המחזור ה-26 בפרמיירליג: מה מלאך כמוך עושה בגיהנום הזה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/2/17.

1. Raulito Madridista

לסטר איבדה גם את הסימפטיה שלי בתור אוהד למרות שאני חושב שראניירי היה חייב לדעת לעצור את המפולת. הפיטורים שלו הם בהחלט אקט קשה. בדיוק מזה חששתי - לסטר תמנה מאמן חדש ויפעל 'אפקט המאמן החדש' וככה היא תשיג את ניצחון הבכורה שלה ב-2017 ועוד מול ליברפול שהיא שם גדול. פתאום וארדי כובש ונראה נהדר כאילו אנחנו בשנה שעברה. מה חלק השחקנים של לסטר בכישלון; ומעבר לכך: מתי אפשר להתחיל למתוח ביקורת על קלופ שבדורטמונד היה קצת יותר ממוטיבטור וכל רכש היה בינגו? בעונה כזו בלי אף משחק באירופה - ליברפול הייתה חייבת להיות טובה יותר. לדעתי הקבוצה הכי גרועה בממלכה ב-2017 - חוץ מלסטר..

2. k_700 Member

אני חושב שהנתון הזה דווקא מחמיא מאוד לקלופ.
    רודג׳רס נכנס לקבוצה שכבר היה בה סווארז אחד ענק, סטרלינג בעלייה שנתן במשך כמה עונות מספרים טובים מאוד לקיצוני, ג׳רארד שבחלק מהזמן היה עוד מצוין.
    השריד היחיד מהשחקנים הטובים של אז ששווה איזכור זה קוטיניו שקיים גם היום וטוב כמו אז(סטרידג כבר לא איתנו יותר).
    אבל איפה יש לליברפול שחקן שמתקרב בכלל לקרסוליים של סווארז?
    לליברפול היה שחקן טופ 3 בעולם בסגל, לכל משחק ומשחק.
    לקלופ אין שחקן בטופ 30 והנתנים קרובים מאוד.

לאוהדים רבים בעולם הייתה ציפייה לפני העונה שליברפול תכנס לטופ 4 אבל זו הייתה ציפייה שהתבססה על ההנחה שקלופ יפיק מהסגל הנתון הרבה ממה שהוא שווה.
    ארסנל וצ׳לסי התחזקו בצורה הרבה יותר משכנעת מליברפול בשנים האחרונות.
    בזמן שבליברפול מביאים בלם בחינם בצ׳לסי מביאים את לואיז במחיר גבוה יותר ממה שכל ההגנה שלהם עלתה.
    טוטנהאם מביאה את סון וואניימה באיזור ה35-36 לישט ביחד(נכון שחקנים שגם ליברפול הייתה יכולה להביא אבל היא לא הביאה).
    בצ׳לסי קנו את פדרו ב30 מיליון יורו בסוף הקיץ שעבר כשבליברפול עוד שיחקו עם מילנר כקיצוני.
    אמביציה שונה לגמרי, תנאי שכר שונים לגמרי וגם אם בסוף השורה התחתונה של הרווח במאזן השנתי דומה כי בדרך לא דרך שיווקו את ראמירז ב55 מיליון פאונד לסינים ואת אוסקר ב66 מיליון.

קלופ לא נכנס לסיטואציה בשנה שעברה שבה הטופ 4 היה בכלל משהו שאפשר לחלום עליו. הוא נכנס לקלחת בקבוצה שבורה שלא חיברה שני נצחונות מתחילת העונה.
    דיברו על קיץ ראשון שאחריו יבחן בצורה ביקורתית יותר כי הוא לא התחיל את העונה שעברה ולא הביא אף שחקן שלו תוך כדי.

תנאי העבודה במנצ׳סטר יונייטד שונים לגמרי, בטח אחרי קיץ שלם וכשאתה דה פאקטו כבר סגור בקבוצה מאיזור סוף אפריל בעונה שעברה.
    אין תחתית לכיס של מאמן מנצ׳סטר יונייטד והציפיות בהתאם.
    אני לא שיערתי בכלל שבשלב הזה בעונה נהיה בדיבורים על טופ 4 מהצד התחתון של הקו, חשבתי שנקבל מוריניו כבוי, אחרי השיא, מיושן ועצבני אבל לפחות כזה שעם הרבה כסף יהיה בדיונים על התואר.
    מצחיק שרק אצלנו המילה תהליך עפה כל כך הרבה לאורך העונה כולה ומי שלא מתיישר עם הקו הזה הוא טרול ואוהד הצלחות.

תהליך אני מקבל ואפילו רואה באברטון.
    קומאן הגיע למועדון מרכז טבלה ותוך כדי העונה ראו יותר ויותר סממנים של הכדורגל שלו מסאותהמפטון והתוצאות לא איחרו להגיע, הם כבר קבוצה של מקום 6-7 ולא 9-10(וגם הם באיזור חיוג שלנו למי שמסרב להאמין).

ליברפול איומה בחצי השני, אולי זה באמת יותר מדי כדי להחזיר לעצמה את הבטחון ולתת פייט מספיק ב12 משחקים שנותרו לה כדי להכנס לטופ 4, שלשם קלופ כיוון ללא ספק.
    אבל קלופ הוא צלע אחת בסיפור הזה, ההנהלה לא מראה כוונות של אחת שמכוונת ליותר ממה שליברפול כרגע.

רק נזכיר שפרט לליברפול למועדון הכדורגל של מנצ׳סטר יונייטד יש עדיין מאבק מול 3 קבוצות אחרות על 3 מקומות לאלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/17
    Coutinho10, Walkon ו-oranfu אוהבים את זה.
  3. yonmu Member

לדעתי מבחן המאמן מאוד פשוט - איפה הקבוצה ממוקמת ביחס לאיכות הסגל שלה -
    (אמנם יש עוד כמה גורמים מלבד סגל ומאמן, אבל הם זניחים יחסית)
    לקלופ יש סגל בינוני לגמרי ביחס לצמרת של הליגה האנגלית. הסגלים של המנצ'סטריות הכי עמוקים (אחרי השקעות של... רבע מליארד יורו כל אחת?), הסגל של צ'לסי קיבל בוסט אדיר בדמות קאנטה, ולדעתי גם הסגלים של ארסנל וטוטנהאם עדיפים על זה של ליברפול.
    לכן ביחס לסגל הנתון - קלופ מוביל את ליברפול לא רע בכלל. מעל המצופה אפילו.

אבל יש צד נוסף למבחן המאמן - בניית הסגל.
    זה משתנה ממועדון למועדון וממאמן למאמן (לדוג' - אני לא חושב שלאנצ'לוטי היה סיי חזק בתחום בתקופתו בריאל. או בכל קבוצה אחרת, למען האמת), אבל קלופ בהחלט היה מעורב בבניית הסגל של ליברפול ואם אני זוכר נכון הוא גם לא טען שחסר כסף. זה שם אותו בעמדה מאוד בעייתית. אם בבניית הסגל הוא כיוון למקום שישי - אז כל הכבוד, הוא הצליח. אם הוא כיוון להתמודד על ליגת האלופות - זו אשמתו המלאה.

4. golding מנהלים

@k_700
    תפסיק לעוות את המספרים. אתה מעלה נקודות טובות גם בלי לסלף עובדות.

זה בכלל לא משנה מי נמכר ומי נקנה, הנקודה שהיא שמאז שFSG הגיעו למועדון הם כן משקיעים כסף. זו עובדה. הנקודה של @Walkon נכונה מאוד כמובן, זה ברור שאם המשכורות שליברפול יכולה להציע נמוכות מאלה של יריבותיה היא תתקשה לצרף שחקנים איכותיים באמת. יחד עם זאת, יש כל כך הרבה דוגמאות של מועדונים שמשקיעים כספים בצורה חכמה ומבוקרת בהצלחה, אפילו בפרמייר ליג, כך שלומר שליברפול זה מועדון בלי שאיפות של ממש זה פשוט לא נכון.

אלעד אוהב/ת את זה.
  5. Sir Alex Las' Killa

שפרגסון הגיע ליונייטד הייתה לנו את אותה יכולת כלכלית כמו של שלכם? כמה מרוויח מילנר אתה יודע?
    הסיבה היחידה שכבר אין לכם יכולת כלכלית להתמודד עם הגדולות היא כי אתם מסריחים את הדשא בערך 28 שנים. כל השאר זה תירוצים (הרי רק בשנים האחרונות, בתקופה של רוגר'ס, התחלתם להוריד משכורות), אם כסף היה פיתרון-קסום סיטי היו לוקחים אליפויות ברצף ואתם כל שנה הייתם באלופות.

מספיק להציג את זה כאילו איזה שייח מוסלמי קנה את יונייטד והביא לה תארים.

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/17
    Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך לעזאזל דחפת את יונייטד למה שאמרתי?

ספרו לי עוד על כמה אתם שמחים שחזרנו להתעסק בכם.

7. k_700 Member

הם משקיעים, לא טענתי שלא.
    הם לא מביאים בלמים ב45 מיליון אירו ויעדיפו לחפש את המציאות בכלום כסף.
    הם גם אף פעם לא באמת יאבקו על כשרון גדול עם ביקוש גם כשהמחיר הנקוב יהיה 30 מיליון אירו(נניח פדרו) כי הם יודעים שאם הפ נכנסים למגרש המשחקים הזה הפ יצטרכו לשלם הרבה יותר משהם התכוונו לשלם בשכר.
    אז במקום להביא וויליאן הפ יביאו לאלנה בערך באותו סכום כסף כי הוא היה על המדף ואף קבוצה עם כסף לא התעניינה בסחורה.

הם צריכים מגן שמאלי? תסכים איתי שהם היו עומדים בתנאי התשלום של מרכוס אלונסו, אבל הפ מלכתחילה לא היו חושבים להכנס למירוץ אז הם יעדיפו לתת למנגר הפנטזיונר שלהם לקחת קיצוני מוגבל ולנסות להסיט אותו לתפקיד של מגן כי זה יכול לעבוד בתנאים מסוימים ובסגנון מסוים.

לא טענתי שהם משקיעים חכם או שהם לא היו יכולים להבנות כמו טוטנהאם, להיפך הבאתי לך שתי דוגמאות של שחקנים שהם היו יכולים ואולי צריכים לחשןב להכנס למאבק עליהם.
    אבל הם לא, עדיף למועדון הזה לנסות ולסחוט ממה שנשאר מהנדרסון כקשר אחורי או להמשיך לפתח ולפתח ולפתח את צ׳אן כי מישהו סיפר פעם שהוא כשרון ענק.
    בזה מסתכמות הפעולות של המועדון הזה שמצפה שקלופ יסיים 5-6 ואולי אם יעשה קסמים 4.

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/17
    golding אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Las' Killa

כי אתה משתמש בדוגמה לא רלבנטית מיונייטד. למה שלא נדבר על ספרס?
    א. לאלנה הרוויח 120K ועכשיו שודרג ל150K, מיקי מרוויח 140K.
    ב. לא קנה אותנו שיח מוסלמי, קודם הצלחנו בניהול ובמגרש ואז הגיעו המשכורות (בערך עד שנת 2000 היינו קמצנים בתחום הזה). אתה רותם את העגלה לפני הסוס.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  9. golding מנהלים

אני בכנות לא מאמין לרגע שקלופ לא רצה להביא עוד שחקנים. הוא לא קיבל את מה שהוא רצה בשני החלונות האחרונים והוא בשום אופן לא ייצא בגלוי נגד ההנהלה. אני עדיין תופס את הראש כשחלק מאוהדי ליברפול חושב אחרת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת דוגמא שסתם עלתה לי לראש, היא לא צריכה להיות רלוונטית. תחליף את מחטיריאן בכל שחקן אחר שצ'לסי\סיטי\ארסנל קנו בסכומים האלה, בסדר?

מה שבאמת לא רלוונטי זה איפה יונייטד השיגה את הכסף שלה או לא יודע מה, כי אף אחד בכלל לא דיבר על יונייטד, דובר על ליברפול והשאיפות וההוצאות שלה. יש לי הרגשה שלא קראת בכלל את הדיון אחרת אין לי מושג איך הצלחת לדחוף את יונייטד לשיחה.

אגב, המספרים האלה נראים לי תמוהים, אני בספק גדול מאוד שללאנה הוא השחקן שמרוויח הכי הרבה בקבוצה, ולמיטב ידיעתי שם המספר הזה שם אותו. אני בספק עוד יותר גדול שהוא הרוויח את הסכומים האלה כשהצטרף, אין לי מושג מאיפה המספרים האלה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם קלופ מגיע למועדון שמגביל אותו ברכש או שלא נותן לו את האמצעים הדרושים להצליח, ועבור מועדון כמו ליברפול מקומות 5 - 6 הם לא להצליח, הוא יכול לא לקחת את המשרה. בכל זאת מדובר במאמן מוערך באירופה ולא במאמן שעבורו זאת הזדמנות של להיות או לחדול. ואם החליט לקבל את המשרה עם כל הפלוסים שלה (הקהל של ליברפול, השם והמסורת שלה, העובדה שמדובר במועדון גדול גם אם הציג לאורך הרבה שנים קבוצות לא גדולות מבחינה מקצועית) אז הוא מקבל גם עם המינוסים שלה.

חוץ מזה, למעט מאנה, אחרי שני חלונות העברות של קלופ בליברפול, אני לא רואה שחקן רכש שקלופ הביא שאפשר לציין כבינגו או כהצלחה גדולה. בדיוק להפך, בעמדה אולי הכי חשובה במגרש (פרטים אצל ארסנל וצ׳ך, יונייטד ודה חאה, צ׳לסי וקורטואה, טוטנהאם ולוריס) קלופ נפל והצליח לעשות את הבלתי יאומן ולהביא שוער אפילו פחות טוב ממניולה.

יותר מזה, בניגוד למוריניו שהגיע רק בקיץ, לקלופ היה זמן רב בשנה שעברה לבנות את החזון שלו לליברפול, לבנות את רשימת השחקנים שהוא רוצה להביא ואת העמדות שהוא רוצה לחזק ועם כל זה ליברפול שוב מגיעה למצב שלוקאס פותח אצלם בהרכב.

ולא אמרנו מילה על זה שבניגוד לטוטנהאם, ארסנל, סיטי ויונייטד שמשחקות גם באירופה וצריכות גם להתמודד עם עומס משחקים גדול שגורם לפציעות ושחיקה (מי אמר רק לאחרונה מיקי בפציעה לחודש בגלל המשחק בצרפת?) ליברפול לא משחקת באירופה ויכולה להתרכז רק בליגה.

אז לא, בניגוד למה שאחרים עושים למוריניו אני לא אצא באמירות מלאות ערס ורעל על קלופ, ואני גם לא אסכם את העונה מוקדם כי למרות שליברפול איבדה את היכולת להיאבק על התואר בתקופה האחרונה אני חושב שהיא עדין מסיימת לסיים לפחות בטופ 4, אבל חשוב לראות את הטיפול שזוכה לו קלופ לעומת הטיפול שמוריניו זוכה לו.

12. alexshw Member

משה במקרה הטוב מוריניו יגיע לליגת האלופות שזה אומר ביונייטד לעשות את המינימום. עבודה שלו לחלוטין לא מרשימה עד כה. לא יודע מה אתה דוחף אותו למשוואה הזו.

לגבי קלופ דיברו על זה שיש לו ראש מיוחד, שהוא מן פריק כזה. אני גם חושב שאולי הוא לא רוצה את הלחץ הזה של ציפיה תמידית לתארים. הוא חיפש אתגר קשה ומצא אותו. אין שום הוכחות שיש חילוקי דעות בינו לבין הנהלה לגבי הרכש.
    וליברפול בהחלט פרט למאנה לא הביאה שום רכש שחורג מהבינוניות שאליה היא כבר התרגלה. זה הבעיה במועדון הזה. הוא מקדש בינוניות.
    הנדרסון הוא הסמל של זה בשנים האחרונות. הרבה אוהדי ליברפול מאוד מעריכים אותו והרבה אוהדי קבוצות אחרות לא.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועוד כמה הערות:
    1. מזכיר לכם שאלופת שנה שעברה הייתה קבוצה בשם לסטר, רוצים להשוות אותה לליברפול בפרמטרים השונים?
    2. טוטנהאם. למה היא מצליחה יותר מליברפול למרות שבכל פרמטר היא משקיעה פחות כסף (גם במשכורת)?
    3. ברור שלאור הפערים בסגלים ובמשכורות השאיפות של יונייטד ושל ליברפול שונות.
    אבל מבחינתי כמו שהעונה הנוכחית שלנו היא לא הצלחה (לא משנה כמה תארים נקח עד סוף השנה ואיפה נסיים בליגה) כי אנחנו לא נאבקים על האליפות ככה העונה של ליברפול היא לא הצלחה (לא משנה שבשיאה ליברפול שיחקה כדורגל התקפי שוטף ואיכותי) אם היא לא תסיים בטופ 4.
    ובכן, כשהיינו בתקופה רעה כולם כבר הורידו תגרזן על מוריניו, היום, למרות שליברפול מחוץ לטופ 4, למעט התלונות הקבועות של אוהדי ליברפול אחרי הפסדים, לא מצאתי איזה ביקורת מיוחדת על קלופ למרות שיכול להיות שאיתו (אומנם לא פתח את העונה הקודמת עם ליברפול אבל הצטרף יחסית בשלב מוקדם של העונה ובעונה שבה הצמרת הייתה חלשה בצורה פסיכית) ליברפול תסיים עונה שנייה מחוץ לטופ 4.
    4. ואם אוהדי ליברפול יטענו שעוד עונה מחוץ לטופ 4 זה לא חוסר הצלחה, ובכן אז אולי באמת כדאי שנחליף תקליט ונפסיק להתייחס אליכם כמועדון גדול. כי מועדון שלא מציב אפילו כרטיס לליגת האלופות כיעד בתחילת השנה הוא לא מועדון גדול בעיני. ואני לא רואה אותכם כאיזה אברטון, אבל אולי אני טועה.
    5. תהליכים לוקחים זמן. מי שרוצה לראות בזה כסיסמא בבקשה. גם אצל קונטה בצ׳לסי, התהליך לא נגמר ולא מתחיל באליפות השנה. קונטה יצטרך להגיע להצלחות בליגת האלופות ולשמור על תואר האליפות וגם כאן לטעמי יש לצ׳לסי עוד תהליך לעבור עד שתוכל לדבר על זכייה בליגת האלופות כיעד ריאלי.
    חבר אוהד כדורגל גרמני אמר לי שלקלופ לוקח זמן לבנות קבוצה והוא יצטרך לפחות שלוש - ארבע שנים להטמיע את השיטה שלו בליברפול. השאלה האם לליברפול תהיה את הסבלנות גם במחיר של עוד שנה או שנתיים של סיום מחוץ לטופ 4, בניגוד למוריניו הסבלנות גדולה יותר והערס קטן יותר, השאלה האם זה ימשך לאורך זמן.

14. alexshw Member

1) עונה שעברה יוצאת דופן. אין מה לבנות עליה תיאוריות, אלא רק להנות מכך שבכדורגל יש מקום לסיפורים כאלה.
    2) טוטנהאם מצליחה קצת יותר מליברפול בשנים האחרונות(למרות מאזן מזעזע ספציפית מול ליברפול) בגלל שיודעת לשים את היד על כשרונות רציניים יותר ממה שליברפול בדרך כלל שמה. בגדול יש שם טביעת עין טובה יותר לשחקנים ב- 7-8 השנים האחרונות.
    4) לפי דעתי האישית בלבד ליברפול כבר מזמן לא באמת מועדון גדול, במובן הזה של תחרותיות. מועדון מכובד מאוד עם הסטוריה מדליקה ועשירה, אבל הוא לא מתנהל כמו מועדון גדול וזה מה שקובע עבורי.
    5) תהליך זה טוב לבורנמות וסותון. אין מקום למילה הזו כשמדברים על הקבוצות הכי עשירות בעלות אמצעים גדולים לעבוד בשוק העברות. האם ב - 2012 בצ'לסי בנו על זכיה בצ'מפיונס? זו הייתה העונה הכי גרועה שלהם תחת הבעלות של רומן.

אני חושב שקלופ בהחלט יקבל את הסבלנות הזו אלא אם תהיה איזו התרסקות חסרת תקדים וממש לא צפויה. זה מתנה משמיים בשביל ההנהלה שלהם וקלופ עצמו נראה מאוד מחובר למקום.

15. oranfu Member

לאלאנה עכשיו שודרג ל110K לשבוע אז נא לא למכור פה סיפורים והוא אחד המשתכרים הגבוהים במועדון.

אני לא רוצה להיכנס לזה, אבל הכסף הגדול לא הגיע ליונייטד אחרי ההצלחה, אם כבר. מהרגע שפרגוסון דרך במועדון הוצאתם יותר כסף מכל מועדון אחר באנגליה שנה אחר שנה כמעט באופן רציף עד שאברמוביץ' הגיע.

זה ברור לחלוטין שקלופ רצה רכש ומסיבה כזו או אחרת הוא לא הגיע. הוא אמר את זה בעצמו רגע לפני פתיחת חלון ההעברות שחייבים רכש.

ברור שאפשר להתנהל טוב יותר וחכם יותר מאיך שאנחנו מתנהלים. אבל מועדון עם הכנסות כמו שלנו שמראש לא מכוון לשחקנים ברמה גבוהה ותמיד מחפש איך לחסוך 2 לירות (גם על חשבון הצלחות) זה לא מועדון בעל שאיפות אמיתיות.

רוצים דוגמה למה לטוטנהאם יש יותר שאיפות? רצינו את וויליאן. עקבנו, בחנו, בירברנו בתקשורת והתמקחנו עוד ועוד ועוד. עד שפתאום באה טוטנהאם וסגרה עם שחטאר. טוטנהאם פשוט היתה יותר נכונה להשקעה כלכלית עבור מטרה בכירה שלה בזמן שאנחנו חיפשנו להתיש את המועדון שלו במו"מ. נכון שבסוף באה צ'לסי ונתנה גם לטוטנהאם סתירה עם הז*ן אבל זה לא רלוונטי לנקודה.

את אותו פרנציפ של התשה של הצד השני במו"מ אנחנו עושים כבר שנים. אם אין לנו תחרות על השחקן, הוא כנראה יגיע בסוף כשנתקפל ונשלם את מה שנדרש מאיתנו מלכתחילה (סוארז, לאלאנה, לוברן הם דוגמאות מייצגות). אבל אם מתישהו מועדון אחר ירצה את אותו שחקן אז הוא פשוט לא יגיע אלינו (וויליאן, מחיטריאן, סלאח כדוגמאות מייצגות).

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.