המחזור ה-22 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏20/1/12.

1. The_Arsenal Member

אני כנראה במיעוט, אבל אני חושב שלליברפול יש בוודאות סגל לא פחות טוב משל מארסנל, ובטח שיש להם יומרות יותר רציניות לעונות הבאות. הייתי קונה את המצב שלהם מאשר את המצב שלנו. אצלם בקיץ ישנו דברים, ינסו לעשות דברים אחרת, ישקיעו כסף. אצלנו, כבר מעכשיו ובלי קשר לאיך שתסתיים העונה, אני יכול לחתום על זה שהסגל ייחלש בקיץ, כשקטסטרופת ואן-פרסי ממתינה לה מעבר לפינה. ככה זה כבר חמש שנים בערך ואין סיבה שזה ישתנה (זאת אומרת, יש המון סיבות שזה צריך להשתנות, אבל אנחנו יודעים שזה לא ישתנה). אז לפני שמרחמים על ליברפול (והם מעוררי רחמים, שלא יהיו אי-הבנות), עדיף להסתכל על עצמנו קודם.

ועוד דבר אחרון.
    אתם מדברים על זה שמשאירים את קני בליברפול רק בגלל שהוא סמל. אוי לאירוניה. אולי תנסחו את זה קצת יותר יפה - משאירים את קני בגלל שזוכרים לו את הישגי עבר. מתחיל כבר לצלצל יותר מוכר?
    ולמי שעוד לא נפל האסימון, אני בטוח שאם קני היה מדשדש אותו מספר שנים שונגר מדשדש אצלנו הוא כבר מזמן היה עף על טיל. אם יש קבוצה באנגליה שבה המאמן נשאר בעיקר בגלל שהוא סמל, זאת ארסנל. עוד סיבה לאופטימיות גם כן...

לגבי פולהאם,
    אני לא מופתע מהמשחק היום, כמו שאני מופתע מזה שהם אספו כ"כ קצת נקודות עד עכשיו. לדעתי העונה הזאת היא כשילון של מרטין יול, מכיוון שלפולהאם יש את הסגל הטוב ביותר מחוץ לטופ 6 בצוותא עם הקבוצה שהם נתנו לה היום בראש- ניוקאסל. אין שום סיבה שפולהאם תהיה בחלק התחתון של הטבלה אחרי יותר מחצי עונה. אין שום סיבה שהיא תסתכל מלמטה על קבוצות נגרים כמו נוריץ' ואסטון וילה, ושיהיו להם את אותה כמות נקודות כמו סוונזי.

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/12
  2. אבו Member

טוב, בוא לא נגזים, ונגר כן הביא לנו דברים חיוביים ואפילו תארים. אמנם בעבר הרחוק, אבל אי אפשר לשכוח את מה שהוא כן תרם.

3. The_Arsenal Member

נכון. גם קני הביא דברים יפים לליברפול. שניהם במשרה שלהם כרגע בגלל מה שהם עשו ולא בגלל מה שהם עושים.

4. Bender Member

אני חושב שזו בדיוק הגישה הלא נכונה לגבי ונגר. דבר ראשון, הוא מעלה אותנו רצוף לאלופות כול הקדנציה, ודבר שני אנחנו מעפילים מעבר לשלב הבתים תמיד. זה אולי לא מספיק אבל זה הישג שלא כדאי להתעלם ממנו, בייחוד כאשר אתה רוצה להשוות לליוורפול. לא פחות חשוב, ונגר עושה את זה תוך כדי שנבנה איצטדיון ענק, חדש, שהוא נכס אדיר לקבוצה לעשרות שנים ועם תקציב העברות חיובי. בנוסף הקבוצה שלו משחקת כדורגל שכיף לצפות בו (לפחות עד השנה), הפך את ארסנל למותג בין לאומי (שהיא לא הייתה לפניו), תרם בדרך לשיפור יחסי הציבור של הליגה האנגלית (לרווחתם הכספית של כלל הקבוצות בה), גידל ומגדל דורות של שחקנים איכותיים, פיתח מערכות סקואטינג מהטובות בעולם לקבוצה, ופיתח מרכז אימון מהטובים בעולם בקולוני. כמו כן הוא היה הראשון להבין את גודל האסון.. (סליחה זה לא קשור). עם כול הכבוד הוא גם זה שפיתה את ססק לבוא, שהביא את נאסרי ומכר אותו בכפול כסף. אל תשווה את ההישיגים שלו לאלו של קני בתור מאמן, זה עלוב. בנוסף שחקנים רוצים להגיע לארסנל בגלל ונגר. הוא מהווה מוקד משיכה חזק בתחרות על כישרונות צעירים כול חלון העברות (למשל OX לא היה מגיע ללולא ונגר, רק לדוגמא לשחקנים שיהיו נכס בהמשך). בקיצור, ונגר צריך ללכת ולקנות שחקנים טובים, ולתת לקבוצה הזו צ'אנס לקחת תארים, אבל קני דלגליש הוא עדיין לא.

5. The_Arsenal Member

רוב הדברים האלה לא רלוונטים. כל פעם שרודס מאשים את ונגר בכל דבר, אז אתה וגיל אומרים לו ובצדק, שלא בכל דבר ונגר אשם. זה גם עובד בכיוון ההפוך - לא כל דבר טוב שקרה בארסנל בקדנציה של ונגר, זה מעשה ידיו של ונגר.
    אתה רושם דברים כמו "קנה את נאסרי ומכר אותו בפול כסף", שהם מעניין כקליפת השום. אני מסתכל על איך שאנחנו נראים בליגה בחמש שנים האחרונות - עילה לפיטורין. כל השאר סיפורי סבתא. אני בטוח שאם היינו לוקחים איזה אליפות אחת בחמש שנים האלה עם מאמן אחר, זה לא היה הורס את המותג שונגר בנה.

ההשוואה לקני היא משום ששניהם נשארים במשרה שלהם בגלל שהם סמלים (אצל ונגר זה אולי גם כי הוא קמצן בין קמצנים). לא השוויתי בין יכולת האימון שלהם. לא השוויתי ביניהם בכלל, רק ציינתי את האירוניה בכך שאוהדי ארסנל "יורדים" על ליברפול כי הם משאירים סמל כמאמן למרות שהם נראים פח, או בקיצור, עושים שנה אחת מה שארסנל עושה חמש שנים (לא כולל הבלחות פה ושם).

6. alexshw Member

לשניהם אותה כמות אליפויות, רק קני לקח בפחות שנות אימון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    בעונה שעברה הוא התחיל תהליך של שילוב צעירים מקומיים, תהליך שנעצר עם הבזבוזים הכושלים.

ונגר הפוך, מתנהל כמו מאמן נוער ושוכח שהוא נמצא במועדון גדול והישגי.

פרגוסון הוא באמצע, לא הולך לשום קיצונות, ולכן הוא יותר מצליח. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. Mellow29 Kopite

האמת שדלגליש זכה ב-4 אליפויות בעוד שלונגר יש 3. והוא גם היה הראשון להבין את גודל האסון, אם כבר הזכרת. אם ככה, אתה באמת צודק, מגוחך להשוות את ההישגים של שניהם כמאמנים, זה עלוב.

8. nadav dashti Member

הבעייה שכיום, על כל דבר טוב אתה יכול למצוא 2 דברים גרועים. אני לא צריך לספר על הכשלון בחלון העברות קיץ אחר קיץ בשנים האחרונות. משוער ועד בלם רציני, עד קשר אחורי מחליף ברמה גבוהה וחלוץ מחליף לרובין פרסי.
    אני לא צריך לספר שממרץ אומרים שארסנל פייבוריטית לאליפות(חוץ מהעונה) והעונה זה יקרה ואז רואים קריסה שלאף אחד אין הסבר, אבל כולם יודעים את הסיבות האמיתיות, שונגר נכשל מקצועית, טקטית,ניהולית, תקשורתית וזה לא בושה לשים את המפתחות.

כשאני אומר טקטית אני מתכוון למשחקים כמו בלקבורן בעונה שעברה או אפילו ליברפול באמירויות, ששחקנים מתמסרים עם הכדור 30-40 מטר מהיריבה ומחכים שהרוח תעיף את הכדור לרשת. או נגד בולטון עם השער בדקה האחרונה של תמיר כהן שחצי שעה הם בחצי שלהם ושום דבר לא קורה ובסוף מקבלים שער.
    וכמו שאתה אומר, זה כדורגל יפה, הבעייה שהם עושים אותו חצי הראשון של העונה ונוחכנו לדעת שבפריימליג מרץ-מאי זה החודשים שבהם מוכרעים דברים.

9. alexshw Member

יש לו אחת במונקו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    צודק טעות שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

פולהאם עם סגל שחקנים נהדר,בעיקר בחלק ההתקפי ששם יש להם שחקנים שנכנסים בקלות להרכב של קבוצות כמו ארסנל/צ'לסי/ליברפול... לא מבין איך לעזאזל הם כל כך רחוקים ממקום 7

11. Gunners Member

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/205054_10150568531740722_177645095721_18329314_590943_n.Xxx

12. Mellow29 Kopite

Hart; Richards, Savic, Lescott, Clichy; Milner, Barry, Silva; Nasri, Dzeko, Aguero

Friedel; Walker, Kaboul, King, Assou-Ekotto; Lennon, Modric, Parker, Bale; Van der Vaart; Defoe

13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע בעד מי אני במשחק הזה, מצד אחד אני רוצה שהחלום של טוטנהאם ימשך ושיצליחו להתקרב הרבה יותר לסיטי... מצד שני איבוד נקודות של סיטי משמעותו שיונייטד תידבק לסיטי

14. JohnTerry26 Member

אני היחיד שתמיד מתבאס לראות שדז'קו פותח ולא באלוטלי? יש באדין דז'קו משהו שפשוט משעמם אותי.

"אגוארו בעמדה של יאיא טורה"... sure he is זלצר.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/12
  15. skyday20 Member

Super Sunday!, שני משחקים מדהימים היום. הפעם באמת SUPER.
    ארסנל ירצו לנקום מול יונייטד, לטוטנהאם זו הזדמנות נדירה, להתקרב לצמרת העליונה שחלק מהכוכבים של סיטי לא ישחקו היום, אבל לדעתי סיטי יותר מדי חזקה בשבילם בכל מקרה.
    שוב פעם ארסנל מגיעים מול השדים בלי הרכב מלא, אבל מקווה להופעה מחויבת עם התמיכה של הקהל בבית, יהיה בסדר.
    Come ON ARSENAL.