המחזור ה-29 בפרמיירליג: Down By The River

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/3/17.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה משנה?

החלטה גדולה של הבעלים שסתמה ת׳פה לכל הרומנטיקנים בשקל.

2. VAR Member

זה מאוד משנה, וזה לא סתם פה של אף אחד. ברור שבדיעבד זו החלטה גדולה. בסך הכל אנחנו (הרומנטיקנים בשקל) הזזנו את האצבע המאשימה מהבעלים לשחקנים.

3. alexshw Member

מאמן הוא מנהל פשוט מאוד. הוא מנהל אנשים. הוא צריך לדעת להחזיק חדר הלבשה. אם הגיעו למצב כזה אז מדובר בכישלון של מאמן.
    רד מזה - רוב רובם של הכדורגלנים הם לא פרופסורים בדיוק. לא אנשי ספר. רבים מהם ערסים שבלי הכדורגל היו עובדים תמורת שכר מינימום או אפילו יושבים בכלא. ורדי מיוחד מבחינת מהלך הקריירה אבל מבחינת הטיפוס שהוא ממש מייצג את הכדורגלן הבריטי המצוי ולא רק בריטי.

ראניירי היה הבעיה של לסטר.

וההחלטה ממש לא בדיעבד נכונה, אלא גם בזמן אמת ואתה מוזמן לחזור למה שנכתב לפני חודש.

ChelseaPensioner, אמיר ע ו-אלעד אוהבים את זה.
  4. VAR Member

בכל קבוצה אחרת הטענה הזאת הייתה יכולה להיות רלוונטית (ועדיין לא הייתי מסכים איתה). לא בקבוצה שבה האיש הזה הוא הסיבה שבכלל מכירים את אותם הערסים. הם היו צריכים להקדיש את הקיץ להקמת פסל לכבודו בכניסה לקינג פאוור סטאדיום.
    מותר לא להסכים עם המאמן ועם השיטות שלו. אבל לעשות שביתה איטלקית על המגרש בגלל זה באופן כל כך בולט ומופגן זה מעיד על דברים שהם אולי אפילו גרועים יותר מסתם להיות ערס. גם הערס הכי גדול היה מעריך בן אדם שתרם כל כך הרבה להתפתחות שלו.

אלכס מאפיין מאוד בולט שלך זה שאתה רואה דברים שחור או לבן. שחקן כדורגל לא חייב להיות פרופסור או אפילו בעל IQ מעל הממוצע. זה לא אומר בהכרח שהוא בנסיבות אחרות היה הופך להיות עבריין או עובד בשכר מינימום. יש הרבה באמצע. אפשר וצריך לשאוף לבנות קבוצה עם חומר אנושי איכותי שלא מבוסס על אנשים שהכדורגל הציל אותם מלהפוך לעבריינים.

side note - אני לא איזה פאן בוי של ראניירי ואני חושב שלאחר שיפרוש יזכרו אותו בתור מאמן די כושל. בלסטר, הוא אמור להיזכר כגדול המאמנים בכל הזמנים, וזה הדבר היחיד שרלוונטי לדיון הזה.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מהמשחקים שאתה פשוט רוצה לצעוק יששששששששששששששששש ושום מילה מעבר.
    לא היינו תכליתיים, שלטנו והבאנו גישה נכונה, אבל לא מעבר, ספגנו טעות שיפוט ושמנו גול של לב בדקה מתוקה מאוד.
    עוד וי קטן, ניצחון של אופי, אופי של אלופה.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

golding אוהב/ת את זה.
  6. Sturridge Member

https://pbs.twimg.com/media/C7Nx6QTXgAADYuI.Xxx

7. golding מנהלים

ניצחון ענק. אני מתחיל להאמין.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  8. Sturridge Member

קייהיל לקח וקייהיל נתן. פנדל מטופש לחלוטין ושער ענק. על קוסטה כבר נמאס לדבר.

3 נקודות ענקיות, כנראה שזה קורה.

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקווה בשביל אשתו שהוא לא ככה גם במיטה.

10. alexshw Member

קודם כל כן גם לי יש מגרעות. שחור או לבן או לא שחור או לבן. תיאורטית אפשרי הכל אבל אתה מנסה פה קצת להמציא את הכדורגל מחדש.
    כפי שגם ציינתי לפני חודש קרה פה מצב די שכיח בכדורגל וזה פאק בעבודה של מנג'ר. כי רק הוא יכול להחזיק חדר להבשה שיהיה מלוכד סביבו וסביב מטרות הקבוצה.
    המצב הנתון הוא שמי שפונה לכדורגל אלה אנשים לא אינטלגנטיים מדי בחיי היום יום. יש כמובן יוצאי דופן. למשל פיליפ לאהם כזה. אבל זה לא הרוב. זה חומר אנושי די קשה, כמובן עם אגו ואגו שמתנפח אחרי הצלחה בלתי רגילה. לא אומר שזה קל, אבל זה גם לא אומר שצריך לתרץ עבור ראניירי.

וראניירי יזכר כאגדה בלסטר ומי אמר לך שלא יתנו לו כבוד ראוי בהמשך? כרגע הכל עוד טרי מדי.
    אבל הנהלה צריכה לדעת להגיב בזמן אמת ולא להתרפק על העבר.

11. VAR Member

אלכס, דווקא בא לי בטוב שאתה אוהד מנצ'סטר יונייטד שיודע שאלכס פרגוסון היה צריך להתמודד עם חבר'ה כמו רוי קין, מישהו ששחקני לסטר נראים לידו כמו ילדים חנונים ממגמת פיזיקה-מחשבים. אבל גם רוי קין ידע מה קורה למי שמשחק בפיפי וקקי ועושה שביתה איטלקית על המגרש. וככה נוצרה לה שושלת - משהו שלא היה מתאפשר בלי הגיבוי המוחלט שפרגי קיבל. ואני בטוח שהיו למנצ'סטר תקופות לאורך ה25 שנה האלה (או יותר?) שהיה הגיוני לגמרי לפטר את המאמן וזה אולי אפילו היה עוזר לסיים את העונה טוב יותר. אבל אם זה היה קורה המשבר שלכם ב4 השנים האחרונות היה מגיע מוקדם יותר.

אנשים שחושבים רק על שלושת החודשים הקרובים יצליחו גם רק למשך שלושה חודשים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

איך רוי קין גמר ביונייטד? למה פרגוסון היה לא פחות מגאון בניהול? כי הוא ידע לפרק מוקשים מבעוד מועד. הוא היה אשף בזה.
    הוא ידע את מי לתלות ומתי כדי להמנע מהמצב של איבוד חדר הלבשה. הוא ידע לפזר את חבורת השיכורים של האייטיז לפני שהחבורה הזו תפזר אותו. יש עוד מלא דוגמאות.
    אבל אנחנו נתלים על עץ גבוה ולא הוגן אפילו.

13. VAR Member

אז בוא ניתלה על עץ נמוך יותר. כשפפ גווארדיולה מונה למאמן ברצלונה (חסר כל ניסיון באימון קבוצה בוגרת קודם לכן) הפעולה הראשונה שלו הייתה להטיס משם את רונאלדיניו, הכוכב הכי גדול בכדורגל באותו העשור ואליל של לא מעט אוהדים שהפכו לאוהדי ברצלונה רק בגללו. מאותו רגע ידע כל שחקן ברצלונה מה קורה למי שמתנהג בחוסר כבוד כלפי המקצוע, גדול ככל שיהיה (זלאטן למד את זה מאוחר יותר), ואת התוצאה אנחנו יודעים.

לראניירי בכלל לא ניתנה האפשרות לפזר את כל אלה שמרדו בו. אולי הזיכרון שלי מטעה אותי אבל קראתי איפשהו ששחקנים של לסטר הלכו להנהלה והביעו את מחאתם כלפי ראניירי. זו הייתה יכולה להיות הזדמנות מצוינת להשעות את אותם השחקנים עד להודעה חדשה, השאר כבר היו מבינים את המסר ומתיישרים.

גם מילאן של אריגו סאקי היא סיפור דומה. כמובן שלסטר לא הייתה יכולה לשחזר את ההצלחות של הקבוצות האלה, אבל היא הייתה יכולה להפוך לסיפור יפה ואולי אפילו לסוג של טוטנהאם. עכשיו היא סתם תשקע בבינוניות עד שתרד ליגה בסופו של דבר. הרי אנחנו לא באמת חושבים שההצלחה של החודש האחרון היא בזכות איזו עבודת אימון גדולה של שייקספיר, נכון? היה אפשר למנות דחליל במקום ראניירי ולקבל תוצאות דומות.

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/17
  14. alexshw Member

אני לא הייתי זבוב על הקיר בחדר הלבשה של לסטר. לא יודע מה בדיוק הוביל ל"מרד". כמו שאנחנו פה מבקרים את הטקטיקות וניהול משחקים של מאמנים ככה השחקנים. בעניין הזה הם לא טפשים ומרגישים אם מאמן מתחיל לזייף מאוד בעניין הזה. אבל שוב זה רק ניחוש. מה שהיה באמת נדע רק מפרסום אוטוביוגרפיות של הנפשות הפועלות.
    משנה השורה התחתונה. ראניירי לא החזיק את היד על הדופק כפי שמאמן צריך והיה שבוי בחגיגות אליפות. לא שינה דיסקט. ושילם את המחיר.

לא הייתי מגזים עם השוואות. אבל פה ההיפך הבעלים עשו צעד טוב מאוד כלכלית. כזה שמציל המון הכנסות ומבטיח יציבות כלכלית.
    תשקע בבינוניות? איזו באסה. למה מי זו לסטר? ברור שהם קונים לשקוע ככה. תהיה קצת הגיוני.

15. VAR Member

מה יש לזייף? מה בסך הכל ביקשו מהם, לשחק את אותו הכדורגל מהעונה שעברה שהם שיחקו משחק-משחק במשך שנה (לא בהכרח להגיע לאותן התוצאות)? שחקנים כמו ווס מורגן ומארק אולברייטון לא הכרתי עד לפני כמה חודשים, את ראניירי דווקא כן ואין מצב שהוא עשה משהו חמור עד כדי כך שמצדיק כזה אנטי מצד השחקנים כלפיו, בטח אחרי מה שקרה רק כמה חודשים קודם לכן.