המחזור ה-23 בפרמייר ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏29/1/04.

1. Julian Joachim Member

קירק פגע בנקודה הכי כואבת. לא רק שאנחנו משחקים כמו קבוצה מתחתית הדיוויז'ן 1, ונראים כמו קבוצה מהקונפרנס, גם השוער שלנו גורם לנו להתגעגע לשוער האנגלי הכי טוב בעשור האחרון (ויסלח לי הפרינגל). איזה שוער אדיר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

גלעד רובינסון כבר לא יגרום לך לגעגועים האלה בעונה הבאה אחרי המעבר בקיץ לספרס http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx . לא הכי קשור לדיון המחזור אבל איך נראית מצבת השוערים בלידס היום? אם אני זוכר נכון יש להם שני שוערים צעירים עם פוטנציאל בקבוצה (קארסון והולואיי אם אני לא טועה) שמדברים עליהם ככשרונות אדירים. האם לדעתכם (ובעיקר לדעת גלעד) לידס ירכשו שוער חדש (במצב המזומנים הנוכחי שלהם אין יותר מדי אופציות) או ייתנו צ'אנס לאחד מהצעירים?

3. Julian Joachim Member

השער של הנרי היה לדעתי כמעט בלתי-עציר, אבל אין ספק שג'יימס פשוט לא היה מוכן, וגם הגיב די באיטיות לדעתי.

ומצבת השוערים: יש את שון אליווי, שמושאל כל עונה לכל מיני קבוצות אבל הוא כבר לא כזה צעיר (21 לדעתי) ואני לא יודע כמה מוכשר הוא. לעומת זאת יש את סקוט קרסון שהוא כנראה שוער באמת ברמה די גבוהה ונחשב בגילאים הצעירים לאחד השוערים הטובים באנגליה ומזומן וודאי לנבחרות השונות.

4. ArsenalFan Member

העניין הוא שג'יימס יצא מהשער לפני שהכדור הגיע להנרי. אמנם ג'יימס הספיק לחזור לשער, אבל הוא לא יכל להתכונן לפצצה של הנרי (אם כי כשכדור כזה מתלבש, קשה לשוער לעצור אותו) כי הוא היה בדיוק אחרי שחזר לשער, ולמיקום לא משהו, והנרי ניצל זאת היטב.

אגב, אשלי קול פשוט מטומטם (אין לי מילה אחרת) על כך שהוא אמר שלדעתו היה צריך לתת או לשניהם [הוא ואנלק(*)ה] צהוב או לשניהם אדום. בזמן שחלקו של אשלי קול מסתכם בלקחת את הכדור ולגונן עליו בניסיון לבזבז זמן (לא הכי יפה, אבל לגיטימי) וספק שליחת יד שצילומי הוידאו אפילו לא מוכיחים שפגעה באנלקה, הבוגד לקח את שתי ידיו המלוכלכות, תפס את פרצופו של קול, ודחף אותו שני מטר מהשופט. ככה מספקים תחמושת מכלום לתקשורת צמאת הדם של ארסנל, מבית "סקיי", ה"סאן" וכו' (או בשמם האחר- MUTV).

5. Julian Joachim Member

עדי, ככל שהזמן עובר אני שונא את אשלי קול יותר ויותר. ממש פרובקטור מגעיל. לא פעם ראשונה שהוא עושה דברים כאלה.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהבעיה בלידס היא בכלל מנטלית. תכל'ס, מבחינת חומר שחקנים היא עדיין עדיפה בחומרהנוכחי, גם לאחר גל המכירות, על וולבס ולסטר לדוגמא, אולי גם פורטסמות' ובית האבות שנפתח שם,בלקבורן ואפילו סאות'המפטון ובירמינגהאם ממרכז הטבלה.
    זה לא שאין שם כישרון. יש שם שחקנים אדירים דוגמת וידוקה, מילנר ורובינסון שהם ללא ספק מהטופ שיש לפרמיירשיפ להציע (ולא נראה שבכלל יש דבר כזה באיזשהי מהקבוצות שציינתי), יש שם שחקנים ברמה גבוהה כמו באקה ופנאנט, ולמרות שההגנה סבירה מינוס, זה מועדון שברגע שירימו לו את הראש מהרצפה הוא מתקרב למרכז הטבלה.
    אז למה זה לא ככה? כי פשוט תעיפו מבט על השחקנים. הם פשוט נראים שבורים לחלוטין, רצוצים, אין להם טיפת אנרגיה לשחק כדורגל כרגע - הם פשוט נראים רע בגלל שאין להם כוח למשחק.
    אני באופן אישי מתפלל שלידס תישאר. נכון, הם אף פעם לא היו ספל התה שלי, האוהדים שלהם יכולים לשגע אותך והם תמיד נתנו לגיטימציה לשחקנים שעוד רגע גומרים לשחקנים של הקבוצה שלך את הקריירה (ג'יימי רדנאפ. לא נשכח ולא נסלח). אבל בשורה התחתונה הם מועדון שחשוב לפרמיירשיפ כמעט כמו שהפרמיירשיפ חשובה למועדון.
    ופול רובינסון לא בטוח שכבר יגיע בקיץ, כי מי יודע כמה קבוצות עשויות לחזר אחריו ואני לעולם לא אסלח לקבוצה אם יאבדו אותו.

ולמה אוהדי ארסנל שונאים את מילס? אני לא יכול להיזכר באיזשהי סיבה הגיונית.

7. KirkH Member

אוהדי לידס שונאים כל שחקן שמעז לדבר על בריחה מהמועדון המדהים שלהם. מה שמסתכם ברוב שחקני הקבוצה. סליחה, למעט הבלונדי בעל מוח הסיכה שאין לו מספיק שכל כדי ללכת.

ואני לא מבין איך אפשר להשוות בין לידס לקבוצות כמו ברמינגהאם, סוטו ואפילו בלקבורן.
    מה כבר נשאר בלידס?
    מארק וידוקה. אחלה שחקן, לא פוגע מאז סיום העונה שעברה.
    פול רובינסון. גם המשיח בכבודו ובעצמו לא היה עוזר להם עם חוליית ההגנה האומללה שהם מחזיקים.
    סמית'. מרוב טימטום שוכח שצריך לשחק. הוא בעצמו עוד לא החליט אם הוא קשר או חלוץ - בכל מקרה התרומה שלו לא גבוהה במיוחד.
    פנאנט. פתח את העונה נפלא, שחקן עם טונה כישרון ברגליים, אבל גם הוא ירד מאוד בחודשיים האחרונים. אולי בהשפעת החשיפה התקשורתית שגם שלחה לכיוון שלו שמירה יותר צמודה.

על ארבעה שחקנים לא בונים קבוצה, בטח כאשר אף אחד מהם לא מתקרב להצגת יכולת גבוהה העונה.

8. ArsenalFan Member

אני לא חושב שהוא כזה נורא ביסודו, בעונות שעברו הוא ממש לא היה ככה. אלא שהעונה משהו מאוד לא טוב עובר עליו. מבחינה הגנתית הוא בירידה די חדה העונה (סתם דוגמא אקטואלית, השער של אנלקה היה רשלנות נטו של אשלי קול), וצריך לציין שהתקפית הוא דווקא ממשיך ביכולת טובה מאוד ותומך המון באגף השמאלי בפריצות שלו. אבל הבעייה היא באמת ההתנהגות שלו באופן כללי. הוא הספיק להיות מעורב ביותר מדי אירועים לא נעימים (הכי גרוע היה בלסטר, שם הוא עשה עבירה מכוערת במיוחד וגרם לנו להפסד הנקודות הכי מיותר בתקופת ונגר), הוא עצבני במהלך כל המשחק ורחוק מלשמור על קור-רוח, וזה גורם לו לעשות הרבה מאוד שטויות, וגם להשניא את עצמו על אוהדי קבוצות אחרות.

בכל מקרה, במקרה של אנלקה לא הוא שם את שתי ידיו על פרצוף שחקן יריב ודחף אותו לרצפה, אלא אנלקה, וההתבטאות של קול על האירועים הייתה פשוט דבילית.

אף פעם לא אהבנו אותו, למען האמת, עוד מימיו בלידס כשהוא כיסח ללא הפסקה וגם הספיק להיות מורחק בהייבורי לפני שנתיים וחצי (לידס ניצחו 2-1 ונשארו עם 9 שחקנים, המורחק השני היה לי בוייר, עוד אחד מה"חביבים" עלינו). המקרה האחרון הוא התקרית שלו עם תיירי הנרי במשחק הליגה בהייבורי, כשקיבלנו פנדל ומילס הפריע להנרי במתכוון לבעוט. העניין הוא שדני מילס לא שנוא רק ע"י אוהדי ארסנל, הוא מסוג השחקנים האלו שלכל מקום שהם יילכו הם יקבלו שריקות בוז באיזשהו שלב מהמשחק (אתה יודע, אייל ברקוביץ' כזה).

אגב, השערורייה שאין דוגמתה עם איאן ווקר, חייבים לומר על זה משהו. ההתאחדות לא מגישה תביעה (WTF?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx ), לסטר השעתה את האוהד שפרץ למגרש לכל החיים, ו-ווקר יוצא נקי לגמרי. הבחור תוקף ודוחף ללא הפסקה את האוהד, שאמנם לא היה צריך להיות שם (וטוב שהורחק) אך האם זה אומר שצריך לתקוף אותו בכזו ברוטאליות?! מדובר באוהד, ואתה באמצע משחק כדורגל. איפה נשמע דבר כזה ששחקן תוקף אוהד במהלך משחק, ויוצא נקי? כל תשומת הלב הוסטה לגמרי מהעיקר, לסטר מגבה לחלוטין את האלימות של השוער, התקשורת שותקת באופן מדהים (ה"סאן" אפילו פירסם טענות תמיכה בווקר!!), ומה זה בכלל מעניין את ההתאחדות?... ווקר צריך לעוף מהמגרשים עד סוף העונה לפחות. אם לשוער הזה היו קוראים יינס להמן (התסריט הזה לא עד כדי כך דמיוני... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ), העליהום עליו היה חסר תקדים בתקשורת הצהובה (גם גרמני וגם מארסנל? יש גבול) והוא לבטח היה מועמד לדין, בדרך לחצי שנה בחוץ.

9. ArsenalFan Member

ועוד מילה על נייג'ל מרטין, הבוקר ראיתי סוף סוף את התקציר המלא של הדרבי של ליברפול, והבחור נתן שם את אחת מתצוגות השוערו?ת של השנה בכדורגל האנגלי.

כל מילה בסלע, קירק. ההחמצות של ג'רארד אמנם נתקלו בשוער ביום גדול, אבל עדיין אי אפשר לגרוע מאחריותו של ג'רארד.

אגב, את ההודעה הקודמת שלי על קול, מילס ו-ווקר זה לא הקפיץ משום מה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx אתם רואים אותה?

10. Julian Joachim Member

רואים, רואים.

אני חייב להגיד שאני די בהלם מהקטע עם ווקר. תמיד שנאתי אותו (לא יודע למה, פשוט ככה) אבל עכשיו אני מגלה שהוא גם אידיוט לא קטן. מוזר לי שלא שמענו שום מילה ממנו על העניין.

אגב, שימו לב לאסופת המשוגעים (או בעלי הפוטנציאל להיות כאלה) בקרב שוערי הליגה:
    להמן, האוורד, ווקר, ג'יימס...

11. KirkH Member

סורי לשאר חבורת השוערים אין מצב להתקרב לרמות השיגעון של האדון להמן. הוא פשוט חמום מוח. לא ברור לי איך ונגר הסכים לקחת אותו לקבוצה שלו...

תעקבו אחריו במשחקים, לא תמצאו משחק אחד לרפואה שבו הוא לא מתפרץ כלפי שחקן זה או אחר ומביא על עצמו שיחות נפש צמודות עם השופט. מול השיטי הוא פשוט היה חייב לרוץ אחרי ג'ואי ברטון ולסמן לו אם האצבע שבפעם הבאה שהוא ינסה לקחת לו כדור זו תהיה הפעם האחרונה שלו. הבחור טיפש. הוא אחד השוערים הכי פיזיים שאני מכיר אבל כאשר מישהו משחקני היריבה עושה טיפה מעל הממוצע להשיג כדור הוא חושב שזה סוף העולם.
    אני מוכן לשים את כל כספי שהוא יורחק לפחות פעם אחת עד סיום העונה. ולא בגלל עבירה פיזית אלא טימטום נטו.

12. נדב Member

13. KirkH Member

כמה טימטום אפשר להכניס לתוך 12 בחירות...

לואיס סהה??? כולה 65 דקות, אומנם טובות אבל לא מי יודע מה פרודוקטיביות, אז כבש בבכורה לא צריך ליפול מהתרגשות.

דיון דאבלין? שיתנו לו תואר אצולה ודי. הבחור תיפקד בתור בלם מול לסטר, כלומר קיבל שבוע מנוחה בעודו על המגרש - ומישהו מעיז לתת לו על זה פרס?

טוני היבורט? וואלה יופי, פעם אחת נייג'ל מרטין פיספס כדור והיבורט הרחיק מקו השער, הופעה הירואית ששוה כניסה ל-11 של המחזור.

טוב שלא הכניסו את טיילבי בגלל שהוא שם גול בדקה ה-90.

בקיצור, תמוהה מאוד.

14. duff beer Member

15. duff beer Member

הגול של ג'ונסון פשוט מדהים מחדש כל פעם.