותר מזה.

יפה אמרת, גינזולה מתקשה להבין שטעה.
    "

להביא את הציטוט שבו אמרת שלא ראית שחקן ציר כמו קראוץ' כבר הרבה זמן?

נ.ב 3

קראוץ' אפס.

14. George Best Member

הסגל של ליברפול עדיף על זה של ארסנל לפי דעתי
    קראוץ' בחיים לא ישוחרר,בניטז כל כך אוהב אותו ומאמין בו..אין מצב-מוכן לשים על זה כסף

15. לייזר Member

1) ג'ון קארו היה פלופ בולנסיה. לאמוד אותו לפי היכולת שלו להדיח את ארסנל מאירופה זה כמו לשפוט את נוואנקו קאנו לפי השלושער שהוא כבש מול צ'לסי. אני לא יודע מי הפליץ עליו כאן 17 שערים בליגה או כל שטות כזו, אבל ג'וני של ולנסיה כבש 28 שערים ב121 משחקים בליגה ובאירופה, במהלך 3 עונות. בהתחשב בכך שמדובר בשחקן שתורם למשחק הקבוצתי רק מעט יותר מאשר המעסה - זה לא ממש מרשים. זה גם לא שווה 11 מיליון דולר - הוא נמכר לבשיקטאש תמורת חצי מהסכום הזה.

2) אפשר להפסיק עם הסיפורים על הרכישות המדהימות של ונגר. לכל מטבע יש שני צדדים והמוניטין לא בהכרח משקף את המציאות. פסקאל סיגאן, אחד ה"כדורגלנים" הגרועים שראיתי מימי, עלה לארסנל סכום דומה לזה של רובין ואן פרסי, יחד עם איזה 20 נקודות בחישוב הכלל של התוצאות. וילטורד עלה לונגר 13 מיליון ליש"ט ואפשר להמשיך הלאה לעבר כובש שער הניצחון היום. מתי הייתה הפעם האחרונה שונגר קנה שחקן הווה שהועיל לקבוצה שלו במשהו? לא אלכסנדר חלב (10 מיליון ליש"ט), זה בטוח. אפשר להפסיק עם הבלופים - ונגר (ופרגוסון, אגב) נכשל טוטאלית בבניית "דור שני".

לעומתו בניטז הצליח, למרות growing pains, להעמיד קבוצה מאוזנת יותר שמשקפת את תורת המשחק שלו תוך שנה קלה, שזה בפני עצמו הישג לא קטן (שלא לדבר על הגביע ההוא).

האמת לגבי קראוץ' נאמרה כאן - מתי היה השער האחרון של ליברפול שהוא לא היה מעורב בו? סיסה שחקן מוכשר ממנו לאין ערוך, אך חסר תועלת בעליל, למה לא מטפסים על ליברפול בגלל ה14 מיליון ליש"ט שהוא עלה לה - בגלל שהוא יודע לכדרר ורץ יפה? מאז שקראוץ' נכנס לכושר, ליברפול מבקיעה יותר, מגיעה ליותר מצבים ומשחקת כדורגל טוב יותר. ההבנה שלו עם שאר השחקנים היא עיוורת והוא מעורב בכל מהלך התקפי חיובי של הקבוצה - הבישול לג'רארד, השער השני, המצב של קיואל... וככה כל משחק בחודשיים האחרונים. אם מוריינטס היה חד יותר, ההתקפה של ליברפול הייתה מזכירה לי את זו של היונייטד מסוף המילניום הקודם - שחקנים לא מבריקים כאינדיבידואלים, אך קטלניים כחלק מקולקטיב.

3) אני מוכן לשים את כל החסכונות שלי על כך שקראוץ' לא יעזוב את ליברפול בסוף העונה. רוצה לגבות את הלשון המשוחררת שלך עם כמה דולרים?

הסגל לא טוב יותר, אבל הוא מאוזן יותר ולכן גם יעיל יותר. על האף הניסיונות הנואשים של ליברפול לרכוש בלם וקשר ימני - הבעיות שלהם בהרכב מתגמדות ליד אלו של ארסנל.