המחזור ה-19 בפרמיירליג: והזמן נוסע (סטארטר, אני ומיכה השקט)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏29/12/16.

1. alexshw Member

יש תמיד את המפתיעות - בסיבוב הזה קוראים להן בורנמות וברנלי.
    זה אומר הכל.

יונייטד לפני הרצף של 5 ניצחונות הייתה שישית ועדיין נמצאת שם.

2. Alta Tensione Member

מבריק. פפ נכשל (עד עכשיו) לבנות קבוצה דורסנית כמו שעשה בבאיירן ובארסה? לא ולא. זה הליגה!

מביך לקרוא.

3. Ever Banega Member

חחח כן, משתמע מהדברים שלהם כאילו הם חושבים שסיטי ברמה של בארסה ובאיירן.

4. golding מנהלים

זה באמת מוזר לטעון שהליגה האנגלית היא הסיבה הבלעדית לקשיי ההתאקלמות של פפ ב... אה, רגע.

לסיטי יש את הסגל הכי טוב באנגליה, זה היה קונצנזוס בקיץ ומי שטוען אחרת עכשיו עושה זאת רק לאור היכולת הרעה של הקבוצה. אז מה הסיבה? הפרסונל לא בדיוק מתאים לשיטה? הרי ההנהלה של סיטי כבר שנים אוגרת שחקנים לקראת הגעתו של פפ, כך לפי הדיווחים. היריבות של סיטי פתאום הפכו להיות ברצלונה מודל 2010? ממש לא.

פפ מתקשה להתמודד עם הכדורים הארוכים, עם הsecond balls ועם האינטנסיביות הייחודית שמאפיינת את הליגה האנגלית. לעזאזל, הוא אומר את זה בעצמו.

מצחיק אותי שאנשים לוקחים את הדיון הזה למחוזות של ״הליגה הזאת חזקה מהליגה הזאת״. זה לא מעניין ולא רלוונטי. מה שרלוונטי הוא שלכל ליגה יש מאפיינים שונים, לטוב ולרע, וכרגע המאפיינים באנגליה מקשים על פפ.

אני, אגב, חושב שהוא ימצא את הנוסחה הנכונה בקרוב מאוד.

5. AS R Member

שער השנה של שנת 2017

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, אני רואה שכל אחד לוקח את זה לקיצון שלו.

עריכה: תגובה מצוינת של גולדינג.

אואן, גילוי נאות: לא בדקתי מספרים. הדעה שלי מבוססת נטו על צפייה.

7. Ever Banega Member

מסכים איתך לגמרי, מכאן ולקחת את אי ההצלחה של פפ, כאיזשהו עדות לכך שהליגה האנגלית חזקה יותר זה מגוחך. אגב יש מצב שאף אחד לא עשה את זה וזה היה בראש שלי, סתם לא יכולתי שלא להגיב שהעלו את הנקודות של סיטי מול של בארסה כאילו אם סיטי הייתה בספרד הייתה עכשיו במקום הראשון.

8. owen11111 Member

ההייטריות לפפ? אני אישית דווקא מחבב אותו, אפילו מאד.

אני שוב מת להבין, כי קראתי את הדיון יותר מפעם אחת. איפה נטען, כאן בדיון הזה, או למען האמת בכל אחד מהדיונים האחרונים בנושא, שהליגה האנגלית חזקה/טובה/אינטנסיבית יותר מליגה אחרת?
    הצורך של אנשים לקפוץ ולצעוק "אנגלופילים/אין לכם מושג/מביך" בכל פעם שמתעורר איזשהו דיון שמנסה להשוות בפרמטר כזה או אחר בין הליגות מתחיל להיות מאוס בדיוק כמו אלה שצועקים את הדבר ההפוך. (לאו דווקא אתה או בדיון הזה).

אין לי שום בעיה שפפ יביע כל דעה שהוא מוצא לנכון. גם לא אמרתי בשום שלב שהוא טועה. רק אמרתי שצריך לקחת בחשבון שזה יגרום לאנשים לחכות לו בפינה עוד יותר ממה שהיו מחכים לו קודם לכן.
    אגב, להביע דעה נחרצת ובלתי מתפשרת, נכונה ככל שתהיה, אחרי חודש וקצת במקום עבודה חדש במדינה חדשה, זה מעט יהיר. זה נכון אם אתה מאמן כדורגל בליגה זרה או מתכנת בסטארט-אפ.

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/17
    Mellow29 אוהב/ת את זה.
  9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

owen, למקרה שלא שמת לב - הדיון הזה התחיל בעקבות הודעה של מישהו שהביא נתון סטטיסטי וקינח ב"ברוך הבא לליגה אמיתית", כאילו במעין עקיצה (שכביכול מגובה בנתון סטטיסטי) שהליגות הקודמות שאימן בה לא היו "ליגות אמיתיות".

אז דבר ראשון - אנשים כאן לא קופצים.

דבר שני - הנתון הסטטיסטי הזה מרתיח אותי אישית כי הוא בדיוק נופל לקטגוריה של נתונים סטטיסטים שמוצאים מקונטקסט והשימוש בנתונים סטטיסטיים מהסוג הזה נפוצה הרבה יותר מדי בתרבות האינטרנטית של היום ואני אישית לא סובל את זה. זה תוצר של תרבות קלייק-בייטינג וסנסציונליזציה של בולשיט מטעה שנועד למשוך תגובות WOW מצידם של אהבלים שמעולם לא פיתחו את היכולת לחשיבה ביקורתית.

דבר שלישי - אם מישהו בכל זאת רוצה להתייחס לפפ ולליגה האנגלית, אז אני חושב שגולדינג סיכם את זה הכי טוב. כרגע הדבר שהכי בולט זה שפפ עצמו לא הסתגל כמו שצריך לייחודיות של הליגה והוא ראוי לביקורת אם אכן התבטא בצורה מתנשאת ו/או "פלצנית". כאן בערך זה נגמר וכל ניסיון לעשות השוואה בין קדנציות קודמות של פפ לנוכחית מנותקת לחלוטין בגלל חוזק הקבוצות הקודמות שאימן - קבוצות היסטוריות בכל קנה מידה שהמספרים המינימליים שהציגו בטורי הפסדים נבעו מחוזקה עצומה שלהן ולא מחולשה או היעדר תחרותיות בליגה שלהן. שימו לב שזה אפילו לא אומר שהליגות בגרמניה וספרד הן בהכרח תחרותיות יותר, פחות או במידה שווה לזאת שבאנגליה. זה פשוט שהחוזק של הקבוצות הקודמות של פפ לא ממש אפשרו לנו לדעת את זה. רוצה לומר, שימו את הברצלונה ההיא בכל ליגה בהיסטוריה והיא ככל הנראה הייתה שוברת שיאים בצורה שהייתה גורמת לליגה הספרדית של אז ולליגה הרומנית השנייה להראות אותו דבר. כי אם אתה פותח סטט' ורואה שכולן הפסידו להם, איך תסיק מזה משהו על איכות הקבוצות היריבות? מי שרוצה לעשות השוואות שיצפה במשחקים ויתבסס על העיניים שלו ועל איכות הכדורגל שהוא רואה. לא על סטטיסטיקות שמוצאות מקונטקסט (להבדיל למשל מסטט' כמו זאת שנוגעת בדומיננטיות של הספרדיות באירופה שאין ממש דרך להוציא אותה מקונטקסט).

אלעד, ראיתי את הגול של ג'ירו וכל מה שאני יכול להגיד זה - נכון שאמרתי לך שמקארת'י זה ונגר? כשהדברים הולכים זה נראה בן זונה.

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אואן,

היו לא מעט דיונים כאלה (עקיצה גם כאן), אם כי אני מסכים שגם הקיצון מהצד השני לא יותר בסדר. תצטרך לסלוח לי, כי אני לא מתכוון לחפש ציטוטים.

ההייטריות אולי לא תקפה לגביך - אבל היא מתאימה מצוין לתחילת החלק האחרון שתיארת. בסדר נו, כולנו צבועים. same old shit.

יותם,

ארסנל תמיד נראית ככה מול קבוצות גרועות (מאוד) שלא עושות כלום מנגד. בכל מקרה, הסכמתי כבר אז עם מה שכתבת.

11. Raulito Madridista

התפתח כאן דיון מאוד יפה ואני כן חושב שפפ לא הסתגל לליגה האנגלית. לגבי החוזק שלה - או.קיי, העונה יש שיפור גדול, ומצד שני קחו בחשבון שני דברים: ראשית, הקבוצות הכי מרשימות בליגה האנגלית הן צ'לסי וליברפול - אין להן את העומס של אירופה, אתם מבינים למה מתכוון המשורר? ודבר שני, מה עם העונה שעברה? לצד סיפור הסינדרלה של לסטר - מדובר בעונה עלובה של כל הקבוצות הגדולות. את הכוח של ברצלונה אפשר היה לראות גם במשחקים נגד ריאל מדריד שמאז הגעתו של מוריניו היא קרובה להיות מפלצת של כדורגל וכן ההשתלטות של בארסה על ליגת האלופות, להוציא את אתלטיקו היא לא הודחה בפחות מחצי גמר. גם אתלטיקו מדריד יריבה לא קלה בכלל שהעיפה את צ'לסי של מוריניו. הצמרת בספרד חזקה מאוד לצד בעיות של הקבוצות הגדולות השנה וההצלחה באירופה מסבירה את הכל. מעבר לזה סביליה עם תקציב נמוך משל לסטר. הספרדיות בשקל ותשעים מעמידות קבוצות מעולות. לא מחזיק ממנצ'סטר יונייטד וארסנל העונה וגם לא מטוטנהאם.

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם קשר ובלי קשר: יש לי תחושה שסיטי לא עוברים את מונאקו וזה ייגמר בצורה דומה לאיך שארסנל עפו מולם לפני שנתיים.

13. Raulito Madridista

אם המשחק היה נערך מחר - הייתי מסכים איתך, אבל יש עוד זמן רב עד להגרלה ולך תדע איך מונאקו תגיע למשחק הזה גם מבחינת הכושר וגם מבחינת סגל השחקנים שלה שלא עמוק בצורה יוצאת דופן. מעבר לכך היא מאוד לא מנוסה, להוציא את ההפתעה נגד ארסנל אני חושב שהיא לא הגיעה לשלב משמעותי בצ'מפיונס מאז העונה עם מוריינטס, ג'ולי ורוטן ב-2004 כשהדיחה את ריאל מדריד וצ'לסי והובסה בגמר מול מוריניו. בכל מקרה אין ספק שמדובר במשחק שיש לסיטי רק מה להפסיד בו.

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קרה או לא קרה בעבר הדיי רחוק פחות רלבנטי, אבל אני מסכים לגבי נקודת הזמן הנוכחית ובעיקר לגבי השורה התחתונה.

15. oranfu Member

הקשקושים האלה על היעדר אירופה מתחילים לעצבן. כמה אלופות היו עד היום באנגליה שלא שיחקו באירופה? אחת - לסטר. אם זה היה כזה פקטור משמעותי אז למה לא היו עוד כאלה? בזמן שמדברים על חוסר במשחקים באירופה, נא לזכור שללסטר היה סגל של 13 שחקנים. למועדונים הגדולים יותר יש גם סגלים גדולים יותר על מנת להתמודד טוב יותר עם העומס.

זה עוזר? כן. אבל זאת לא הסיבה. לסיטי יש סגל עמוק ואיכותי, יותר משאר היריבות (לפחות חוץ מאחת). 6 משחקים באירופה (שכוללים את סלטיק וגלדבאך) הם מה שמפריעים לו להציג רמה גבוהה יותר? עוד לא התחילו משחקי הגביע בכלל.

סיטי מקרטעת למרות שמשחקים באירופה נגמרו כבר לפני כמה וכמה שבועות.

פפ עד עכשיו לא עושה עבודה מספיק טובה. הוא לא העריך נכון את הליגה והתוצאות לא להיט. זה משהו שאי אפשר להתווכח עליו.

owen11111, alexshw ו-Big Virgil אוהבים את זה.