המחזור ה-24!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏17/1/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

המחזור ה-24 ישוחק לו בסוף השבוע בקרוב, במוקד צ'לסי מגיעה לאולד טראפורד.

משחקי יום שבת:

מנצ'סטר יונייטד- צ'לסי-- כאמור המשחק המרכזי. מי שמצפה יותר מכולן למשחק הזה זו דווקא ארסנל, כל תוצאה במשחק הזה תהיה לארסנל טובה. ניצחון של היונייטד וניצחיון של ארסנל ירחיק את צ'סי 11 נקודות מהפסגה וישאיר את המאבק בין 2 קבוצות, ניצחון של צ'לסי יכול להשאיר את ארסנל בהפרש 9 משתי הקבוצות הללו ופער כזה הוא כמעט בלתי ניתן לסגירה. מנצ'סטר פייבוריטית אבל לצ'לסי הולך לא רע באולד טראפורד ב-10 שנים האחרונות. בעונה שעברה צ'לסי ניצחה 3-0 בבית של האדומים. אבל מנצ'סטר של השנה קבוצה מאוד ביתית, היא הוציאה 31 נקודות מ-36 אפשריות. לא חשוב מה יקרה במשחק הזה 2 הקבוצות צריכות לקוות למעידה של ארסנל.
    הימור שלי (בשבילך גילב...): לא מהמר על צ'לסי....

אסטון וילה- טוטנהאם-- אסטון וילה ממוקמת 6 נקודות אחרי התרנגולים, וירצו להחזיר להם אחרי ההפסד 1-0 במשחק הקודם ביניהם. אסטון וילה ניצחו 66 אחוז ממשחקי הבית שלה עד כה והפסידו רק 2 משחקים מששת משחקיה האחרונים. ל-2 הקבוצות נשאר להתרכז בליגה אחרי שעפו משני הגביעים, וצריכות להתחיל ללחוץ על הגז עם הן רוצות לסיים בשישיה הראשונה. אסטון וילה באה אחרי תיקו טוב באנפילד למרות שהייתה יכולה לנצח כי הגיעה ללא מעט מצבים קורצים, אבל תיקו גם סיפק את את אסטון וילה זה בטוח. הספרס קצת חזרו לעצמם בשבוע שעבר לאחר הפסד מביך בגביע לסהות'המפטון ותוצאות לא טובות בחג המולד, הספרס השיגו רק 4 נקודות מ-12 האפשריות לאחרונה. אסטון וילה משחקת טוב בבית, הספרס לא מרשימים בחוץ ולקחו רק 11 משחקים מתוך 12 משחקי החוץ האחרונים שלהם.
    הימור שלי: ניצחון של טוטנהאם

בלקבורן- ברמינגהאם-- בירמינגהאם רוצה להתאושש לאחר הרביעיה שחטפה מארסנל ורוצה להראות מה שחקני הרכש החדשים שלה שווים, במיוחד דוגארי שהיה בין הטובים שבוע שעבר וכמעט כבש, והקבוצה זקוקה לדוגארי טוב כי התקפת הקבוצה מאוד חלשה וכבשה רק 19 שערים העונה.ברמינגהאם באה אחרי 3 הפסדי ליגה רצופים ואחרי שישה משחקים שניצחה רק 1. בלקבורן באה אחרי המשחק 0-0 המאכזב אצל סנדרלנד בעיקר בגלל המון החמצות של הצמד יורק וקול.בלקבורן חולמת אירופה אחרי שהפסידה רק משחק 1 מהשש האחרונים, ולאחר שהיא נמצאת עדיין גם בגביע הליגה וגם בגביע האנגלי.
    הימור שלי: ניצחון של בלקבורן

צ'רלטון- בולטון-- צ'רלטון שמחה לחזור לשחק על דשא ירוק אחרי שבשבוע שעבר שיחקה לטענתה על "חול" בסטמפורד ברידג' ואפילו דרשה משחק חוזר. צ'רלטון היו בריצה טובה וההפסד לצ'לסי היה ראשון אחרי 10 משחקים, לכזה רצף זקוקה בולטון כדי לברוח מהתחתית. בולטון באה אחרי ההפסד המאכזב בסנדרלנד ומאמנה אמר כך: בעטנו 19 בעיטות לשער מתוכם 18 למסגרת והחמצנו בעיטה אחר בעיטה" אולי השבוע... בולטון לא ניצחה 3 משחקים רצופים ולצ'רלטון יש את כל הסיבות להאמין שהיא תנצח לאחר שלא הפסידה בבית מאז ספטמבר.
    הימור שלי: תיקו

אברטון- סנדרלנד-- דיוויד מויס מאוד רוצה לחזור לרצף הניצחונות ובמשחק כזה הם חייבים לנצח. אברטון בעונה יוצאת מן הכלל ולמרות תוצאות לא מי יודע מה היא עדיין נמצאת במקום טוב בצמרת הגבוהה. אצל סנדרלנד העיניים שונים, התקפת סנדרלנד היא החלשה בליגה אחרי שהבקיעה רק 15 שערים עד כה, למרות זאת סנדרלנד באה אחרי 2-0 על בולטון ותרצה להמשיך ולנצח.
    הימור שלי: ניצחון לאברטון

לידס- ווסט ברומיץ'-- לידס נעצרה השבוע במאיין רואד אחרי רצף ניצחונות יפה, ותרצה לחזור למסלול הניצחונות. למרות ההפסד ונבלס מאמין שלידס נמצאת במסלול נכון ולידס כבר חושבת אירופה, לידס ניצחה 4 משחקים רצופים לפני ההפסד לסיטי. גם ווסט ברומיץ' מגיעה למשחק אחרי הפסד לקבוצה ממנצ'סטר. ווסט ברומיץ' נעקפה ע"י ווסטהאם והגיעה לתחתית של התחתית והיא חייבת להתחיל להתעורר ולאגור נקודות, אני לא חושב שב"אלנד רואד" יש להם סיכוי.
    הימור שלי: ניצחון ללידס

ניוקאסל- מנצ'סטר סיטי-- אחרי שניצח את טרי ונבלס רוצה קווין קיגן לנצח עוד מאמן נבחרת לשעבר. ניוקאסל כמובן רוצה להמשיך ולהדבק לגדולות ולהגיע גם בעונה הבאה לליגת האלופות. הסיטי לא בהרבה מאחור וניצחון שלהם יקריב אותם 2 נקודות לניוקאסל. המאזן של הסיטי בחוץ הוא די טוב אבל ניוקאסל בבית קבוצה מאוד חזקה אחרי שניצחה בבית 9 משחקים רצוף, ההפסד האחרון היה בספטמבר ללידס. ניוקאסל גם הוכיחה שיש לה אופי אחרי השוויון של ג'נאס בשבוע שעבר בדקות הסיום. מנצ'סטר סיטי נמצאת במקום ה-9 אבל ללא ספק פוזלת לכיוון המקום ה-6 ומטרת הסיטי העונה זה להיאבק על מקום באירופה. במפגש הקודם ניצחה מנצ'סטר סיטי 1-0 משער של האקרבי שמבלה לאחרונה לרוב על הספסל. 4 המפגשים האחרונים בין הקבוצות הסתיימו בתוצאה של 1-0.

סהות'המפטון- ליברפול-- השאלה הגדולה היא האם ליברפול תגיע ל-13 משחקי ליגה רצופים ללא ניצחון? במשחק האחרון בין שתי הקבוצות בסנט. מארי ניצחה סהות'המפטון 2-0. גורדון סטראכן נבחר למנג'ר החודש שעבר והקדושים יעלו למשחק עם מטרה אחת- ניצחון. סהות'המפטון לא נופלת מליברפול וכרגע היא ללא ספק קבוצה יותר טובה, אבל ליברפול תנצח מתי שהוא וברגע שהכל יתחבר שם ליברפול מסוגלים לנצח בכל מקום, אולי זה יהיה אצל הקדושים.

משחקי יום ראשון:

ארסנל- ווסטהאם-- ארסנל באה אחרי עוד ניצחון מרשים, הפעם אחרי רביעיה שהחדירה לרשתה של בירמינגהאם. ארסנל שוב נמצאים על הסוס ונראה שכרגע אף אחד לא יהיה מסוגל לעצור אותם. גלן רודר למרות הכל חייב נקודות בעיקר כדי לשמור על עבודתו וגם כמובן כדי לנסות להוציא את ווסאהם מהבוץ. ווסטהאם היא מלכת התיקויים באנגליה עם 8 תוצאות כאלה וללא ספק עוד אחד כזה יספיק לווסטהאם שבאה עם לי בוייר, ג'וי קול וג'רמיין דפוי, לי בוייר צריך להוכיח מה הוא יודע.
    הימור שלי: ניצחון של ארסנל

פולהאם- מידלסברו-- םולהאם מוצאים את עצמם בצרות בתחתית עם2 ניצחונות בלבד מתוך 10 משחקי ליגה והם נואשים לניצחון. פולהאם רוצה להיות "קבוצת בית מובהקת" ובדרך להיות כזאת היא חייבת לנצח את מידלסברו בבית. סטיב מארלט הכוכב יחזור להרכב אחרי תקופה שלא שיחק. מידלסברו פתחה את העונה טוב, אבל לאחר הניצחון 3-1 על מנצ'סטר בחודש שעבר, הקבוצה לא ניצחה, זה אומר 4 משחקים ללא ניצחון.

תגובות, הערות, עוד סיכומים שלכם... הכל כאן.

2. gilb Member

קודם כל תודה רבה על ההקדשה האישית .... ((-:

דבר שני, אהבתי מאוד את הסיקור, סיפקת פרטים רלוונטים וההימור שהוספת לפחות לדעתי מוסיף הרבה, כמובן בתנאי שהוא מגיע ממי שמבין.

אני חולק עליך בעניין אחד, גם אם יפתח יתרון של 8 נקודות בין ארסנל ליונייטד, יהיה מוקדם
    להספיד את השדים האדומים.
    לי יש הרגשה שיהיה תיקו כפול, ווסטהאם תפתיע ותיסחוט תיקו בהייבורי ויונייטד תסחוט תיקו מצ'לסי. אני מקווה שאני טועה לגבי ארסנל.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון אבל בכל זאת זה פער משמעותי ואנחנו לא ממש בתחילת העונה... אז ככה שלא יהיה למנצ'סטר הרבה זמן לשיפורים.

4. Julian Joachim Member

אחרי ה12 (או שמא זה היה 13) נקודות שהם צמצמו מניוקאסל בזמנו... אני לא ממש בעד להספיד אותם אף פעם, למרות שמאוד הייתי רוצה.

אני ארחיב אח"כ ובזמן המחזור על המשחקים, אבל בינתיים...

בקשר למשחק של לידס, אני מקווה שקיואל יחזור לכושר, הוא כבר כמה משחקים פושר, כולל המשחק שבוע שעבר, אבל הוא עושה רושם מעולה באימונים, וונבלס אמר כבר שהוא מקווה שהוא יתפוצץ סוף סוף. עוד משהו שיתרום מוראלית ללידס היא השארותו של פאולר, הראשון שלא נוטש את "הספינה הטובעת"... מבין מי שהיה אמור לעבור.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

המחזורים האחרונים עיצבו את הצמרת ככה:
    ארסנל תופסת מרחק, מותר לה לפשל פעם או מקסימום פעמיים.
    מנצ'סטר חזק שמה, אסור לה בשופ פנים ואופן לאבד שום נקודות.
    צ'לסי מחכה למשחק מחר. זו ההזדמנות שלה להראות שהשנה היא יכולה לקחת משהו. חוץ מזה גם לה אסור לשמוט נקודות.
    לגבי ניוקאסל: לא אשקר, אני עדיין חולם על אליפות. אבל תחילת העונה גמרה אותנו...... בעיקרון אני מניח שאם ננצח את כל המשחקים עד סוף העונה ניקח אליפות. זה יהיה קשה.... אני מניח אבל שמקומנו בליגת האלופות בשנה הבאה דיי מובטח...

המחזור הבא יפגיש לנו מפגש צמרת מרתק, מנצ'סטר מארחת את צ'לסי. שנה שעברה צ'לסי פשוט גמרה שמה את מנצ'סטר. מנצ'סטר נקמה בסטאמפורד ברידג'. העונה היה מפגש מרתק אצל צ'לסי ביום שישי בערב, המחזור השני. צ'לסי הוליכה פעמיים, החמיצה (ה-חמיצה!), ואז מנצ'סטר השוותה וכמעט ניצחה, בסוף תיקו סיפק את שתי הקבוצות אני מניח. פה שתיהן רוצות ניצחון כדי שארסנל לא תברח להן. צ'לסי שיכנעה מאוד מול צ'רלטון. מנצ'סטר טיילה קלילות בווסט-ברומיץ'.
    http://news.bbc.co.uk/media/images/38214000/Xxx/_38214856_becks300emp.Xxx :arrow: בקהאם משווה זמנית ל1-1 במשחק הראשון. הלוואי שמחר גם יהיה משחק ברמה כזאת....
    הימור שלי: שוב 2-2.

סאות'המפטון מארחת את ליברפול. בכל מקום אחר זה היה משודר, אבל אצלנו יש ברקוביץ' (לא שאני מתלונן, זה אומר שניוקאסל משודרת הפעם). אם היו אומרים לכם לפני כמה חודשים שסאות'המפטון הייתה מקבלת יותר ביחס הייתם מאמינים? ליברפול בכושר גרוע, סאות'המפטון רק פורחת. בסיבוב הראשון דיוף כבש צמד, זה היה סיפתח מושלם. מחר זה לא יהיה אני מבטיח לכם...... מכל מקרה נעים (לאוהדי ליברפול כמובן) להיזכר בצמד הזה, ובשער הזה מהאוויר:
    http://www.soccernet.com/images/england/lfc/diouf2_sb_a.Xxx http://www.raisport.rai.it/pub/static/8200/20020824LiverpoolDiouf2_170.Xxx
    הימור שלי: 3-1 לביטי וחבורתו. ליברפול רק נסוגה...

ביום ראשון, בדרבי לונדוני מעניין, ייפגשו ארסנל ו-ווסט האם. ווסט האם עם לי בוייר כבר מפגינה יכולת הרבה יותר טובה, וסיימה בתיקו עם ניוקאסל. אולם ארסנל לא ניתנת לעצירה. היא הרבה יותר טובה מול דפו וחבורתו. תשאלו את קיאון, לעצור את דפו זו לא ממש בעיה...
    http://www.soccernet.com/images/england/afc/defoe_pc_a.Xxx
    תחזית שלי:
    2-0 חלק לתותחנים.

בסט. ג'יימס פארק בעדו מפגש מעניין תארח ניוקאסל את מנצסטר סיטי (ללא אייל ברקוביץ' ופיטר שמייכל הפצועים). בסיבוב הראשון אמנם ניצחה הסיטי, אבל ניוקאסל בכושר טוב. בבית ניוקאסל ניצחה 10 פעמים, ומחר יהיה שמה אפילו דשא חדש. אקוניה חוזר לספסל - סיבה למסיבה. ג'נאס כבש בשבוע את שני שעריו הראשונה בקבוצה. הסיטי אמנם בכושר לא רע בזמן האחרון, אך ללא המאסטרו ברקוביץ' איך אפשר?
    http://www.soccernet.com/images/jb/jenas_al.Xxx :arrow: הסקורר החדש.
    תחזית שלי: 3-1 למגפייז.

אסטון וילה - טוטנהאם:
    אסטון וילה ירדה בפיגור של 1-0 מול ליברפול למחצית, אבל חילוף מבריק של סטפן מור על דאריוס וואסל שינה את פני המשחק, ולבסוף גארת' בארי גרם לפנדל של סאמי הופייה, דאבלין קובע 1-1. אסטון וילה במקום ה-13, מרחק של 6 נקודות מטוטנהאם. הוילה הפסידו 2 מתוך 6 המשחקים האחרונים שלהם.
    לשתי הקבוצות נותרה רק הליגה לאחר הדחה מהגביעים השונים.
    טוטנהאם לא בכושר טוב, רק 4 מתוך 12 הנקודות האחרונות. אולם היא ניצחה לאחר מותחן את אברטון 4-3 שבוע שעבר, אולי זו החזרה למסלול?
    בכל מקרה קין בכושר שיא. הימור שלי: 2-1 לטוטנהאם, צמד של קין.

בלקבורן - בירמינגהאם:
    בירמינגהאם חטפה מארסנל בראש שבוע שעבר, וזאת לאחר שהתחזקה מאוד. אולי זה יבוא מול בלקבורן? אבל אולי לא. בלקבורן בבית טובה מאוד עם קול ויורק. אולם, נאי חושב שפרדיננד קולי ייכנס לכושר. לכן התחזית שלי היא 1-1.

צ'רלטון - בולטון:
    צ'רלטון בכושר טוב, למרות התבוסה הקשה לצ'לסי. היא כובשת הרבה ומנצחת לא מעט. לעומתה בולטון ממשיכה לאכזב. קשה לי לראות את בולטון מוציאה מפה משהו, היא לא מאמינה בעצמה.
    http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/empics/20020323/1141374992.Xxx
    תחזית שלי: 3-0 לצ'רלטון.

באלנד רואד ייפגשו לידס עם רובי פאולר וווסט ברומיץ'. קשה לדעת מה יהיה שמה, לידס מפתיעה לעתים גם את עצמה. אבל.... תמיד צריך לזכור שהקישור של לידס זה אוקון-באקה-ווילקוקס. איך זבר כזה יכול להתקיים? איך? למזלה של לידס יש לה את הארי קיואל.
    הימור שלי: 2-1 ללידס.

6. gilb Member

אין לכם מושג כמה אני עצבני על צ'לסי הלוזרים.
    מה היה כל כך קשה להעיף כדורים בדקות האחרונות, הם רצו יותר ממה שהגיע להם,
    וספגו שער ענק. יונייטד שיחקה מצוין היום, חלום בלהות לכל אוהדי ארסנל.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן כן גבירותיי ורבותיי! נשבר שיא השער המהיר ביותר בתולדות הפריימר ליג! אלן שירר, אחרי 10.5 שניות מכניע את קארלו נאש בדרך ל2-0 חלק של המגפייז.
    תגובות בבקשה, לא כל יום רואים כזה דבר...

8. RE-QL Member

מה תגובות? איזה תגובות? בסך הכל עמד שם וקיבל מתנה ענקית מנאש... שום דבר מיוחד חוץ ממזל

9. ofer16 Member

איך היה הגול? אתה יכול לתת עוד פרטים?
    אם למישהו מגיע להחזיק בשיא הזה, זה אלן שירר.
    וזה השער המהיר ביותר אי פעם בליגה העליונה? או רק בעשר שנותיה של הפריימרליג?

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק מתחיל. הסיטי מוסרים אחורה להאווי שמוסר לנאש. נאש נוגע קלות בכדור בשביל לבעוט, אבל אז שירר מתקרב במהירות. נאש בועט, שירר קופץ והכדור פוגע בו. שירר משתלט עליו, ומ3 מטר:
    http://news.bbc.co.uk/media/images/38710000/Xxx/_38710793_asp_shearergoal_300.Xxx
    ואחרי זה:
    http://news.bbc.co.uk/media/images/38710000/Xxx/_38710599_pa_shearercombo_300.Xxx

זה השער המהיר בתולדות הפריימר ליג, יענו ה10 שנים האחרונות...

11. ofer16 Member

איזה פוקס...
    כבר הייתי בטוח ששירר לקח את הכדור מקו האמצע ועבר מיליון שחקנים, נתן עקב לקורה, לקח את הריבאונד, הקפיץ בקלילות מעל השוער, וסיים עם מספרת.
    כנראה שטעיתי... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

12. RE-QL Member

זה הגיע!

רצף המשחקים הבלתי נגמר של ליברפול נעצר ב-11! שער של אמיל הסקי בדקה ה-14 מביא את כל שלושת הנקודות לאנפילד. ניצחון הליגה האחרון היה ה2-0 בבית על ווסטהאם וסוף סוף זה חוזר.
    אני אמרתי שזה יגמר היום וזה אכן נגמר היום, התאוריה צדקה!

13. ofer16 Member

כרגע קיבלתי שיחה מהשטן, והוא אמר לי שהגיהנום קפא!!!

מזל טוב לליברפול. הבעיה היא שהניצחון מזכיר את הנצחונות שלהם בתחילת העונה, שכידוע הובילו לתקופה הגרועה.
    ועוד בשורה מוזרה, אמיל הסקי מבקיע? מתי הוא עשה זאת בפעם האחרונה?

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספירה מחדש - בשבוע הבא. הימורים בבקשה רבותיי, כמה משחקים ברצף אתם מהמרים עכשיו שליברפול לא מנצחת? יחס מיוחד ל15 משחקים....

15. RE-QL Member

מה היחס ל-11 משחקים ללא הפסד?