המחזור ה-22 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏4/1/11.

1. THE STRETFORD END Member

איסטלנד

נכון שמבחינת נקודות עדיף לי 2 הפסדים וכמה ניצחונות מבין תוצאות התיקו
    ועדיין ללהיות בלתי מנוצח זו אמירה ויש לזה אפקט חיובי מנטלי לקבוצה
    ואנחנו עדיין במקום הראשון עם 2 משחקים חסרים!!

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדברים שנאמרו בפוסטים האחרונים מדויקים ביותר. אם האלופה חזקה באמת או חלשה יחסית אפשר יהיה לדעת רק בסוף העונה. קחו לדוגמה את ההבדל בתפישה של ארסנל בין ינואר 98' וינואר 2002 לעומת סוף העונות הללו. הוזכרה כאן כמובן יונייטד של 2003, ואפשר לדבר גם על יונייטד של תחילת ינואר 1996 אחרי התבוסה 4-1 לטוטנהאם. זה לא אומר כמובן שאי אפשר לנתח את הליגה, אבל לצאת בהצהרות כבר עכשיו על אלופה חלשה זה מוקדם מדי.

3. Andrei Kanchelskis Member

ויותר מזה עם מאזן ביתי כמעט מושלם.
    קבוצה ששומרת על הבית וצוברת בו כמות גדולה של נקודות מגדילה את סיכוייה לזכות באליפות ואם היא לא מפסידה ולא משנה אם היא מנצחת או שהיא עושה תיקו אז זה הופך אותה לקבוצה טובה משאר יריבותיה ועדיפה עליהן במאבק האליפות...

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמין לי שאת אוונס והוייה אני רציתי לגרש הרבה לפני שהם הלכו אבל לפחות הבנתי את הדרך שלהם והם לא ביזו את המועדון עם ראיונות הזויים לחלוטין. התקופה עם הודג'סון היא התנסות כמעט חדשה עבור אוהדי ליברפול הוותיקים ביותר. עם סונס באמת היו עונות שפל דומות ולא בכדי הוא מוזכר תמיד כאחד המאמנים הגרועים ביותר בהיסטוריה של המועדון.

אל תשכח שצ'לסי של סקולארי הייתה מרחק פנדל מאליפות אירופה, אמנם טורניר נוק אאוט אבל אתה לא יכול להיות קבוצה רעה אם אתה זוכה במפעל, צ'לסי של החודש האחרון מזכירה לי את הנפילה שלנו ב2003 כשהיינו מקום 1 ואז לא הצלחנו לנצח משחק במשך חודשיים, בסוף סיימנו במקום ה-5...

אתם צודקים לגבי העלייה של בולטון וסנדרלנד, בולטון גם בתקופת אלארדייס הייתה בסביבות המקומות האלה והיא חזרה להיות קבוצה שקשה לשחק נגדה.
    ועדיין כשאני שם פוקוס על הצמרת בלבד, אני רחוק מלהתרשם מאיכות הקבוצות שרצות לאליפות או לטופ 4 בהשוואה לאלה שרצו לאליפות בשנים קודמות.

נערך לאחרונה ב: ‏5/1/11
  5. THE STRETFORD END Member

Liverpool-Forever

אני לא זוכר טופ 4 שהפך לטעמי לטופ 5 כל-כך צפוף וחזק.
    לכל קבוצה יש את היתרונות והחסרונות שלה ואולי בשנים אחורה היו אלה בעיקר 2 קבוצות(יונייטד וצ'לסי)שהיו ברמה אחת לפחות מעל כל השאר,עדיין לטעמי יש פערי איכות בין קבוצות הצמרת אבל בתמונה הכללית,קריעת תחת ובגלל איכות שהצטרפה,הרבה יותר מאשר איכות שירדה.

6. Andrei Kanchelskis Member

ומצד שני צריך לזכור קבוצות שבחצי הראשון של העונה היו חזקות בכמה רמות על הליגה וסומנו כאלופות וודאיות אבל בחצי השני נחלשו מאוד,סיימו את העונה בידיים ריקות והוכיחו שכדורגל טוב צריך לשחק עונה שלמה ולא רק חצי ממנה: ניוקאסל ב-96,מנצ'סטר יונייטד ב-98, וארסנל ב-2003 הן הדוגמאות הטובות ביותר
    לפעמים יעילות עדיפה על כדורגל יפה וזה נראה לי הכיוון בו הולכות השנה קבוצות הצמרת הגבוהה והכוונה בעיקר אלינו ולשיטי אבל כידוע לאור מקריי העבר אי אפשר לדעת כיצד תראה היכולת של המועמדות לאליפות בהמשך...

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים לגבי הצפיפות והעובדה שיש השנה 5 קבוצות שכולן יכולות לתת צעקה שיש להן מה לומר בנוגע לאליפות. אני חושב שזה נוצר מהיחלשות של צ'לסי-מנ יו , אתה חושב שזה בגלל ההתחזקות של סיטי וספרס. שם אנחנו חלוקים.

8. Andrei Kanchelskis Member

אוי ואבוי לידיים אשר כותבות ואוי ואבוי לעיניים אשר רואות טעות שכזו!
    הרי כל ילד בן ארבע יודע שבגמר ליגת האלופות בעונת 2008 אימן את צ'לסי אברהם גרנט, חשבתי שאתה אחד שתמצה בהיסטוריית הכדורגל ובמיוחד בהיסטוריה שקרתה ממש לא מזמן....

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה, משום מה בלבלתי את סקולארי כזה שבא לפני גרנט כשבעצם הידינק החליף את סקולארי וגרנט החליף את מוריניו. בכל מקרה, הנקודה המקורית שלי עדיין תקפה. (במקום גמר אלופות , הייתה הדחה לברצלונה בחצי הגמר)
    צ'לסי של סקולארי נתפסת על ידך כקבוצה גרועה יותר מהקבוצה הנוכחית, אני ממש לא מסכים עם זה כי אפשר היה לראות שאותה צ'לסי עם שינוי מאמן בהמשך הייתה ממש קרובה להעפיל לגמר האלופות, היה שם חוסר מזל משווע יחד עם טעויות שיפוט שגרמו לכך שברצלונה תעלה לגמר. הייתה שם קבוצה חזקה מאוד שסבלה מפציעות ארוכות של דרוגבה ואסיין וגם סקולארי שהוא מאמן די מוגבל לא תרם. לאחר שהם החליפו מאמן ודרוגבה חזר לקו הבריאות ראית מה הם שווים. להגיד שהקבוצה ההיא פחות טובה מצ'לסי של היום שבחודשיים האחרונים לא בטוח שאת קבוצת המילואים של עצמה היא הייתה מנצחת, זה מוגזם.

10. the white pele Member

דניס,
    סטוק(וטוטנהאם וברום) נראו לפחות כמו ארסנל באולד טראפורד.
    גם ארסנל משת"פית?

ובקשר לרמה,
    רק לפני עשרה ימים יונייטד נתנה את המחצית הכי טובה שלה העונה מול סנדרלנד(מחצית לפנתאון).הסיכומים הזמניים האלה לאחר כל מחזור מוקדמים מאד, בטח שמדובר במחזורי חג מולד צפופים ומתישים.
    מסכים לגמרי עם סטראפורד, יונייטד טובה יותר מ-04-06 . היא גם כובשת לא פחות מאשר בעונות טבז/רונאלדו. הרמה הכללית לא מטרידה אותי כמו אלא איך יונייטד מתמודדת מול הסטאנדרטים של עצמה(אחלה)והיא אכן בשלה ומוכנה לשתי רכישות איכותיות ונקודתיות(שיתמזגו לתוך סגל מאוזן ועמוק) ששוב יעיפו אותה קדימה.
    פרגי בוודאי כבר יודע בסבירות גבוהה מה הוא צריך ואת מי הוא מביא.

11. Andrei Kanchelskis Member

אם צ'לסי תפסיד הערב לוולבס(ואני בהחלט לא רואה בכך הפתעה לאור יכולתה החלשה עד עכשיו) אפשר לומר באופן כמעט וודאי שתם ונשלם חלום האליפות שלה.
    קבוצה שמתיימרת לאליפות ונראית כל כך רע כרגע לא יכולה להפסיד לקבוצות נחתות ממנה ולהתרחק בצורה כל כך משמעותית מהפסגה בשלב כל כך חשוב של העונה,אם משחק חסר או בלי משחק חסר 9 נקודות פיגור מהפסגה ויכולת כל כך עלובה בתקופה האחרונה תהיה סיבה טובה להודות שצ'לסי של העונה הנוכחית פשוט לא ראויה לאליפות העונה... אבד לה כוח ההרתעה, אבדה לה היכולת הדורסת מאשתקד ולא מן הנמנע שגם אנצ'לוטי יאבד בקרוב את משרתו למרות שאני אישית לא חושב שזה יהיה צעד חכם לפטר אותו כי אין מישהו שכרגע יכול להיכנס לנעליו....

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליפות? אני אמנם צחקתי על זה כשמישהו העלה את זה כאופצייה לפני שבועיים אבל כרגע צ'לסי צריכה לשים לב שהיא מסיימת בכלל בטופ 4.
    אני לא מאמין שקיים סיכוי שצ'לסי לוקחת מעכשיו עד סוף העונה 10 נק' יותר ממנ יו, לדעתי סיפור האליפות נסגר שם, כרגע הם עוסקים במזעור נזקים (כלומר לסיים 2) ובלקוות לעשות משהו בליגת האלופות.

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

henrywinter Henry Winter
    #afc Fabianski Sagna Fabregas Koscielny Nasri Van Persie Walcott Song Wilshere Djourou Clichy

henrywinter Henry Winter
    #mcfc Hart Richards Kompany Zabaleta Milner Barry Jo Kolo Tevez De Jong Yaya

14. Wave Member

איזה הרכב אפור של סיטי, השחקן היצירתי היחידי בסגל הוא טבז, יהיה משחק מעניין.
    אצל צ'לסי אנלקה חוזר לספסל וקאלו בהרכב, מיקל לא בסגל (פצוע? מושעה?)

15. AronB Member

Arsenal: Fabianski, Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy, Song, Wilshere, Fabregas, Nasri, Walcott, van Persie.
    Subs: Szczesny, Rosicky, Denilson, Squillaci, Arshavin, Chamakh, Bendtner.

Man City: Hart, Richards, Kompany, Toure, Zabaleta, De Jong, Barry, Toure Yaya, Milner, Tevez, Jo.
    Subs: Given, Bridge, Wright-Phillips, Adam Johnson, Boateng, Lescott, Vieira.