המחזור ה-36 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏6/5/11.

1. Cup of Tea Liverpool, UK

כל פעם מחדש אני מתקשה להאמין כמה נמוך דיון יכול להגיע כשמכניסים אליו את אברם גרנט.

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

זה לא היית אתה שלפני שנה אמר שהוא מועמד ראוי להחליף את פרגי?

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו נדפקנו עם הפנאטיות נגדו כמו שרבים בארץ נדפקים עם הפנאטיות בעדו. לא אכפת להם איך הוא משיג את הג'ובים שלו, העיקר שהוא שם, כי הוא "מייצג אותנו" והוא גדול והוא ענק והוא מראה לכולם. אז ברוכים הבאים לצד האחר של המתרס, כשכבר אי אפשר לבלף ואי אפשר לרמות ואנשים באנגליה קולטים שכל קשר בין גרנט לבין אימון ברמות האלו מקרי בהחלט. דבר שאנשים רבים כאן אמרו מהרגע הראשון.

אישית הסיפור מאוד פשוט - אני שונא קומבינטורים. שונא אותם. את אלה שעושים פחות ממך, אבל מתגנבים לפניך כשאינך ראה. היום זה גרנט, ומחר זה מישהו במקום העבודה שלכם שיעשה חצי מכם, אבל יוקפץ קדימה לפניכם. האנטי שלי הוא פחות נגד האיש ויותר נגד האישיו. הבעיה שהאיש כבר מזמן נמחק ונשאר האישיו. גרנט הוא כבר מזמן יחסי ציבור וספינים. חבל, אומרים שהוא היה פעם מאמן טוב... זה לא משנה. הדרך שלו נלוזה ושנואה עלי ולכן אני מייחל לו ולה רק כישלונות.

אגב, אני באמת לא בטוח שסיפור ווסטהאם - תרד או לא, להערכתי לא - יסגור את הפרק של גרנט באנגליה. משרת אימון בפרמייר ליג הוא לא יקבל, אבל האפשרות שהועלתה כאן של תפקיד מנהל מקצועי (על מה ולמה? השד יודע) לא בלתי נמנע. ואז אנחנו יודעים איך זה נגמר. זכור לי רק מקרה אחד של "מנהל מקצועי" שתוך שבועות הפך למנג'ר - בשתי קבוצות שונות.

אם הוא לא היה ישראלי, אלא סיני או רומני, מן הסתם הייתי מקבל מינויים כאלו בהרבה יותר שלווה מאחר שלא הייתי יודע מה עומד מאחוריהם. וגם אז זה תלוי במקרה. כאן, הסיפור כל כך ברור כי נחשפנו אליו באופן בולט מהרגע הראשון, ובאופן מאוד חודרני. מהמינוי הלא הגיוני בפורטסמות', דרך השנה בה אף אחד לא הבין מה הוא עושה שם, והשמועות שאברמוביץ' יבוא לצוות "מאמן ישראלי דובר רוסית כדי לעזור לשבצ'נקו", ועד... ועד... ועד... דרך כל כך הזויה.

עצוב לחשוב שככה דברים נראים בפרמייר ליג שאנחנו כל כך אוהבים. ואולי זה מה שהכי כואב. אפילו הסיבוב שעלי דיה עשה על סאות'המפטון נמשך כמה ימים ו-30 דקות משחק (או משהו כזה)...

4. Mellow29 Kopite

אף אחד לא אמר שמחבבים אותו, יש גבול לשנאה כלפיו ברגע שהיא לא מבוססת מקצועית אלא על בסיס קשרים וקומבינות שיש לו. מה זה מפריע לך, בשיא הכנות, לאיזה מועדוני מסאז' הוא הולך ובחתונות של מי הוא מצטלם?
    הוא מאמן בינוני, לא לרמה של הפרמייר-ליג, ועדיין הוא לא הראשון ולא האחרון שיוריד קבוצות כמו ווסטהאם ליגה. הוא גם לא הראשון שמתמנה או מחזיק בתפקיד כלשהו בשל קשרים טובים שיש לו עם בעל המאה או זה שמקבל את ההחלטות.

5. Ljungberg 8 Member

את תפקיד מאמן הנבחרת הוא ממש לא קיבל בפרוטקציה, הוא זכה בגביעים ואליפויות בארץ והרזומה שלו בהחלט מצדיק את המינוי, גם אם יש מאמנים שזכו ביותר (לדעתי רק קשטן),
    בסופו של דבר גם ראינו מה הוא עשה עם הנבחרת ומה קשטן ופרננדס עשו.

נראה לי שהשם שנדבק לו כלקקן וקומבינטור נהיה כבר סוג של סטיגמה, אין ספק שהבנאדם יודע לדבר וליצור קשרים אבל אני לא חושב שהמינויים שלו היו הזויים כל כך.
    התפקיד שלו כדיירקטור בצ'לסי הוא לא תפקיד בכיר כל כך ולא משהו שלא מתאים לרזומה שלו.
    תפקיד המאמן בצ'לסי היה רק זמני, זה קורה הרבה שכשמאמן מפוטר באמצע העונה לוקחים עד סיום העונה את אחד מאנשי הצוות שכבר מכירים את הקבוצה.
    אחרי שהגיע לגמר ליגת האלופות ויש לו ברזומה אימון בצ'לסי זה ממש לא מפתיע שהוא יקבל צ'אנס בשתי קבוצות תחתית.
    מבחינה מקצועית, הקדנציה בווסטהאם היא היחידה שאפשר להגדיר אותה ככישלון, היו לו את כל התנאים להצליח והוא לא עשה זאת (גם אם הוא יישאר בליגה זה כישלון) ולדעתי בעונה הבאה הוא כבר לא יהיה בפריימר ליג, הלוואי שיחזור לנבחרת (בכלל הייתי מציע לו להתמקד יותר בנבחרות).
    האהדה בתקשורת לגרנט וההעדפה שהוא מקבל בלוח השידורים באמת מוגזמת כמו שהרוב פה טוען, אבל זה לא אומר שצריך לאמץ את הקיצוניות השנייה ולחכות לכישלון שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/11
  6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני מזכיר שאת הקומבינות הוא לא התחיל כשכף רגלו דרכה באנגליה, אלא אם כן יש לך הסבר אחר למה קשטן פוטר ממכבי ת"א שנייה וחצי אחרי שזכה בדאבל.

7. Andrei Kanchelskis Member

עד שפרגי יפרוש עוד יעברו מים רבים בנהר. מקלארן הצליח בענק בטוונטה והביא לה אליפות אבל עשה את טעות חייו וקפץ ישר לגרמניה, אם הוא היה נשאר עוד כמה שנים בהולנד וממשיך לבנות את עצמו מחדש היה לו סיכוי הגיוני לחזור לפרמיירליג וביום שבו פרגי יפרוש אין לדעת איפה הוא היה יכול להיות ואולי מצבו היה שונה לגמריי ולטובה.

אבל השערות לחוד ומקרים מציאותיים לחוד והעונה החולפת ריסקה את מקלארן סופית וקשה לי להאמין שאיזושהי קבוצה מליגה בכירה באירופה תחפוץ בו.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

טוב, נסטה שנייה מנושא גרנט:

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/52540000/Xxx/_52540783_manu_che_0506.Xxx
    מנצ'סטר יונייטד-צ'לסי
    ראשון, 18:10, אולד טראפורד
    שופט: הווארד ווב

מדצמבר ועד עצם היום הזה מנצ'סטר יונייטד מובילה את טבלת הפרמיירליג, לעיתים בפער מכובד ביותר, ועד לפני כשבועיים נראה היה שסיפו האליפות באנגליה גמור. והנה, מאורעות השבוע שעבר-הניצחון של צ'לסי על טוטנהאם וההפסד של יונייטד לארסנל-צמצמו את הפער בין יונייטד לצ'לסי לשלוש נקודות, והנה הקבוצות נפגשות למאבק ראש בראש שאם יונייטד תפסיד בו היא תאבד את הבכורה, זאת אחרי שסוכנויות ההימורים כבר התחילו לשלם כסף למי שהימר על יונייטד כאלופה. אלכס פרגוסון מבטיח שקבוצתו מגיעה לקרב החשוב במצב אידיאלי, ונראה שיש בסיס לטענתו-ללא פצועים (למעט אואן הארגריבס שכבר מיותר להזכירו), ועם האופוריה של העלייה לגמר ליגת האלופות באמצע השבוע אחרי השלמת המשימה מול שאלקה עם 4-1 גדול. ליונייטד יש גם את הביתיות ויש מי שאומר שגם את הווארד ווב-השופט שנוטה לטעות לטובת השדים האדומים. בנוסף, רק לפני חודש יונייטד הוכיחה את עליונותה על צ'לסי העונה כשגברה עליה ברבע גמר ליגת האלופות. ההרכב שיפתח מחר צפוי להיות דומה למדי להרכב שפתח אז-עם קאריק, פארק וגיגס בקישור ועם רוני והרננדז בהתקפה. בעונה שעברה יונייטד למעשה איבדה את האליפות בהפסד במאבק הראש בראש לצ'לסי, ואז עוד היה זמן רב יותר לתקן (המשחק היה בתחילת אפריל). הפעם הפסד שכזה משמעותו באופן כמעט בטוח אובדן אליפות שכבר הייתה בידיה של יונייטד, ואף אחד בקבוצה לא רוצה לתת לזה לקרות.

איזה עונה עוברת על צ'לסי. פתיחה חזקה של העונה, פיטורים מסתוריים של עוזר המאמן סטיב קלארק שלוו בירידה חדה ביכולת ובתוצאות, הדחה מליגת האלופות (מחמל נפשו של הבעלים רומן אברמוביץ') ע"י מנצ'סטר יונייטד, רצף של נצחונות כולל ניצחון מעורר מחלוקת על היריבה העירונית טוטנהאם ועכשיו צ'לסי מגיע לשיא הדרמטי: משחק שהוא ככל הנראה על כל הקופה באולד טראפורד במאבק האליפות באנגליה.

לאנצ'לוטי יש בעיה מסויימת בהגנה עם הפציעה של בוסינגווה, אבל השאלה המרכזית נוגעת כמובן לחוד המפורסם של צ'לסי: האם נראה את דרוגבה וטורס ביחד על המגרש באולד טראפורד?
    טורס אמנם הוריד מהגב את הקוף של כיבוש השער הראשון במדי צ'לסי אבל הוא בפירוש לא אותו הטורס שחגג על ההגנה של יונייטד מספר פעמים במדי ליברפול. לעומתו, דרוגבה הראה את היכולת שלו לסחוב את צ'לסי על הגב בכמה משחקים, השאלה הגדולה היא האם זה יספיק מול יונייטד?
    המפגשים בין שתי הקבוצות מייצרים מאצ'אפים מעניינים במרכז השדה ותידרש יכולת שיא של השלישייה לאמפרד-אסיין-מיקל כדי לשלוט ולהכתיב את הקצב של המשחק.
    אנצ'לוטי בראיון אמר שהוא היה לוקח את רוני לקבוצה שלו לפני שהיה לוקח את מסי וזה מלמד על ההערכה הגדולה שרוחש המנג'ר האיטלקי לרוני וליכולות שלו להכריע משחקים.

המנג'ר שמעמדו לעונה הבאה כלל לא ברור כמו כולם מכיר בעובדה שרק ניצחון ישאיר את צ'לסי בתמונה, ואולי גם יציל לו את המשרה.
    יהיה מעניין לראות האם העובדה הזו תשפיע גם על ההרכב שהוא יעמיד מול יונייטד.
    http://www.lovefooty.net/wp-content/uploads/2011/04/Chelsea-vs-Manchester-United.Xxx
    עוד מאבק קריטי בין תאומות המגדל של הכדורגל האנגלי

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת היא שלא מפריע לי לחתונות של מי הוא הולך ועם מי הוא מצטלם, זה פשוט מצחיק. הדבר העצוב הוא שהמינויים שלו כל כך דומים לאותן הופעות מפתיעות. פתאום, התמונה שלו בבוקס של פדרר. פתאום, הוא ופיל ג'קסון. פתאום, ציוץ של ווז'ניאקי בטוויטר שהיא יוצאת לארוחת ערב עם ההורים וגרנט. פתאום, הוא יושב מאחורי מוריניו כמנהל מקצועי. פתאום, הוא מחליף את מוריניו כמנהל מקצועי. פתאום, הוא מנג'ר ווסטהאם... מצדי שימשיך להסתובב בעולם, ייהנה מהכסף שלו ויצטלם גם עם ברק אובמה, רק שיעזוב כבר את הליגה האנגלית.

גרנט לא הראשון בפרמייר ליג שמקבל תפקיד בזכות קשרים. רק העונה ראינו את אלן פארדיו ממונה למנג'ר ניוקאסל בזכות היכרותו עם מייק אשלי. אבל, וזה אבל גדול, יש הבדל בין היכרות שנתנה עדיפות מסוימת למישהו שהיה נחשב מועמד הגיוני בכל מקרה, לבין היכרות שהקפיצה קדימה מישהו שבמצב אחר כלל לא היה נשקל.

Ljungberg 8, איך שאתה מצייר את דרכו של גרנט באנגליה, זה נשמע כמעט מקרי והגיוני... ביום שמישהו יספר לי מה גרנט עשה בפורטסמות' בקדנציה הראשונה שלו כמנהל מקצועי, שיצדיק את המינוי הזה ברמה המקצועית ואת התקדמותו המטאורית לתפקיד זהה בצ'לסי, תפקיד שמאז כלל לא מולא על ידי אף אחד... אולי אז אני אוכל לקבל משהו מהמשך התגלגלות כדור השלב.

10. KirkH Member

אם אפשר גם לעדכן את הארי רדנאפ בנושא זה יהיה נחמד. עד היום אין לו מושג מה הכלב המושתן עשה שם.

11. Ljungberg 8 Member

זה לא מה שהוא עשה בפורטסמות', זה מה שהוא עשה בליגה בארץ ובנבחרת.
    אני לא מיתמם, ברור שהקשרים שלו עם אברמוביץ' קירבו אותו לתפקיד, אבל זה לא תפקיד שהרזומה שלו לא מצדיק, סה"כ איש צוות בצ'לסי, לא ממש תפקיד חלומות.

12. Andrei Kanchelskis Member

שגרנט יחזור למכבי תל אביב עימה הוא מזוהה ושתקבל אותו בברכה אליה בחזרה או לנבחרת ישראל בה הצליח למרות כדורגל מכוער שמאוד לא אהבתי לראות אבל אין צל של ספק שהוא עדיף על ביזיון כמו פרננדז.

שיעזוב כבר את אנגליה הוא רק משניא עצמו על כולם גם שם וגם פה עם המינויים הבזויים שהוא מארגן לעצמו ואחרי העונה הנוכחית הבנו גם עד כמה גדול הנזק שהוא יכול לגרום בגלל אותם מינויים שבאים בגלל הקשרים והליקוקים, נכון שזו דרכו וזכותו ונכון שאין לאיש זכות להילחם בו על מעשיו אבל דחילק הסטיגמה המגעילה הזו שהוא יצר לעצמו כבר עברה את הגבול ולטובתו עדיף לו לחזור לקבוצות שיקבלו אותו אליהן בברכה ובהן באמת הוא יוכל להצליח ואולי גם לשמח את חובבי הכדורגל הישראלי(אם יצליח בנבחרת).

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

יש 13 מילים במשפט הזה, ו-14 מתוכן שגויות. גם אם איכשהו גרנט יחזור לארץ (וזה לא יקרה בשנים הקרובות, עדיף לו להיות מובטל ולהצטלם עם שועי עולם מאשר להתרוצץ בטדי ובאורווה), זה לא יהיה למכבי שם האוהדים לא סולחים לו על הדחת קשטן והקדנציה השנייה.

14. Andrei Kanchelskis Member

תאמין לי שבמצבם הנוכחי אם כל הכשלונות שהם ידעו בשנים האחרונות הכשלונות של גרנט יישכחו ולאף אחד מהאוהדים לא יהיה איכפת שהוא חוזר ובמיוחד שכבר עבר המון זמן וגרנט כידוע עשה חיל כמעט בכל מקום בו אימן אחרי מכבי.

הסיכוי שגרנט יחזור לארץ הוא אפסי, לאור הליקוקים והקשרים בהם הוא מצוי הליגה שלנו קטנה עליו והוא בטח ינסה להשתחל לאיזושהי קבוצה מליגה אחרת באירופה או שבכל זאת להצליח להישאר באנגליה ואם הוא לא יאמן הוא בטח יסדר לעצמו תפקיד הזוי אחר כמו למשל "היועץ" של פיל ג'קסון, או היחצ''ן של פדרר...כל עוד מדובר פה בגרנט שום דבר לא יפתיע.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה היא שאתה רואה במה שקרה אחר כך כמקריות. במקרה, מוריניו עזב. במקרה, גרנט הוצנח לתפקיד עד סוף העונה. כשאברמוביץ' העיף את סקולארי באמצע העונה הבאה, הוא הביא את הידינק מבחוץ. פה, חודש בלבד לתוך העונה, הוא נתן לגרנט את המושכות...

מה שגרנט עשה בארץ ובנבחרת לא אמור להקנות לו טייטל של "מנהל מקצועי" - תפקיד שבשגרה אמור להתוות דרך של מועדון, להיות בעל משמעות בבניית הסגל ובהחתמת שחקנים - לא בקבוצה כמו צ'לסי וגם לא בקבוצה כמו פורטסמות'. מה הופך אותו לבעל ידע כזה בכדורגל האנגלי והאירופי שמאפשר לו למלא תפקיד כזה?

במקרה, בעונה היחידה שהוא השלים בתפקיד הזה, אף אחד לא יודע מה הוא עשה. במקרה, בפעמיים הבאות שהוא מונה לתפקיד הזה, הוא הפך מנג'ר עוד לפני שאמרו ג'ק רובינסון. במקרה, בכל שלושת המקרים בהם החזיק בתפקיד הזה, אף אחד לא מונה במקומו אחרי שהוא עזב אותו. איזו מקריות מוזרה. :aaarofl: