המחזור ה-23 בסרייה A - נאפולי ויובנטוס ממשיכות במרוץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏2/2/18.

1. VAR Member

כנראה בגלל שאני לא שותף לדעתך שדונארומה הוא בחלק התחתון של דירוג השוערים באיטליה. הלוואי שהיינו מאבדים נקודות רק בגלל טעויות אינדיבידואליות שלו או של קלאבריה. זה היה מציב אותנו באזור של יובנטוס ונאפולי בטבלה. כשמשחק ההגנה שלך רע לשוער שלך יש יותר עבודה ממה שאמורה לו, וכשזה קורה הוא באופן טבעי טועה יותר (וגם דופק יותר היילייטס כמו שהוא עשה בערך דקה לפני השער המוזר שספג, מה שאתה כמובן לא תציין). המטרה צריכה להיות שלקבוצות יהיה קשה יותר להגיע לאזור של דונארומה, לא שדונארומה יהיה בופון כבר בשלב הזה של הקריירה שלו.

ואני ממש לא חוסך ביקורת גם משחקנים צעירים, אגב. אני לא חושב שיש בפורום מישהו שמתרשם מלוקאטלי פחות ממני.

2. גלץ Member

בתור מי שהיה שוער בשכונה, תדעו שזאת העבודה הכי קשה במגרש ותפקיד בעל אחריות מאוד גדולה.
    אתה יכול להיות תותח במשחק אבל טעות אחת שלך ורק את זה יזכרו.

itzik.miro, Dayatso ו-Mamadu אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

לא מקנא בך שעמדת בשער, בדרך כלל היינו שמים שם את אלה שנבחרו אחרונים ב"כוחות". חרא תפקיד. שוער מכבי חיפה אוהד לויטה גדל איתי בשכונה ואפילו הוא לא הסכים לעמוד בשער חחחח

4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור שוער שכונה וטורנירי קטרגל חובבניים מבחירה (ככה זה כשפרנצ'סקו טולדו ודודו אוואט הם אלילים שלך כשאתה ילד ויש לך פטיש לכפפות שוער), אני יכול להגיד שזה אחלה תפקיד, לדפוק הצלה מרגש לא פחות מלהבקיע שער. אבל, כפי שאמר @גלץ , טעות אחת קטנה וכל מה שעשית לפני ואחרי לא נחשב.

5. DRORIKO Member

חחחחח אצלנו בשכונה זה היה באנדרסטייטמנט. היינו יותר מדי אכזריים איתם.

6. yonmu Member

"אחד השוערים הכי פחות טובים בליגה"? מעניין. מי יותר טוב ממנו ומי פחות טוב ממנו?
    קלבריה סופג ביקורת כי הוא קיבל אדום. אמנם אדום לא טיפשי, אבל ב99% מהמקרים לקבל אדום זו טעות חמורה, ובלי זה אולי היינו מנצחים.
    התוצאה עצמה - תיקו בחוץ מול אודינזה הנוכחית - לא רעה בכלל בהתחשב במקום שמילאן נמצאת בו.

7. Dayatso #BlackAndWhite#

חחחח מצחיק אבל כוללני מדי
    אצלנו בשכונה תמיד הייתי שוער אבל אותי תמיד היו בוחרים ראשון. כי שוער זה חצי קבוצה חבר. אבל מסכים שתמיד זוכרים לו את השער שספג ולא את כל ההצלות

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנקודה שלך נכונה תאורתית. רוצה קצת תכלס?

*יש רק 2 קבוצות שספגו פחות בעיטות לשער ממילאן - נאפולי ויובנטוס. ניתן לומר שכמות הבעיטות לשער זה לא מדד לאיכות ההגנה, ואני אסכים עם זה (כי יש לי את רומא כדוגמא לקבוצה שמזמינה הרבה מאוד בעיטות סתמיות אך מבחינה מספרית עדיין מציגה את אחת ההגנות הטובות באירופה) אבל זה כן מדד לתפוקה שגרתית של שוער. ג'נואה לדוגמא סופגת הרבה יותר בעיטות לשער ממילאן. פרין שוער הרבה יותר עסוק מדונארומה. ג'נואה ספגה 6 שערים פחות ממילאן. זה (% הדיפות) מה שמציב את דונארומה בתחתית מבחינה מספרית.

*ציינת את 2018 נכון? אתה מרוצה מחלקו במשחק הקבוצתי? למה % המסירות המוצלחות שלו כל כך נמוך? למה הוא עושה את אותה הפעולה בלי לחשוב צעד אחת קדימה? 2018 זה 11 שחקנים. לא 10 עם בול עץ בתוך השער שמנתר שמאלה או ימינה.

*ויש את החלק השלישי שמבוסס נטו על דעה וראיה סובייקטיבית. בעיניי הוא לא תורם "עין נוספת" להגנה שלו ומחזיק ביותר מדי טעויות או שערים ששוערים אחרים מנעו דומים להם. יכול להיות שהסיפור של החוזה משפיע עליו (כי הוא באמת נראה כמו הדבר הגדול הבא עד העונה הזו), ואני מבין גם שהגיל שלו הוא פאקטור, אבל אם אתם רוצים להתייחס אליו כאל שוער בהווה שמצדיק את מקומו (לא את המשכורת, רק את המקום), אין שום סיבה לנסות לגמד את הטעויות שלו.

גם אם הייתה לך אג'נדה דבילית שמקורה בלאום השחקן (אני יודע שאין לך), עדיין הייתי מתייחס אך ורק לתוכן הדברים ולא לכותב עצמו.

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/18
  9. DRORIKO Member

רואה עכשיו את התקציר של המשחק המדובר
    1.קלאבריה קיבל צהוב שני. קורה, לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה.
    2.אני לא מבין מה רוצים מדונארומה, השער לחלוטין על בונוצ'י ואפשר לראות בבירור שהכדור שניתז ממנו הפתיעו את ג'יג'יו, שזה טבעי לגמרי כשמדובר בבלם שלך. אגב במחצית הראשונה היתה הזדמנות נהדרת ללזניה שגם היא היתה על הראש של בונו.

10. yonmu Member

האמת שתהיתי מה הולך עם פרין, אז סיפקת לי אחלה הזדמנות לבדוק...
    מחזור 2 - הרביעי של יובה - פינה קרובה לא סגורה.
    מחזור 4 - הראשון של לאציו - הדיפה רעה.
    מחזור 7 - היחיד של בולוניה - יציעה רעה (אם כי השער בהחלט לא באשמתו הבלעדית).
    מחזור 12 - השער של קוואליארלה - יציאה רעה מהשער.
    אלה יותר שערים עם אחריות אישית מאשר כאלה על דונארומה העונה, אבל בסך הכל אני מסכים שפרין שוער מצוין.

11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

פרין הוא רק דוגמא אחת. רוצה לראות איך נראה שוער עסוק באמת? תבדוק את ויויאנו.

12. yonmu Member

התחרות היא במי השוער הכי עסוק או מי השוער הכי טוב?
    ויויאנו על 19 שערים ב14 משחקים העונה.
    דונארומה על 34 שערים ב33 משחקים.

ההייפ על דונארומה גרם לבחינה ביקורתית יותר שלו, אוקיי. הוא כנראה עוד לא ברמה של הנדנוביץ' או בופון (ושסני) או אליסון.
    כמה הוא נחות מהם? לא בהרבה. כמה שערים מילאן היתה חוסכת עם שוער מהנ"ל בשער? מעטים מאוד, אם בכלל.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי יותר עסוק זו לא תחרות, זה נתון יבש שציינתי בהקשר להודעה של ליאור.

הנקודה שלי היא ש"עוד לא ברמה" = "לא ברמה". התלוננת על הייטינג לדונארומה. אני לא רואה את זה. אני כן רואה אותו מקבל הקלות כמו "האשמה לא בלעדית", "הפתיעו אותו" ועצימת עיניים כשהיכולת שלו לא תואמת את השכנוע העצמי של האוהדים.
    אם אחרי השער של בארלה אתה שואל אם זו הטעות הרשונה שלו, כשמס' מחזורים קודם לכן הוא הדף כדור לרגליים של קריסטאנטה, זה..אני לא יודע מה להסיק מזה.

אפשר לדרג את כל שוערי הסריה א' אבל זה גולש מהנקודה. עם זאת, על סמך 3 הקרטריונים שכבר ציינתי, לדעתי ג'יג'י "עוד לא ברמה" של כל אחד מהשוערים של הטופ 7. הוא קרוב מאוד לספורטיילו (מעט הדיפות, הרבה ספיגות) אבל משום מה אני זוכר ממנו הרבה יותר בולשיט. גם אם זה לא תורגם לאיבוד נקודות (כמו נגד אוסטריה וינה (כן גם בונוצ'י אשם)).

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/18
  14. VAR Member

למה זה? שוער הוא חלק בלתי נפרד מההגנה. אם הרבה כדורים נבעטים לעבר אליסון אבל רובם מ30 מטר/מזוית קשה ובצד השני מעט כדורים נבעטים לעבר דונארומה אבל רובם מתוך הרחבה/במצבים של אחד על אחד אז ההגנה של רומא טובה יותר ודונארומה הוא השוער העסוק יותר גם אם הסטטיסטיקה לא תומכת בזה.
    לא טענתי שמדובר בשוער מושלם. אני כבר מעונת הבכורה שלו טוען שמשחק הרגל שלו טעון שיפור משמעותי (וזה לא השתפר בכלל מאז). כמה שוערים חסרי נקודות תורפה אתה מכיר?
    אבל קשה לי להתייחס ברצינות לדעה סובייקטיבית כשעל סמך הדעה הזאת שערים כמו השער שהוא ספג אתמול הם באשמתו (או אפילו באשמתו החלקית). במצב של דיפלקשן השוער תלוי לחלוטין באינסטינקטים שלו. דקה לפני השער האינסטינקט שלו הציל אותנו משער ספיגה, ודקה אחר כך לא. זה פשוט לא הוגן לצפות משוער לקחת כל כדור שתיאורטית הוא בר עצירה. יש כל כך הרבה תחום אפור בין "הצלה מרהיבה" לבין "שער באשמתו". קבוצה טובה הייתה שמה לה למטרה להוריד למינימום את הסבירות ש"טעויות" כאלה יתרחשו מחד ומאידך אם הן כבר התרחשו (וכמובן שהן יתרחשו) זה לא יעלה בנקודות. מילאן לא עושה לא את זה ולא את זה, וזו הטענה המרכזית שלי בדיון. להאשים את הש"ג זה תמיד הפתרון הכי קל והכי פחות אפקטיבי.
    מצוין.

15. yonmu Member

לא טענתי שזו הטעות הראשונה שלו. טענתי שזה השער השני שהוא אשם בו (אם הוא אשם בו).
    הראשון היה של בארלה שהוא אכן 'עליו' אבל בגבול הטעות הלגיטימית.
    להאשים אותו בשער של כריסטאנטה כשנוגחים מולו בקלות מ7 מטר והוא 'אשם' בזה שהוא הדף רק למרכז זה הזוי בעיניי.
    להאשים אותו בשער אתמול זה גם לא רציני, למרות שזה נרשם עליו. יש גבול לאינסטינקטים.

בשביל לדרג שוער-שוער צריך לעבוד קצת יותר, אבל בשורה התחתונה מדובר כאן על שוער שלעיתים נדירות עולה בשערים ולעיתים נדירות מאוד עולה בנקודות. אם כל שחקן אצלנו היה מתפקד ברמה של דונארומה היינו במקום גבוה יותר בטבלה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.